REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

syf przy Książkowej 9a

# mieszkaniec

03.07.2003 12:24

mam takie małe pytanie dot. terenu w poblizu Książkowej 9a
kiedy wreszcie ten teren zostanie posprzątany, mozna chyba posadzic trawke i jakies drzewka. Odkąd zostały wywiezione baraki JWC jest tak klepisko i oczywiscie parking dla wygodnickich, ktorzy muszą parkować jak najbliżej domu.

# lola

03.07.2003 16:46

Ten dziki parking rowniez mi przeszkada ale z drugiej strony zaparkowanie samochodu w miejscu do tego dozwolonym na terenie os. buczynek po godz 18.00 graniczy z cudem no chyba ze ktos wlasnie zwolnil miejsce.!!!! Ale na tym dzikim parkingu nigdy nie parkujemy- bo to juz lekka przesada. Tak w ogole to Co za matol zaprojektowal to osiedle. Przeciez wiadomo ze w tym "biednym" kraju pewna grupa obywateli tj. kupujaca lub wynajmujaca mieszkania w sypialniach typu "szuflandia" (jak okreslil je jeden z naszych kolegow )znajdujacych sie i 20 km od centrum stolycy (jakimi sa np. nowodwory) posiada po 2 lub nieraz trzy samochody. Zaznaczam ze jesli nie ma miejsc parkujemy na parkingu wielopoziomowym naszego osiedla. Ale co z reszta mieszkancow szuflandii??? Dla nich zadne slupki, doniczki i inne tego typu bariery nie sa zadnym utrudnieniem. A straz pozarna jadaca do np. palcego sie mieszkania niech wezmie sobie samolot......

# jawor

04.07.2003 00:18

Sory lola ale jeżeli posiada się dwa lub trzy samochody to wydaję mnie się że powinno stać również na wykupienie lub wynajęcie za śmieszne pieniądze miejsca na parkingu strzeżonym. A PARKING STOI PRAWIE PUSTY. Można również takie miejsce zakupić po atrakcyjnej cenie, takie ogłoszenie wisi na parkingu od strony Odkrytej, ale jak wynika z Twojej wypowiedzi nawet ci którzy posiadają miejsce na parkingu wolą samochodzik trzymać pod oknami, często nie swoimi a sąsiadów bo tak wygodniej a to że alarm wyje przez pół nocy jemu nie przeszkadza bo on mieszka po drugiej stronie bloku

REKLAMA

# Basia

04.07.2003 10:07

Mój samochód jest wart 15 tys. Nie wydam dokładnie tyle samo na parking dla niego. To znaczna przesada.

# ergo

04.07.2003 10:19

wiec lepiej zaparkowac w miejscu niedozwolony i zastawic np smietnik

# lola

04.07.2003 11:19

Jawor - Mowiac o 2, 3 samochodach nie mialam na mysli mercedesow ani volvo tak wiec prosze nie rob ze mnie burzuja. Moj samochod jest wart ok. 8 tys a meza niewiele wiecej i wierz mi ze wykupienie parkingu przy zaciagnietym kredycie to bylby ogromny wydatek. Zreszta ci ktorych stac na parkingi nie kupuja mieszkan w takiej syfiastej okoolicy jakim jest os. buczynek (oczywizda sa drobne wyjatki). Parkujemy na wielopoziomowym i placimy za to kazdego miesiaca - ale w momoecie gdy np leje albo gdy przjyezdzamy z ciezkimi torbami z z zakupami to wybacz ale nie bedziemy biegac z nimi z parkingu wielopozomowego bo mieszkamy z drugiej strony osiedla. Tak wiec prosilabym o kierowanie pretensji pod katem innych.( bo odnioslam wrazenie ze mowiac CI mialas na mysli rowniez nas - jesli nie to sorki). Jestesmy fair szkoda tylko ze inni to olewaja....

REKLAMA

# alex

04.07.2003 11:24

Lola - to tak jak my, parkujemy w miejscach do tego przeznaczonych, (szkoda ze jest ich za malo) i szlag mnie trafia ze BURAKI nie znaja znakow drogowych..... Pozdrowienia
Ps. Majac ciezkie siaty na chwilke parkujemy w niedozwolonym , ale tak zeby nie blokowac a potem szukamy czegos dalej

# matka z dzieckiem

04.07.2003 21:40

Poczytajcie sobie dzisiaj lokalną GW, jak sobie z dzikim parkingiem poradziła administracja jednego osiedla. Aż miło czytać: kubeł kleju i kartka A4 na szybę

# jawor

04.07.2003 23:54

A na Buczynku znowu szykują uchwałę odnośnie wywożenia źle zaparkowanych wozów, ale jak znam życie to pewnie zejdzie im się z tym znowu jakieś kilka miesięcy.
Do matki z dzieckiem na Buczynku już ten temat przerabialiśmy - bez efektu.

REKLAMA

# mieszkaniec

07.07.2003 13:16

szkoda ze nikt ze wspolnoty nie zainteresował sie tym postem

# kt

08.07.2003 12:27

akurat jeśli chodzi o zarzad 9a, to sa to najwieksze olewusy na osiedlu. Blokują podejmowanie uchwał dotyczących spraw wspólnych - tak jak np. wywóz źle zaparkowanych samochodów. Mieszkańcy 9a zróbcie coś z nimi!

# ergo

08.07.2003 14:40

ale jak chodzi o podjecie uchwał np dot. zamontowania podzielników ciepla to szybko zadziałali
olewusy i tyle
obalic ich jak najszybciej

REKLAMA

 m0n1ka

08.07.2003 17:30

Basiu, a skąd masz wiadomość, że miejsce parkingowe kosztuje aż 15 tys? O ile pamiętam, gdy kupowaliśmy mieszkanie, na miejsce parkingowe musieliśmy przeznaczyć coś koło 7 tys (mogę to sprawdzić). Chyba że JW podniosło ceny...

# piwna

08.07.2003 21:44

Kt, o co chodzi z tym blokowaniem ustaw przez zarząd 9a? Czy możesz przybliżyć temat, bo ja nic nie słyszałam...

# mrok

09.07.2003 21:09

Każdego można oskarżyć o olewanie tylko dlatego, że nie chce przyjąć źle napisanej uchwały. Gdyby ktoś chciał - chętnie wytłumaczę paragraf po paragrafie czemu nie chcemy jej przyjąć w takim kształcie, i czemu będziemy mieli więcej kłopotów z tego niż pożytku.
A co do terenu po JW, mamy już ofertę na uprzątnięcie i dzikiego parkingu (ani innego, legalnego) tam nie będzie.

REKLAMA

# Basia

10.07.2003 10:01

Ja nie mieszkam na Buczynku tylko na Tarchominie i u mnie taka cena. Chyba była jakaś promocja na 11,5tys. ale już dawno.

# mrok

10.07.2003 12:01

Miejsce parkingowe na wielopoziomowym garażu kosztowało 8000 złotych. JW ma nadal ponad 200 miejsc do sprzedania, i chętnych brak. A w ogóle gdyby ktoś chciał wynająć miejsce za 60 złotych miesięcznie (w tym koszt ochrony), to proszę o kontakt pod mrok@mrok.com - mój sąsiad jest zainteresowany.

# kt

10.07.2003 12:05

do mroku - to chyba sam będziesz miał kłopot, bo nie będziesz mógł stawiać samochodu gdzie popadnie, aby bliżej własnego domu. Jeżeli nie chce się czegoś uchwalić, to do wszystkiego można się przyczepić. Policja uchwałę zaakceptowała, więc o co chodzi?
do ergo - założenie podzielników ciepła to nie jest akurat powód do dumy. Widocznie członkowie zarządu mają wewnętrzne mieszkania, bo tam jest najmniejsza strata ciepła. W przypadku Buczynka, gdzie stropy i ściany między mieszkaniami nie są w ogóle ocieplone, to sąsiedzi, którzy zakręcają kaloryfery i dzięki temu mniej płacą za ciepło tak na prawdę kradną ciepło sąsiadom z boku i z dołu.
do piwnej - mroku jużwyjąśnił, że i dlaczego blokują. Blokują też uchwałę o ogrodzeniu.

REKLAMA

# nicka

10.07.2003 12:09

można wynająć miejscówkę na parkingu dużo taniej, bo są osoby, które wynajmują po kosztach - czyli właściwie tylko koszty ochrony. Przy wejściach na parking wiszą ogloszenia, więc kto chce wynająć, to może.

# mrok

11.07.2003 12:18

Tak się składa, że mam mieszkanie narożne z wykuszem - trudno mnie chyba posądzić, że mam jakiś głęboki interes w podzielnikach.
W kwestii uchwały - ponawiam zachętę do merytorycznej rozmowy o jej treści. Drogą do rozwiązania problemu nie jest przyjmowanie kolejnych ułomnych uchwał, a potem jeszcze następnych żeby wyprostować to co się źle zrobiło. Policja dziś nam coś obieca, za miesiąc przeczyta jeszcze raz, wytknie błędy podsunięte im przez uprzejmego miłośnika parkowania na trawie, i zostaniemy ze zgniłym kartoflem w garści. Z tą uchwałą jest troche jak z nieszczęsną ustawą o radiofonii - są tam dwa potrzebne policji akapity i 20 takich, które policji nie obchodzą, a które próbuje się nam wepchnąć bez dyskutowania ich treści. Rozwiążemy jeden problem (zgoda policji na wywożenie) i będziemy mieli następny (bo na przykład w takim kształcie uchwały na osiedlu wolno będzie jeździć 60 km/h, a piesi będą mogli przechodzić przez jezdnię tylko po pasach - których nie ma).
Uchwały o ogrodzeniu nie blokujemy - jak możemy blokować coś, co sami przyjęliśmy w listopadzie 2001 roku?
A samochód stawiam na parkingu wielopoziomowym, albo w miejscach do tego przeznaczonych.

 książkowa

11.07.2003 14:37

kt, co się tak przyczepiłeś czy też przyczepiłaś do wspólnoty 9A? my jesteśmy za ogrodzeniem i za wywożeniem źle zaparkowanych samochodów. ja mam mieszkanie w środku, nie mam tzw. ścian szczytowych i jestem za tym by były podzielniki ciepła, niby z jakiej racji ktoś ma płacić za to, że ja lubię ciepło?? swoją drogą to może zamiast pisać anonimowo przyjdziesz na środowe zebranie wspólnoty i powiesz co ci przeszkadza??

REKLAMA

# ika

11.07.2003 14:50

Pierwsze słyszę o jakimś zebraniu?!
U mnie w 9B infornacji na temat zebrania nie ma. Czy to zebranie dotyczy tylko wspólnot?

# mrok

11.07.2003 14:57

Mowa o dwóch różnych spotkaniach: na jednym co tydzień spotykają się zarządy wspólnot z Buczynka (spotkanie zamknięte, więc nie podaję godziny i miejsca), a drugie to nasze własne dyżury zarządu w 9A, w każdą środę od 19 do 20.
Inne zarządy mają albo nie mają takich dyżurów dla mieszkańców, trudno mi odpowiedzieć za kolegów z 9B czy i gdzie ich można spotkać.

# kt

11.07.2003 15:19

nie czepiam się, ale ponieważ jestem zainteresowany jedną i drugą sprawą wkurza mnie, że nic się nie dzieje i od trzech lat nie można dojść do porozumienia, bo raz jednym, raz drugim coś się nie podoba. A informacje o blokowaniu uchwał mam z drugiej a czasami trzeciej ręki, więc tylko powtarzam głosy z osiedla.

REKLAMA

# Vladymir

12.07.2003 23:26

Jeżeli już w listopadzie 2001 podjeliście uchwałę o ogrodzeniu osiedla, to dlaczego to ogrodzenie jeszcze nie stoi ? U nas, czyli Buczynek II, 30 dni po podjęciu decyzji przez zarząd wspólnoty mieszkaniowej płot już stał, dlaczego u was nie jest to możliwe ?

# mrok

13.07.2003 07:08

Ponieważ właściciele lokali użytkowych robią wszystko, aby nie powstał. W niektórych wspólnotach uchwała została przyjęta później i zaskarżyli ją do sądu - sprawy są w toku.

# Vladymir

17.07.2003 00:06

O, to Wam współczuję ! A może tak zaproponować sklepikarzom ugodę ? Np taką, że Wy rezygnujecie z grodzenia osiedla od ulicy, a onoi godzą sie na ogrodzenie i zamknięcie dojazdu od tyłu, czyli od Ksiązkowej ? Wtedy wolne wejście będzie tylko od Światowida, czyli od sklepów właśnie. Chyba o to im chodzi, nie ?

# ika

17.07.2003 10:04

Chyba nie wiesz co proponujesz?
Teraz kiedy jeszcze nie ma ogrodzenia samochody dostawcze o różnych gabarytach podjeżdżają pod same drzwi sklepów wykorzystując drogę na "skróty".Dla niewtajemniczonych przejeżdżają po trawniku, jestem świadkiem, bo to widoki z mojego okna.
Dosyć często się to powtarza.
I co w takiej sytuacji zrobić? Komu zwrócić uwagę?

# mrok

22.07.2003 09:11

Ależ im (tj. właścicielom lokali użytkowych) właśnie chodzi o taką "ugodę", tj. skrócenie ogrodzenia i zostawienie frontów sklepów na zewnątrz ogrodzenia. Spróbuj wytłumaczyć właścicielowi mieszkania od strony Światowida, że ma zapłacić za ogrodzenie osiedla, mimo że "jego" chodnik będzie nieogrodzony.
Istnieje spore ryzyko, że w razie skrócenia ogrodzenia i zamykania go na noc będziemy regularnie świadkami włamywania się do klatki schodowej celem przejścia na drugą stronę albo dzwonienia do przypadkowych osób w środku nocy domofonem aby umożliwiły przejście. Jednorazowa oszczędność na kosztach wybudowania płotu krótszego o pareset metrów szybko zostanie przejedzona na naprawy domofonu (w zeszłym roku zapłaciliśmy na przykład 800 złotych za "imprezę", w czasie której podchmielony człowiek próbował wejść do klatki waląc kamieniem w klawiaturę).
Jedna z koncepcji rozwiązania sporu mówiła, że w zamian za skrócenie ogrodzenia lokale użytkowe sfinansują dodatkowego ochroniarza pilnującego wyłącznie ciągu sklepowego wzdłuż Światowida. Tyle że po pierwsze właściciele lokali po chwilowym zainteresowaniu pomysłem zmienili zdanie, a po drugie nie ma sposobu aby zagwarantować długoterminowe dotrzymanie umowy - jak ogrodzenie raz powstanie w wersji skróconej, to za pół roku nikt nie zmusi właścicieli lokali do płacenia za ochroniarza.

# Vladymir

22.07.2003 21:46

Fakt, macie bardzo trudny orzech do zgryzienia, myslałem, że zarządzanie blokiem "dziewiątką" to prostsza sprawa..., bo porównywałem z naszą administracją, zarządzającą czterema małymi blokami. Tutaj jakos sie udaje, ostatnio założono nowe trawniki z centralnie działającym systemem zraszaczy. Obsługujący zraszacze dozorca jest tak ważny, jakby sterował lotem statku kosmicznego z Bajkonuru. Życzę Wam, aby sie i pod "dziewiątką" też tak wszystko udało i żebyście mieli takie śliczne trawniczki.

# ika

23.07.2003 23:32

Z tymi trawniczkami to też problematyczny temat.
Po pierwsze psie odchody (bardzoooo dużo),
po drugie pety wyrzucane z balkonów,
po trzecie droga na skróty od ulicy Świetowida.
Czyli sam widzisz, że to nie takie proste jak mogłoby sie zdawać.

# ika

23.07.2003 23:40

Do mroka.
Pomysł skróconego ogrodzenia może miałby jakiś sens jeśli w klatkach od ulicy Światowida ( w każdej klatce) byłby zatrudniony dozorca czy po prostu ochroniarz.
Jest to jakieś rozwiązanie.
Czy była rozpatrywana taka propozycja?

# mrok

24.07.2003 07:03

#ika: naprawdę uważasz to za rozwiązanie? Etat ochroniarza całodobowo kosztuje jakieś 5000 złotych (trzeba wziąć pod uwagę, że na jednego pracującego w danym momencie przypada trzech odpoczywających, więc zatrudnić trzeba czterech).
5000 zł razy dwie klatki i na ~100 lokali daje nam to 100 złotych na mieszkańca. Byłabyś gotowa tyle wydać???

# ika

24.07.2003 21:15

Może niekoniecznie aż tyle. Istnieją firmy konkurencyjne ze zróżnicowanymi stawkami. Wystarczy tylko poszukać uczciwie.
I z pewnością można wybrać coś konkretnego.
Z premedytacją piszę, że ''poszukać uczciwie'', a nie przyjmować propozycji firm ochroniarskich poprzez jakieś "układy".
Ale cóż sami jesteśmy temu winni, jeśli chcemy utrzymywać takich darmozjadów jakimi są obecni ochroniarze, którzy nie pełnią uczciwie swoich obowiązków. A wiem coś o tym........

# mrok

25.07.2003 07:02

#ika, nie da się kogoś zatrudnić "uczciwie" za mniej jak 5000 zł miesięcznie na całą dobę.
Zwróć uwagę, że nie mówię o pensji jednej osoby, ale czterech - bo tyle potrzeba do obsadzenia całodobowego etatu. 5000 złotych na cztery osoby daje 1250 na głowę, odejmij od tego ZUS i pomyśl, skąd wytrzasnąć pracowitego ochroniarza, a nie darmozjada, za 900 zł brutto. Jak już wymyślisz, to spróbuj jeszcze znaleźć "firmę konkurencyjną ze zróżnicowanymi stawkami" która za to samo weźmie istotnie mniej. To mrzonki.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe