REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# gość

22.08.2014 22:08

Brak przede wszystkim ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Wrocławskiej; Radiowej - od Aplauzu do Orlich Gniazd; Radiowej wzdłuż lasu w kierunku ul.Estrady (choćby twardego piaszczystego pobocza); Powstańców Śląskich od Radiowej do pętli Nowe Bemowo (łączącej z Bielanami); Kaliskiego.
Przy Osmańczyka natomiast na ścieżce rowerowej auta zrobiły sobie miejsca parkingowe i nikogo to nie obchodzi.
I niech przestaną budować z kostki bauma. Niech ulice dla aut z takiej kostki robią. Zero komfortu jazdy.

# Buka66e

23.08.2014 07:48

Szkoda ,że nasza były zarząd dzielnicy miał potrzeby rowerzystów-tam gdzie kończą się plecy.
Jak jesienią otworzą ulicę Prostą wraz z drogą dla rowerów to będzie bezpośredni dojazd do Centrum z Bemowa rowerem.
Nowy,obecny burmistrz po naciskach mieszkańców z Osmańczyka kazał w ostatnich dniach postawić barierki typu ZOM wzdłuż Osmańczyka.
Kazałbym tak z tydzień czasu pojeździć całemu Zarządowi dzielnicy Bemowo i tym wszystkim pracownikom tuż prze emeryturą(przyspawani na stałe do fotela samochodu) z Wydziału Inwestycji po Bemowie a później posłuchałabym ich opinii.

# osg

23.08.2014 10:35

Co ciekawe, rozstrzygnięty przetarg na uzupełnienie DDR na Radiowej między Hery a Ebro będzie kosztowało ponad pół miliona złotych, nawet gdyby wliczyć w to również nowy chodnik po południowej stronie to i tak jest to więcej niż projekt w BP.
@gość, już od kilku lat w Warszawie nie powstają DDR z kostki, tylko z asfaltu.
@Buka66e, na Osmańczyka powinno się zlikwidować DDR, i zmienić na chodnik równocześnie odsuwając go od drogi i poszerzając miejsca parkingowe przynajmniej do ukośnych. Na tej drodze ruch jest uspokojony (ograniczenie do 30 km/h) dlatego nie ma sensu oddzielać rowerzystów i zostawiać pieszym chodnik tylko po jednej stronie.

REKLAMA

# cykol

23.08.2014 12:31

Bemowo ma dużo szerokich ulic na których powinny być pasy rowerowe. O to walczmy!

# bhgtr6

24.08.2014 07:32

cykol Jestem za -na początek Wrocławska!

# bhgtr6

24.08.2014 07:37

osg Jestem za tym aby na Osmańczyka rowerzyście jeździli po ulicy.Ale tam strefa tempo 30 to tylko teoria,wyjątkiem są osoby krążące w poszukiwaniu wolnego,bezpłatnego miejsca parkingowego.Wiekszość traktuje tę ulicę jak tranzyt -więc grzeją..Tam było już 26 wypadków(od 2007 r.).Można to sprawdzić w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji http://www.sewik.pl/ Ja bym tam dziecka na ulicę rowerem nie póściła...

REKLAMA

# osg

24.08.2014 19:25

Między Powstańców Śląskich a Radiową mają powstać na niej przy okazji budowy linii tramwajowej.

# paulina

26.08.2014 10:40

Po pierwsze, w dzielnicy był tylko jeden punkt pomiarowy (właśnie Kaliskiego/Radiowa), więc tak naprawdę nie wiemy jak wygląda ruch na pozostałych trasach. Po drugie, pomiar na Bemowie był prowadzony tylko w soboty! Tak więc ta interpretacja, że mieszkańcy Bemowa nie korzystają z roweru na co dzień, jest mocno naciągana.
Cały raport można sobie ściągnąć stąd: http://http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/na-g-wnej/wyniki-warszawskiego-pomiaru-ruchu-rowerowego-2014

# mm.

01.09.2014 12:56

Rowery ciutkę zdezelowane.chodzą za ciężko ..przynajmniej ja takowy ostatnio miałam

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA