REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 drugastrona

20.03.2019 11:19

Wciąż panuje mentalność peerelowska - wspólne=niczyje, można niszczyć. Potem jeden z drugim oczywiście będzie jęczeć, że nie ma szkół, przedszkoli czy chodników, ale im więcej wydatków na sprzątanie czy naprawy bezmyślnie niszczonego mienia wspólnego, tym mniej na inwestycje i rozwój...

# Antycham

20.03.2019 13:41

drugastrona napisał 20.03.2019 11:19
Wciąż panuje mentalność peerelowska - wspólne=niczyje, można niszczyć. Potem jeden z drugim oczywiście będzie jęczeć, że nie ma szkół, przedszkoli czy chodników, ale im więcej wydatków na sprzątanie czy naprawy bezmyślnie niszczonego mienia wspólnego, tym mniej na inwestycje i rozwój...
Trzeba być swinią, by tak śmiecić. Bez dwóch zdań. Ale kim trzeba być, by ludzi uskarźajacych się na pewne problemy infrastrukturalne łączyć nie wiedzieć czemu z tymi świniami? Brak mi cenzuralnych słów, by opisać Twoje zachowanie drugastrono. Z pewnością Twej mentalności równie blisko PRL-u, jak tym swiniom.
A per jeden z drugim, to zwracaj się co najwyżej do własnych dzieci, a nie do czytelników tego forum.

 drugastrona

20.03.2019 19:39

Chyba nie zrozumiałeś. Miałem na myśli tych, którzy najpierw śmiecą i niszczą, a potem jęczą na brak tego i owego.

REKLAMA

# ANTY

20.03.2019 22:05

drugastrona napisał 20.03.2019 19:39
Chyba nie zrozumiałeś. Miałem na myśli tych, którzy najpierw śmiecą i niszczą, a potem jęczą na brak tego i owego.
O, to nie miałeś na myśli tych, co najpierw jeczą na brak tego i owego, a potem śmiecą i niszczą? A tylko tych, którzy najpierw śmiecą i niszczą, a potem jęczą na brak tego i owego? A dlaczego?

 bovska

21.03.2019 10:47

no własnie

 drugastrona

21.03.2019 15:28

#ANTY napisał(a) 20.03.2019 22:05
O, to nie miałeś na myśli tych, co najpierw jeczą na brak tego i owego, a potem śmiecą i niszczą? A tylko tych, którzy najpierw śmiecą i niszczą, a potem jęczą na brak tego i owego? A dlaczego?

Obawiam się, że masz problemy z czytaniem ze rozumieniem, ale spróbuję wyjaśnić jeszcze raz: narzekam na peerelowską mentalność ludzi, którzy śmiecą i niszczą przestrzeń wspólną i się dziwią/jęczą, że jest za mało szkół, przedszkoli, dróg, chodników, itp. Jeżeli chodzi o chronologię, to nie ma znaczenia, czy dziś 21 marca taka osoba najpierw naśmieciła, a będzie jęczeć na przepełniony tramwaj dopiero jutro, czy już zajęczała wczoraj. Chodzi o sposób myślenia, brak umiejętności łączenia faktów i doszukiwania się ciągu przyczynowo-skutkowego. Innymi słowy brak zrozumienia, że śmiecenie i niszczenie szkodzi również jej w postaci braku pieniędzy na różne usługi publiczne czy infrastrukturę. Mam nadzieję, że teraz już wszystko jest jasne. Jeżeli nadal nie rozumiesz, to idź z pretensjami do pani od polskiego z podstawówki.

REKLAMA

# Antycham

21.03.2019 19:29

Drugastrono. Pyszałku tutejszy. Ktoś może ma kłopoty ze zrozumieniem tego, co piszesz, ale czemu się dziwisz? Sprawiasz wrażenie, że sam się pogubileś. Jeszcze raz przeczytaj sobie Twój pierwszy wpis i porównaj z następnymi.
A jeśli po prostu rakiem się wycofujesz ze swych chamskich uogolnień, to niech będzie, ale smród po tym co napisałeś już pozostał. I przylgnął do Ciebie.

# Tylko nie pall

22.03.2019 00:57

Nie rozumiem. Przecież można nie palić. Czy to takie trudne?

 drugastrona

22.03.2019 10:28

#Antycham napisał(a) 21.03.2019 19:29
Drugastrono. Pyszałku tutejszy. Ktoś może ma kłopoty ze zrozumieniem tego, co piszesz, ale czemu się dziwisz? Sprawiasz wrażenie, że sam się pogubileś. Jeszcze raz przeczytaj sobie Twój pierwszy wpis i porównaj z następnymi.
A jeśli po prostu rakiem się wycofujesz ze swych chamskich uogolnień, to niech będzie, ale smród po tym co napisałeś już pozostał. I przylgnął do Ciebie.

Nie wycofuję się z niczego, bo napisałem to, co napisałem, a nie to, co sobie uroiłeś. Jeżeli nie rozumiesz tekstu czytanego, to Ty masz problem, nie ja. Żeby zrozumieć mojego posta tak, jak Ty, trzeba mieć w sobie dużą dozę złej woli i mierzyć innych swoją miarą. Przesłanie mojego posta jest oczywiste: ludzie śmiecą i niszczą, a potem jęczą, że miasto nie ma pieniędzy. To jest podstawowy język polski, nie ma w tym nic trudnego. Przynajmniej dla mnie.

REKLAMA

# pet

23.03.2019 11:28

Jakaś kampania społeczna by się przydała bo widzę, że tu same Janusze, wyrzucić kura na trawnik

 Pani Wiosna

24.05.2019 22:58

Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy