REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


28.03.2014 13:20 #Mieszkaniec Bielan
Brak słów i opad rąk. Smutno jest patrzeć, jak nasze miasto jest rozkradane. A teraz także nasza dzielnica ulega temu procesowi. Osobną kwestią, ale wpisującą się w ten obraz, jest niszczenie okolic stacji Słodowiec. To pana wiceburmistrza i jego wrażliwości ("rozwojowej" i "czysto ludzkiej") nie uwiera. A szkoda, bo tam akurat miał coś do powiedzenia.

Ciekawe, czy roszczenia obejmują piękne, nowe boiska ("Orliki") koło szkoły przy ul. Rudzkiej. Nie pamiętam, kiedy ukończono budowę, ale kolejność zdarzeń jest tu co najmniej interesująca.
29.03.2014 21:09 #BeataX
Czy roszczenia obejmują też tereny Osiedla Ruda?
30.03.2014 11:18 #Poszukiwaczka absurdów
Prawo własności jest święte! Wyobraź sobie, jeden z drugim, że z dnia na dzień przychodzi komunistyczny złodziej, to skrót myślowy, i tracisz dorobek życia wielu pokoleń. I jeszcze Cię do więzienia wsadzają jako kułaka! Więc zastanówcie się czego naprawdę chcecie: czy komuny w najgorszym wydaniu czy rekompensaty za szkody, choćby w jej małej części? Nie posiadacie elementarnego poczucia sprawiedliwości, wypowiadacie się li tylko przez pryzmat własnej koszuli: "ło jezu, łony teraz im oddają?" Ps. A gdzie nasze psy będą teraz walić kupę jak nie na Olszynie?
30.03.2014 11:26 #Jan z Magiera
#Poszukiwaczka absurdów napisał(a) 30.03.2014 11:18

Prawo własności jest święte! Wyobraź sobie, jeden z drugim, że z dnia na dzień przychodzi komunistyczny złodziej, to skrót myślowy, i tracisz dorobek życia wielu pokoleń. I jeszcze Cię do więzienia wsadzają jako kułaka! Więc zastanówcie się czego naprawdę chcecie: czy komuny w najgorszym wydaniu czy rekompensaty za szkody, choćby w jej małej części? Nie posiadacie elementarnego poczucia sprawiedliwości, wypowiadacie się li tylko przez pryzmat własnej koszuli: "ło jezu, łony teraz im oddają?" Ps. A gdzie nasze psy będą teraz walić kupę jak nie na Olszynie?
Świetna odpowiedź. Sedno sprawy. Popieram.
31.03.2014 18:44 #janusz
Znaleźli się właściciele. Oby tu nie wybudowali jakiegoś blokowiska, jak to bywało z takimi sytuacjami.
REKLAMA
03.04.2014 19:26 #Ruda!!!
Spadkobiercy odsprzedali akty własności za grosze biznesmenom...a oni zrobią wszystko by zysk był jak największy.
Kosztem mieszkańców...bo po co komu szkoła,przedszkole,park...przecież wszystko może być prywatne bo każdego na to stać...a jak nie to mogą dzieci dojeżdżać bo każdy ma samochód :/
Na spacery nie muszą chodzić bo wolą siedzieć na fb...
Pffff...brak słów.
03.04.2014 19:36 #...
Ogolnie to ciekawe ze wszyscy burza sie przy zwrocie gruntow osobom prywatnym ale jak kosciol wyjedzie z prawem gruntu z XIV w wywala domy dziecka, domy samotnych matek i szkoly po czym wyprzedaje je za niebotyczne ceny (bo sa to np grunty w centrach miast) i za to kupuja sobie lexusy to nikt slowkiem nie pisnie. Jestem za tym ze jezeli ktos ma dowody na wlasnosc dostawal rekompensate lub zwrot terenu, jasne wszystko musi byc zrobione z glowa ale bez przesady.
04.04.2014 23:22 #gucio
Kilka tygodni temu na interpelacje radnego odpowiedział Burmistrz, twierdząc, ze na terenie Bielan nie ma żadnych roszczeń wobec budynków oświatowych. Wprowadził nas celowo w błąd, czy nie ma pojęcia o sprawach dzielnicy, którą zarządza????
06.04.2014 11:34 #Gość1
Przecież o to chodzi, żeby mieć z tego zysk, dlaczego oni teraz się zgłaszają, po tylu latach? Nowy ustrój mamy od '89!!! Oczywiście najlepiej zlikwidować szkoły i przedszkola - gdzie mają się podziać dzieci? Już i tak na Bielanach stale upychają więcej klas i grup. Już teraz miejsc nie ma, tak, oczywiście likwidujcie kolejne placówki oświatowe. Parki? Ależ po co one nam, prawda? Niech już nic zielonego nie zostanie, Bielany to kolejna sypialnia "ludu pracującego", a nie zielona dzielnica, tak, jak to miało być. Zlikwidujcie jeszcze Las Bielański i Las Lindego, potem ekspansja na Kampinos!
Buduje sią bloki w lokalizacjach wołających o pomstę do nieba: patrz Duracza (można wieszać jak we Włoszech sznurki na bieliznę między blokami) oraz Słodowiec City przy metrze - polecam, jak ktoś lubi wstrząsy.
06.04.2014 19:59 #do_BeataX
Działka 27/1 ma uregulowane kwestie prawne. Niestety, w przypadku drugiej działki (pomiędzy Trasą AK a studnią oligoceńską) brak uregulowania kwestii własności.
REKLAMA
12.04.2014 22:35 #ob.nikt
Mossakowscy mają długie ręce . I lepkie . I całe mnóstwo beki . zwłaszcza w sierpniu - miesiącu przez nikogo niezawinionych pomyłek .
11.05.2014 16:28 #Krzysiek
Może i prawo własności jest święte. Ale zostało ono przerwane i życie tych działek potoczyło się innym trybem. Karane jest pokolenie, które z tamtymi czasami nie ma nic wspólnego. Jeżeli chcemy być tak praworządni to oddajmy może ziemie zabrane przez cara Polskim patriotom po Powstaniu Listopadowym i Styczniowym. Było to takie samo złodziejstwo. A dla obecnego pokolenia Te trzy wydarzenia są tak samo nierealne. Znaj ą je tylko z książek.
11.06.2014 09:47 #Baronowa
zabrać chłopom ziemię, która dostali po II wojnie swiatowej itd....
13.06.2014 15:51 niechcemyautostrady
Problem leży w tym, że Polska zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec, zrzekła się pomocy w ramach planu Marschalla. Odpowiedzialni za to co się stało są Niemcy oraz kraje, które podpisały traktat w Jałcie. To nas wepchnęło w ręce bloku sowieckiego. To przez te decyzje Warszawa wygląda jak wygląda. To nie my powinniśmy oddawać. Odszkodowania powinny płacić Niemcy a może też sygnotariusze z Jałty.
13.06.2014 18:11 #Mała mi
To, że ktoś kiedyś coś stracił to nie oznacza, że może teraz okradać dzieci z bardzo dobrego przedszkola i przyzwoitej szkoły!
REKLAMA
13.06.2014 21:33 #AnnaMaria
Prawo własności, uniwersalne hasełko traktowane wybiórczo, jedni potracili, ii nie mają szans na odzyskanie, a drudzy, a właściwie to nawet nie spadkobiercy tylko czort wie kto, przejmują, bo nawet nie nazwę tego odzyskaniem i zyskują nie pastwiska, wysypiska, rudery, a zagospodarowane, zabudowane tereny miejskie. To nie prawo a raczej bezprawie, przecież te nieruchomości to obszary wyższej użyteczności publicznej, pomniki przyrody, o które dbano przez lata za publiczne pieniądze.
13.06.2014 21:36 #AnnaMaria
Prawo własności, uniwersalne hasełko traktowane wybiórczo, jedni potracili, i nie mają szans na odzyskanie, a drudzy, a właściwie to nawet nie spadkobiercy tylko czort wie kto, przejmują, bo nawet nie nazwę tego odzyskaniem i zyskują nie pastwiska, wysypiska, rudery, a zagospodarowane, zabudowane tereny miejskie. To nie prawo a raczej bezprawie, przecież te nieruchomości to obszary wyższej użyteczności publicznej, pomniki przyrody, o które dbano przez lata za publiczne pieniądze.
17.06.2014 11:23 #IKS RANYŁM
"przyjdzie walec i wyrówna..."
18.06.2014 21:15 #seyahat
problem w tym, że mogliby dostawać odszkodowanie albo działki o równorzędnej wartości. do tego osoby, które to odzyskują, to dwóch czy trzech facetów, którzy skupują za ułamek kwoty prawa do roszczeń od prawdziwych spadkobierców, albo na lewo "odzyskują" te nieruchomości rodziny warszawskich urzędników.
22.07.2014 16:20 #GrzegorzBielany
rekompensata tak ale zwrot nieruchomości w postaci szkoły czy przedszkola zdecydowanie nie
REKLAMA
22.07.2014 22:07 #Dyzma
Zastanawiam się, gdzie my żyjemy. Czy naprawdę nie ma w naszym społeczeństwie ludzi i instytucji, które wnikliwie by się przyjrzały sprawie dzikiej prywatyzacji?
Warszawa, która ma spore problemy finansowe związane z janosikowym płaci "wyspecjalizowanym kancelariom" często wielomilionowe odszkodowania w zamian za zrzeczenie się roszczeń do nieruchomości.
Może aktywiści Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej lub innego stowarzyszenia pomogą ograniczyć zakres tej dzikiej reprywatyzacji.
14.10.2014 09:22 #Swój
Żeby tylko to byli prawdziwi właściciele.
Czasy okupacji, powstania i tzw. "wyzwolenia" przeżyło niewielu warszawiaków. Jeszcze w latach 60 Marymont nie wyglądał tak jak dziś. Miasto zrobiło drogi i całą infrastrukturę. Trzeba podziękować Kwaśniewskiemu za brak ustawy reprywatyzacyjnej i cały ten bałagan.
Jak nie ma ustawy to trzeba wyrzucać dzieci ze szkół, przedszkoli i tereny oddawać. Zapłacimy za to wszyscy w podatkach.
03.12.2015 20:02 #xyz
"Prawo własnosci jest święte" - oddano w prywatne ręce budynki Schroegera 72 -80 osobie, która nigdy nie była ich właścicielem. Jej przodkowie równiez nie byli a ona sama pochodzi z innego miasta. Ważne, że miała dobre znajomości w urzędzie i zna kilku polityków. Brawo. Teraz wszyscy podatnicy szanujący święte prawo własności zapłacicie z własnej kieszeni za mieszkania socjalne dla wykwaterowywanych mieszkańców.
23.12.2015 09:57 #olaf
No niestety, obecne władze Warszawy, mam na myśłi Hannę Gronostaj Walec doprowadziły do takiej sytuacji. Dwie kadencje to wystarczająco długo aby wypracować PROCEDURY służące obsłudze tych roszczeń bez szkody dla miasta. Nikt jednak takich inicjatyw nie zgłasza a media milczą o problemie skupiając sie na ilości stłuczek na polskich drogach.... absurd i ignorancja władzy
23.12.2015 10:03 #olaf
Re Poszukiwaczka absurdów.
A może spojrz na to z innej strony: Po wojnie ludzie ciezko pracowali budując społecznie szkoły osiedla, parki przedszkola aby ławiej było żyć, aby nasze dzieci miały dobrze, nikt nie chciał nikomu nic zabierać, po prostu nie było wyjścia, miasto musiało się odbudowywać w szybkim tempie nie czekając na odnalezienie ukrywających się (przed władzą sowiecką) włascicielami - takie były czasy. Teraz ten wysiłek naszych rodzicow bedzie zburzony aby oddać "spadkobiercy" działkę. A ten spadkobierca siedział we Francji lub w USA i dobrze sie bawił podczas gdy tu ludzie walczyli w powstaniu albo byli sądzeni przez nową władzę za patriotyzm...... uważam że wypłacać odszkodowanie nie oddawać!
23.05.2016 14:46 #ola
Jacy właściciele? Zwykłe mendki. Właściciele to uciekli kominem w czasie wojny. Ci co się upominają to złodzieje.
23.06.2016 09:10 #Ktoś lepszy
Pewnie ktoś z pejsami jest właścicielem
23.06.2016 10:20 #Pierre de Lony
Pierwsza i nie ostatnia działka i budynek.

Urząd Bielany bardzo ochoczo oddał za darmo działkę przy Duracza pod budowę uczelni / wartość działki ok. 2 mln / - a nam plebsom każą głosować w jakiś budżetach partycypacyjnych dla gawiedzi.
26.10.2016 10:15 #arek
Bielany nie są zagrożone "dekretem Bieruta" tylko dziką reprywatyzacją którą wspierają władze Warszawy
31.03.2017 10:34 #Wika
Śmiem twierdzić, że nie są to właściciele ani ich spadkobiercy tylko firmy specjalizujące się w przejmowaniu gruntów miejskich za bezcen. Wystarczył by zapis w ustawie reprywatyzacyjnej,że prawo do odzyskania nieruchomości maja tylko bezpośredni spadkobiercy w linii prostej a tam gdzie są budynki publiczne mają prawo do odszkodowania, a jeśli odsprzedadzą w ciągu np. 6 lat zapłacą podatek w wysokości zniechęcającej do spekulacji.
REKLAMA
31.03.2017 15:44 #zawilec
Dokładnie, a sytuacja wokół terenu pętli autobusowej Chomiczówka też jest niejasna.

 462/1519 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Szukam pracy
 Szukam pracy,mężczyzna 56 l. bez nałogów,prawo jazdy. Umiejętności: - obsługa komputera - obsługa elektronarzędzi - naprawy hydrauliczne - naprawy elektryczne - naprawy stolarskie - naprawy ślusarskie Kontakt: tel.722241400 Warszawa.

Usługi inne
 Naprawa maszyn do szycia dojazd gratis 508-081-808

Budowlane
 Żywy ogień pod płytą? To sprawca smakowitych dań. Do każdego wnętrza można łatwo zaprojektować kuchnię marzeń (w apartamencie, lofcie). W awangardowych pomieszczeniach, nowatorsko zaprojektowana kuchnia, zaskoczy każdego. Z widocznym ogniem-zahipnotyzuje. Kuchnia z kaflowym ogrzewaczem i ciepłym przypieckiem emanuje długo przyjazne ciepło. Nawet dla alergików. W dużych izbach budujemy kompleksy z trzonem kaflowym, piecem chlebowym, pokojowym piecem kaflowym z ogrzewanym przypieckiem a nawet wędzarnią i ciepłą platformą do spania. Gdy w zimie nas z nim zasypie, zabraknie prądu, możemy przez wiele dni-w przyjaznym cieple-smakowicie biesiadować i wyśmienicie się wysypiać. Kuchnia kaflowa jest nieodzowna w gospod. agroturyst., pensjonatach, domach rekreacyjnych użytkowanych okresowo. Współpracujemy z architektami. Kuchnie stawiamy w kraju i poza. Wykonujemy projekty. Kafle z 20 kaflarni. Więcej: 68 3273341, 606756498 i na www.salonsobkowiak.pl

Nauka
 Zdobądź zawód - Biomasażysta! Anatomia, fizjologia i fizjopatologia a także teoria masażu połączona z zajęciami praktycznymi. Nauka nowego zawodu w jeden rok tylko w Żaku! Zapisz się już dziś! Zdobądź potrzebne kwalifikacje i umiejętności. Zgłoś się do nas przez internet i rezerwuj miejsce dla siebie. Decyduje kolejność zgłoszeń: https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online Zapraszamy! Centrum Nauki i Biznesu ŻAK ul. Wileńska 44 05-200 Wołomin Tel. 224281209 www.zak.edu.pl/wolomin


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.