REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# pec

14.01.2015 19:47

Dopóki poszerzenie ulicy nie zostanie wykreślone z planów, nie powstanie na tym terenie nic "stałego". Co to k.. ma być. Kreujecie rzeczywistość? Jakie wykreślenie???

# Max

14.01.2015 20:27

Nie chcieliście Tarchostrady to macie błotko i tak ulubiony ,, uspokojony ruch".

# Alka

14.01.2015 20:56

Ja bym wysadzila ten pas drzewami. Wreszcie by Światowida wygladala jak miejska ulica a nie kołchoz - autostrada wsrod wielkiej plyty. Teraz dzielnica wygląda ohydnie. Glowna ulica jak betonowa pustynia.

REKLAMA

# ooo111

14.01.2015 21:51

A dlaczego rano jest korek w stronę centrum? Dziękuje Wam protestujący przeciwko rozbudowie Światowida!!!!!!!

# Zipa Dumna

14.01.2015 22:03

W którym dokładnie miejscu jest wąskie gardło, które korkuje Światowida?

# kiler3

14.01.2015 23:48

Czyli mieszkańcy dopięli swego. Światowida nie będzie rozbudowana ;) Alka, ma rację drzewa by się przydały :))

REKLAMA

# Tarchomianka

15.01.2015 07:08

Komu potrzebne kolejne rzeki betonu, dajcie spokój już z tym autostradami! Nie dość, że zabierają zielone tereny pod parkingi? W większości samochodów jadą tylko kierowcy i powietrze. Dwoje znajomych jedzie do centrum i każdy swoim samochodem. A nie można by tak razem? A potem się dziwią, że są korki...

# lutek

15.01.2015 08:38

Pytanie jest takie -Czy nasi burmistrzowie widzieli te tereny,wydaje mi sie ze oni nie znają Tarchomina bo tak to jest gdy z nadania partii a nie z woli społeczenstwa ktoś rządzi bo po 7 latach byłby jakiś pomysł na dzielnice,wystarczy popatrzeć wokół ratusza ,na park wiśniewo na otaczające uliczki jak kołacińska fortel ,15 sierpnia,to juz w zapadłych dziurach sa lepsze widoki a czy sa plany zmian,piszecie o błocie a zarośla miedzy kościołem a światowida to może Park światowida jak park wiśniewo.No Panowie Radni czekamy na odpowiedz,może Pan Tumasz jako koalicjant sie wypowie

# ktoś stąd

15.01.2015 11:44

skrzyżowanie z Myśliborską - tu jest tzw wąskie gardło

REKLAMA

# Zipa Dumna

15.01.2015 12:49

#ktoś stąd napisał(a) 15.01.2015 11:44
skrzyżowanie z Myśliborską - tu jest tzw wąskie gardło

W takim razie poszerzenie Światowida nic nie da, a wręcz pogorszy sytuację, bo zachęci jeszcze więcej kierowców do jazdy samochodem, podczas gdy przepustowość w "wąskim gardle" pozostanie taka sama.
Jeżeli myślisz, że dwa pasy daleko przed skrzyżowaniem coś tu zmienią, to się mylisz. Warszawscy kierowcy dzielą się na "frajerów", którzy grzecznie stoją na odpowiednim pasie w kolejce do skrętu i na "cwaniaków", którzy omijają kolejkę wszelkimi możliwymi sposobami (legalnie i nielegalnie). Ci drudzy jeszcze pogarszają sytuację (zmniejszają przepustowość "wąskiego gardła"), bo ostatecznie muszą wcisnąć się do kolejki, wywołując przesuwającą się do tyłu falę hamowania pojazdów.
Zresztą, "efekt dwupasmówki" można by uzyskać prawie bez kosztów. Światowida jest na tyle szeroka, że można wytyczyć dwa pasy do jazdy w kierunku centrum już od ul. Botewa (przy Tesco) do Myśliborskiej. Jednak moim zdaniem efekt będzie przeciwskuteczny.

# wizjoner

15.01.2015 13:58

tym pasem puścić trolejbusy i ruch rowerowy, miejsce już jest i zasilanie też.

# kris

16.01.2015 10:55

Pięknie na tym Tarchominia. Zazdroszczę :)

REKLAMA

# Nowodwory

16.01.2015 12:16

Jakie wykreślenie z planów ??? !!!!
Druga jezdnia jak najszybciej !

# Nowodwory

16.01.2015 12:27

#Tarchomianka napisał(a) 15.01.2015 07:08
Komu potrzebne kolejne rzeki betonu, dajcie spokój już z tym autostradami! Nie dość, że zabierają zielone tereny pod parkingi? W większości samochodów jadą tylko kierowcy i powietrze. Dwoje znajomych jedzie do centrum i każdy swoim samochodem. A nie można by tak razem? A potem się dziwią, że są korki...

Nie tylko kierowcy stoją w tym korku. Autobusy też.
W końcu drogowcy poprawili bezpieczeństwo przy skrzyżowaniu Myśliborskiej ze Światowida stawiając słupek rozdzielający pasy. Skończyło się cwaniakowanie i zaczęły się korki.
A komunikacją nie można skoro jest jaka jest. Jeśli "od drzwi do drzwi" własnym samochodem docieram w 20-25 minut (15-20 minut jazdy plus 5 na dojście) a komunikacją miejską z jedną, czasem dwoma przesiadkami zajmuje mi to od 70 do 90 minut (w tym 25-35 minut samej jazdy a reszta do dojścia i czekanie) - to zgadnij co wybiorę?

# gość

16.01.2015 13:13

Wybierzesz leniwy smrodzie samochód, w którym oprócz własnego śmierdzącego tyłka przewieziesz powietrze. Które notabene potem zatrujesz wyziewami z blachosmroda. "Dzięki" blachosmrodom i leniom twego pokroju autobusy stoją w korkach. Jakby każdy myślał jak Ty i jeździł tylko samochodem to szybciej byłoby z Białołęki do Wilanowa na piechotę niż samochodem :P

REKLAMA

# kris

16.01.2015 21:42

#Zipa Dumna napisał(a) 14.01.2015 22:03
W którym dokładnie miejscu jest wąskie gardło, które korkuje Światowida?
skrzyżowanie Myśliborskiej z Światowida. Tez zauważyłem, że bardziej się korkuje. Korek sięga do bazarku.

# niooooo

16.01.2015 21:58

#gość napisał(a) 16.01.2015 13:13
Wybierzesz leniwy smrodzie samochód, w którym oprócz własnego śmierdzącego tyłka przewieziesz powietrze. Które notabene potem zatrujesz wyziewami z blachosmroda. "Dzięki" blachosmrodom i leniom twego pokroju autobusy stoją w korkach. Jakby każdy myślał jak Ty i jeździł tylko samochodem to szybciej byłoby z Białołęki do Wilanowa na piechotę niż samochodem :P

A gdzie się zmieścić w tych autobusach? Dziś przepuściłem 509 bo się nie zmieściłem. Nie dziwię się więc, że ludzie wybierają auto, bo władze miasta traktują ludzi jak bydło.

# Lalunia

17.01.2015 00:03

ja też jezdzę samochodem osob - tak jak większość urzedmików ratusza- a w autobusach niech się plebs smrodzi

REKLAMA

# rafx

17.01.2015 00:51

skrzyżowanie Światowida-Myśliborska to pikuś. Zjazd z Mostu północnego na Tarchomin to dopiero majstersztyk! Ktoś kto to projektował powinien teraz za karę tędy jeździć codziennie w godzinach szczytu w tę i z powrotem...
I jeszcze wjazd z Myśliborskiej na Światowida (jadąc od mostu)... w jaki sposób Światowida ma zachęcać kierowców skoro na jednych światłach uda się skręcić w lewo zaledwie 3 pojazdom?

# alojzybąbel

17.01.2015 12:49

Ulica Światowida rano jest nieprzejezdna. I jeśli ktoś pyta, w którym miejscu robi się gardło to oznacza, że rano siedzi w domu. Mieszkając chociażby w sąsiedztwie Tesco można już z okien własnych mieszkań oglądać "wspaniały koreczek". A najgorzej jest przy skrzyżowaniu z ulicą Myśliborską. To jest koszmar. Ludzie nie chcieli "Tarchostrady". Owszem, jakaś tam grupka protestowała. Tylko jeszcze pytanie, czy Ci, co protestowali są rdzennymi mieszczuchami czy też w mieście mieszkają od niedawna? Trudno, żeby mieszkając na Białołęce, na osiedlu Tarchomin czy też na osiedlu Nowodwory, jeździć do pracy na daleki Mokotów... rowerem! Mieszkam na Tarchominie od 17 lat, wcześniej mieszkałam na Żoliborzu, a urodziłam się i wychowałam na Mokotowie. Wszędzie są korki, bo coraz więcej ludzi ma samochody, a jezdnie mamy jakie mamy. Ale nie dajmy się zwariować. Z Mokotowa jest kilkanaście wyjazdów w kierunku różnych dzielnic, czego nie możemy, niestety, powiedzieć o naszych osiedlach. Główna arteria to Modlińska, która "dławi się" przy większym natężeniu ruchu. Tramwaj to kolejna porażka. Bo nie każdemu pasuje jazda do stacji Młociny, a stamtąd jak dalej? Trudno tracić czas i jeździć na około. Ci, co protestowali przeciwko rozbudowie ulicy Światowida powinni teraz nam rano ZAPEWNIĆ BEZPROBLEMOWY (bezkorkowy) WYJAZD Z OSIEDLA !!! Kiedyś miasto było miastem, a wieś była wsią. To był jasny podział. A teraz ludzie ze wsi przeprowadzili się do dużych miast i próbują z miasta zrobić wieś! Skoro już się wieś przeprowadziła do Warszawy i mieszka m.in. na Białołęce, to niech sobie mieszka w tych gettach (osiedla zamknięte i strzeżone), ale niech nie zmienia naszej mentalności, bo to wy przyjechaliście do nas, do naszego miasta i macie się dostosować do panujących tu zwyczajów i obyczajów, a jak się nie podoba - to droga wolna, trzeba wracać tam, skąd się przyjechało. Ta jest prawda. Trudno, żeby miasto budowało tylko żłobki i przedszkola, bo są jeszcze inne ważne sprawy. Pozdrawiam wszystkich rdzennych mieszczuchów.

# Zipa Dumna

17.01.2015 13:48

#alojzybąbel
Ależ żałosna wypowiedź zakompleksionego człowieka...
Powiedz mi, po co ci "bezproblemowy wyjazd z osiedla", skoro zaraz staniesz w korku na skrzyżowaniu Światowida z Myśliborską albo na Modlińskiej?

REKLAMA

# Alka

17.01.2015 17:53

Jestem rdzenna warszawianką i głosowałam przeciwko tarchostradzie. Wypowiadaj się za siebie.

# gosc

18.01.2015 09:06

#gość napisał(a) 16.01.2015 13:13
Wybierzesz leniwy smrodzie samochód, w którym oprócz własnego śmierdzącego tyłka przewieziesz powietrze. Które notabene potem zatrujesz wyziewami z blachosmroda. "Dzięki" blachosmrodom i leniom twego pokroju autobusy stoją w korkach. Jakby każdy myślał jak Ty i jeździł tylko samochodem to szybciej byłoby z Białołęki do Wilanowa na piechotę niż samochodem :P

Wolny wybor, proste.

# raf

18.01.2015 13:53

Wyzywanie się od wsioków z jednej strony i śmierdzących leni z drugiej strony jeszcze nigdy nie pomogło rozwiązać żadnego problemu.

REKLAMA

# słoik nowodworski

19.01.2015 09:55

jak życie uczy- na tym pasie błota powstaną liczne reklamy - tak aby turyści zwiedzający tramwajem osiedla tarchonowodworskie mogli zapoznać się min z ofertą Białołęki np. gdzie zjeść pizzę - jak życie uczy

# lutek

19.01.2015 19:08

a co z galerią i kinami dalej bedzie kino pod chmurką

 tarantula01

23.01.2015 01:05, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 23.01.2015 01:05

Ależ rano, bezproblemowy i bezkorkowy wyjazd z osiedla Tarchomin istnieje. Trzeba wsiąść w tramwaj i gotowe.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

23.01.2015 01:05, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 23.01.2015 01:05

Ależ rano, bezproblemowy i bezkorkowy wyjazd z osiedla Tarchomin istnieje. Trzeba wsiąść w tramwaj i gotowe.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# kaszanka

23.01.2015 20:29

tarantula01 napisał(a) 23.01.2015 01:05
Ależ rano, bezproblemowy i bezkorkowy wyjazd z osiedla Tarchomin istnieje. Trzeba wsiąść w tramwaj i gotowe.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

a czy tramwaj dojeżdża do Światowida?
bo ja tam potrzebuję rano

# Rodowity Warszawiak

24.01.2015 00:44

Poszerzenie Światowida to konieczność. Tylko głupek tego nie rozumie. Ruch będzie ten sam, a korki będą mniejsze. Na szczęście Tumasz i inni, którzy nie mają pojęcia o życiu w mieście nie mają nic do powiedzenie. Postuluję po 3 pasy w obu kierunkach

 lkan

24.01.2015 19:54

Postulaty można sobie wysuwać; mają to do siebie, że zazwyczaj są zrealizowane po stu latach. Przywiązanie do trzech pasów charakteryzuje raczej mieszkańca wioski, bo taki ktoś musi dojeżdżać do większych aglomeracji, najlepiej wielopasmową arterią. Skąd ta wyższość i nad kim, Rodowity Warszawiaku - jakim się mienisz, czym się popisujesz, daje Ci to mądrość "z automatu"? Co takiego reprezentujesz sobą, mierzyłeś swoje IQ? Czy poza jazdą po Warszawie znasz tendencje rozwoju dużych ośrodków miejskich? Żenada!

# Benek Z.

31.01.2015 21:12

Światowida powinno być poszerzone .Budynki przy tej ulicy minimum 30 m wysokości . to po Modlińskiej druga główna ulica Białołęki . Gdzie chcecie mieć Kawiarnie i smak wielkomiejskiej dzielnicy .Miasto za cenę wyborczych głosów nie ma siły przebicia .Jest słabe . Słabe też są władze naszej dzielnicy . Tu trzeba narzucać charakter stolicy .poddawanie się przyjezdnym wnosi małomiasteczkowy charakter .Smoczyński jako pseudo kupiec wprowadził przy Światowida i ćmielowskiej barak ze sprzedażą piwa niby na okres 3 lat, teraz przerobiony na sklep parterowy blaszak .Może miał w tym jakiś interes . Szary taki jak myślenie .Może na tych 47 ha po siostrach trzeba wybudować wysoką zabudowę by odróżnić się od tego pseudo miasteczka Wilanów . Inaczej my także będziemy bezbarwni .Może trzeba rozpocząć dyskusje jaka powinna być nasza dzielnica .Gadanie i to ciągłe o przystankach i przedszkolach jest ważne ale widzieć powinniśmy szerzej a z tym jest problem .

# gość

01.02.2015 10:13

Małomiasteczkowy charakter prezentuja ci, co postuluja za Światowida a la pas startowy. Zycie miejskie kwitnie np. przy trakcie krolewskim. Mowy Swiat i Krakowskie Przedmiescie to miejsca tetniace zyciem, mimo, ze swego czasu zwezone na niektórych odcinkach i z ograniczonym ruchem jakos funkcjonuja. Sa to arterie w srodku miasta i jakos ograniczenia nie wplynely na wzrost korkow w okolicy. Moze porownanie nie do konca adekwatne, ale nie wmawiajcie mi, ze im szersza ulica tym lepsza i bardziej miejska! Jestem ciekawa jak wygladaly by korki na wezle zMysliborską, jesli wjezdzaloby w nia w strone Mostu Polnocnego dwa razy wiecej samochodowniz teraz. Nie rrozumiem dlaczego uparlismy sie zeby.mieszkac w betonowej zzkaradzie! Dla mnie synonimem miejskosci sa wlasnie miejsca tetniace zyciem, z lawkami, drzewami, przyjemna arxhitektura i kawiarniami bedacymi miejscami spotkan. Z fontannami, parkami i przyjazna atmosfera. Skonczyly sie czasy budowania mrocznych osiedli sypialni. Niech ta Białołęka zacznie w koncu przypominac miasto. I to takie, w którym naprawde bedzie chxialo sie zyc a nie tylko przez nie przejezdzac.

# to ja

01.02.2015 10:28

Benek Z - to z pewnością małomiasteczkowy prowincjusz , który zamieszkał na Białołęce. Śni mu się gigantomania , pewnie jeszcze ale nie przyszło mu do głowy to podpowiadam aby z dwu stron poszerzonej Światowida - ogrodzić ekranami 6 metrowymi - to wtedy wg niego Białołęka będzie metropolią - pogratulować takiego myślenia.

# gość

01.02.2015 12:33

Takie były pierwotne założenia. Sześciopasmowka z ekranami na wysokości szkół. To byśmy mieli...

# Mieszkańcy

07.02.2016 20:08

Zapraszamy przyszłych mieszkańców osiedla Jezierski Park Światowida na forum :)
www.parkswiatowida.eu
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy