REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# swojak

06.11.2014 11:31

A ja wystawiam odpady zielone razem ze śmieciami ogólnymi i Lekaro je zabiera. Nie mam w deklaracji segregacji, więc liście i trawa to dla mnie zwykłe śmieci. Wcześniej woziłem, ale dlaczego mam płacić za paliwo i brudzić sobie auto, nie wspominając stracony czas?
Latem zawoziłem zwykłe śmieci do gminy, bo mi śmierdziały, a nie chcą zwiększyć częstotliwości odbioru. Ale to ich nie przekonało. Latem zacznę wysyłkę pocztą do biuro gospodarowania odpadami komunalnymi. Skoro nie chcą nawet za opłatą zwiększyć częstotliwości, to będą sobie z biura je sami wyrzucać. Nie dajcie się ogłupiać i żądajcie tego, co się Wam należy.

# wawerczyk

06.11.2014 18:30

Odbiera terminowo...chyba kase. Śmieci nigdy jeszcze nie wywieźli w terminie, często wcale. Na reklamację odpowiadają ze złożona po 24h od terminu odbioru. Ja chcę poprzednią firmę a nie śmietnik pod domem, bo z kontenerów się wylewa: śmieci, smrod, robactwo

# listek

07.11.2014 17:16

a jak ktoś bez samochodu, to ma na plecach kilometr nosić, czy wozić autobusem?

REKLAMA

# railman

07.11.2014 22:10

Ludzie pomyślcie logicznie...pakujecie śmieci w polietylenowy worek, pojazdem silnikowym dostarczacie do punktu, z punktu zabiera je ciężarówka i wiezie na hałdę...to jest ekologia? Mój dziadek i pradziadek i jeszcze pewnie pra pra palili śmieci, kiedy była ku temu sprzyjająca pogoda i nie przeszkadzali sąsiadom. Nie dajmy się zwariować

# swojak

09.11.2014 12:44

palenie śmieci czy liści, to głupi pomysł, chyba, że mieszkasz 2-3 km od najbliższego sąsiada. Zabudowa obecnie jest tak gęsta, że nie wyobrażam sobie, aby sąsiad palił liście, a cały smród i dym leciałby do mojego domu. Bez przesady - nie muszę wąchać dymu. Dym z palonych liści ma toksyczne substancje. Miasto z tego co wiem ma swoją kompostownię i powinno odbierać od nas liście bezpłatnie.

# railman

10.11.2014 00:33

Jak się nie podoba zapach palonych liści to wracaj na Mokotów albo Ursynów...Tu jest Wawer i zawsze tak było. Hipokryzją jest palenie liści gdzie indziej, bo na kompost jak pewnie wiesz nie wszystko się nadaje, zimą zwłaszcza. Toksyczne substancje ma też dym wędzarniczy..ale szyneczkę tradycyjną wsuwasz!!!

REKLAMA

# swojak

12.11.2014 09:03

do #railman'a - nie wiesz co piszesz. Jeśli sąsiad za płotem pali mokre liście, a gęsty, duszący dym wpada mi do domu, to raczej nie jest nic miłego.
Trzeba być mocno niedokształconym, aby usprawiedliwiać to stwierdzeniem :" zawsze tak było". I co z tego, że było. Ale mamy XXI wiek, a nie XIX. W kompostowni nie pali się liści - litości, skąd czerpiesz te wiadomości?
Dymu wędzarniczego nie wdycham, a zapewniam cię, że firmy, które w ten sposób konserwują wędliny tez nie wdychają, bo pracownik już po jednym dniu padłby trupem.

# 2346534

19.11.2014 15:14

#swojak napisał(a) 09.11.2014 12:44
palenie śmieci czy liści, to głupi pomysł, chyba, że mieszkasz 2-3 km od najbliższego sąsiada. Zabudowa obecnie jest tak gęsta, że nie wyobrażam sobie, aby sąsiad palił liście, a cały smród i dym leciałby do mojego domu. Bez przesady - nie muszę wąchać dymu. Dym z palonych liści ma toksyczne substancje. Miasto z tego co wiem ma swoją kompostownię i powinno odbierać od nas liście bezpłatnie.

Palone liście mają toksyczne substancje? WIĘKSZYCH GŁUPOT DAWNIO NIE CZYTAŁEM.

# gość

20.11.2014 08:07

Miało być tak ekologicznie, sortowanie śmieci i dbanie o środowisko. Wychodzi jednak na to, że tylko opłaty poszły w górę a jakość usługi spadła znacząco. Wożenie śmieci własnym autem do wyznaczonych punktów to jakaś kpina.

REKLAMA

# gość

20.11.2014 08:10

"Palone liście mają toksyczne substancje? WIĘKSZYCH GŁUPOT DAWNIO NIE CZYTAŁEM."
TO POWINIENEŚ SIE DOKSZTAŁCIĆ. Poziom wiedzy ludzi takich jak Pan często przeraża, a mamy już XXI i dostęp do wiedzy jest wręcz nieograniczony!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy