REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# tutejsza gejsza

07.06.2017 16:50

Prestiżowe? No to jeżeli ten prestiż polega na podniesieniu opłat za czynsze, parkowanie czy cokolwiek to ja mam go w nosie i podejrzewam, że większość mieszkańców również ....
Zresztą jaki to jest prestiż mieszkać przy trasie przez którą dziennie przejeżdża 180 tys. pojazdów na dobę?
Dodam, że w całej Polsce na żadnym odcinku drogi nie ma większego natężenia ruchu....
Myślę, że raczej w tej kwestii powinni wypowiedzieć się mieszkańcy nie władze dzielnic .

# wytłok

07.06.2017 17:30

Ale totalna bzdura !!!!!!!!

# BeataN

07.06.2017 18:06

Gdy kupowałam to mieszkanie to płaciłam za mieszkanie na Żoliborzu! Kto zmienił granice i po co?! Płaciłam o wiele drożej niż w tamtym czasie chomiczowka itp. Żoliborzu, WRACaMY! Jestem za

REKLAMA

# koperek

07.06.2017 18:07

Całym sobą, za!

# Gregory

07.06.2017 18:10

Pani Kamila T. ostrzy sobie zabki na stanowisko radnej bielan, a gdy zmienia granice to kto zagłosuje na nieznana postać? Szkoda ze Pani T. nie dba o pieniądze mieszkańców utrudniając im a właściwie nam podwyższenie wartości mieszkań i niższych składek na użytkowanie wieczyste

# Aga135

07.06.2017 21:16

Koszta użytkowania wieczystego obniża sie o polowe, dodatkowo popatrzcie jak wyglada Zoliborz a jak wyglądają Bielany... willowa dzielnica, a slumsy typu chomiczówka itp. No cóż moze niektórzy zwyczajnie bardziej identyfikują sie z tym drugim...

REKLAMA

# sandacz

07.06.2017 22:12

To może od razu Śródmieście albo Centrum słoje zajechane....
Burakom się zachciewa, trzeba było tu nie kupować, a teraz co? Hałasik przeszkadza ?
Chętnie by się opier.oliło drożej i wyniosło w cichsze dzielnice ...
Za grubymi nićmi buraki szyjecie .

# Szylkretka

08.06.2017 01:38

#sandacz a Ty co, z chomiczowki sie urwałeś , ze zazdrościsz??? Zero pojęcia o historii zoli i Marymontu...My byliśmy już Żoliborzem, to jakiś burak zadecydował o spadku wartości naszych mieszkań, o tym ze muszę jeździć z WD a nie z WX! Kapuściany łeb!

# ziutek

08.06.2017 06:56

A może inicjator tego pomysłu boi się współpracy z nową Radą Osiedla przy Dzielnicy Bielany ?????
Opłaty za dzierzawę wieczystą wcale nie będą niższe !!! Wartość mieszkań nie zależy od tego jak
nazywa się teren , na którym się mieści !!!!!! Mieszkańcy " Rudy" powinni bardziej zainteresować się
złym zarządzaniem w wyniku którego, płacą olbrzymie czynsze. Mają dziwne zasady naliczania p0łatności
za podgrzew wody , co , energię ogólną . Ogólnie nie są informowani o decyzjach zarządu mających
wpływ na koszty utrzymania, a każdy pytający traktowany jest jak WRÓG. To jest podstawowy i jedyny
problem tego osiedla nie zaś przynależność do jednej lub drugiej dzielnicy.

REKLAMA

# cela

08.06.2017 07:07

Inicjatorem pomysłu była mieszkanka, osoba z RN, w jaki sposób miałaby ona bać sie współpracy z jednostka która w żaden sposób nie jest decyzyjna ale fajnie sie nazywa Hahaha. Nie wiem kto #ziutka potraktował wrogo ale zauważyłam, ze na radach budynku są zadawane tak idiotyczne pytania, są wszczynane awantury o naliczanie opłat bo ktoś zwyczajnie nie umie dobrze danych w kalkulator wstukać, prośby o remonty zgłaszają osoby które maja duze zaległości w płaceniu czynszu istny kabaret... a co do użytkowania wieczystego, ZOLIBORZ nalicza o POLOWE NiZSZE KoOSZTA użytkowania WIECZYSTEGO wiec jak miałyby te koszta nie zmaleć drogi panie? Matematyka sie kłania... Co do wartości mieszkań, w jaki sposób po drugiej stronie trasy mieszkania są droższe o 2 000 zł na METRZE??? Przecież od naszych bloków dzieli je koło 120 m i proszę mi powiedzieć ze przynależność do dzielnicy nie zmienia wartości. Jeśli nie ma pan pojęcia proszę nie wprowadzać w błąd, niewiedza to jedno a oszustwo drugie. Pozdr

# piórkowski

08.06.2017 07:43

Zgadzam się całkowicie z Ziutkiem ! Złe zarządzanie to jest problem Osiedla Ruda a nie przynalezność
do jakiejkolwiek dzielnicy. Gdyby Rada Warszawy zgodziła się na przyłączenie do San Escobar przy
obecnym zarządzie i tzw. radzie nadzorczej nic się nie zmieni a będzie tylko gorzej dla mieszkańców
tego pięknie położonego ale nieszczęsnego osiedla .

# ludmiła

08.06.2017 08:23

Niestety. Fakt, że inicjatywa wyszła od członka zarządu lub rady nadzorczej / byłej lub obecnej/
powinna budzić w mieszkańcach najwyższą nieufność . Takie są doświadczenia z ostatnich kilku lat.

REKLAMA

# Gryzu

08.06.2017 08:35

Nie no chyba lekka przesada, bloki z wielkiej płyty w większości to był prestiż za komuny.

# Agnieszka B

08.06.2017 08:44

#piorkowski dziwne nawiązanie do komentarza facebookowego jednego z przeciwników zarządu,nie ma to jak mieć przysłowiowe jaja w anonimowych komentach

# wuesem

08.06.2017 08:44

W życiu większego steku bzdur nie słyszałem jak to że zmiana przynależności terenu spółdzielni do dzielnicy Żoliborz zamiast Bielany miałaby wpłynąć na wzrost cen mieszkań w zwykłych blokach o 2 tys. zł na metrze. To nie są "apartamentowce" jak się niektórym zakompleksionym osobom wydaje, ani tym bardziej małe, zabytkowe kamieniczki na Żoliborzu w których ww. różnice cen mogą być osiągane. Jeżeli dla kogoś ważne jest że zamiast WD miałby na tablicy WX to naprawdę gratuluję poziomu dyskusji i zapraszam do piaskownicy przed blokiem, choć tych akurat ostało się niewiele. Radzę też złożyć wniosek o przyłączenie do Paryża, wtedy ceny m2 powinny wzrosnąć nie o 2 tys. a min. kilknaście razy. Jakby się nie udało to chociaż o przyłączenie do Śródmieścia, w końcu kiedyś przed wojną takich podziałów też nie było. Bełkot o niższym użytkowaniu wieczystym pomijam z litości bo ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze

REKLAMA

# Halina10

08.06.2017 08:47

Rada Nadzorcza składa sie przecież z mieszkańców, był to wniosek osoby prywatnej która kiedyś zasiadała w radzie, czy to oznacza ze ma ograniczone prawa jako mieszkaniec? To chodzi o nasza kasę, o wzrost ceny mieszkań! Jeśli cena mojego mieszkania ma wzrosnąć chociaż o te 50 000 zł bez mojej ingerencji jedynie wymiana tablic rejestracyjnych czyli koszt Ok 120 zł , bo dowodów nie trzeba wymieniać to tak wole być Żoliborzem

# szwaczek

08.06.2017 08:52

Przecież to jest wspólne dobro mieszkańców, tu chodzi o mnóstwo pieniędzy ktoś z przedmówców wyliczył coś koło 50 000 zł więcej na mieszkaniu i czego wy sie ludzie burzycie! Porównajcie sobie Kanalek cześć zoliborska i bielanska i macie odpowiedz która dzielnica jest bogatsza, lepiej dba o mieszkańców, zwyczajnie coś robi

# cela

08.06.2017 08:58

Jeżeli osiedle potok ma ceny na metrze mieszkania wyższe o 2 000 zł i jest od nas oddalone jedynie o 100m z haczykiem to jasne ze wracając do Żoliborza, tak wracając bo my już kiedyś byliśmy Żoliborzem, ceny mieszkań rownież wzrosną. Ceny użytkowania wieczystego z m^2 mieszkania USTALA DZIELNICA czyli w tym momencie Bielany, kiedyś było ponad 3zl ale po wygranej SBM ruda w sądzie cena została obniżona do 2 zł oczywiście liczonej z metra. Na potoku czyli za kładka cena takiego użytkowania to 1,15zl a wiec w skali ogromnego osiedla z taka ilością mieszkań wychodzą niebagatelne sumy! Ale jeśli ktoś sie nie zna moze wprowadzać w błąd bez żadnej odpowiedzialności.

REKLAMA

# czubatka

08.06.2017 09:51

Baju. baju będziesz w raju !!!!! Szkoda wysiłku i czasu aby wykazać absurdalność wywodów p. Celi.
Pozdrawiam. PS. Owocnych obrad w knajpce Binduga w towarzystwie prezia i członków podobno rady
nadzorczej Os. Ruda .

# Maria Kazimiera

08.06.2017 16:07

#Gregory, a skąd Pan wie, że składki za użytkowanie wieczyste będą na Żoliborzu niższe? To akurat nic pewnego. Nie rozumiem natomiast presji SBM Ruda na przyłączenie tego terenu do Żoliborza. w chwili obecnej realną jest utrata przyznanych pieniędzy na inwestycje (a te są ogromne). Czy władze Spółdzielni tego nie widzą, czy może ich partykularne interesy przysłaniają rzeczywisty obraz???

# Bet

08.06.2017 16:48

Z tego co wiem prawo nie działa wstecz wiec nie rozumiem o jakich stratach finansowych ze strony urzędu pan pisze

REKLAMA

# Venus

08.06.2017 16:54

#czubatka masz tak nudne życie osobiste ze śledzisz obcego faceta? Czyż to nie żałosne...a wracając do kwestii merytorycznych bo taki powinien być cel dyskusji, jeśli ktoś nie zna sie na prawie oraz nie orientuje sie w sprawach osiedla ,dzielnicy, Warszawy itp to pozostało mu tylko bajowanie

# sandacz

08.06.2017 16:55

Za!

# Bielanka

08.06.2017 21:26

#sandacz napisał(a) 07.06.2017 22:12
To może od razu Śródmieście albo Centrum słoje zajechane....
Burakom się zachciewa, trzeba było tu nie kupować, a teraz co? Hałasik przeszkadza ?
Chętnie by się opier.oliło drożej i wyniosło w cichsze dzielnice ...
Za grubymi nićmi buraki szyjecie .
Odezwał się chłoporobotnik co odziedziczył ziemie na Młocinach i struga cwaniaka...

REKLAMA

# Komarol

08.06.2017 21:30

Pomysł jest wart uwagi, niestety nie znam die na prawie ale to zrobią za mnie mądrzejsi ode mnie. Super, ze ktoś myśli szerzej...

# Gazebo

08.06.2017 22:17

Pytanie zasadnicze - po co?
Nikt sensownie nawet nie postarał się odpowiedzieć na to pytanie.
Ceny mieszkań w blokach z wielkiej płyty rosnąć nie będą, raczej odwrotnie.
Architektura żadna, kameralność też, bliskość trasy szybkiego ruchu, hałas, potworne zanieczyszczenie ....
Rzeczywiście prestiż, mieszkańcy w większości 30 lat temu byli słoikami, tylko, że wtedy po słoiki jeździło się
PKS-em lub pociągami podmiejskimi.

# sok z buraka

09.06.2017 08:26

Pomysł absurdalny ! Kolejna dobra zmiana a wyjdzie jak zwykle. Po co? Aby zamieszać mieszkańcom
w głowach i odwrócić ich uwagę od rzeczywistych problemów Os. Ruda. Nie dajcie się zmanipulować !!!!

# alibaba

09.06.2017 09:18

powrot do korzeni!

# Knoppers

09.06.2017 09:22

W sumie maja argumenty żeby wrócić do zoli, przecież Bielany nie dbają o swoich mieszkańców. Tylko czy uda im sie zdobyć odpowiednia ilość głosów w referendum...oby!

# Sfgd

09.06.2017 10:14

Mnie tam sie podoba

# xyz

09.06.2017 12:01

Ludzie, chcą wam dobrze zrobić a wy jeszcze marudzicie, typowe polaczki...

# abc

09.06.2017 12:09

Dobrze to sobie sam zrób, najlepiej renią rączkowską, typowy pajacu.

# Brw

09.06.2017 14:28

Poziom wypowiedzi mieszkańców bielan zadziwiająco niski...

# sok z buraka

09.06.2017 14:52

Nie mają żadnych argumentów na przyłączenie do Żoliborza. A dobrze ,lub lepiej chce sobie zrobić
rada nadzorcza i zarząd osiedla Ruda. Zaznaczam SOBIE a nie mieszkańcom.

# Maniuś

09.06.2017 17:38

Powołajcie sobie dzielnicę Marymont albo Ruda i po kłopocie.
#Brw napisał(a) 09.06.2017 14:28
Poziom wypowiedzi mieszkańców bielan zadziwiająco niski...
Bielany tak naprawdę oprócz inwestycji w wasze zasłane osiedle mają was w ....,
natomiast patrz w drugą stronę, takim nieciekawym, postkomunistycznym, obleśnym osiedlem -
OBNIŻASZ PRESTIŻ ŻOLIBORZA.
Jest Żoliborz oficerski, Żoliborz dziennikarski, Żoliborz urzędniczy, przemysłowy a rejon Rudy jak nazwać?
Żoliborz buraczany...?

# pantofelek

09.06.2017 20:44

Jak ktoś ma jakieś dowody, powtarzam dowody, ze rn czy zarząd maja w tym jakiś niecny cel to chyba obywatelskim obowiązkiem jest złożyć donosik z dowodami a jeśli nie to ja mogę twierdzić ze dwa stowarzyszenia której maja bezpośrednie policzenie z urzędnikami bielan maja w tym jakiś swój cel, niekoniecznie wspólny z celem mieszkańców, mogę? No mogę!

# Szylkretka

09.06.2017 23:53

Jejku a co mnie obchodzi to czy Zoliborz straci prestiż, ja jako mieszkanka dostane bardziej zadbany teren należący do dzielnicy czyli na przykład niektóre uliczki osiedlowe, łatwo poznać które terytorialnie należą do dzielnicy a które do Sbmu, te dziurawe, łatane po 15 razy, nieoświetlone (na zmianę żarówki przy ruderach czyli tam gdzie faktycznie wieczorem strach chodzić, żarówka nie była wymieniona przez 4ms az wkoncu spółdzielnia zlitowała sie nad mieszkańcami i zadbała o nasze bezpieczeństwo ) należą do dzielnicy Bielany...

# Babajaga

10.06.2017 15:50

Jeśli to wypali to ruda zyska mnóstwo kasy budżetowej

# rodowity żoliborzanin

10.06.2017 18:29

Parówkowym skrytożercom mówimy nie!
Żoliborz nie życzy sobie takiego barachła ....

# sroczka

11.06.2017 07:25

Z jednej strony rozumiem postawę mieszkańców zoliborza bo w momencie przyjścia na jedno zebranie rady budynku otrzeźwiałam co do chamstwa niektórych ludzi na tym osiedlu, na radach budynków dochodziło nawet miedzy bójkami w tłumie gapiów ale cóż, takie mamy społeczeństwo. Z drugiej natomiast jestem mieszkanka rudy i chce żeby wartość mojego mieszkania wzrosła bez wychodzenia z domu czy remontów.

# BrudnyHarry

11.06.2017 09:40

Chce mieszkać znów na zoliborzu

# Suzina

11.06.2017 11:13

A kto chciałby takie dziadostwo w swojej dzielnicy?
Rozumiem jakby Stare Bielany chciały nawet Słodowiec to tak, ale Ruda - wykluczone !!!
Poziom planowania przestrzennego jak w Rumunii .
Mieszkańcy? Wystarczy przeczytać powyższe wpisy i poziom wypowiedzi ....
NIECYTATE NIEPISATE

# podjadek grzybiczny

11.06.2017 19:47

Nareszcie powrót do korzeni.Chcemy być mieszkańcami Żoliborza.

# lisica

11.06.2017 21:17

Chce znowu być częścią Żoliborza.

# lisica

11.06.2017 21:21

#Komarol napisał(a) 08.06.2017 21:30
Pomysł jest wart uwagi, niestety nie znam die na prawie ale to zrobią za mnie mądrzejsi ode mnie. Super, ze ktoś myśli szerzej...
. Niestety każdy twierdzi ze są mądrzejsi od niego i dlatego mnoza sie nam jak króliki rożnego typu pożal sie Boże stowarzyszenia, No ale póki ludzie nie otworzą szeroko oczu i uszu to nie rozróżnia kampanii politycznej od zaangażowania...

# TypowyRozrabiaka

12.06.2017 09:54

Nie wiem jak wy ale ja mieszkam na tym osiedlu dlugi czas.No przez pare lat było spokojnie, niestety od jakiegoś czasu obserwuje jakieś burdy na osiedlu. Najpierw jakieś emerytki pokaja nocą do moich drzwi i każą sie pod czymś podpisywać, potem inne kobiety łapią mnie w kerfie i biadolą o jak stwierdziły poczynaniach zarządu i rady, a już szczytem był protest i wydzieranie sie przez megafon pod moimi oknami w NIEDZIELE czyli wtedy gdy normalny człowiek ma zamiar odpocząć !!! Tak wiec, z czystej niechęci do owych nieprzystosowanych do życia w dużej społeczności kobiet, zagłosuje na wszystko co one negują! Serdeczne uściski!

# Rafał

14.06.2017 15:05

... i nie powinny być przesuwane! Chociaż... jeżeli już, to połączyłbym z powrotem Bielany z Żoliborzem.

# Celainka

14.06.2017 19:38

Możemy podwyższyć ceny mieszkań nie zmieniając żadnych dokumentów...

# rosolek

17.06.2017 23:10

Fajna sprawa, trzymamy kciuki

# Logiczna

18.06.2017 21:10

Burmistrz Bielan się naraził jaśnie prezesowi i wyszedł pomysł niby od mieszkańców. Mydlenie ludziom oczu ze cena mieszkań wzrośnie to zwyczajny kit. Niby jak ma wzrosnąć z samego faktu że adres będzie Żoliborz . Nie ma co porównywać się do osiedla na Potoku , osiedla zadbanego które w porównaniu z obskurną Rudą jest osiedlem lukratywnym. A tu do chociażby ukończenia malowania elewacji daleka droga , maluje się kawałkami aby jak jeden kawałek spełznie , zabrudzi się to wtedy następny będzie świeży. Wystarczy popatrzeć na budynek Klaudyny 34 - jakiś absurd , szczyt bezguścia.
Śmieszne z ta obniżką ceny za użytkowanie wieczyste , że niby dzielnica Żoliborz nam obniży , koń by się uśmiał , bo niby dlaczego obniży , ziemia na Żoliborzu jeszcze droższa chyba , a może nam podwyższy lub zechce okroić nas z części gruntu . Poza tym przygotowana jest nowa ustawa o wieczystym użytkowaniu gruntów przez Spółdzielnie mieszkaniowe , jakoś o tym prezes nie mówi na spotkaniach grup członkowskich ani RN także . Nie sadze aby miasto przystało na takie fanaberie , poza tym nie wiem czy ludzie zdają sobie sprawę ze zmiany przynależności , zmiana Urzędu skarbowego i innych instytucji , brak możliwości korzystania z dość mocno rozwiniętych ośrodków kulturalnych i pomocy rodzinie itp.
Pachnie mi tu zemstą albo interesem.

# mrówka

19.06.2017 13:56

Czyżby opozycji zarządu i rady nie w smak była zmiana dzielnicy?

# logiczniejsza_then_you

19.06.2017 14:12

Coś mi sie wydaje ze ktoś próbuje mnie zrobić w bambuko... jeżeli potok ma o polowe niższe koszty użytkowania wieczystego niż Ruda a różnią sie w sumie jedynie przynależnością do dzielnicy bo nawet poziom chamstwa maja na tym samym levelu to chyba jasne ze dzielnica (bo przecież to burmistrz ustala te stawki) robi nas w trąbę! Dymają nas?! To od nich odejdzmy!

# Dulska

20.06.2017 15:29

Nikt nie ma prawa jak piszesz okroić nas z części gruntu, użytkowanie analogicznie jak w przypadku potoku musi sie obniżyć...

# Anka12345

22.06.2017 19:32

Popieram, nareszcie społeczna inicjatywa a nie same protesty i wrzaski mamusiek i emerytek!

# Henryk

23.06.2017 15:38

#Logiczna napisał(a) 18.06.2017 21:10
Burmistrz Bielan się naraził jaśnie prezesowi i wyszedł pomysł niby od mieszkańców. Mydlenie ludziom oczu ze cena mieszkań wzrośnie to zwyczajny kit. Niby jak ma wzrosnąć z samego faktu że adres będzie Żoliborz . Nie ma co porównywać się do osiedla na Potoku , osiedla zadbanego które w porównaniu z obskurną Rudą jest osiedlem lukratywnym. A tu do chociażby ukończenia malowania elewacji daleka droga , maluje się kawałkami aby jak jeden kawałek spełznie , zabrudzi się to wtedy następny będzie świeży. Wystarczy popatrzeć na budynek Klaudyny 34 - jakiś absurd , szczyt bezguścia.
Śmieszne z ta obniżką ceny za użytkowanie wieczyste , że niby dzielnica Żoliborz nam obniży , koń by się uśmiał , bo niby dlaczego obniży , ziemia na Żoliborzu jeszcze droższa chyba , a może nam podwyższy lub zechce okroić nas z części gruntu . Poza tym przygotowana jest nowa ustawa o wieczystym użytkowaniu gruntów przez Spółdzielnie mieszkaniowe , jakoś o tym prezes nie mówi na spotkaniach grup członkowskich ani RN także . Nie sadze aby miasto przystało na takie fanaberie , poza tym nie wiem czy ludzie zdają sobie sprawę ze zmiany przynależności , zmiana Urzędu skarbowego i innych instytucji , brak możliwości korzystania z dość mocno rozwiniętych ośrodków kulturalnych i pomocy rodzinie itp.
Pachnie mi tu zemstą albo interesem.

Czemu wciskasz ludziom ciemnote?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024