REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Skargi na kierowców autobusów!

 jakubek

17.04.2008 02:25

Chciałem się wypowiedzieć na ten temat ponieważ sam jestem kierowcą. Często dochodzą do nas skargi typu ,, zamknął drzwi przed nosem i odjechał". Pomijam tu już fakt, że często ,,przed nosem oznacza 50m za autobusem".
W większości przypadków takie zachowanie jest niecelowe gdyż kierowca ma ograniczoną widoczność w lusterkach. Autobus jest długi i naprawdę słabo widać jak ktoś gdzieś tam z dala sobie w tłumie biegnie. Osób dobiegających z boku wcale w lusterkach nie widać. Poza tym kierowca ma obowiązek zabrać ludzi oczekujących na przystanku a nie wszystkich z okolicy!!! Przerwy na pętlach są bardzo krótkie (np. z zaplanowanych 20 minut robi się 5 przez korki)i muszę w 5 minut zjeść, napić się, załatwić potrzebę. Dlaczego ja mam z niej rezygnować dla kogoś kto nie może sobie wyjść z domu wcześniej tylko leci na ostatnią chwile. Czekając na tych dobiegaczy wogóle nie wyszedłbym z wozu bo na każdym przystanku powiniem wyjść z autobusu żeby dokładnie wkoło obejrzeć czy ktoś jeszcze nie leci a czekając na nich tracić cenne sekundy. Sam wychodzę na przystanek zawsze 5-10 min wcześniej i nie ma problemu. Pamiętajcie autobusy nie uciekają tylko PASAżEROWIE SIę SPóźNIAJą!Oczywiście jak się jedzie punktualnie to można sobie pozwolić na poczekanie na kogoś ale nie jak ma się opóźnienie i trzeba gonić czas. Z drugiej strony czemu nie macie pretensji jak metro lub tramwaj zamyka drzwi i odjeżdża. Wtedy jest ok, a jak autobus odjedzie to straszna tragedia i kierowcę trzeba zwolnić. Dziękuję i życzę punktualnego przychodzenia na przystanki bo ja osobiście z małymi wyjątkami tj. osoby starsze czy kobiety z dziećmi nie zamierzam na nikogo czekać ( zwłaszcza że na większości linii autobusy jeżdża często i czekanie 10-15 minut na następny to przecież nie koniec świata). Jak jeszcze jakieś uwagi co do naszej pracy to chętnie wyjaśnię. A i jeszcze słówko co do wykroczeń drogowych kierowców autobusów-rzeczywiście można by na ich temat napisać kilka stron, natomiast na wykroczenia kierowców samochodów osobowych możnaby napisać encyklopedię wielotomową.

# telefonistka

02.06.2008 16:21

Uwazam, ze większosc kierowcow na linii 509 i 144 powinna plac zamiatac . Jeżdzą, jakby wozili kartofle, spozniają sie i rzeczywiscie zamknal mi ostatnio taki drzwi przed nosem. Nacisnelam guzik, a ten nie otworzyl, ruszyl dwa metry i stal na pasach. A co najgorsze, to drazni mnie bezmyslnosc kierowcow MZA. Kiedy sa korki, zamiast na Cyryla i Metodego otworzyc drzwi, zeby pasazerowie mogli dojsc spokojnie do tramwajow, to Ci udaja waznych i stoi sie w korku po kilkanascie minut, bo potem taki gapa nie umie przejechac na swiatlach przy Centrum Wileńska. Jednym slowem kierowcy autobusow to bezmyslni, nieuprzejmi ludzie, a tu jeszcze MZA ceny biletow podniosla :(

 Matka_Sławka_z_Gdańska

20.02.2009 15:40

Pipo z Centrali ... a kto zaplaci, jak zlamiesz noge wysiadajac w innym miejscu niz przystanek ? Albo wpadniesz pod samochod dochodzac z jezdni do chodnika ? Pomyslalas o tym, moze ?
A teraz, uwaga !
Autobusy jezdza bardzo punktualnie !
I to jest zasluga PT Kierowcow.

REKLAMA

# alia22

27.10.2017 11:45

Też korzystam z coolbrand https://coolbrand.pl/ i nie ma się do czego przyczepić. Efekty są, kontakt z panem Pawłem bardzo dobry, ciekawe teksty piszą dla nas na portale zewnętrzne. Ogólnie bardzo dobra współpraca.

# syfiasssta reklama

27.10.2017 13:31

co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej
ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom..- ,. ,, ,,
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024