REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Abcd

09.03.2013 17:44

Szkoda że władze białołęki zignorowały kompletny brak infrastruktury w tej okolicy podczas wydawania zezwoleń na budowę mega osiedli. wtedy trzeba było myśleć o nowych ulicach lub rozbudowie już istniejących. Teraz już jest zbyt późno na przebudowy ulic, gdy każdy skrawek ziemi jest już zabudowany. Bezmyślność się teraz mści. Szkoda że zginął człowiek, ale niestety takie wypadki będą się zdarzały częściej, bo budują się tam kolejne osiedla i ludzi/aut jest tam coraz więcej.

# Karol

09.03.2013 19:12

to co się dzieje na ulicach tej części Białołęki wola o pmstę do nieba. Władze dzielnicy i miasta od lat lekceważą Głębocką i Kąty Grodziskie, jedne z trzech najbardziej ruchliwych ulic tej części dzielnicy. Na Kątach BRAK LATARNI! CHODNIKÓW! 10 lat nie można się doprosić! A małe, boczne uliczki dostają latarnie i chodniki w prezencie, choć tam ruch i pieszy i samochodowy jest znikomy. Żeby dojść do przystanku trzeba nosić szmaty do czyszczenia butów!SKANDAL! SKANDAL!

# Złośnik

09.03.2013 19:18

No właśnie! nawet nie mamy jak wyjść do lasu, żeby śmieci wyrzucić. He, He!
Ale za to PO będzie nas łupać po 89 zł co miesiąc. dziękujemy ci PO w dzielnicy i w mieście za wszystko!

REKLAMA

# Komentator

09.03.2013 20:57

Gdybyś Abcd douczył się może do f tobyś wiedział, że władze Białołęki (przez duże B) nie wydają pozwoleń na budowę osiedli mieszkaniowych a Głębocka to droga powiatowa. Dobrze, że Borowska stara się pokazać władzom miasta żeby w końcu wzięli się do roboty i zrobili porządek z Głębocką. Może w końcu Zarząd Dróg Miejskich zacznie zauważać gdzie leży Białołęka.

# obserwator79

10.03.2013 07:20

Komentatorze, gdybyś nauczył się do g, zobaczyłbyś, że p. Borowska od lat działa w Platformie, która rządzi dzielnicą i miastem 7. rok i decyduje o przeprowadzanych remontach w ramach m.in. ZDM.
Nic się w tych urzędach nie dzieje bez zgody, pozwolenia, nacisku Platformy.
Na wschodniej Białołęce przeprowadzono remonty tak newralgicznych komunikacyjnie ulic jak Zdziarska, Chudoby, Mochtyńska, Ruskowy Bród, Kobiałka. Ruchu tam prawie nie ma, asfalt nowiutki, chodniki, oświetlenie, rowy odprowadzające wodę. Jak myślisz, kto tam mieszka. I gdzie mieszka p. Borowska?

# Mis

10.03.2013 08:25

Teraz robią latarnie na Szklarniowej. Chyba dla bażantów. Może ze dwa auta tam jeżdżą na godzinę. Ciekawe, który radny PO tam mieszka, albo tam jeździ do pracy?

REKLAMA

# Juruś

10.03.2013 08:27

Gdzie jest ta lista o odwołanie HGW?!!!!!!!!!!!!!!!!

# Sarna

10.03.2013 08:34

Dalej nic nie robić! Bedą większe dziury, bedą wolniej jeździć. Będzie ekologicznie i miasto i dzielnica nie wydadzą złotówki. Recepta na bezpieczeństwo w Białołęce? Nie remontować żadnych dróg! Ruch sam się uspokoi.

# koko

11.03.2013 00:25

a na Głębockiej plebs mieszka, i chodników i latarni nie ma

REKLAMA

# KaKa

11.03.2013 05:15

BRAWO OBSERWATOR79 / ja nie znam Pani Borowskiej, ale już się domyślam, gdzie ta Pani zamieszkuje / ja mieszkam na Białołęce (Marcelin), drogi i ulice mamy kiepskie / ja jestem w sporze zbiorowym z Prezydentką HGW, ale prawdopodobnie jestem skazany na porażkę / ja już nie mogę wyjechać na stałe poza granice RP, ale Wam wszystkim radzę, dobrze się nad takim desperackim krokiem zastanowić ...

# karol

11.03.2013 08:13

Najlepsze jest, że właśnie rozpoczęto budowę szkoły przy Głębockiej, do której za półtora roku ruszy tysiąc dzieciaków z Derb i Lewandowa, między innymi Głębocką.
Radna się obudziła, bo zrobiło się głośno. Przez lata nic nie zrobiła, nie interesowała ją ta okolica. Patrz na skrzyżowanie Głębocka-Zaułek przy drugiej szkole. Ględzenie do kamery i żadnego efektu.
Akcja radnej Borowskiej to jakiś okrutna hipokryzja.

# Forsaken

11.03.2013 15:52

Przecież ulica Głębocka aż do Beresona przewidziana jest do całkowitej przebudowy w związku z potrzebą ułożenia kanalizacji. Kiedyś były już artykuły w tej sprawie tylko pewnie jak zwykle kasy zabrakło i nie wiadomo kiedy ta inwestycja ruszy.

REKLAMA

# myślący

11.03.2013 16:27

JA wam obiecuję przebudowe drogi. Napewno będzie lepsza jezdnia bo:
www.gazetaecho.pl/mpwik-zamknie- glebocka-na-pol-roku_60153
i wszystko w temacie!!!

# kwww

11.03.2013 17:31

Na osiedlach Derby, Agroman, Lewandów i okolic mieszka trochę więcej niż 12 tys. Same Derby to 10 tys. Pani Radna ma trochę nieaktualne dane, liczba mieszkańców tych rejonów będzie bliżej 22 tys. A zaniżanie liczby mieszkańców raczej zmniejszy szanse na pozytywne załatwienie sprawy.

# golden

11.03.2013 19:11

Pani Agnieszka Borowska nie ma pojęcia o Zielonej Białołęce. Ją interesuje tylko jej najbliższa okolica i stowarzyszenie, które prowadzi. Wszystko się kręci dookoła jej podwórka. I teraz znowu korzysta z czyjegoś nieszczęście, żeby się promować. Wstyd, pani radna, wstyd!

REKLAMA

# Silver

11.03.2013 19:37

Wow, ile patryiotyzmu w tym wątku! Jak Ci (lub jedna osoba) która wytyka pani Radnej Borowskiej kochają Białołękę! Gratuluję logiki. Zresztą w realu tez to czynię.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

12.03.2013 08:11

Masz odlotową składnię, Srebrny!

# tutejszy

12.03.2013 09:42

#obserwator79 napisał(a) 10.03.2013 07:20
Komentatorze, gdybyś nauczył się do g, zobaczyłbyś, że p. Borowska od lat działa w Platformie, która rządzi dzielnicą i miastem 7. rok i decyduje o przeprowadzanych remontach w ramach m.in. ZDM.
Nic się w tych urzędach nie dzieje bez zgody, pozwolenia, nacisku Platformy.
Na wschodniej Białołęce przeprowadzono remonty tak newralgicznych komunikacyjnie ulic jak Zdziarska, Chudoby, Mochtyńska, Ruskowy Bród, Kobiałka. Ruchu tam prawie nie ma, asfalt nowiutki, chodniki, oświetlenie, rowy odprowadzające wodę. Jak myślisz, kto tam mieszka. I gdzie mieszka p. Borowska?
Nie wiem, gdzie mieszkasz, Panie Obserwatorze, ale Białołęki toś chyba dawno nie widział. Ględzić, że na Mochtynskiej, Kobiałce, czy Ruskowym Brodzie - ulicach, po których jeździ komunikacja miejska, którymi dojeżdża sie do szkól nie ma ruchu - to przyznac się, ze Białołekę oglada się tylko w telewizji.Taka wypowiedź powoduje, ze wszystko, co piszesz staje się mało wiarygodne.
No, chyba, że - jak to było w "Rejsie" - piszesz żartobliwie, bo dobrze wiesz, ze nikt w takie androny nie bedzie w stanie uwierzyc,. Tylko, ze kolega kierownik moze cię karnie przeniesc do sekcji gimnastycznej, co da dwa pozytywne efekty: po pierwsze zaczniesz patrzec na świat z mniejsza żółcią, a po drugie - przestaniesz pisac bzdury

REKLAMA

# obserwator79

12.03.2013 11:42

#tutejszy, porównaj sobie ruch na Głębockiej i na Mochtyńskiej a następnie napisz mi, proszę, dlaczego najpierw wyremontowano Mochtyńską, a Głębocka jeszcze sobie czeka.
Mieszkam przy Głębockiej, a na Ruskowym i Kobiałce czasem biegam sobie po ulicy.
Porównasz liczbę autobusów, samochodów osobowych, ciężarowych, czy po cichutku usuniesz się z tematu?

# obserwator79

12.03.2013 11:59

ok, tutejszy, sam ci napiszę.
Na Głębockiej masz 426 kursów 120, 732, 527 dziennie (wte i wewte). Do tego dochodzi jeszcze 304 i 132 przy Berensona ok. 100 kursów 304 i 132.
Z Olesina rusza 122 kursów, czyli w obie strony ok 250 po Ruskowym Brodzie, Kobiałce i Płochocińskiej, Mochtyńskiej. Średnio poniżej 100 kursów ulicą na dobę (czyli jeden co 30 min). I ty porównujesz to do ponad 500 przy skrzyżowaniu Głębockiej z Zaułkiem.
Do tego dołóż sobie ruch osobowy, ciężarówki jadące na Zieloną Dolinę, Derby, Lewandów, szambiarki, dostawę towarów...

# EmeM

12.03.2013 12:16

Głębocka czeka, bo będzie w niej budowana kanalizacja.

REKLAMA

# plobo

12.03.2013 12:32

#Karol napisał(a) 09.03.2013 19:12
to co się dzieje na ulicach tej części Białołęki wola o pmstę do nieba. Władze dzielnicy i miasta od lat lekceważą Głębocką i Kąty Grodziskie, jedne z trzech najbardziej ruchliwych ulic tej części dzielnicy. Na Kątach BRAK LATARNI! CHODNIKÓW! 10 lat nie można się doprosić! A małe, boczne uliczki dostają latarnie i chodniki w prezencie, choć tam ruch i pieszy i samochodowy jest znikomy. Żeby dojść do przystanku trzeba nosić szmaty do czyszczenia butów!SKANDAL! SKANDAL!
Nie dostają w prezencie tylko SAMI sobie je budują (czyt. w cenie mieszkania buduje je deweloper). Wystarczy porównać chociażby os. Brzeziny czy Lewandów wybudowane przez Agroman, gdzie jest pełna infrastruktura (ulice, chodniki, latarnie itp.), os. Derby wybudowane przez DD, dzie pozoruje się budowę infrastruktury a pozostałe domy jednorodzinne. Miasto / dzielnica Białołęka nic nie robi w tej kwestii i to jest skandal.

# marecki

12.03.2013 13:20

Nie trzeba być specjalnym bystrzakiem, żeby widzieć, że Moja Białołęka bardzo dobrze korzystra z dzielnicowego budżetu (nowe ulice, plac zabaw, kanalizacja, szkoła). Nic tylko pozazdrościć zaradności i kontaktów na Modlińskiej. Reszta dzielnicy niech cicho czeka na swoją kolej.

# don_pedro

12.03.2013 13:20

Przecież na Głębockiej miał być budowany kolektor kanalizacyjny, bodajże w tym roku. Nie ma w takim przypadku sensu robić wcześniej remontu ulicy, która i tak powinna być odbudowana (w lepszym stanie) po budowie kanalizacji.

REKLAMA

# dzięcioł

12.03.2013 22:07

Sęk w tym, że MPWiK odbudowuje ulicę tak jak ją zastał. tzn. jesli nie ma chodnika to nie bedzie chodnika, nie ma przejścia to nie będzie przejścia. Czy ktoś słyszał, aby ul.Głębocka była "modernizowana" po kanalizacji? Ona pewnie będzie odbudowana, czyli tak jak jest, tak i będzie tylko z lepszą nawierzchnią.

# derbiak

13.03.2013 08:31

Po budowie kanalizacji nawierzchnia będzie odnowiona http://www.gazetaecho.pl/kto-poprawi-fuszerke-po-budowie-kanalizacji-w-markach_63868

# obserwator79

13.03.2013 09:46

#obserwator79 napisał(a) 12.03.2013 11:42
#tutejszy, porównaj sobie ruch na Głębockiej i na Mochtyńskiej a następnie napisz mi, proszę, dlaczego najpierw wyremontowano Mochtyńską, a Głębocka jeszcze sobie czeka.
Mieszkam przy Głębockiej, a na Ruskowym i Kobiałce czasem biegam sobie po ulicy.
Porównasz liczbę autobusów, samochodów osobowych, ciężarowych, czy po cichutku usuniesz się z tematu?
Tak jak przypuszczałem, #tutejszy zamilkł. Szkoda, mógłby odszczekać brednie, które napisał i przeprosić.

# abrakadabra

14.03.2013 09:22

Ciekawe jak chca przebudować Głębocką - będą domy burzyć? Przecież ta ulica jest tak wąska, że nie ma nawet miejsca na chodniki! Dla przykładu - fragment "chodnika" od ul. Zaułek do kościoła Św. Michała - z wielkim trudem moze przejść jedna osoba, z wózkiem to już wymaga niezłych manewtrów, a jak musza wyminąć się 2 osoby to katastrofa! Samochody prawie ocierają się o pieszych. Boję się o swoją mamę po 70-tce, która tym fragmentem chodzi do kościoła, bo wielikrotnie mówiła, że samochody jadą tak blisko chodnika, że aż strach! A przejście na druga stronę to graniczy z cudem i jest naprawdę niebezpieczne zwłaszcza dla osób starszych i dzieci!

# tutejszy

14.03.2013 17:07

#obserwator79 napisał(a) 12.03.2013 11:42
#tutejszy, porównaj sobie ruch na Głębockiej i na Mochtyńskiej a następnie napisz mi, proszę, dlaczego najpierw wyremontowano Mochtyńską, a Głębocka jeszcze sobie czeka.
Mieszkam przy Głębockiej, a na Ruskowym i Kobiałce czasem biegam sobie po ulicy.
Porównasz liczbę autobusów, samochodów osobowych, ciężarowych, czy po cichutku usuniesz się z tematu?

No tak, w sposób nieuprawniony założyłem, że orientujesz sie kolego w planach inwestycyjnych MPWiK w kompetencjach służb miejskich , itd.
W ul. Głębockiej kładziony będzie kolektor sciekowy na głębokoścci ok. 7-8 m, więc przy okacji cała jezdnia polegnie. Rozumiem, ze sugerujesz budowę drogi przed połozeniem kolektora? O Kolektorze jest dosyc głośno na forach, więc moze czas byłoby się troszke zorientowac co i jak. Białołeczanie wiedzą, ale Ty - to własnie kolejny przykład - Białołeke znasz tylko z telewizji. A ul. Głebocka zarzadzana jest /w odróznieniu od Mochtyńskiej/ przez ZDM, podobnie jak Lewandów, Kąty Grodziskie i jeszcze pare innych waznych ulic.
Tak, że czekam, Obserwator, ze odszczekasz brednie i przeprosisz

# obserwator79

14.03.2013 18:31

Błędnie założyłeś, że nie wiem o budowie kolektora. Wiem dobrze, bo to sprawa bardzo ważna dla mieszkańców Głębockiej i całej okolicy.
Sugeruję, ale już na to za późno, że kolektor pod Głębocką powinien być położony 5 lat temu i 5 lat temu powinna być dostosowana ulica do obecnego ruchu. Nie przypisuj mi absurdów o zrywaniu nowego asfaltu. Gdyby zrobiono wówczas kanalizację (i potrzebny wodociąg), oświetlenie, chodniki, przejścia, pewnie nikt by nie zginął. Dopiero w dalszej kolejności powinny być robione naprawy dróg o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym. Pytam więc, dlaczego najpierw zrobiono kanalizację pod Mochtyńską, dlaczego najpierw położono gładki jak stół asfalt na Ruskowym Brodzie, Kobiałce, Chudoby itp.
Oczywiście, że Głębocką zarządza ZDM, a Ruskowym Zarząd Dzielnicy.
Ale i jedni, i drodzy to jedna i ta sama PO-ekipa. Na Lewandów ZDM położył chodnik dzięki staraniom lokalsów, żaden radny się nie zainteresował, na Kątach też walczą o chodnik, na razie bezskutecznie. Wsparcia ze strony dzielnicy nie ma. Mówię o skutecznym wsparciu.
Udowodniłem ci, że na Ruskowym Brodzie masz 5-krotnie mniejszy ruch autobusów, niż na Głębockiej, również 5-krotnie mniejszy ruch samochodów osobowych. Na Głębockiej strach iść quasichodnikiem, o tym co się dzieje na jezdni nie wspominam. Ale ty nadal zdajesz się uważać, że kolejność dokonywania remontów jest prawidłowa. Tyle, że kolejność nie wynika z potrzeb, a z tego, że przy Ruskowym mieszka pewna radna, a inny radny prowadzi swoje inwestycje deweloperskie itp.
Rozumiem, że jesteś "tutejszym" i cieszysz się, że zrobiono ci dobrze. Powinieneś jednak dostrzec, że Białołęka, którą chyba oglądasz z helikoptera, nie rozwija się tak, jak by zdroworozsądkowa logika nakazywała.

# Jaremi

15.03.2013 09:03

A ja mam pytanie związane z kolektorem: Kiedy ZDM zamierza wejść na Głębocką i zacząć prace? (interesuje mnie termin rzeczywisty a nie na papierze)
Mieszkaniec z ul. Głębockiej

# efg

15.03.2013 10:00

Z tego ci mi wiadomo, a w zeszłym roku dużo było informacji na ten temat, Mochtyńska dostała kanalizację i nową nawierzchnię bo JW robiło podłączenie Zielonej Doliny. Nie ma tu żadnych czarów. O Kobiałkę mieszkańcy długo walczyli (nieszczęsny Krowi Mostek), przy budowie ronda też się, chyba, deweloper udzielał. Ulica była rozjeżdżona przez ciężki sprzęt i została doprowadzona do stanu używalności. Nie ma w tym żadnej tajemnicy - tam gdzie deweloper albo inny inwestor się dokłada, tam wcześniej powstają drogi. Fajnie sobie pobiegać po Kobiałce w weekend gdy nie ma ruchu, w tygodniu gdy ludzie wracają do domu to ruch jest ogromny i nawet rowerem po ulicy strach jeździć - autobusy, samochody, ciężarówki do firm w Stanisławowie...

# tutejszy

15.03.2013 10:49

Ręce opadają. Oczywiście, że Głębocka jest bardziej obciazona ruchem, niz Mochtynska, ale - skoro sam wiesz o kolektorze w jezdni - to domaganie się, żeby remontowano ją wcześniej, niż kolektor zostanie zbudowany jest - delikatnie mówiąc - nieracjonalne.
Kolektor w Głębockiej przydałby się nawet 10 lat temu, tylko wtedy nie byłoby dokad odprowadzic z niego ścieków. Generalnie infrastruktura powstaje w dzielnicy wiele lat za późno, ale to wynik radosnej twórczości /plany miejscowe pozwalajace na szaleńczą rozbudowę, sprzyjanie niektórym, wybranym developerom/ poprzedniej władzy GMINY. Do roku 2002 mogli robić praktycznie, co chcieli. Mieli pełnię władzy, ale dbali głównie o swój interes. Za Kaczynskiego o Białołęce w ogóle zapomniano, a teraz przynajmniej cos zaczyna się dziać.
Wiadomo, ze teraz Białołęka i cała Warszawa, to jedna ekipa, ale za PiS-u było tak samo. Mieszkam tu 30 lat i widzę róznicę na korzyść w stosunku do poprzedniego układu. Za Kaczynskiego, gdyby zawalił sie most, to przetargi byłyby ogłaszane i unieważniane przez 4 lata, CBA oskarżyłoby wszystkich dookola, obok stanęłoby muzeum Kobiałki, a mostu nie byłoby do dziś.
Zawsze mozna powiedzieć, że powinni więcej i szybciej budować, ale ja widzę,ze od 2010 zbudowali tu kilka szkół /Zaułek, Kobiałka, rozbudowana Juranda/, buduja nastepną /Głębocka/, wreszcie zrobili coś ze Skarbka, budują park przy Magicznej /nareszcie!/, wyremontowali Mochtynską, zabieraja się za kanalizację w Głębockiej, da sie wreszcie przejechać Głębocką nad Trasą. Jak na 2,5 roku to dużo. Nawet, jeśli nie wszystko, co robi PO w mieście mi sie podoba, to nie udaję, że nie widzę tego, że robią wiecej, niz wszyscy porzednicy razem wzięci.

# obserwator79

15.03.2013 12:22

Widzę, że #tutejszy (to pan, panie Jaworski?) wyznaje złota PO-wską zasadę. Przed nami nie było nic, cywilizacja pojawiła się wraz z nami. Proponowałbym zatem poszukać w papierach u siebie w biurku, albo w ratuszu, co na wschodniej Białołęce wybudowano przed przed pojawieniem się "nowej cywilizacji". A było tego wbrew pozorom więcej, niż przez 7 lat zbudowała PO, szczególnie w kategorii dróg, oświetlenia, kanalizacji.
Zasługi PO są wszem i wobec znane. Nie widzę powodu, by je ciągle przypominać. Wszyscy mamy już mózgi ostro wyprane. Stała jest także opcja straszenia Kaczyńskim. Nuuuudy, ile można?
Osiedla na Białołęce powstają od 10 lat. 3 lata zmarnowała poprzednia "zła ekipa". Nowa "dobra" tylko 7. Hmmm. W końcu MPWiK wyręczy (prawdodopobnie) władze miasta i zrobi porządek z ulicą. Ciekawy jestem czy nowa Głębocka wystarczy dla obsługi ruchu.

# obserwator79

15.03.2013 13:03

I proszę mi nie imputować jakobym chciał najpierw robić remont drogi, a następnie kłaść kanalizację! Wyraziłem się chyba dość jasno? Tak ciężko to zrozumieć, że trzeba uciekać się do takich kłamliwych środków?
Pasy można było chyba jednak pomalować i zbudować 100 m chodnika przy kościele? Czy to jest też za trudne dla "nowej ekipy"? Z tego co wiem, to lokalsi załatwili kawałek chodnika przy Głębockiej koło szkoły na Zaułku.

# tutejszy

15.03.2013 15:32

30 lat temu, kiedy zamieszkałem w Białołece, Jaworski chodził do przedszkola i to chyba nie w Warszawie.:)
Wcale nie mówię, ze przed PO nie było nic - mówię, że można i powinno sie było zrobic więcej w czasie, kiedy wszystkie decyzje zależały od miejscowych. Pamiętam, jak sam zbierałem podpisy pod protestem w sprawie likwidacji gminy w 2002. Wiedziałem, że oznacza to ubezwłasnowolnienie dla Białołeki, a życie tylko to potwierdziło. I właśnie wtedy trzeba było zadbac o to, zeby JWC, DD, czy inni deweloperzy obok osiedli budowali drogi. Teraz trzeba nadganiać to, co było wczesniej zaniedbane. I nie ma tu nic do rzeczy z jakiej opcji kto kiedy się wywodził.
Jak mozna było dopuscić, żeby tyle osiedli /Derby, Agroman, JWC, JKJ i inne / dostało pozwolenia na budowę bez zapewnienia np. wody? Jeżeli "cywilizacja" ma polegac na tym, ze buduje sie w polu tysiące mieszkań, to ja za taką cywilizację dziekuję. Wszystko mi jedno, kto rządzi Warszawą, byle robił to z głową. Rozumiem przez to, ze rozwój infrastruktury powinien postepowac równolegle z budownictwem mieszkaniowym. To, że dla obecnej załogi pl.Bankowego Wa-wa konczy sie na Wiśle to fakt nie wymagający specjalnego udowadniania, a i poprzednio nie było inaczej.
Bardzo bym chciał, zeby od razu poprawiono stan ulic, o których piszesz, ale nie moge nie zauważyc, że przynajmniej zaczęło się cos zmieniac.
A Głębocka nawet po przebudowie na pewno nie wystarczy i trzeba oczywiście walczyc o jak najszybszą budowe TOG i tramwaju. Chodnik na Głębockiej powinien być na całej długości ulicy i w tej sprawie trzeba atakowac ZDM, ZMID, czy kto tam w miescie tym się zajmuje. To samo dotyczy Kątów Grodziskich. Poprę kazdą władzę, która zauważy ,że te ulice to nie drogi wiejskie, tylko ulice Warszawy. I tyle w tym temacie

# obserwator79

15.03.2013 17:56

Pod wszystkim podpisuję się obiema rękoma.

# WschodniaBialoleka

19.08.2016 14:10

Na Kątach Grodziskich, Lewandowie, Zdziarskiej czy SzG też musi dojść do tragedii by skruszyć beton w ratuszu na ul. Modlińskiej i Pl. Bankowym??? Jesteście jak w letargu, przebudźcie się w końcu i weźcie za pracę!

# Białołęka Jest Jedna

19.08.2016 14:37

W sprawie remontu ul. Lewandów męczyliśmy ratusz dzielnicy, ratusz miasta, ZDM i inne jednostki już w 2009 roku. Udało nam się niemal siłą wycisnąć chodnik.
ZDM w kwietniu 2009 roku, czyli ponad 7 lat temu odpisał nam:
ZDM po oszacowaniu przybliżonych środków finansowych będzie ponownie wnioskował do Biura Drogownictwa i Komunikacji w celu umieszczenia zadania w WPI.
Mija 7 lat i co ZDM odpisuje radnej Marioli Olszewskiej?
ZDM opracował listę ulic wymagających kompleksowej przebudowy i przekazał tę listę do Biura Drogownictwa i Komunikacji w celu jak najszybszego wprowadzenia tych inwestycji do planu wydatków. Ulicy Lewandów nie ma ani na liście priorytetowych inwestycji, ani na liście ulic remontowanych w drugiej kolejności.
7 lat czekania na remont drogi powiatowej i nic. Dzieci, które 7 lat temu poszły do podstawówki, teraz chodzą do gimnazjum. Zdążą pójść do liceum, a ulica nadal nie będzie wyremontowana.
Brawo ZDM, brawo Biuro Drogownictwa, brawo nasi reprezentanci w radzie miasta i radzie dzielnicy decydujący o budżecie.

# Zielonj

19.08.2016 22:04

A tymczasem w mieście budują scieżki rowerowe, remontują wiele ulic cz trzeba czy nie trzebs, kasa plynie do wszystkich dzielnic poza Białołęką Wschodnią majacą to nieszczęście, ze jest połączona z Tarchominem, na ktory idą wszystkie , marne środki przeznaczone dla dzielnicy.

 Taltos2

23.08.2016 10:51

Właśnie ukazała się "Informacja o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko" w sprawie rozbudowy Głębockiej i Berensona. Najszybciej by było, gdyby odstąpili od oceny.
Ale teraz też okaże się, jak wielu jest niechętnych tej inwestycji...

# gość

23.08.2016 10:52

i myślisz, ze uda się zachować termin modernizacji Głębockiej? Trochę późno zwracają się o tą opinię.

 Taltos2

23.08.2016 10:55

Można się zwrócić dopiero wtedy, gdy ma się kompletny projekt. Jeśli będą odwołania (ekologów, właścicieli działek) to może się cholernie przedłużyć... Pożyjemy, zobaczymy...

# Waldek Kiepski

23.08.2016 11:05

Zaraz zaraz. Według radnego Roszaka http://forum.gazeta.pl/forum/w,36264,152020298,152020298,Kompleksowa_przebudowa_Glebockiej_2014_2016_.html
Tymczasem w realnym świecie dopiero oddziaływanie na środowisko? Oj to nawet na wybory w 2022 nie zdążą

# Bassa

23.08.2016 15:16

Taltos2 napisał 23.08.2016 10:51
Właśnie ukazała się "Informacja o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko" w sprawie rozbudowy Głębockiej i Berensona. Najszybciej by było, gdyby odstąpili od oceny.
Ale teraz też okaże się, jak wielu jest niechętnych tej inwestycji...

Co niby ma to dać do k.n.? Tam jest już ulica, skrzyżowanie, domy? Co, zlikwidują ulice czy zburzą domy? A może jakaś cenna żabka tam chodzi, albo rybka pływa w kaluży? To kpina!

# Beno

23.08.2016 15:20

A tymczasem Ruskowy i okolice aż puchnie od inwestycji drogowych. A reszta niech czeka na ulice, na remonty, na chodniki, na latarnie, na przebudowy. Zbudują ścieżkę długości 150 m zwaną Skarbka i będą chwalić się tą " inwestycją" długie miesiące. A Ruskowym nic się nie chwalą. Cichutko, jak mrówki, rozbudowują , upiększają, poszerzają.

# Lew II

26.08.2016 08:01

Fakt, tu sukces nigdy nie został odtrąbiony :) ale spokojnie, przed wyborami zostanie to odhaczone jako sukces.
#Beno napisał(a) 23.08.2016 15:20
A tymczasem Ruskowy i okolice aż puchnie od inwestycji drogowych. A reszta niech czeka na ulice, na remonty, na chodniki, na latarnie, na przebudowy. Zbudują ścieżkę długości 150 m zwaną Skarbka i będą chwalić się tą " inwestycją" długie miesiące. A Ruskowym nic się nie chwalą. Cichutko, jak mrówki, rozbudowują , upiększają, poszerzają.

# petycja

12.09.2016 09:58

Prośba: podpiszcie http://www.petycjeonline.com/petycja_na_rzecz_zwoania_nadzwyczajnej_sesji_rady_m_st_warszaw
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy