REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Gustaw

13.06.2014 19:57

Ja mam pytanie do pana Burmistrza. Czy ma konkretne informacje, jak to jest z płaceniem podatków na Białołęce. Które rejony płacą, które nie, oraz jakie są wpływy?
Jeśli są takie dane, proszę o ich publikację.

# podatki kazdy placi

13.06.2014 20:12

płacenie podatków różnie można interpretować! Podatki zarówno odprowadza się z wynagrodzenia czy wierzytelności. Ale również z pozostałych pieniędzy (kwoty netto) osoby kupują dobra i inne produkty w większości przypadków u lokalnych przedsiębiorców. a lokalny przesiębiorca odprowadza podatki do m. st. warszawy a więc defakto wszyscy płacą, tylko jedni wiecej inni mniej, albo placą więcej z większej liczy źródeł....

# podatki kazdy placi

13.06.2014 20:14

nie można mówić na kogoś iż nie płaci podatków bo rozlicza pit w innym miescie! owszem nie placi podatów z wynagorodzenia! ale pozostale pieniadze musiałby w całości wyrzucić lub wydać w innym miescie. jesli wyda chocby złotówkę w warszawie to lokalny przedsiębiorca odporawadzi za niego podatek dla warszawy

REKLAMA

# Katrin

13.06.2014 20:56

Obawiam się, że burmistrz nie ma takich danych i po prostu ściemnia, ponieważ dla urzędu skarbowego najmniejszą jednostką administracyjną jest dzielnica i nie można wyodrębnić z jakiej jej części (płn, pd, wsch, zach) wpływa jaka kwota i od jakiego procenta mieszkańców. Proszę sprostować, jeśli jestem w błędzie.

# Milena

13.06.2014 21:04

#Katrin napisał(a) 13.06.2014 20:56
Obawiam się, że burmistrz nie ma takich danych i po prostu ściemnia, ponieważ dla urzędu skarbowego najmniejszą jednostką administracyjną jest dzielnica i nie można wyodrębnić z jakiej jej części (płn, pd, wsch, zach) wpływa jaka kwota i od jakiego procenta mieszkańców. Proszę sprostować, jeśli jestem w błędzie.

Wiadomo ile osób jest zameldowanych a ile wypełniło deklaracje śmieciową.

 waldek_roszak

13.06.2014 21:49, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 13.06.2014 22:13

#Katrin napisał(a) 13.06.2014 20:56
Obawiam się, że burmistrz nie ma takich danych i po prostu ściemnia, ponieważ dla urzędu skarbowego najmniejszą jednostką administracyjną jest dzielnica i nie można wyodrębnić z jakiej jej części (płn, pd, wsch, zach) wpływa jaka kwota i od jakiego procenta mieszkańców. Proszę sprostować, jeśli jestem w błędzie.

Burmistrz mówił o danych meldunkowych. W 99% zapewne pokrywają się z danymi o osobach płacących podatek. Bardzo mało osób dodatkowo wypełnia ZAP-3 i płaci podatki w miejscu zamieszkania a nie zameldowania.
Nie ma rozdzielania podatku przez US na dzielnice. Wszystko trafia do jednego wora w Warszawie. Dopiero miasto dzieli pieniądze wg kilku skomplikowanych zasad.
Pzdr
Waldek Roszak
radny dzielnicy

REKLAMA

# Katrin

13.06.2014 21:55

jakie są wobec tego dane meldunkowe? Ile osób jest zameldowanych w każdej z części Białołęki i jaka jest różnica pomiędzy liczbą zameldowanych a faktycznie mieszkających. Oczywiście mówię o rozbicie na poszczególne rejony.

# Katrin

13.06.2014 22:01

#Milena napisał(a) 13.06.2014 21:04
Wiadomo ile osób jest zameldowanych a ile wypełniło deklaracje śmieciową.
po pierwsze cwaniactwo z całej Warszawy zaniżało jak mogło liczbę mieszkańców, po drugie jeśli wpisano 2 osoby, to to jest 1 pracujący i dziecko, czy 2. A jak wpisano 3? To 2+1, czy samotny rodzic + 2 dzieci.
Wszystko to są szacunki. Więc ponawiam pytanie. Czy Burmistrz ma jakieś twarde dane, potwierdzające jego tezę, że mieszkańcy wschodniej Białołęki częściej nie rozliczają PITa niż mieszkańcy zachodniej? Jeśli tak. Niech pokaże. Jeśli nie ma, niech nie pomawia uczciwych mieszkańców płacących podatki.

 waldek_roszak

13.06.2014 22:17, wpis modyfikowany 3 razy,ostatnio 13.06.2014 22:53

#Katrin napisał(a) 13.06.2014 22:01
(...)Więc ponawiam pytanie. Czy Burmistrz ma jakieś twarde dane, potwierdzające jego tezę, że mieszkańcy wschodniej Białołęki częściej nie rozliczają PITa niż mieszkańcy zachodniej? Jeśli tak. Niech pokaże. Jeśli nie ma, niech nie pomawia uczciwych mieszkańców płacących podatki.

Wybacz #Katrirn, ale to "łapanie za słówka". Byłem tam i nie usłyszałem, aby jakoś podkreślał, że ZB wyróżnia się negatywnie w tej sprawie. To było spotkanie dotyczące ZB, więc i wszelkie dyskusje toczyły się o tym terenie. Także o podatkach.
Powołujesz się na jedno wyrwane z kontekstu zdanie z artykułu prasowego a nie na rzeczywistą dyskusję, która miała miejsce.
P.S.
Nie wiem, czy wiesz, ale Burmistrz mieszka na wschodniej Białołęce.

REKLAMA

# Katrin

13.06.2014 22:37

- Z płaceniem podatków w miejscu zamieszkania jest na wschodniej Białołęce różnie - podsumował burmistrz.
Jeśli wypowiada się takie rzeczy, trzeba mieć twarde dane. Ja i moi sąsiedzi płacimy podatki i to spore i czujemy się takimi sformułowaniami obrażani i szkalowani. Czy burmistrz nie próbuje w ten przykry dla nas sposób przykryć swoich niepowodzeń i braku skuteczności?

# Mieszkanięc

13.06.2014 22:38

Na spotkaniu nie sluchano o problemie komunikacji na zielonej Białołęce tylko jak skrócić a raczej kto poprze skrócenie linii 527. Panie Burmistrzu jak chce Pan mieć wpływy z podatków to trzeba rozwinąć komunikację aby byli chętni do mieszkania tutaj. Ucieczka przed tematem po stronie zarządu ZTM ma tylko na celu cięcie kosztów a nie jak pisze się i komunikuje w mediach zmniejszenie ruchu samochodowego w mieście. Niech się obudzą dziennikarze i władze Stolicy bo nie wiedzą chyba że podając kiełbase wyborczą trzeba ją też czasem skonsumować a wybory są blisko.

# Katrin

14.06.2014 19:30

waldek_roszak napisał 13.06.2014 22:17
P.S.
Nie wiem, czy wiesz, ale Burmistrz mieszka na wschodniej Białołęce.
Ciekawe, jak jest z jego płaceniem podatków. Pewnie różnie.

REKLAMA

# TamMasz

15.06.2014 08:48

1.Ów dyrektor nazywa się FRANKÓW (a nie Frankow), stąd spotkannie i rozmowy odbyły się z FRANKÓWEM (DG do szkoły).
2.FRAKNKÓW według cytatu DG powiedział "Nas po prostu nie stać na zapewnienie wszystkim idealnej komunikacji", "Budżet ZTM na to nie pozwala" a stąd jasny wniosek" - ZTM do dymisji lub wprost : do likwidacji.
A tytuł publikacji ma się nijak do tematu redaktorze DG.

# idea poparcia

15.06.2014 09:01

Do speców z ZTM-u.
Zlikwidujcie 527 w cholere.
W zamian dajcie często kursujący autobus co jedną minutę do tramwaju na Annopolu.
O takiej komunikacji marzymy.
Przesiadki, przesiadki, przesiadki - idziemy wam spece od trasowania komunikacji (jak to sie mówi) "na rękę".
Chwytamy waszą chorą ideę "częściej ale krócej" jako pewnik.
Nie potrzebujemy metra.
Ani dojazdu do SKM-ki.
Z takim apelem i wnioskiem poparcia dla "słusznej" koncepcji obsługi komunikacyjnej spod znaku ZTM niechaj się zwrócą do obecnego dyrektora tej prześwietnej instytucji miejskiej burmistrzowie i radni Białołęki.

# rozbawiona

15.06.2014 09:45

#TamMasz napisał(a) 15.06.2014 08:48
1.Ów dyrektor nazywa się FRANKÓW (a nie Frankow), stąd spotkannie i rozmowy odbyły się z FRANKÓWEM (DG do szkoły).

Kraków - Krakówem czy Krakowem?
Pruszków - Pruszkówem?
ó wymienia się na o. To było na początku podstawówki

REKLAMA

# TamMasz

15.06.2014 21:32

#rozbawiona napisał(a) 15.06.2014 09:45
Kraków - Krakówem czy Krakowem?
Pruszków - Pruszkówem?
ó wymienia się na o. To było na początku podstawówki
Jest różnica.
Kraków, Pruszków to jest rzeczownik (kto, co)
Franków odpowiada na pytanie "czyj" ?

# nie płacę tu podatków

16.06.2014 09:13

Nie płacę i nie zamierzam płacić podatków w wschodniej białołęce włąśnie dlatego, że tutaj nic nie ma. Nie żłobka, nie ma przedszkola, ośrodków zdrowia, autobusów. Nie ma głupich!

# j23

16.06.2014 12:12

#nie płacę tu podatków napisał(a) 16.06.2014 09:13
Nie płacę i nie zamierzam płacić podatków w wschodniej białołęce włąśnie dlatego, że tutaj nic nie ma. Nie żłobka, nie ma przedszkola, ośrodków zdrowia, autobusów. Nie ma głupich!

a twoje dziecko gdzie chodzi do szkoły, a gdzie ty się leczysz , do pracy to czym jeździsz, czy przypadkiem korzystasz z z tego wszystkiego , to płać za to wszysto ,

REKLAMA

# Irka

16.06.2014 12:24

Za szkołę przedszkole i szkołę dzielnica powinna wysyłać notę obciążeniową do gminy, w której dziecko jest zameldowane. Ma takie prawo.

# fajneto

16.06.2014 14:02

#Irka napisał(a) 16.06.2014 12:24
Za szkołę przedszkole i szkołę dzielnica powinna wysyłać notę obciążeniową do gminy, w której dziecko jest zameldowane.

A ja myślałem, że za każdym uczniem idzie kasa z budżetu państwa, a nie miasta.

# basik

16.06.2014 15:07

#fajneto napisał(a) 16.06.2014 14:02

A ja myślałem, że za każdym uczniem idzie kasa z budżetu państwa, a nie miasta.

Ale państwowe pieniądze nie wystarczają. Jest to tylko dotacja.

REKLAMA

# z Tarchomina

16.06.2014 17:44

APEL - do mieszkańców Zielonej Białołęki -poproście po cichu aby ZB zaanektował Targówek, po aneksji przeprowadzcie referendum czy jesteście za dokonaną aneksją - może wtedy władza Białołęki przypomni sobie , że Zielona to też Białołęka. Mieszkam na Tarcho - wkurzają mnie te rozbuchane inwestycje komunikacyjne - które dopiero może za 20 lat będą przydatne mieszkańcom. Pozdrawiam Zieloną

# gość

16.06.2014 19:21

#basik napisał(a) 16.06.2014 15:07
Ale państwowe pieniądze nie wystarczają. Jest to tylko dotacja.
I dlatego szkoły zdzierają kasę z rodziców?
A tak na marginesie im więcej podatków w Warszawie tym większe "Janosikowe" do zapłacenia na rzecz biedniejszych gmin.

# cobra22

16.06.2014 23:06

Od 9.13 do 19.21 (16.06.2014) pieprzycie 3 po 3 para 15.

REKLAMA

# cobra22

17.06.2014 09:28

frajer gość podszywa się pod cobra22

# cobra22

17.06.2014 09:52

A wogle to lubię opierniczać samego siebie, mam rozdwojenie.

# cobra22

17.06.2014 23:12

gość to frajer i pisz na swój nick pało

# cobra22

18.06.2014 00:09

Głosuję na Misia Uszatka

# cobra22

18.06.2014 23:29

gościu ,administrator dawno powinien zablokować twoje wpisy, podszywasz się pod innych i na takiego prymitywa jak ty trzeba używać prymitywnego języka bo inaczej nie dociera.
Do usłyszenia po wakacjach.P.S.gościu przemyśl swoje postępowanie bo nie warto eskalować języka nienawiści nawet na forum

# Warszawiak

08.09.2014 21:17

Wydłużyć kilka kursów linii przyśpieszonej 527 na Białołęce Wschodniej z ulic Głębocka/ul. Berensona - ulicami: Kąty Grodziskie - Zdziarską - Ostródzką - Mochtyńską - Kobiałka - do Pętli Olesin.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break