REKLAMA
REKLAMA


24.02.2017 17:57 #Klonojad
Czy ktoś wie jak ma być przebudowana Szeligowska w związku z budową metra? Chodniki, poszerzenia, skrzyżowania, etc? Bardzo proszę o informację.
24.02.2017 18:51 #bem
@Klonojad, nie ma jeszcze żadnych informacji. Najwcześniej pojawią się gdy rozstrzygnięty zostanie konkurs na ten odcinek.
24.02.2017 19:21 #yelonkers
506 trzeba przywrócić, a nie pisać o 743 i kałużach na wsi Szeligi. Kumasz pan?
26.02.2017 20:28 #Horseradish
@yelonkers
Można rozmawiać i o Pańskim 506, i o autobusach na Szeligowskiej dla rozbudowującego się Chrzanowa. Jedno drugiego nie wyklucza. Kumasz Pan?
27.02.2017 08:17 #Klonojad
bem

OK, dzięki. Myślałem, że gmina lub ratusz ustala jakieś warunki a potem ogłasza konkurs. Wizja powinna chyba powstać w UG a projekt to tylko jej doprecyzowanie, dopasowanie do norm i standardów i przelanie na papier. Jednak wygląda, że wszystko oddaje się na zewnątrz.
REKLAMA
28.02.2017 15:47 #zen
Cała Szeligowska to się za chwilę rozejdzie, transport budowlany swego dokonał....
01.03.2017 16:28 #antyblazen
@ klonojad

Jaka gmina?
01.03.2017 17:52 #Klonojad
antyblazen

No u nas to gmina Bemowo. Myślałem tak; gmina wie co się dzieje na jej terenie (zna plany zagospodarowania, wie kiedy kto i co wybuduje, etc) i ustala jakieś generalne wytyczne. Np. tu potrzebna dwupasmowa droga a tam parking, tu mamy teren na pętlę autobusową a tam powinien być przystanek bo będzie szkoła. To konsultuje z zarządem dróg jeżeli plany wychodzi poza drogi gminne (tzn. wojewódzkie, krajowe, itp) który przygotowuje inwestycje. Napiszcie jak jest bo może się mylę a chciałbym wiedzieć.
01.03.2017 17:54 #jkk
Nie ma gminy Bemowo, jest dzielnica Bemowo będąca częścią gminy Warszawa.
01.03.2017 18:42 #antyblazen
Gmin nie ma w Warszawie od 15 lat. Prowincjonalne umysły słoików nie są w stanie tego przyswoić.
01.03.2017 22:58 #Klonojad
A co to ma do rzeczy jak się nazywa? Gmina czy dzielnica? Moje pytanie było o proces czyli jak się decyduje o budowie ulic. Oczywiście ludzie z kompleksami muszą dorzucić jakąś inwektywę. Ja akurat urodziłem się w Warszawie choć kilkadziesiąt lat mieszkałem poza Polską. Rzeczywiście nie śledziłem zmian w nazwach choć dalej nie wiem jaka to różnica czy nazywa się gmina czy dzielnica. Ale po co od razu obrażać?
02.03.2017 08:55 #podatnik
#Klonojad napisał(a) 01.03.2017 22:58

A co to ma do rzeczy jak się nazywa? Gmina czy dzielnica? Moje pytanie było o proces czyli jak się decyduje o budowie ulic. Oczywiście ludzie z kompleksami muszą dorzucić jakąś inwektywę. Ja akurat urodziłem się w Warszawie choć kilkadziesiąt lat mieszkałem poza Polską. Rzeczywiście nie śledziłem zmian w nazwach choć dalej nie wiem jaka to różnica czy nazywa się gmina czy dzielnica. Ale po co od razu obrażać?
Różnica jest taka że gmina coś tam może w ramach swojego budżetu a dzielnica tak naprawdę nic nie może i dlatego uważam radnych dzielnic za zbędne ogniwo czyli bandę darmozjadów - chociaż mogliby wnioskować o ustawienie tymczasowych przystanków, normalnie na istniejącej jezdni i chodniku - te autobusy jeżdżą tak rzadko że korków to nie zwiekszy
03.03.2017 06:00 #Klonojad
Podatnik
Dziękuję za odpowiedz. Sądziłem, że dzielnica też ma swój budżet i może sfinansować jakieś analizy tego co jest w danym miejscu potrzebne. No a chociażby zebrać informacje o tym co jest planowane i upewnić się, że są one przekazane do tego organu który planuje szczegóły układu komunikacyjnego. Chodzi mi o uniknięcie sytuacji jaka powstała (jak zrozumiałem z mediów) w kwestii szkoły w części Bemowa zwanej Chrzanowem. Otóż jak czytałem, w nowych blokach na tym obszarze ma mieszkać nawet do 30 000 mieszkańców. Jednak urzędnicy nie wiedzieli o tym i nie zaplanowali budowy szkoły na tak olbrzymim terenie. Obecnie trzeba by nabyć bardzo drogą działkę od dewelopera by w ogóle można było szkołę zlokalizować. W innym przypadku dzieci będą musiały chodzić do szkoły kilka kilometrów dalej. To nie jest dobre. Kwestia bezpieczeństwa, więzów społecznych no i niestety część rodziców będzie miała pokusę by wozić samochodem. Lepiej moim zdaniem przemyślano osiedle Jelonki bo tam szkoły i przedszkola są wkomponowane w środku osiedla. Widocznie kiedyś urzędnicy i radni planowali takie inwestycje i mieli wiedzę o tym co gdzie powstanie. Chodziło mi o to by teraz ktoś też takie informacje zebrał i przekazał gdzie trzeba. Tylko nie wiem kto w tej obecnej strukturze może to zrobić. Może radni? Ja mogę sam napisać pismo w sprawie konieczności zaplanowania kształtu ulicy Szeligowskiej, tylko powiedzcie komu?
03.03.2017 09:43 #bemol
Planowanie i wizja ot co. Ówczesnym problemem było wyegzekwowanie tego co zaplanowano wcześniej. Mówię o przełomie lat 70 i 80- tych i dalej. Mimo autentycznego kryzysu, spółdzielnie mieszkaniowe z poparciem mieszkańców mocno lobbowały - dosłownie wymuszały na decydentach miejskich i resortowych realizację budownictwa towarzyszącego i pozostałej infrastruktury. Pamiętam, bo sam brałem w tym udział. Mała satysfakcja, że wysiłki nie poszły na marne. Istnieją przedszkola, szkoły, pawilony handlowe i usługowe, zieleń. To wszystko zrobiono ogólnie dostępnie, bez tworzenia grodzonych enklaw i gett przez deweloperów.
03.03.2017 10:18 #jkk
To o czym pisze Klonojad jest domeną planowania miejscowego. Jeśli, zamiast według planów miejscowych, podstawą rozbudowy miasta będą tzw. WZ, deweloperzy budować będą domy mieszkalne czyli to na czym mogą zarobić. Budowa szkół, przedszkoli itp należy do zadań samorządów a nie deweloperów. Zaprojektowanie w mpzp obiektów typu szkoła czy żłobek wiązać się może z koniecznością wykupu terenu pod planowany obiekt, często ze sporym wyprzedzeniem czasowym w stosunku do potrzeby realizacji. Niestety, miasto stosuje politykę realizacji zakupów terenów pod miejskie inwestycje dopiero wówczas, kiedy już musi to zrobić, oznacza to zakup po znacznie wyższej cenie. Podobnie zresztą dzieje się z wykupem terenów pod drogi, nawet te znajdujące się w zapisach mpzp.
REKLAMA
03.03.2017 11:47 #BeMózg
Za komuny zaplanowano i zrealizowano całe osiedla na Jelonkach (jak również w innych dzielnicach Warszawy i w innych miastach Polski), ponieważ obowiązującą doktryną była wówczas socjalistyczna gospodarka planowa. Nie wynikała ona z jakiegoś widzimisię lokalnych decydentów, lecz była wpisana w Konstytucję PRL. Lobbowanie na rzecz budowy szkoły, przedszkola czy sklepu było wówczas potrzebne, ale z tego powodu że była to gospodarka charakteryzująca się powszechnymi niedoborami. Po zmianie ustroju doktryna planistyczna w większości przestała obowiązywać, odtworzono natomiast samorząd terytorialny, któremu powierzono między innymi duży zakres praw i obowiązków w zakresie zagospodarowania przestrzeni. Samorząd nie potrafi się w pełni wywiązać z tych obowiązków, czego przykłady widzimy na każdym kroku. Nie można jednak powiedzieć, że samorząd niczego nie robi - przecież w kranach mamy wodę z wodociągu zbudowanego i zarządzanego przez samorząd, po samorządowych ulicach jeżdżą autobusy i tramwaje w systemie komunikacji publicznej zorganizowanej przez samorząd, przykładów może być wiele.
Jak się tak głębiej zastanowić to dochodzi się do wniosku, że praprzyczyną niewywiązywania się organów samorządowych z trudnego obowiązku planowania przestrzeni publicznej jest po prostu niewysoki poziom rozwoju cywilizacyjnego naszego kraju. Nieistotne dlaczego - można oczywiście tłumaczyć się rozbiorami, dwoma najcięższymi wojnami i komuną, ale to nie zmienia faktu. W krajach stojących na wysokim poziomie rozwoju władza publiczna, przy poparciu społeczeństwa, potrafi dobrze gospodarować przestrzenią, nie ingerując w nadmierny i niedopuszczalny sposób w prawo wykonywania własności nieruchomości.

 686/2128 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dam pracę
 LIDERJOB (cert.16198) ! DLA NASZEGO KLIENTA POSZUKUJEMY OSÓB DO PRACY W FABRYCE OPIS STANOWISKA: - pakownie lub wykrawanie filetów OFERUJEMY : - atrakcyjne wynagrodzenie wypłacane co tydzień + co tydzień wypłacany dodatek wakacyjny - pracę wśród Polaków, na dłuższy okres czasu - pomoc przy uzyskaniu holenderskiego numeru podatkowego (BSN / SOFI nummer) - ubezpieczenie - możliwy urlop już po 8 tygodniach od rozpoczęcia pracy WYMAGANIA: - motywacja do pracy - uczciwość - prawo jazdy kat. B mile widziane APLIKUJ JUŻ TERAZ www.LiderJob.pl ZADZWOŃ: 537782500 (kontakt od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 8 do 16) "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawa z dn. 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883).

Usługi transportowe
 STAŁA TRASA !cała POLSKA-cała SZWECJA! 4x miesiąc Niskie ceny,Auta z WINDĄ np:6,3dłx2,45szerx2,45wys. SPECJALIZUJEMY SIĘ w PRZEPROWADZKACH, KAŻDYM TRANSPORCIE,KURIERCE. POMAGAMY! przy załadunku i rozładunku. Każdy rodzaj ładunku->OD DRZWI->DO DRZWI. KAŻDY REGION POLSKI, SZWECJI: PACZKI,OKNA!, MAT.BUDOWLANE,MEBLE,ROWERY,MOTORY,AGD-RTV,OPONY,ZWIERZĘTA,ITP. UMOWA,UBEZPIECZENIE,F-Vat,EU- Nip,CMR. PL:+48735130862 SE:+46764012966 Email:biuro@transport-szwecja.com

Sprzedam
 Owoce porzeczki czarnej od producenta 3,50 zł/kg. Możliwy dowóz. Tel. 516-813-103, 694-329-247.

Szukam pracy
 Witaj, W obecnych czasach posiadanie strony internetowej dla swojego biznesu jako wizytówki w sieci jest standardem. Na rynku można zauważyć strony odbiegające standardem po prostu brzydkie i nieestetyczne. Pozwól że stworze dla Ciebie witrynę która będzie przyciągać wyglądem będzie estetyczna przede wszystkim będzie świetnie wyglądać na każdym urządzeniu komórce tablecie czytniku czy komputerze. Wszystko to zrealizuje tanio szybko i sprawnie. Napisz do mnie czego oczekujesz ile chcesz zapłacić. Napisz stworzstronewww@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.