REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Samorządność

# NN

18.02.2003 17:02

nie jest dobrem samym w sobie a ma służyć dobru wspólnemu! Taki jest sens orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Szkoda, że władze byłej gminy o tym nie wiedziały.

# marek_r

18.02.2003 17:15

Dobrze, że wiedzą o tym obecne władze miasta.

# RR

18.02.2003 17:31

.....Przedstawiciel Sejmu poseł Wojciech Szarama bronił na rozprawie zaskarżonych przepisów i wskazywał, że ustawa była konsultowana ze społecznościami. Przyznał, że ich wynik nie był zbyt okazały - np. drogą internetową swoją opinię wyraziło zaledwie kilkuset warszawiaków. Pytany przez sędziów uściślił, że Biuro Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu przekazało posłom wyniki sondażu PBS, sporządzone na zamówienie Sejmu.....
a o wynikach referendum na Białołęce woleli nie wspominać. Jedyne profesjonalnie zrobione badanie opinii w mieście i TK nie bierze tego pod uwage. Słucha za to z uwagą o wysyłaniu maili do Sejmu. Paranoja.

REKLAMA

# Duśka

18.02.2003 18:01

Czy wy jesteście tacy naiwni, czy naprawdę jeszcze wierzycie w to, że w kraju o tak wielkiej korupcji jeszcze liczy sie głos szarego obywatela ??? Górka ma nas w głebokim poważaniu i tylko jesteśmy im potrzebni w wyborach, żeby się dopchnąć do żłóbka, a potem... won chołoto!l Lepiej siedźcie cicho, bo wam taką uchwałę albo podatek dowalimy, że sie w lustrze rano nie poznacie. Bo przy ich wynagrodzeniach nie martwią się o takie przyziemne rzeczy. A moja koleżanka spodziewa się trzeciego dziecka (co przecież nie jest czymś nagannym) i z przerażeniem patrzy w przyszłość, bo mąż od dwóch miesięcy nie ma pracy !!!
Ja już niejedno widziałam, łącznie z armatkami wodnymi na Starówce więc takie dyskusje mnie juz tylko bawią. Możecie sie ze mną nie zgadzać. Duśka

# NN

18.02.2003 19:56

Wszyscy jesteśmy szarymi obywatelami a już szczególnie szarzeją ci, którym wyrywa się stołek spod pewnej części ciala. Zawsze są plusy i minusy własnej sytuacji i zawsze jest jakieś wyjście

# historyk

18.02.2003 21:16

"Myślałem,że jestem na dnie i wtedy usłyszałem pukanie od spodu." To tak na boku. Wolę układ centralistyczny, ale nie oligarchiczny". Niestety czasami choroby trzeba usuwać wraz z chorymi członkami. Może kiedyś dojrzejemy do decentralizacji i samorządności, ale to na prawdę coś więcej niż własny ratusz, samodzielnie uchwalane diety i pensje i poczucie zadowolenia z siebie. Dziś trzeba się uczyć...

REKLAMA

# jot

18.02.2003 21:30

cytat z Krzysztofa Madeja
www.echo.3w.pl
echo...
listy do redakcji
"Problem skuteczności i efektywności pracy osiedla jak i w ogóle całej samorządności jest dość złożony. Dość dobrze pracują rady bądź w środowisku o ściśle zdefiniowanych interesach (np. Rada Osiedla Marywilska), bądź bardzo zintegrowanym - np. rada na Marcelinie. Białołęka Dworska nie należy do żadnej z powyższych kategorii.
Na skuteczność działania rady osiedla mają jednak również wpływ inne przesłanki. Najważniejszą sprawą są niewątpliwie rzeczywiste kompetencje decyzyjne. Rady osiedla w Białołęce takich kompetencji praktycznie nie posiadały i nie posiadają. Nikt nie będzie zaś poważnie angażował się w działalność o charakterze tylko opiniodawczym. Działacze rad osiedli w Białołęce mogli pozazdrościć tylko swoim kolegom z Wawra. Tam władze gminy przekazywały stosowne uprawnienia do dysponowania środkami budżetowymi na rozwój lokalnej infrastruktury właśnie radom osiedli. Tak się właśnie realizuje w praktyce ideę pomocniczości. "
Nie rozumiem. Z jednej strony chcesz jak największych kompetencji dla rad osiedli, a z drugiej cieszysz sie z ukladu centralnego. Teraz kompetencji nie mają także dzielnice. Samorząd, o który jak mniemam walczysz - oddala się od nas, a ty się cieszysz. Przecież zgodnie z Twoja tezą nikt poważny się do pracy w dzielnicy juz nie zaangażuje. Rozumiem, że nie cierpisz panów S, ale nie naginaj swoich wypowiedzi do tej wewnętrznej potrzeby, bo się ośmieszasz.

# historyk

18.02.2003 21:50

By tak było jak mówisz w pierwszej kolejności należałoby zlikwidować diety, wtedy - bez względu na uprawnienia- zrobiłaby się pustka. I może warto o tym pomyśleć... Natomiast ja jestenm przede wszystkim za zasadą pomocniczności.... rady osiedla (nie wiem czy wszystkie) byłyby w stanie decydować-w ramach uczciwie naliczonej puli (Wydatki do wpływów)- np. czy nasadzać drzewa czy robić boisko, dać na ogrodzenie szkoły czy raczej na parking przed ośrodkiem zdrowia itp. Podobnie dzielnica winna (za to być oceniana- czy buduje drogi z kostki bauma na Kobiałce czy też wodociąg w Białołęce Dw). Są jednak potrzeby ogólnomiejskie, często pierwszorzędne, które wymagają środków w centrum, metro, mosty (czy gmina Białołęka mogła coś zrobić w tej sprawie??). Wreszcie środki muszą być dzielone zgodnie z potrzebami społeczności- przy istnieniu gmin dochodziło w tej dziedzinie do patologii- np. przeinwestowano szkolnictwo podstawe, a lekceważono średnie (bo to nie gminy problem).Poza tym to mit, że dzielnice są ubezwławolnione- budżet dzielnicy Białołęka to ok. 50 mln zł. Wiele miast 100 tysięcznych nie ma takiego budżetu, za to ma wiele wicej zadań. Niech rady osiedla zarządzają tysiącami, rada dzielnicy milionami, a miasto miliardami. A to,że prezydent nie ma do niektórych samorządowców zaufnia, to jego prawo. Na niego głosowało ok. 300 tys mieszkańców, czyli 100 razy tyle co na KWW"Gospodarbność"

# NN

18.02.2003 21:57

Ludzie, Rada Warszawy to też samorząd, tyle że skrojony na aktualną chorą sytuację! Jak pacjent wydobrzeje będzie można pomyśleć, co dalej... Akurat w tym historyk ma rację i w tym, że teraz moga się objawić prawdziwi działacze....

REKLAMA

# jot

18.02.2003 22:26

a Sejm i Senat to tez reprezentacja narodu...

# NN

19.02.2003 11:34

Mogę tylko powiedzieć: no, niestety....

# aa

19.02.2003 17:37

No cóż "sam.Rząd"!!!

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe