REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

średnia wieku kandydatów

# witek

13.11.2010 12:37

Policzyłem średnią wieku kandydatów na radnych w Okręgu nr 1. Najstarsi wiekiem kandydaci reprezentują PO! Średnia wieku 51 lat. W trzech ugrupowaniach (SLD, PIS, Gospodarność) średnia wieku - 43 lata. Najmłodszych wiekiem wystawił Komitet Inicjatywa Mieszkańców Białołęki - średnia wieku 35 lat! Sam jestem w grupie wiekowej powyżej średniej PO, ale zastanawiam się, czy nie warto poprzeć tych młodych z IMB? Nam, starym już niewiele potrzeba, a dzięki młodym może trochę się nam polepszy? Młodzi ludzie z reguły inaczej myślą, mają większe potrzeby, są bardziej mobilni. Co Wy na to?

# mania

13.11.2010 14:03

No, to się Platforma POstarzała! Ja jestem za młodymi, starym już brakuje POmysłów.

# cobra22

13.11.2010 15:20

inicjatorzy udają mieszkańców co za bzdura, banalna jak krzyżówka

REKLAMA

# rola

13.11.2010 16:21

Witku .Twoja diagnoza się nie w pełni sprawdza.Gdybyś przeprowadzil studium pod tytułem :udział najmlodszych w pracach samorządowych to zobaczysz że oprocz startu w wyborach nie mają czasu. Biegają do pracy ,z dziecmi ,wykonują prace dodatkowe, płaca raty itd.Pozniej spokojnie siedzą w urzędzie i jak to mówi Drojeska biorą ten pryszcz czyli dietę .Koniec.

# witek

13.11.2010 18:36

Rolo, to, co piszesz można powiedzieć o wszystkich. Pewnie każdy ma jakąś pracę, jakieś hobby, czasami rodzinę, w tym dzieci. Ale moglibyśmy zastanowić się, już całkiem prywatnie, czego oczekują w życiu, jakich zmian w najbliższym otoczeniu 60, 50, 40 czy 30 latkowie. Cele do osiągnięcia również wydają mi się dla tych grup wiekowych całkiem odmienne. Czy uważasz, że to 50. latkowie mają urządzać życie 30. latkom? Czy tak naprawdę znamy ich potrzeby czy marzenia? My starsi możemy im służyć co najwyżej doświadczeniem, bo ani siłą witalną ani mobilnością. Dla tych najstarszych wystarczy łady park, ale młodzi potrzebują żłobków, szkół, dobrej komunikacji, kina, teatru, restauracji itp. Czy sądzisz, że 60. latek będzie walczył o żłobek czy kino? Czy mu to tak naprawdę potrzebne i czy starczy mu sił? Spokojnie w urzędzie mogą zasiadać również 50. i 60. latkowie i brać dietę, bo po co się wysilać? Dajmy szansę młodym. Jak sobie pościelą, tak się wyśpią.

# zakorkowany

13.11.2010 18:55

witek sądzę, że z takim jak twoje nastawienie to najgorliwiej walczyłbyś o powiększenie cmentarza...
Więcej viagry...w życiu

REKLAMA

# witek

13.11.2010 19:19

Zakorkowany, chyba masz rację (no, może tylko przesadziłeś trochę z tymi życzeniami :)) i tu jest sedno sprawy, że "starym" się już nie chce i niestety nie uwierzę, że nie będą "spać" na sesjach. W Radzie Dzielnicy potrzeba trochę świeżej krwi, bo kto ten motor napędzi?

# zakorkowany

13.11.2010 19:35

Dla mnie wybór prosty:
Wojciech Tumasz- jeden z najpracowitszych w ostatniej kadencji,
Bartłomiej Włodkowski- bo widać efekty jego działania ( kajaki, muzeum, Avetki itp.),
Katarzyna Munio - za odwagę w przeciwstawianiu się jedynie słusznej partii ( dofinansowanie stadionu Legii przez miasto) i za to co zrobiła jako szefowa sportu w Radzie Warszawy.

# witek

13.11.2010 20:25

Ale niestety Wojciech Tumasz kandyduje z innego okręgu!

REKLAMA

# mieszkaniec nowodworów

13.11.2010 22:06

a ja bym bardziej patrzył na to czym obecnie zajmuje się kandydat, czy jego praca zawodowa pozwoli na aktywne uczestniczenie w życiu dzielnicy, bo jeżeli pracuje od rana do wieczora, i to jeszcze na drugim końcu Warszawy, to pewnie nie będzie miał czasu na bycie na sesjach i inne sprawy dzielnicowe (zakładam, że z pracy zawodowej nikt nie zrezygnuje)

# wolny

13.11.2010 23:32

Przestańcie już z tymi Tumaszami, Włodkowskimi i innymi oszołomami, którzy kreują się na pseudo samorządowców.
Potrzebna jest zupełnie świerza krew. Na pewno nie są nią jedynki na listach. Wiek owszem - tylko młodzi. W nich jest siła.

# witek

14.11.2010 00:37

Wolny, o tym cały czas mówię. Popieram w 100%.

REKLAMA

# franek

14.11.2010 00:53

Witku, nie bardzo wiesz o czym piszesz, poza pojedynczymi zapaleńcami jak p. Tumasz to najbardziej aktywni są emeryci w tej Radzie, np. p. Dolczewski pracując w ministerstwie nie miał czasu (a młody) podobnie z wieloma innymi. A emeryci dyspozycyjni jak p. Fronczak, p. Nalbert. Świeża krew przez Ż, a jedynki bywają młode - p. Jaworski, p Jadczyszyn, p. Zajc, p. Semetkowski

# witek

14.11.2010 01:18

Franku, wiem, o czym piszę, jak nie rozumiesz, to trudno, już nie będę tłumaczył. Widzę, że masz określone wzorce, może i dobrze?

# franek

14.11.2010 15:40

Witku ja wiem o co Ci chodzi ale wiara, ze młodzi uzdrowią sytuację jest utopijna. Na pewno warto aby pojawiły się osoby spoza istniejących partii (chociaż jak pokazało życie natychmiast wstępują do partyjnych klubów). Ale na przykładzie ustępujacej rady twierdzę, że młodzi w większości nie mają czasu, bo: praca zawodowa, bo małe dzieci w domu, bo żona nie akceptuje częstej nieobecności męża w domu. A na bycie radnym bez pracy to kasa za mała, dzielnica to nie Sejm. Niektórzy zaczynali będąc bez pracy a potem jak załatwili sobie pracę to ich aktywność znacząco spadła.

REKLAMA

# bwradny

16.11.2010 00:01

Wolny, jako oszołom rzeknę Ci jedno. Jeśli musisz, to odświeżaj, ale czyń to przez samo "ż", ok?

# dorota

26.09.2016 21:58

ok
_________________
http://www.chocimska12.pl/
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe