REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Radny Wojciech Tumasz. Czy to prawda?

# mieszkaniec Nowodworów

12.09.2014 16:51

Wojciech Tumasz ze Wspólnoty Samorządowej "Gospodarność" 27 sierpnia br. jako jedyny radny głośno protestował przeciwko budowie nowych żłobków na Białołęce, a następnie zagłosował przeciw tym istotnym inwestycjom.
Panie Wojciechu! Czy to prawda? A jeśli tak, to dlaczego Pan tak postąpił?

# taka prawda

12.09.2014 17:21

on ma pewnie dzieci już w przedszkolu - to jego to nie dotyczy

# Mod

12.09.2014 19:10

Już niedługo będzie można przeczytać protokół i zapoznać się się nagraniem sesji. Nagrania nie da się oszukać. Zaraz po przyjęciu protokołu na najbliższej sesji wyjdzie cala prawda o Tumaszu. Pan blokowania inwestycji i interpelacji.

REKLAMA

# Gender

12.09.2014 19:14

Ciekawe czy to prawda, że Tumasz uważa, że gender to zło a kobieta powinna siedzieć w domu. Łatwo znaleźć na facebooku jak protestował przeciwko gender. Następny nawiedzony. To by tłumaczyło protest przeciw budowie żłobków.

# locke

12.09.2014 19:40

Źródło proszę, wklejenie tekstu kursywą to żadne potwierdzenie. Jakoś mi się nie chce w to wierzyć.

 tarantula01

12.09.2014 21:52

Tak, zanegowałem budowę żłobków, gdyż moim zdaniem pilniejszą inwestycją w dzielnicy jest budowa gimnazjów, które są bardzo przepełnione i nie przyjmą więcej dzieci, które w najbliższych latach będą opuszczać przepełnione podstawówki. Rodzice mogą przy obecnym wymiarze urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, opiekować się dzieckiem nawet przez rok. Zatem żłobek służyłby przy obecnym wymiarze urlopu także przez rok. Jednak niedawno premier zapowiedział dalsze udogodnienia dla rodziców, którzy będą decydowali się na urodzenie dzieci. Zatem instytucja żłobka może wkrótce być ... niepotrzebna. W przeciwieństwie do gimnazjów, które "służą" dzieciom 3 lata. Na wszelkie wnioski w sprawie konieczności budowy gimnazjów, miasto i dzielnica odpowiada, że analizuje bieżącą sytuację oświatową i ... nie realizuje się gimnazjów. Brak dodatkowych gimnazjów (jest ich 6) przy 12 istniejących szkołach podstawowych będzie bardzo odczuwalny za najwyżej 2 lata. Istotnym faktem jest też to, że z budową gimnazjów możnaby było zdążyć, zanim zaczną do nich uczęszczać roczniki: 2003 i kolejne, ale trzeba je (przynajmniej 2) zacząć planować i budować "już". Z budową żłobków jest już za późno i jak napisałem, wcale mogą nie być tak potrzebne jak się sądzi.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

12.09.2014 21:52

Tak, zanegowałem budowę żłobków, gdyż moim zdaniem pilniejszą inwestycją w dzielnicy jest budowa gimnazjów, które są bardzo przepełnione i nie przyjmą więcej dzieci, które w najbliższych latach będą opuszczać przepełnione podstawówki. Rodzice mogą przy obecnym wymiarze urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, opiekować się dzieckiem nawet przez rok. Zatem żłobek służyłby przy obecnym wymiarze urlopu także przez rok. Jednak niedawno premier zapowiedział dalsze udogodnienia dla rodziców, którzy będą decydowali się na urodzenie dzieci. Zatem instytucja żłobka może wkrótce być ... niepotrzebna. W przeciwieństwie do gimnazjów, które "służą" dzieciom 3 lata. Na wszelkie wnioski w sprawie konieczności budowy gimnazjów, miasto i dzielnica odpowiada, że analizuje bieżącą sytuację oświatową i ... nie realizuje się gimnazjów. Brak dodatkowych gimnazjów (jest ich 6) przy 12 istniejących szkołach podstawowych będzie bardzo odczuwalny za najwyżej 2 lata. Istotnym faktem jest też to, że z budową gimnazjów możnaby było zdążyć, zanim zaczną do nich uczęszczać roczniki: 2003 i kolejne, ale trzeba je (przynajmniej 2) zacząć planować i budować "już". Z budową żłobków jest już za późno i jak napisałem, wcale mogą nie być tak potrzebne jak się sądzi.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Bułgar

13.09.2014 08:29

Czy przed glosowaniem konsultowal Pan swoją decyzję z wyborcami? Np. na forach lub Facebooku?

 tarantula01

13.09.2014 10:28

Przed głosowaniem nad tą uchwałą nie miałem szans czegokolwiek skonsultować, bo uchwała została mi przedstawiona dzień przed sesją i nie była przedmiotem dyskusji na żadnej, zaplanowanej z wyprzedzeniem, komisji. Natomiast z forów internetowych można wywnioskować, że częściej rodzice martwią się o brak gimnazjów niż żłobków. Przyczyną jest np. to, że najmłodsze dzieci rodzice zostawiają często pod opieką dziadków, którzy zapewniają lepsze warunki niż najlepsze żłobki.
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

13.09.2014 10:28

Przed głosowaniem nad tą uchwałą nie miałem szans czegokolwiek skonsultować, bo uchwała została mi przedstawiona dzień przed sesją i nie była przedmiotem dyskusji na żadnej, zaplanowanej z wyprzedzeniem, komisji. Natomiast z forów internetowych można wywnioskować, że częściej rodzice martwią się o brak gimnazjów niż żłobków. Przyczyną jest np. to, że najmłodsze dzieci rodzice zostawiają często pod opieką dziadków, którzy zapewniają lepsze warunki niż najlepsze żłobki.
Wojciech Tumasz

# gość

13.09.2014 16:32

Żłobki to samo zło. Kto kiedykolwiek widział to wie. Dziecko potrzebuje rodziców, a nie przechowalni w wylęgarni wirusów i bakterii.
Trzeba o tym pamiętać decydując się na dziecko.
Przypomnę, że nie ma obowiązku posiadania dzieci.
Same uchwały to papka wyborcza. Szkoły i gimnazja budujcie.

# cobra22

13.09.2014 22:20

tarantula01 napisał(a) 13.09.2014 10:28
Przed głosowaniem nad tą uchwałą nie miałem szans czegokolwiek skonsultować, bo uchwała została mi przedstawiona dzień przed sesją i nie była przedmiotem dyskusji na żadnej, zaplanowanej z wyprzedzeniem, komisji. Natomiast z forów internetowych można wywnioskować, że częściej rodzice martwią się o brak gimnazjów niż żłobków. Przyczyną jest np. to, że najmłodsze dzieci rodzice zostawiają często pod opieką dziadków, którzy zapewniają lepsze warunki niż najlepsze żłobki.
Wojciech Tumasz

prywatą pachnie

REKLAMA

# Boa

13.09.2014 23:37

Nie rozumiem to Tumasz wiedząc o budowie dwóch nowych gimnazjów chciał zlikwidować budowę żłobków żeby zbudować gimnazja :). To lekarza potrzeba.

# cobra22

14.09.2014 08:40

Lekarza ?
Tumaz nic nie mówi o Ośrodkach Zdrowia.

# berlietowski

14.09.2014 09:52

Ja tylko przypomnę jak T. uważał,że niepotrzebna jest budowa bezkolizyjnego węzła TMP z Myśliborską i Świderską

REKLAMA

 antyurzędnik

14.09.2014 14:06

Moich dzieci ten problem już nie dotyczy. Natomiast uważam, że zdecydowanie bardziej potrzeba na Białołęce gimnazjów niż żłobków. A tak naprawdę to jedno kiepskiej jakości liceum też jest dużym problemem. Do państwowych żłobków dostanie się niewielka ilość maluchów. Większość i tak będzie zdana na prywatne żłobki lub inne rozwiązania ( opieka własna w domu, opiekunki, dziadkowie). Do gimnazjum trafiają wszystkie dzieci, bo taki jest obowiązek.

# ojciec gimnazjalisty

14.09.2014 23:26

Zwolennikom budowy żłobków warto przytoczyć dane o kosztach budowy by choć przez chwilę byli trzeżwi . Platforma będzie teraz obiecywać szereg głupot tak jak przed wyborami obiecywał ich wielki mistrz Kaznowski .Port wodny ,osiedle hiszpańskie , wodoloty ,ligę siatkówki i inne bzdury .Może trzeba poprosić Pana Wojtka by wystąpił by jedną sesje poświęcono rozliczeniu tych szalonych pomysłów .Drugą natomiast na podsumowanie osiągnięć dyr . liceum Gęsiny czy budować a potem czy teraz rozliczyć jej osiągnięcia . Może v-ce burmistrz się obudzi

 tarantula01

15.09.2014 00:42

W budżecie miasta nie ma zaplanowanej budowy 2 nowych gimnazjów na Białołęce. To raz. Burmistrz może i dąży do budowania gimnazjów, ale dzielnica póki co wnioskowała o http://tustolica.pl/warzelnicza-mysliborska-kepa-tarchominska-trzy-podstawowki-w-najblizszych-latach_66962, przedszkola, a teraz żłobki. To dwa.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

15.09.2014 00:42

W budżecie miasta nie ma zaplanowanej budowy 2 nowych gimnazjów na Białołęce. To raz. Burmistrz może i dąży do budowania gimnazjów, ale dzielnica póki co wnioskowała o http://tustolica.pl/warzelnicza-mysliborska-kepa-tarchominska-trzy-podstawowki-w-najblizszych-latach_66962, przedszkola, a teraz żłobki. To dwa.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# podatnik

15.09.2014 14:04

mnie zaskakuje białołęckie PO. Jest tak słabe i żałosne, że ciągle musi podgrywać Tumasza???
Traktują go, jakby on sam mógł ich od żłoba oderwać. Panowie, litości. Skupcie się na pracy, a nie pod dziwnymi nickami opluwacie jednego radnego.
Słabiutci i malutcy jesteście, naprawdę. Panie Tumasz, proszę się nimi nie przejmować i robić swoje. Psy szczekają, kawarawana jedzie dalej.

# abrakadabra

15.09.2014 14:15

Taka dewagacja to jak porównywanie wyższości Swiąt Wielkanocnych nad Swiętami Bożego Narodzenia! Potrzebne są i żłóbki i przedszkola i podstawówki i gminazja i leceum!!! Bo na Białołęce wszystkiego jest za mało, ale i tak najważniejsze są drogi - komunikacja, bo co z tego, ze się nabuduje oświaty, jak nie da się do tego dojechać!!!
Priorytetem powinna byc komunikacja i tylko na tych będę głosować, którzy ten punkt będą mieli na pierwszym miejscu.

REKLAMA

# podatnik

15.09.2014 16:22

15.09.2014 14:15 #abrakadabra
i metro, i tramwaj, i szkoły, drogi, przedszkola... i co jeszcze?
Nie da się wszystkiego na raz. Tak samo jak nie da się kupić, czego dusza zapragnie, gdy ma się w porfelu 200 zł.
Tumasz ma rację. Najpierw gimnazja, potem żłobki (o ile będą potrzebne). Bo gimnazja będą NA PEWNO.

# podróżnik

16.09.2014 14:24

Burmistrz naprawdę chce w przyszłej kadencji wybudować 12 placówek oświatowych? Czy mu na to wystarczy pieniędzy? A co z innymi sprawami, np. oświetleniem ulicy Magicznej, która jest ciemna?

# Boa

16.09.2014 21:39

Podróżnik przeczytaj dobrze felieton Burmistrza. Te środki są juz w budżecie. No chyba ze Tumasz znów coś zablokuje :(

REKLAMA

# wyborca

17.09.2014 09:48

Wymień te 12 nowych placówek oświatowych. Naprawdę nikt Ci tyle nie obieca co PO.

# Mod

17.09.2014 11:11

1. 2. Zespół Szkół przy Warzelniczej (szkoła podst i gimnazjum)
3. Szkoła Podstawowa przy Myśliborskiej
4. Przedszkole przy Myśliborskiej
5. 6. 7. Przedszkola przy Jesiennych Liści, Ceramicznej i Głębockiej
8. Gimnazjum na Kępie Tarchomińskiej
9. 10. 11. Żłobki przy Zbyszka z Bogdańca, Odkrytej i Krzyżówki
12. Rozbudowa przedszkola przy Hemara.
Matematyka jest trudną dziedziną życia ale liczyć do dwunastu warto się nauczyć.

# ciekawe

17.09.2014 12:39

#abrakadabra napisał(a) 15.09.2014 14:15
Taka dewagacja to jak porównywanie wyższości Swiąt Wielkanocnych nad Swiętami Bożego Narodzenia! Potrzebne są i żłóbki i przedszkola i podstawówki i gminazja i leceum!!! Bo na Białołęce wszystkiego jest za mało, ale i tak najważniejsze są drogi - komunikacja, bo co z tego, ze się nabuduje oświaty, jak nie da się do tego dojechać!!!
Priorytetem powinna byc komunikacja i tylko na tych będę głosować, którzy ten punkt będą mieli na pierwszym miejscu.

a ta władza Ci nie obieca, oni wszystko Ci obiecają...

# z Dąbrówki

18.09.2014 17:10

No i wyszło wszystko. W sprawie żłobków głosowanie na najbliższej sesji. bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=295

# Mod

18.09.2014 21:29

Głosowanie było pod koniec sierpnia. Tylko głośno protestujący Tumasz był jako jedyny przeciwko żłobkom.

 tarantula01

18.09.2014 21:57

Tak, bo dzielnica powinna w pierwszej kolejności zadbać o gimnazja, które będą bardziej potrzebne niż żłobki. Jak bardzo przepełnione będą gimnazja w dzielnicy, gdy podstawówki opuści rocznik: 2003, 2004 i kolejne? Początek już za 2 lata. To co Burmistrz pisze o gimnazjach w artykule, nie jest jeszcze w realizacji, bo najpierw wybrano budowę przedszkoli i teraz żłobków.
W materiałach na najbliższą sesję (druk 318) ponownie otrzymałem mailem uchwałę, w której wnioskuje się o żłobki. Najwyraźniej w mieście też widzą, że inne inwestycje są w dzielnicy ważniejsze.
Wojciech Tumasz

 tarantula01

18.09.2014 21:57

Tak, bo dzielnica powinna w pierwszej kolejności zadbać o gimnazja, które będą bardziej potrzebne niż żłobki. Jak bardzo przepełnione będą gimnazja w dzielnicy, gdy podstawówki opuści rocznik: 2003, 2004 i kolejne? Początek już za 2 lata. To co Burmistrz pisze o gimnazjach w artykule, nie jest jeszcze w realizacji, bo najpierw wybrano budowę przedszkoli i teraz żłobków.
W materiałach na najbliższą sesję (druk 318) ponownie otrzymałem mailem uchwałę, w której wnioskuje się o żłobki. Najwyraźniej w mieście też widzą, że inne inwestycje są w dzielnicy ważniejsze.
Wojciech Tumasz

# TamMasz

23.09.2014 00:31

Tumasz jest niewątpliwie kontrowersyjną postacią.

# cobra22

23.09.2014 10:36

O to to !
Uzupełniając poprzednika:
Jest taką postacią ponieważ zajmuje się nawet sprawami z nie swojego podwórka niejako zabierając pole działania innym (bez)radnym.

# Internetowa

23.09.2014 12:09

Potwierdzam słowa cobry22
Życzyć tylko sobie, aby rada miałaby chociaż połowę takich radnych jak Pan Wojtek.

# cobra22

30.09.2014 11:07

Bo to ja jestem prawdziwy cobra22 a nie ten który podszywa sie pode mnie.
Ten który sie podszywa to patałach kmiot nieokrzesany parówa buldwieć pospolity łysa pała w dresach z krótkimi nogawkami i jajcami na wierzchu.
To ja napisałem, ze wrócę po wakacjach i wróciłem a ten podszywacz fałszywy zaczoł pisac tydzień temu po mnie. Kmiocie plwocino starej kutwy wypindalaj z tego forum.

 antyurzędnik

30.09.2014 16:34

#cobra22 czy prawdziwy, czy fałszywy przestań się użalać. Jest mozliwość zalogowania się na forum i wtedy nie będzie wątpliwości. Pozdrawiam

# Egon

10.10.2014 15:46

Ludzie, niech odejdzie od Was choroba "krótkiej pamięci".
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe