REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


18.01.2017 18:41 #Mendelejew
Trafny wybór z tą onkologią i stanowiskami do podawania dożylnie chemii.Jelonki i Chrzanów , to tereny o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na Bemowie.Napływ smogu z bida domków z Pruszkowa,Koczargi,Babice.A i pomiędzy blokami na Jelonkach też w domkach palą czym się da.Smacznego i na zdrowie.
19.01.2017 09:17 #jkk
Ogromnie jestem ciekaw jak dostaną się do nowej przychodni pacjenci. Urząd Dzielnicy Bemowo jest inwestorem 300 metrowego odcinka ulicy Coopera, budowa tej drogi stanęła na początku września - powodem jest potrzeba przełożenia kabla elektrycznego. Dlaczego nie pomyślano o tym wcześniej? Według umowy z wykonawcą prace winny być ukończone w końcu października. Kolejny aspekt sprawy to konieczność umożliwienia poruszania się zwiększonego ruchu pojazdów po ulicach Coopera i Batalionów Chłopskich, aktualnie to jeden duży parking. Z uwagi na fakt, że odległość przychodni od najbliższego przystanku autobusowego wynosi około 500 metrów, konieczne wydaje się zapewnienie dostępu przy pomocy transportu publicznego.
19.01.2017 12:32 #BeMózg
Na naszych oczach powstaje modelowy wręcz obraz skutków braku planowania przestrzennego. Dlaczego? - Budowana jest przychodnia lekarska pozbawiona bezpośredniego dojazdu środkami komunikacji publicznej. Jak w Ameryce. (Chcieliście mieć Amerykę w Polsce, no to macie...). A przecież pacjentami w dużej części będą ludzie mało samodzielni lub całkowicie niesamodzielni - małe dzieci, starsi, osoby ciężko chore lub po operacjach. Wszyscy oni będą zmuszeni liczyć albo na podwiezienie przez kogoś samochodem, korzystać z taksówek albo dymać na piechotę od najbliższych przystanków tramwajowych czy autobusowych - 1 km od pętli "Os. Górczewska" albo 600 m od przystanków przy ul. Lazurowej. Ale to nie wszystko, parking przed przychodnią z pewnością będzie zapchany samochodami pracowników przychodni (oni też nie będą mieli ochoty na kilometrowe spacery do pracy) i tych pacjentów, którzy przyjechali jako pierwsi i udało im się zaparkować. Pozostali będą szukać miejsc do parkowania wzdłuż ul. Coopera, zagracając samochodami jezdnię i chodniki. A transportu publicznego na ulicach Coopera i Batalionów Chłopskich z pewnością nie będzie, bo ich parametry techniczne na to nie pozwalają.
19.01.2017 20:32 #jkk
Akurat, jeśli chodzi o przychodnię przy Coopera, to powstaje ona w terenie objętym planem miejscowym. Faktem jest, że przychodnia powstaje po dokonaniu zmiany w planie miejscowym w wyniku olbrzymiej potrzeby wybudowania tego rodzaju obiektu. Niemniej, faktem bezspornym jest awersja władz miasta do tworzenia jakichkolwiek planów miejscowych. Przyczyn jest kilka - plany kosztują, z uchwaleniem planu mogą być związane dodatkowe koszty, trudne do udźwignięcia. Przykładowo art. 98 ustawy o gospodarce nieruchomościami przewiduje, że w wyniku dokonania podziału nieruchomości na wniosek jej właściciela i wydzielenia z tej nieruchomości działki przeznaczonej w planie miejscowym pod drogę publiczną działka drogowa przechodzi, z mocy prawa, na własność gminy a dotychczasowemu właścicielowi należy się odszkodowanie. Dlatego władze miasta planują, jeśli już muszą, drogi o najskromniejszych parametrach a dodatkowo czynią cuda aby nie płacić odszkodowań za teren pod drogi wysuwając np. twierdzenia, że planowana droga nie jest drogą publiczną (są różne definicje drogi publicznej). Miasto w efekcie płaci za teren pod drogi dopiero wówczas, kiedy nie ma już innego wyjścia. Faktem jest, że na ogół jest to znacznie więcej aniżeli można było zapłacić kilka lat wcześniej ale przecież nie idzie to z kieszeni urzędników a ci są rozliczani nie za rozsądne działanie lecz za przestrzeganie procedur.
Co do zasad parkowania na Batalionów Chłopskich i na Coopera, ponoć władze dzielnicy zamierzają je ucywilizować likwidując np. ścieżki rowerowe i na ich miejsce tworząc miejsca parkingowe. Można byłoby puścić małe autobusy na Coopera gdyby udało się wybudować do końca ulicę 14KL w stronę Lazurowej, jej część wybuduje Cordia. Swoją drogą, gdyby istniał obowiązek wykupienia miejsca parkingowego dla mieszkańców osiedli, ulice by opustoszały a zajęte by były puste miejsca postojowe na terenie osiedli. Inaczej każde niepłatne miejsce na ulicy zawsze znajdzie kogoś, kto je będzie zajmować.
23.01.2017 10:16 #bemo
Zdecydowanie przydałby się Ostry Dyżur
REKLAMA
01.02.2017 15:09 #Basik15
Dobra i potrzebna inwestycja.
Ale przede wszystkim burmistrz gminy Bemowo powinna pomyslec o budowie szpitala dla jej mieszkancow. Bemowo ma prawie 100 000 mieszkancow i ani jednego szpitala!!!
To powinno byc priorytetem do przeforsowania przez Burmistrza Bemowa.
Pozdrawiam.
01.02.2017 15:37 #yelonkers
po raz kolejny piszę, zabudować te burakowisko wysokim murem, odgrodzić te buractwo od w-wy
01.02.2017 17:08 #jkk
Basik15 - o ile mi wiadomo, burmistrz dzielnicy Bemowo nie jest kobietą. Co do lokalizacji szpitala w naszej dzielnicy - obawiam się, że w najbliższym czasie możemy sobie o tym jedynie pomarzyć. Taka inwestycja ogromnie dużo kosztuje, jesteśmy częścią Warszawy - każda z dzielnic też chciałaby ugryźć część wspólnego tortu dla zaspokojenia własnych potrzeb. Może za jakieś 10 lat marzenie o szpitalu na terenie Bemowa stanie się realne, tylko wówczas będzie nas nie 100 ale 200 tysięcy i problemem stanie się znalezienie terenu pod szpital w granicach dzielnicy.
27.03.2017 09:30 #jkk
Wracam do tematu budowy brakujących 300 metrów ulicy Coopera - ten odcinek ulicy zapewnić ma dostęp nie tylko do budowanej przychodni lecz również zapewnić alternatywny dojazd dla mieszkańców ślepych dotychczas odcinków ulic Coopera i Batalionów Chłopskich. Stanowić ma ponadto jedyny dojazd dla mieszkańców blisko 300 lokali w osiedlu Villa Lazur dla których przed 3 tygodniami skończyła się służebność dostępu od strony Batalionów Chłopskich. Budowa 300 metrowego odcinka Coopera stanęła w miejscu na początku września ubiegłego roku wskutek konfliktu wynikającego z faktu obecności w pasie jezdni kabli energetycznych na której to obecność musiał wydać zgodę jakiś urzędnik około 3 lata temu. Pierwotnie wykonawca miał wybudować ulicę do końca sierpnia 2016, po uwzględnieniu potrzeby wybudowania w ulicy sieci cieplnej termin zakończenia prac przewidziano na koniec października ubiegłego roku. Pięć miesięcy po tym terminie na placu budowy nic się nie dzieje. Kto za zaistniałą sytuację poniesie odpowiedzialność?
13.04.2017 07:33 kornnig12
Przychodnia w bardzo dobrej lokalizacji i bardzo dobrzy lekarze będą w niej pracować.
04.08.2017 09:03 #jkk
Budynek przychodni jest już widoczny w pełnej krasie, trwają jeszcze prace wykończeniowe. Podobnie ulica Coopera jest już przejezdna na całej długości, choć przełączenie kabli energetycznych nastąpić ma za kilka dni a następnie szybko wybudowany zostanie w tym miejscu ostatni odcinek chodnika. Nie uległo zmianie jedno, na całej długości około 600 metrów wzdłuż osiedli JW parkują samochody utrudniając ruch innym pojazdom. Do tego dołączyły jeszcze kolejne samochody na nowym odcinku Coopera, znacznie utrudniając wyjazd z osiedla VL, po prostu wyjeżdżający z osiedla nie jest w stanie zauważyć co się dzieje na ulicy. Kiedy zacznie się ruch związany z obsługą przychodni, sytuacja znacznie się pogorszy. Aż prosi się o zmianę organizacja ruchu na tej ulicy. Szczególnie budzi zdziwienie fakt, że na terenie osiedli jest wystarczająca ilość miejsc postojowych dla mieszkańców osiedli, wiele tych miejsc jest jeszcze nie wykupione. W mojej ocenie należy na całej długości Coopera wprowadzić zakaz postoju powyżej 10 minut i konsekwentnie jego przestrzeganie egzekwować.
28.09.2017 11:44 #agabi56
Mieszkam niedaleko Medicenter w Warszawie i jestem za rodziną zapisany do pani Wańkowicz, rodzinnej. Jest dobrze, a co najważniejsze skutecznie. Miałem swojego czasu problemy z oddychaniem to mnie zdiagnozowała i okazało się, że zła postawa i rehabilitacja kręgosłupa wymagana. Ogólnie dobra i widać doświadczona. Korzystaj.
28.09.2017 12:01 #syffiasta reklama
co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej

ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom.....
03.10.2017 15:29 Dervenis
Ja jednak wolę iść do prywatnej przychodni i wiedzieć, że zostanę profesjonalnie przebadany.
Ja chodzę tutaj: http://cordis.com.pl i jestem bardzo zadowolony z ich usług.
04.10.2017 09:04 #syfiasssta reklama
co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej

ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom... ,......
REKLAMA
04.10.2017 10:37 #anatolRock
tam żadna prywatna przychodnia się nie utrzyma, tam znachor na znachorze siedzi. z dziada pradziada
rosół z kury i wioooooooo
jeszcze czosnku sie nażrą i potem mamy takie smrodki w mieście

 214/2015 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
ŁAPIE CIĘ GŁÓD? ZAMÓW PIZZĘ

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Porady prawne
 Z chęcią i zaangażowaniem Kancelaria Prawna i Finansowa "PARTNERZY" znajdująca się w Gdańsku pomoże każdemu, kto znalazł się w sytuacji wymagającej znajomości prawa. Kancelarię reprezentują prawnicy odpowiedzialni za poszczególne dziedziny prawa, dlatego obszar naszej specjalizacji jest szeroki. * windykacje * odszkodowania * Fundusze UE * sprawy karne * prawo rodzinne *... Pozwolimy posłużyć się cytatem osoby, którą wsparliśmy: "Pisząc to ogłoszenie wyciągam pomocną dłoń do każdej osoby, która uległa wypadkowi. Sam przeżyłem to, czego nie powinienem przeżyć. Posiadam ogromne szczęście, że pomogły mi osoby o dobrym sercu. Mimo mojej ówczesnej niewiedzy nt. spraw powypadkowych, pomogli uzyskać mi należyte odszkodowanie. Nie mając na piedestale swojego wynagrodzenia 'postawili mnie na nogi'..." Pozwoliłem sobie zamieścić moją historię na portalu Kancelarii w postaci pamiętnika mojej mamy - kobiety, która powinna służyć przykładem silnej wiary!

Kupię części
 Do Fiata 125 + PRL 513-606-666

Inne nieruchomości sprzedam
 miejsce garażowe KW osiedle Kochanowskiego sprzedam 513774634

Dam pracę
 Agencja Ochrony pilnie zatrudni kwalifikowanego pracownika ochrony na biurowiec w Śródmieściu. Tel. 603-189- 054


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.