REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Prawdopodobnie będą 2 pasy do wjazdu na Północny

 tarantula01

03.10.2014 22:05

W zeszłym miesiącu złożyłem http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_most140918objazdy.pdf w sprawie wyznaczenia do wjazdu na most Północny z Wisłostrady 2 pasów ruchu. Dowiedziałem się, że kilka dni temu były przeprowadzane pomiary natężenia ruchu badające zasadność takiej zmiany. Decyzja zapadnie w nadchodzącym tygodniu.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

03.10.2014 22:05

W zeszłym miesiącu złożyłem http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_most140918objazdy.pdf w sprawie wyznaczenia do wjazdu na most Północny z Wisłostrady 2 pasów ruchu. Dowiedziałem się, że kilka dni temu były przeprowadzane pomiary natężenia ruchu badające zasadność takiej zmiany. Decyzja zapadnie w nadchodzącym tygodniu.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Ola

04.10.2014 08:43

Tak trzymać, Wojtek. To bardzo dobra wiadomość, żeby tylko urzędnicy nie czekali do wiosny.

REKLAMA

# Rafal B.

04.10.2014 09:23

Niech mnie jakiś inżynier ruchu poprawi, ale w tej chwili mamy:
- 2 pasy od Metro Młociny łączące się w jeden i wjeżdżające na skrajny lewy pas mostu.
- 4 pasy od skrzyżowania z Marymoncką, łączące się w 2 wjazdowe na most łączące się w jeden i wjeżdżające na środkowy pas mostu
- 1 pas z Wisłostrady który wjeżdża na prawy pas mostu
Jaka jest nowa propozycja organizacji ruchu dla tego węzła?
Wjazdy od Metro Młociny i z Marymonckiej będą teraz zajmować jeden (lewy) pas mostu?
A może dwa pasy z Wisłostrady będę się wciskać w jeden (prawy) na moście?
Może się nie znam, ale cokolwiek by robić - póki most Grota jest zamknięty to korek nie zniknie. Możemy go najwyżej przesunąć z wisłostrady na wjazd na most. Sądzę że inicjatywa ta będzie doceniona przez mieszkańców... Łomianek, którzy obecnie muszą jechać wyłącznie lewym pasem wisłostrady bo prawy i środkowy zajmują korzystający z mostu Północnego.

# gosc

04.10.2014 09:55

A dlaczego część ruchu nie jest puszczona poprzez objazd Mostem Gdańskim?
Przecież jeżeli ktoś jedzie na Bródno albo Targówek to powinien jechać przez Most Gdański a nie Most Północny. To 2,5 razy dalej.
Dlaczego nie ma informacji, że zawracając przy ul. Gwiaździstej możemy wjechać na Most Grota?
Wpychanie 100% ruchu na Most Północny nawet dwoma pasami nic nie zmieni.
Korek i tak będzie, ponieważ kierowcy nie potrafią jeździć i panuje wyjątkowe chamstwo.
Dwa pasy wjazdowe spowodują zablokowanie skrajnego lewego pasa w stronę Łomianek, ponieważ zawsze znajdzie się grupa debili, którzy nie będą stać w korku i będą się wpychać a ponadto o 50% będzie przyblokowany ruch od strony Metra Młociny czyli E6, 101 i 511 po południu będą stać w mega korku a nie ma już alternatywy komunikacji w stronę Tarchomina, ponieważ tramwaj zatrzymuje się w krzakach i przesiąść się można jedynie w 101, który stoi w korku na wjazd na Most Północny.
Mam nadzieję, że nie powstaną te dwa pasy ruchu chyba, że będą wyznaczone dodatkowe, alternatywne objazdy, tramwaj będzie dojeżdżał do Mehoffera a wjazdu na Most Północny będzie pilnowała Policja.

 gdd

04.10.2014 11:01

Z tą Policją to przesada. Też obawiam się blokowania pasów przez wciskających się "bo mi się śpieszy", już teraz często dochodzi do ostrego hamowania bo komuś zechce się zjechać w ostatniej chwili. Niestety w Polsce, jak nie postawi się betonowych zapór z drutem kolczastym i wieżyczkami, to tak będzie wyglądał każdy zjazd/wjazd na most.

REKLAMA

 tarantula01

30.10.2014 00:12

Dwa pasy ruchu są właśnie wyznaczane i prawdopodobnie w weekend będzie już można z nich korzystać.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

30.10.2014 00:12

Dwa pasy ruchu są właśnie wyznaczane i prawdopodobnie w weekend będzie już można z nich korzystać.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 basik

30.10.2014 08:52

A jak to będzie wyglądało?

REKLAMA

# podroznik

30.10.2014 16:44

To nowe oznakowanie to rewelacja. Już działa i korek zniknął

 tarantula01

31.10.2014 06:09

2 pasy są szybciej niż myślałem.

 tarantula01

31.10.2014 06:09

2 pasy są szybciej niż myślałem.

REKLAMA

 basik

31.10.2014 09:10

Mam nadzieję że kierowcy w szybkim czasie ograną nowe rozwiązania na moście. Bo te są hmmm trochę dziwne. I wczoraj wielu kierowców uciekało z prawego pasa choć ten pozostał bez zmian.

# Rumba

31.10.2014 10:51

A jak to jest na samy moście rozwiązane: z dwóch pasów na wjeździe kierowcy włączają się na się na prawy pas czy jest namalowane rozprowadzenie na środkowy i prawy?

 basik

31.10.2014 11:52

Prawy (z Wisłostrady) jedzie bez zmian, lewy (z Wisłostrady) włącza się w środkowy (mostu). Z tym że na środku stoi bariera która z daleka daje złudzenie że coś się dzieje.

REKLAMA

# Winnica

31.10.2014 14:14

Jest tak samo rozwiązane jak na Wisłostradzie, gdy zjeżdża się z mostu Północnego. Brawo!

# zPancera

31.10.2014 14:38

Super !!!
Wcześniej w domu.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024