REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prywatne przedszkola na Białołęce

14.05.2003 08:14 #ka$ka
Ponieważ sama jestem żywo zainteresowana posłaniem swojej pociechy do przedszkola, pokusiłam sie o zrobienie małego wywiadu. Generalnie nikt z "przesłuchiwanych" w tej sprawie nie wyraził się negatywnie na temat wybranego przez siebie przedszkola. Jak mozna sie domyślac najwięcej opinii od matek słyszałam na temat SMERFA. Czesne 550, 2xtyg angielski, rytmika, taniec, plastyka. Nie wiem dokładnie ile zwracają w przypadku nieobecności dziecka. Panie miłe, sympatyczne, dopilnują, żeby dziecko miało zapiętą kurtkę i założony szalik. Ale słyszałam też, że nie sprawdzą, czy pod ta kurtką dziecko ma włożoną koszulkę w spodnie. Dopłaca się ok. 50 zł na paczki świąteczne dla dzieciaków. Słuyszałam opinię, że po południu ogląda się już tylko bajki w telewizji, ale nie wiem jak to wygląda w innych placówkach.
Zdecydowanie najdroższy jest PLASTUŚ - czesne podwyższyli do 700 zł. Na jakość zajęć nie słyszałam skarg. Do leżakowania trzeba mieć oprócz własnego kocyka i podusi także pościel. Poza tym wg mnie godziny otwarcia są totalnie niedopasowane do pracujących rodziców (7.30 - 17.30).
Jeszcze "lepszy" pod tym względem jest MISIO. Tam dzieci sa przyjmowane od 8 a wydawane do 17. Podobno od wrzesnia godziny maja ulec zmianie (7 - 17). Ceny: 550/mies., wpisowe 250. rytmika 2xtyg, angielski 2xtyg, muzykoterapia, 1 raz w miesiacu teatrzyk. W przypadku nieobecności dziecka powyżej 1 tyg. w miesiacu zwracaja stawkę zywieniową, ale pani nie była w stanie podać mi wysokości tej stawki.
Zdecydowanie najlepsze wrażenie wywarły na mnie dwa przedszkola: STONOGA na Pancera i anglojęzyczne na Mehoffera 45d.
STONOGA: Wpisowe 400, czesne 550/mies. francuski, angielski, rytmika, plastyka itp. Stawkę żywieniową ( 6 zł/dzień) zwracają w przypadku nieobecności dziecka powyżej 2 tyg. w miesiącu.
FUNNY KIDS: 550/mies, angielski non-stop. Panie posiadają odpowiednie certyfikaty. Poza tym basen, konie, muzykoterapia, rytmika, plastyka. Przewóz dzieci odpowiednio przystosowanymi busami. Rozmawiałam z jedna mamą - była zachwycona.

Muszę sie wybrać jeszcze do dwóch placówek i przeprowadzić wstępne rozeznanie.
A może Wy dorzucicie tutaj swoje tzry grosze?
14.05.2003 10:34 #aza
Ja mam takie male pytanko - czy przedszkola te przyjmuja dzieci w wieku 6 lat? Czy takie dziecko posyla sie juz tylko do zerowek w szkolach? Pytam, wszak moja Sasiadka ma wlasnie problem z zapisaniem do przedszkola szesciolatka
Bede dzwieczna za odpowiedz.
Pozdr
14.05.2003 10:43 #Duśka
Czy ta zachwycona anglojęzycznym przedszkolem mama wzięła pod uwagę poskie bajki, wiersze, rozmowy, wzbogacanie języka ojczystego? Ludzie, przecież to ma ręce i nogi kiedy rodzice są pochodzenia obcego, a Polacy? Powinni najpierw zadbać o polskość swoich dzieci , a dopiero potem uczyć obcych języków. To tak jak jeżdżenie na wakacje do Turcji żebu znajomym pokazać zdjęcia z aquaparku, a przy okazji nie zobaczyć żadnego zabytku. Przecież na takich osobach żerują ci co tworzą takie przedszkola. Duśka
14.05.2003 10:44 Tom
Witam,
Ja zapisałem swojego syna do Smerfa (do nowej placówki na Odkrytej) w przypadku noieobecności dziecka za każdy dzień zwracają (o ile dobrze pamiętam) 6,- zł. Byliśmy kilka razy w przedszkolu zawsze po południu .ok 17 i nigdy nie było oglądania bajek. Pani kierownik bardzo miła odpowiada na wszystkie pytania, wszystkie Panie opiuekunki są młode, ale oczywiście z wykształceniem odpowiednim. Grupa ma być maksymalnie 10 osobowa, mam nadzieję, że nasz dwu letni syn będzie lubił chodzić do przedszkola, a przede wszystkim nie będzie za bardzo chorował.
Pzdr.
14.05.2003 11:53 #ka$ka
Duśka, wydaje mi się, że w obecnych czasach przed naszymi dziećmi jest dużo trudniejsza i bardziej wybiosta droga niz przed nami w ich wieku. Rozmawiałam z paroma lektorami specjalizującymi się w nauczaniu dzieci, bo sama miałam wątpliwości, czy tak małe dzieci są w stanie wchłonąć taką ilość wiedzy bez żadnych komplikacji. Otóż oni twierdzą, że nie ma żadnych problemów. Sama chciałabym, żeby moje dzieci nauczyły się juz we wczesnej młodości języka obcego. A książeczki w naszym ojczystym języku mają czytane w domu i to dużo dłużej, niż "przepisowe" 20 min.
REKLAMA
14.05.2003 12:06 #aza
Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?
Proszę....
:)
14.05.2003 12:35 #Basia
Nadal istnieją "starszaki".
14.05.2003 21:51 #Duśka
Do Ka$ki: Tylko, że niestety niewiele osób czyta dzieciom. Jeśli to robisz to chwała ci za to. Ja też bym chciała żeby moje dzieci znały obce języki, ale nie kosztem swojej polskości. W Holandii dzieci najpierw poznają dobrze gramatykę jezyka ojczystego a dopiero w gimnazjum mają obowiązkowe 3 języki obce. I nikomu się nie myli, a dogadają się wszedzie, bo uczą się angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Wiem, bo mam tam rodzinę i jak jezdzę do nich to się ze wszystkimi dogadam.
14.05.2003 23:41 #marcinek
Do Ka$ki:
W jaki sposób mama mogła być już tak bardzo zachwycona skoro przedszkole FUNNY KIDS działa dopiero od początku maja? Mój syn uczęszcza do przedszkola PLASTUŚ (właściwie to tylko dlatego, że urodził się w grudniu i w zeszłym roku nie mógł być przyjęty do państwowego a w tym nie został przyjęty, może odwołanie pomoże) i z tego co wiem to nie ma problemu z przyprowadzeniem dziecka przed 7:30 oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu tego z dyrekcją. W przedszkolu tym z tego co wyczytałem ma być w przyszłym roku grupa "0" dla 6-cio latków. W sumie to jesteśmy z tego przedszkola zadowoleni (poza czesnym:)). Poza tym przedszkole to nie jest przerobione z domu jednorodzinnego a zbudowane jako przedszkole (wszystko na parterze) i to był jeden z argumentów za tym a nie innym przedszkolem.
14.05.2003 23:41 #Vladymir
Dzisiaj, kiedy mamy w domach paszporty, nie ma dla nas wiz do całej Europy, a z chwila wejścia do UE kształcenie zagranicą będzie normą, nauka języków obcych jest podstawowym standardem od najmłodszych lat edukacji, a przeciez przedszkole to pierwsza placówka edukacyjna w życiu dziecka. Duska, nie martw się o polską kulture i tradycję, przecież nasze dzieci na co dzień przebywają w naszych, polskich domach, gdzie do snu czytamy im Tuwima i Brzechwę, uczymy ich polskiej tradycji obchodzenia świąt i naszej mowy ojczystej. Tego nikt im nie zabierze, nawet w Unii. Przyzwyczajmy sie do tego i zwalczajmy w sobie stereotypy, bo one sa z gruntu rzeczy fałszywe. Ja osobiście wolę, żeby moje dzieci pytały mnie "how do you do ?", niż :"kak dieła?" Bliższa mi jest kultura łacińskiego Zachodu niż cyrylica dzikiego Wschodu, którego szczerze nienawidzę za okupację mojej Ojczyzny przez ostatnie półwiecze, czego efektem jest choćby, to, że w unijnym referendum musimy udowadniać, że jesteśmy w Euorpie, a nie za Uralem w brudnych walonkach. My, z naszą ponad 1000letnią kulturą, alfabetem łacińskim i muzyką Szopena nie musimy mieć rozsterek, gdzie jest nasze miejsce, nie musimy sztucznie ochraniać naszej kultury od wpływów Zachodu, bo z tym Zachodem stanowimy cywilizacyjną jedność, howk !!!
REKLAMA
15.05.2003 00:14 #historyk-wyjątkowo
Tak i dlatego nie mieszajmy UE z kulturą zachodnią, bo dwie , mimo wszystko, różne jakości. nie jestem rusofilem, ale odróżniajmy, mimo wszystko, rosyjskość od sowieckości a Dostojewskiego (skadinąd nie lubił Polaków) czy Turgieniewa od Żdanowa czy innych "wielkich językoznawców". Rosja (mówię tu o kulturze elit, ale Herbert, Słowacki czy Norwid, to też raczej przejaw bardziej kultury inteligenckiej niż masowej) nie jest łacińska, ale kulturalnie równie bogata jak Anglia czy Francja, tyle że bliższa Bizancjum niż Rzymowi. Oczywiście destruktywny wpływ komunizmu jest oczywisty, a wystarczy spojrzeć na mapę kolejową by porównać zabór rosyjski z pruskim. ALE POZIOM CYWILIZACYJNY nie tożsamy z kulturą. Weźmy choćby tradycję grecką i szwajcarską.
wydaje się,że po 1989 r. nadmiernie fetyszyzujemy języki zwłaszcza angielski. Osobiście wolę, by w przedszkolu dzieci dowiadywały się co to jest kolumna Zygmunta i dlaczego pada deszcz oraz czym się różni zima od wiosny niż uczyły się słowek. na to jest jeszcze dużo czasu. Jest anegdota o jednym z polskich królów, który znał kilka języków, ale w żadnym nie miał nic do powiedzenia.
15.05.2003 07:25 #ka$ka
Historyku, wydaje mi się, że to, czy nasze dzieci będą miały coś do powiedzenia w jakimkolwiek języku zależy głównie od nas - rodziców. Nie można oczekiwać, że przedszkole czy szkoła przejmie ciężar wychowywania, uświadamiania i wpajania pewnych zasad. Z pzredszkola dzieci wynoszą inne rzeczy, które jednak czasami my musimy korygować. O świecie (przyrodzie), Polsce, naszej kulturze mogę moim dzieciom opowiadac sama, choć może nie mam przygotowania pedagogicznego. Nie jestem natomiast w stanie nauczyć ich posługiwac się obcymi językami.
15.05.2003 08:15 #nickx
Czy Wy ludzie nie widzicie co wygadujecie. My Polacy będziemy dzieci uczyć o Polsce i polskiego w domach. I to z własnej woli!!!
15.05.2003 10:54 #tato
Czy trochę nie przesadzacie z tą nauką języków? Ile czasu spędzają Wasze dzieci w przedszkolu? - od 8 do 17 - tak to zwykle bywa. Czyli do 20 pozostaje 3 godziny dziennie na komunikację w ojczystym języku. To chyba trochę za mało. Nie lepiej zapisać dziecko na kursy 2 x w tygodniu (są takie kusy nawet dla 2 latków w Forcie Piontek). I nie zgodzę się, że rolą przedszkola nie jest nauczenie dzieci jak najwięcej o otaczającym świecie. Co z tego, że dziecko będzie potrafiło powiedzieć po angielsku "snow" jeśli nie będzie rozumiało skąd bierze się śnieg.
15.05.2003 11:13 #Kotkaa
Ja tam nie mam nic przeciwko obcojęzycznym przedszkolom. Ludzie! Przy jednej godzinie angielskiego dziennie 4-latek jest w stanie nauczyc się i używać 60 (słownie - sześćdziesięciu) słówek rocznie! Jeżeli przedszkole jest w całości obcojęzyczne, to bardzo dobrze, ale i tak nie wierzę, że dzieciak nie będzie musiał rozmawiać z panią sprzątaczką czy kuchenkową. Nie wierzę też, że przedszkole może odgrodzić dzieciaka od całego otaczającego go polskojęzycznego świata.
Pisałam swoją pracę magisterską o dwujęzyczności u dzieci - jeśli nie wiąże się z tym konflikt narodowościowy, to ma to same plusy.
REKLAMA
15.05.2003 13:06 #nickx
Po co w ogóle uczyć dziecko polskiego, niedługo nie będzie mu potrzebny
15.05.2003 14:55 #Basia
Do nickx: nie przesadzaj! Ja nie mam niestety zdolności językowych a angielski jest dla mnie niezbędny. Gdybym uczyła się go od małego nie miałabym takich "schodów" jak teraz. Im wcześniej tym lepiej.
15.05.2003 16:51 #tato
Zgoda: im wcześniej tym lepiej. Moim zdaniem jednak 8-10 godz dziennie po angielsku i tylko 2-3 po polsku spowoduje, że dzieci będą miały kłopoty z mową ojczystą.
15.05.2003 19:13 #Kotkaa
Nieprawda. Jako przykład podam dzieciaki wychowywane w rodzinach mieszanych (dla chętnych: www.bilingfam.ne), gdzie jeden z rodziców (a czasami oboje) mówi innym językiem niż otoczenie, w którym żyją. Taki dzieciak mający np. polską mamę i mieszkający w Londynie chodzi do angielskiego przedszkola, na podwórku ma angielskich kolegów, z tatą rozmawia po angielsku -- a z mamą i dziadkami po polsku i nie mieszają mu się języki i nic mu nie przeszkadza, nie bacząc na to, że do rozmawiania na codzień ma jedną osobę i to tylko przez kilka godzin, i na dodatek zdaje sobie sprawę (tak ok. 5 lat), że właściwie do mamy też można zasuwać po angielsku, bo wszystko zrozumie. A mimo to, przy odpowiednich staraniach owej mamy, dzieciak gdy dorośnie będzie mówił co najmniej w tych dwóch językach. Nie zdajemy sobie sprawy z możliwości percepcyjnych dzieci.
Z drugiej jednak strony posłanie dziecka do przedszkola z "wykładowym" j. obcym oznacza, że będziemy na ten język łożyć przez następne piętnaście lat, bo organ nieużywany zanika. A, powiedzmy, 16-latek rozpoczynający naukę języka obcego przy odpowiedniej motywacji jest w stanie w ciągu roku niezbyt wytężonej pracy nauczyć się tyle, co 4-latek przez 5 lat. Będzie mu trochę trudniej, ale niewiele.
A propos zdolności językowych: wszyscy ludzie je mają. Jeśli ktoś dobrze włada językiem ojczystym, to jest w stanie nauczyć się płynnie mówić i pisać w dowolnych 6 językach (i z każdym kolejnym jest łatwiej i szybciej), a czytać i rozumiec nieskończoną ilość. Kobietom przychodzi to trochę łatwiej niż mężczyznom, ale poza tym nie ma żadnych wyjątków ani ograniczeń, również wiekowych.
15.05.2003 21:21 #historyk-wyjątko
A mnie niepokoi inna sprawa- jakość tego angielskiego w przedszkolach. dzieci uczą się języka głownie przez naśladownictwo (w odróżnienieniu od starszych, gdzie raczej ma miejsce nauka języka w sposób analityczny) nie sądzą by były to zajęcia z native speakerami . W związku z tym jest duże prawdopodobieństwo,że będzie to raczej język podobny do np. angielskiego i taka umiejętność pozostanie na dojrzałe lata. Paradoksalnie lektorzy ze złą wymową w późniejszych latach nauki są mniej szkodliwi(z reguły są też lepiej weryfikowani). Jeśli jednak są to nativi (co w przedszkolu raczej rzadkością), to pozostaje kwestia ich jako wychowawców (choćby ze wzlędu na inny kontekst kulturowy i cywilizacyjny). W dwóch językach obych miałem różne możliwości nauki- stwierdzam ,że 50% nativów to były nieporozumienia dydaktyczne (dziecka też bym im nie powierzył- mam poczucie,że czasami bardzo robią łaskę), rodzimi nauczyciele chyba bardziej się starają.
REKLAMA
18.05.2003 13:06 #Pepe
Historyku! Między Bogiem a prawdą to tak naprawdę nie ma znaczenia czy dzieci będą miały zajęcia z native speakerami czy nie, czy nauczą się mówić z czysto angielskim akcentem, czy nie. Przecież ludzie na całym świecie porozumiewają się po angielsku z najróżniejszymi akcentami. Najważniejsze jest to, aby mówić i być zrozumianym, a czy to będzie akcent polski, włoski, czy niemiecki, to tak naprawdę nie ma znaczenia. Świetnie porozumiewałam się po angielsku w Włochem, którego angielski był śpiewnie włoski.
Poza tym bardzo się cieszę, że moje dzieci będą mogły od najmłodszych lat uczyć się angielskiego. Moje pokolenie nie miało takiej możliwości, poza nielicznymi wyjątkami.
My musieliśmy w wieku późnieszym wkuwać angielski na dodatkowych i drogich indywidualnych lekcjach. Jedyne zorganizowane kursy były u "metodystów", a chyba pamiętasz, że żeby się tam dostać trzeba było koczować kilka dni w gigantycznej kolejce bez gwarancji przyjęcia.
18.05.2003 13:35 #Historyk-wyjątkowo
Tylko nie róbmy z angielskiego fetyszu... bo jego sama znajomość już teraz niewiele daje na rynku pracy. DZISIEJSZE bezrobocie młodzieży wynika również i z tego,że uwierzono w magiczne słowka - angielski i komputer.
I jedna uwaga praktyczna ze 100 ofert pracy, gdzie wymaga się angielskiego- tylko w 10% jest on rzeczywiście poytrzebny.
19.05.2003 09:43 #RR
Co mają przedszkolaki do dzisiejszego bezrobocia i rynku pracy? Język angielski służy moim zdaniem przede wszystkim do porozumiewania się, a pracę dostaje się lub nie za inne umiejętności. Przedszkolaki będą szły do pracy w zupełnie innym świecie i rzeczywistości, której nawet historyk (oczywiście wyjątkowo) nie umie niestety przewidzieć.
19.05.2003 16:12 #inteligent
więć nie fetyszyzujmy środka, tak dzisiaj jak i jutro, od umiejetności lingwistycznych ważniejsze będą:
a) kultura prawna, B) podstawy socjolologii i psychologii C)Podstawy wiedzy medycznej i biologicznej E) znajomość funkcjonowania państwa i instytucji miedzynarodowych f) Edukacja historyczna i kulturowa g) znajomość statystyki i podstaw ekonomii plus wiedza specjalistyczna z wybranej dziedziny.
19.05.2003 22:49 #Dorota od Michasia
a to wszystko w Esperanto ;)))
23.05.2003 11:30 #ANKA
Jeżeli ktoś z Was numer telefonu przedszkola Funny Kids to proszę niech go poda.
14.12.2015 09:44 #Aleksandra Sk
Ja zapisałam dziecko do przedszkola Akadero na Białołęce http://www.akadero.pl/ . Poleciła mi je siostra, której dzieci też tam chodzą. Powiem wam, że się nie zawiodłam. Mają rewelacyjne zajęcia, uczą dzieci podstaw matematyki, przyrody i to w naprawdę ciekawy sposób. Gdybym ja miała takich nauczycieli w szkole, to na pewno polubiłabym matematykę :)
18.12.2015 12:28 #Wiesia
Aleksandra Sk, mam takie same obserwacje. Przeprowadziłam się kilka miesięcy temu i zmieniłam przedszkole na Akadero. Trochę mi było szkoda, bo dzieci je lubiły, ale to lubią chyba jeszcze bardziej. Też zwróciłam uwagę na zajęcia, których jest dużo i są różnorodne.
11.01.2016 13:00 #Anna5
Mój synek chodzi do Akadero. Wybrałam to przedszkole ze względu na odległość od nas, ale też ofertę języka angielskiego i nie żałuję tej decyzji. Najważniejsze jest dla mnie to, że synek wraca z przedszkola zadowolony i chce tam chodzić!
11.01.2016 23:00 Katarzynana
A ja się nadal łudzę że uda mi się do publicznego...
REKLAMA
16.02.2016 12:25 #groszka
Jeśli chodzi o Akadero to ta nauka angielskiego jest naprawdę atrakcyjnym czynnikiem, który sprawia, że coraz więcej rodziców decyduje się na tę placówkę.
22.02.2016 14:48 #kasias
Moja córka chodzi do przedszkola Inspiracja na ul.Mehoffera 90. Przyjmują dzieci od lat 2,5 do 6, jest tam również szkoła podstawowa . Placówka jest o profilu etyczno- filozoficznym, bardzo fajny pomysł w moim odczuciu. Nauka języków jest teraz w każdym przedszkolu i tu też, ale najbardziej podoba mi się to, że mają filozoficzne pogadanki, dzięki którym rozwijają swoje kreatywne myślenie, uczą się zasad etycznego postępowania itp. dzieciaki bardzo lubią te zajęcia. Placówka ma pyszne jedzonko, własne duży plac zabaw, salę gimnastyczną, boisko i zaangażowane Panie od których codziennie dowiesz się o zachowaniu swojego dziecka i czy zjadło :) Generalnie fajna atmosfera , dzieci czują się swobodnie i są zadowolone :)
01.03.2016 10:24 #Martyna Krasny
Chcesz posłać swoje dziecko do przedszkola?
Zapraszamy do Nas!!!
Jesteśmy placówką otwartą, przyjmujemy każde dziecko w wieku od 2 do 6 lat, także ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi.
Prowadzimy wiele ciekawych zajęć dodatkowych, np.: kącik małego kucharza, zajęcia muzyczne. Współpracujemy z masażystą, logopeda, psychologiem.
Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi prowadzimy zajęcia 3 razy dziennie.
Mamy małe grupy i troskliwe ciocie, które zadbają o to, aby Państwa dzieci czuły się u Nas dobrze.
Zapraszamy na dzień otwarty, który odbędzie się 5.03 w godzinach 10-12 (prosimy o zapisy telefoniczne) lub po wcześniejszym umówieniu w inny dzień.
Zapraszamy?

www.przedszkole-wwz.pl
16.03.2016 11:51 #Martyna Kowalska
Zapraszamy na dzień otwarty
06.06.2016 10:55 #madzia908
Dość długo już moje dzieciaki chodzą do przedszkola Buzzy Bee. To prywatna placówka i to widać na każdym kroku
06.06.2016 10:55 #madzia908
lepsza opieka, piękne wnętrza samego lokalu, wszystko zrobione z myślą o dzieciach, pyszne posiłki 4x dziennie, szeroki zakres zajęć tzw dodatkowych, w tym sporo gimnastyki, ruchu, ale też fajne zajęcia relaksacyjne.
23.06.2016 09:51 #Judzia
Na Białołęce bardzo dobrze jest przedszkole Akadero - dwujęzyczne przedszkole, w którym dzieci od najmłodszych lat uczą angielskiego. Nauka nie jest wymagająca, podczas zabawy. Fajne w ogóle zajęcia prowadzą, zawsze coś nowego, nienudnego. Synek dużo mówi o kolegach i koleżankach, o zabawach itd. Bardzo lubi chodzić do tego przedszkola. Nie martwię się czy chodzi głodne itd, bo wiem, że dbają o niego i o każde dziecko w tym przedszkolu. www.akadero.pl
24.06.2016 13:23 #Czarnecka
No Akadero jest godne polecenia, pomimo że jest to prywatne przedszkole. Za taką opiekę nad dziećmi mogę płacić. Mają świetnie prowadzone zajęcia, super spędzają czas. Od tego czasu co mój syn zaczął chodzić do tego przedszkola, rozwinął się, dużo zaczął mówić... Chętnie też spędza czas z nami. Uczy się angielskiego i przyznam że mu się to podoba. No czego więcej chcieć. Dziecko ma dobrą opiekę, stała kontrola nad tym co się z dziećmi dzieje, jest bezpieczne. http://www.akadero.pl
22.05.2017 08:03 Cleosssia
W Piasecznie jest bardzo dobre Przedszkole Ala i Kot , to przedszkole miejskie ale za każdą godzinę powyżej 5 dziennie trzeba zapłacić 1 zł :) tak symbolicznie, ,możesz sobie poczytać na ich stronie trochę http://www.alaikot.pl/ Ale ogólnie świetna placówka
24.05.2017 17:19 pikser
Ja dzieci nie mam, ale temat jest wałkowany u mnie na okrągło, bo siostra zamierza zapisać swoje dziecko, więc przyszedłem poczytać co ciekawego powiecie. Z tego co mi się już udało usłyszeć, to pozytywnie wypowiadają się o Smerfie, zwłaszcza o tych zajęciach, podobno dzieciom się podoba, a to przecież najważniejsze. No i jedzenie, które będzie dopasowane do wybrednych, małych brzuszków, o tym właśnie próbuję się czegoś dowiedzieć. Macie jakiś feedback od dzieci?
21.07.2017 10:37 kalina
jako mama małego Michasia mogę polecić przedszkole Misio na białołęce. jest przy ul. Modlińskiej. Wyjątkowa kadra, fajne zajęcia, dużo dodatkowych lekcji, angielski, rytmika, karate. mojemu maluchowi bardzo się podoba. polecam przedszkole białołęka: http://misio.edu.pl/

 420/6648 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Jedzenie na telefon
 Apple iPhone X 64GB -400 EURO, Apple iPhone X 256GB-430 EUR, Samsung S9 + / S9 Huawei P20 Pro - 355 EUR WhatsApp: +447751961212 Skontaktuj się z nami poniżej, aby kupić teraz: E-mail: phelectp@gmail.com Czat Whatsapp: + 447-751-961212 Jesteśmy sprzedawcą telefonów komórkowych. z magazynem w Wielkiej Brytanii Bezpłatna wysyłka kurierów Fedex i DHL do wszystkich naszych klientów. Dostawa w ciągu 48 godzin 15% promocyjna promocja rabatowa za 2 jednostki i więcej. Nasze telefony są nowe, zapakowane w oryginalne pudełko z kompletnymi akcesoriami i objęte dwuletnią gwarancją. Skontaktuj się z nami poniżej, aby kupić teraz: E-mail: phelectp@gmail.com Czat Whatsapp: + 447-751-961212

Nieruchomości
 Oferujemy fachową pomoc w umorzeniu zobowiązań bankowych zabezpieczonych hipoteką. Współpracujemy z bankami i instytucjami finansowymi. Gwarantujemy ochronę prawną i profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Działamy na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami! Tel.: 571 360 354

Nauka
 Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język niemiecki ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego języka przekonują się Ci, którzy wyjadą do pracy za granicę. Często też niemiecki jest wymagany przez pracodawców w Polsce. Od pracowników oczekuje się umiejętności rozmawiania przez telefon, korespondowania przez Skype lub prowadzenia rozmów "na żywo" na tematy zawodowe. Dlatego zachęcam Cię - zapoznaj się z moim zaproszeniem na wyjątkowo skuteczne kursy niemieckiego, które prowadzę na Skype. Gdziekolwiek jesteś, w dogodnej dla Ciebie porze. Nauka języka przez Skype to swoboda w wyborze dnia i godziny nauki. Zyskujesz też czas i pieniądze, które być straciła na dojazdy na kursy stacjonarne. Pamiętaj - praktyczna znajomość języka to lepsza praca, wyższe zarobki i szanse na Twój rozwój zawodowy i awans. Ucząc się szybciej zyskujesz czas i pieniądze ! Jolanta lektor j. niemieckiego Mail: jolanta.niemiecki@interia.pl www.niemiecki-skype.pl Tel: 790 701 508

Różne
 Implanty zebowe najtaniej, bezpłatna konsultacja


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.