REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


26.09.2013 12:08 #zjelonek
109 też najpierw zlikwidowano " Zgodnie z założeniami zlikwidowana została część linii, które miały długie, podatne na opóźnienia trasy i kursowały rzadko" - co nie jest prawdą , a później przywrócono wraz z "liniami krótszymi, ale kursującymi z większą częstotliwością" - tylko że 109 nawet do metra nie dojeżdrza , do SKM na PKP Śródmiescie też 5 minut trzeba od Centralnego iść. Za to mozna podziwiać w korku po 3 wozy na raz.
Ale nie ma to jak forsować zmiany oparte na błędnym założeniu.
Długie linie , nawet rzadko kursujące sa potrzebne, wygodniej jest dojechać bezpośrednio i za wczesnie być na miejscu bo rozkład nie podpasował niż na przesiadkach czekać i chodzic między przystankami .
506 nie wróci , ale przydałby się autobus na Maczka i przez most Gdański ( tam nie jeżdzi z Jelonek żaden tramwaj ) - może przedłużone 194 ( w drugą stronę zapewniłoby dojazd z Bemowa do SKM na WŁochy , którego brakuje po likwidacji 106 i 384 ) ??
26.09.2013 15:52 #ts04
Znowu temat linii przyspieszonych? To już jest nudne. Do wszystkich osób pytających, narzekających w tekście: dostęp do komunikacji musi być równy, nie można tworzyć linii z miejsca A do B bo ktoś tak chce. Co wtedy z wszystkimi pomiędzy tymi punktami?
Ciekawy jaki jest przypadek pana Marka, 506 nie jeździło przez przystanek na przeciwko bemowskiego ratusza.
#zjelonek
Niestety ale bzdury napisałeś. Długie linie, rzadko kursujące są niepotrzebne ponieważ długo trzeba na nie czekać na przystanku, trafiają na wiele korków co jeszcze bardziej wydłuża czas oczekiwania, wtedy wygoda dojechania bezpośrednio jest moim zdaniem żadna. Za to na przesiadkach teraz mniej się czeka, a chodzenie między przystankami to nie jest wielka tragedia i często można się przesiąść bez przesiadki.
Propozycja w 194 też śmieszna ciekawe skąd weźmiesz autobusy na to...

Większość ludzi nie wie jak to działa zwyczajnie, myśli że autobusy rosną na drzewach i można je sobie wysłać gdzie się chce, tak nie jest, trzeba zabrać gdzieś indziej, a tam też są ludzie...
26.09.2013 22:30 #do autora artykułu
Ktoś piszący powyższy artykuł sonduje ludzi zadając pytanie w niewłaściwy sposób.
Dlatego odpowiedź brzmi:
REAKTYWACJA 506 (lub jak kto woli) DŁUŻSZE NIŻ OBECNE I CZĘSTO KURSUJĄCE LINIE KONIECZNIE PUNKTUALNE BEZ ZBĘDNYCH PRZESIADEK.
26.09.2013 22:32 #do ts04
Zmień sposób myślenia z "zabrać komu innemu" na ułatwić życie pasażerom.
27.09.2013 07:52 #Jarząbek
Do ts04.
Tylko i wyłącznie można tworzyć linie jeżdżące z punktu A do punku B. Czy chciałbyś żeby line jeździły z punky A do nieznanego punktu X? Co to za brednie.

Zarówno krótie jak i długie linie są konieczne. Nie jest wcale przyjemne, przesiadać się czterokrotnie jadąc z pracy lub wracając. Przy każdej przesiadce traci się kilka minut najczęściej, także wygodniej, aby nawet spóźnił się autobus lub tramwaj a dojechać nim do bliżej określonego czasu. Opóźnienie i tak spowoduje mniejszą stratę czasu i kilka przesiadek.

To mówiełme ja Jarząbek...
REKLAMA
27.09.2013 13:35 #zjelonek
ts04 , skad ta uporczywa obrona koncepcji władzy jako jedych słusznych poprzez przytaczanie błędnych założeń ?
A autobusy ZTM ( ja nie ) może wziąść z MZA lub rozpisac przetarg dla prywatnych przwoźników , bo autobusy są - tylko stoja w korkach , na objazdach i czesto nawet w szczycie na pętlach - komunikacja jest po prostu źle zorganizowana i zarządzana.
Co co przesiadek to proponuję zmierzyć czas przesiadki z tramwaju z Jelonek na 129 w kierunku Włoch przy Ciepłowni , albo z 8 na 175 na Pl. Zawiszy
Bardzo wielu ludzi wie jak działa komunikacja , widziała jak działa dobrze zorganizowana komunikacja w innych miastach i za granicą , a ponadto posiada inteligencję i zdolność kratywnego myślenia.
27.09.2013 15:48 #obserwator.waw
Dużo można by powiedzieć o komentarzach urzędników. Albo o kretyńskim tłumaczeniu o małej frekwencji. Owszem, są w ciągu dnia okresy, gdy "obłożenie" tramwajów i autobusów jest mniejsze.
506 przed zawieszeniem (czy likwidacją) było linią bardzo potrzebną. Korzystałem z niej często w różnych porach dnia i nie zauważyłem małego obłożenia - wręcz przeciwnie.
Może wreszcie urzędnicy uświadomią sobie, że standardem powinno być, że w autobusach nie ma tłoku.
Rano zdarzyło mi się, że musiałem jechać w kierunku centrum - już na przystanku synów pułku nie mogłem się dostać do żadnego tramwaju. W efekcie nie mogłem skorzystać z wizyty u lekarza - specjalisty, na którą czekałem prawie 5 miesięcy.
W okresie wakacji linia 184 obsługiwana była przez krótsze autobusy. Masakra już byłą na Jelonkach. A korzystam z niej codziennie.
Popatrzmy co się dzieje z linią 189.
Nie zawsze z przesiadkami jest krócej, bo rozkłady są nieskoordynowane. Wystarczy popatrzyć na tramwaje. Z reguły jadą wszystkie 3 linie w niewielkich odstępach.
Linia 106 w ostatnim okresie kursowania była bardzo potrzebna. Tyle, że kończyła bieg dość głupio, bo na krańcu Chomiczówka. A wystarczyło ją zostawić i skierować do Gwiaździstej a zlikwidować 121, które obecnie jest pomysłem poronionym, bo obsługiwanym przez najkrótsze autobusy i to często 2 drzwiowe. Więc ludzie którzy nią jeżdżą blokują drzwi i tył jest pusty.
I tak by można długo, chociaż nie wiadomo po co, bo urzędnicy ZTM i tak wiedzą lepiej.

Aczkolwiek trzeba przyznać, że sporo się w komunikacji poprawia. Tyle, że za coraz wyższe opłaty, nie otrzymujemy wcale wyższej jakości usług.
28.09.2013 12:09 #ts04
#do ts04
Tu nie ma czego zmieniać, to prost fakt, że aby przywrócić 506, trzeba osłabić lub zlikwidować inne linie co pogorszy jakość komunikacji ich pasażerom. Czekam na propozycje.
#Jarzębek
Chyba czegoś nie zrozumiałeś, linia z A do B to taka co ma przystanek tylko tam gdzie mieszkasz i gdzie pracujesz, nadal podtrzymujesz swoje zdanie?
Jaki nieznany punkty Y? Co to za brednie dopiero prawdziwe.
Tego nie neguję przecież...
#zjelonek
To nie jest "uporczywa obrona koncepcji władzy jako jedych słusznych poprzez przytaczanie błędnych założeń" tylko pokazywanie bezsensu omawianych propozycji. Jakie niby błędne założenia? Jakby były wolne autobusy to ZTM by je wykorzystał, a przecież nawet ikarusy jeszcze są bo przetarg się opóźnił. Na przetarg dla prywatnych przewoźników nie ma pieniędzy, możesz ufundować.
Jakoś z ankiet wśród pasażerów wynika co innego. Nikt jednak Ci nie broni pracować z ZTM aby ją poprawić.
Nie mam takiego zamiaru, to oczywiste, że nie wszędzie jest idealnie. Jednak tak samo jest oczywiste, że nie wszędzie da się stworzyć linie bezpośrednie.
No to skoro jest tylu ekspertów to dlaczego nie pracują w ZTM?!
Jak dla mnie jest co raz lepiej, w zimie 2010/11 ludzie nie mieścili się np. rano w 10 bo był krótszy tramwaj to w następnych latach już był dłuższy.
29.09.2013 13:30 #alex
Ten temat powraca, bo jest wciąż aktualny. Mimo tego, że od zmian minęło już 2-4 lata mieszkańcy Bemowa nie mogą się do nich przyzwyczaić/ zaakceptować.
Możliwe, że długi czas adaptacji lub jej całkowity brak oznacza, że zmiana była w dłuższej perspektywie czasowej niekorzystna.
Może ZTM popełniło błąd, nowe rozwiązania, trasy, koncepcje komunikacji nie są takie nadzwyczajnie. Może czas już wycofać się z polityki "częste połączenia, na krótkich trasach i tysiąc przesiadek".
14.10.2013 16:45 #do ts04
Mimo wszystko "ts04" zmień sposób myślenia z "zabrać komu innemu" na ułatwić życie pasażerom, ponieważ reprezentowany przez ciebie sposób myślenia jest skostniały i pamiętający "tamtą" epokę, która niestety tkwi we współczesności.
25.11.2016 15:48 #zawilec
I jeszcze 500 i 520 na Bemowo.
25.11.2016 16:30 #Emerytka
Jelonki nie mają żadnego autobusu do Śródmieścia. Zabraliście 506 i tramwaj 8. Linia 10 nawet nie przekracza granicy śródmieścia. Dlaczego łobuzy nas terroryzujecie?
03.07.2018 16:23 #Madi
Kiedy zaczynano budowę metra obiecano,że 506 zabrane będzie tylko na czas jej budowy a teraz co nasze głosy sie nie liczą, nagle zabrakło taboru, to śmieszne po prostu.. Masie nas pasażerów za nic nasze zdanie sie nie liczy... Tak samo jest z ulicą Coopera, kiedy otwierano przychodnie obiecano nam autobus dowożący pacjentów, przecież starsi ludzie muszą się bardzo namęczyć żeby dojść do nas od strony Lazurowej czy Górczewskiej, nikt nic z tym nie zrobi? Zostaliśmy zostawieni sami sobie.

 230/2285 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%

Ogłoszenia drobne

Dom i ogród
 SILIBOX JEDZENIOTRANSPORTER 950 ml Z praktyczną miską wewnętrzną (330 ml) pojemnikiem z pokrywą (40 ml) np. na sos. Przezroczysta pokrywa z silikonową uszczelką i czterema klipsami po bokach. Wykonany z mocnego tworzywa sztucznego. Nadaje się do zmywarki, mikrofali (bez pokrywy) nadaje się do lodówki i zamrażarki. Wymiary: 15,5 x 15,5 x 8,5 cm, długość rozłożonego widelca 13,5 cm. Po rejestracji w sklepie wszystko 20% taniej. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje, ale upoważnia do zniżki. https://www.mojadedra.pl/pl/da19851-silibox-jedzeniotransporter-950-ml-z-wewntrzn-misk-330-ml? ppk=271149 Kontakt: edyta.lojalni24@gmail.com

4-pokojowe sprzedam
 Pożyczka bez protokołu Udzielamy pożyczek i finansujemy projekty inwestycyjne do 50 000 000 euro przy bardzo niskim oprocentowaniu 2,00% rocznie. Warunki są bardzo elastyczne i interesujące. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji. Kontakt przez mail: josaannamervanna@gmail.com

Kursy, szkolenia
 Trwają zapisy do nowych grup w Profi-Lingua i Empik School Bielany. Zapraszamy na kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Drugi kurs językowy w cenie. Zajęcia za 0zł do końca I semestru. Na hasło TU STOLICA prezent ! Przyjdź do szkoły i skorzystaj z promocji. Al.Reymonta 12 - Empik School tel: 696 213 788, 511068508 www.profi-lingua.pl www.empikschool.com

Gastronomia
 Organizacja przyjęć okolicznościowych, komunii. Sala do 200 osób w Domu Rekolekcyjnym Dobre Miejsce położonym w otoczeniu Lasu Bielańskiego. Pyszna domowa kuchnia i obsługa na najwyższym poziomie. Cicha i zielona okolica do zabaw i spacerów z dziećmi. Ostatnie wolne terminy. Zapraszamy do kontaktu pod adresem dm@kapyskucharza.pl lub pod numerem 788 47 46 45


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
Sezonowa wyprzedaż w DUKA do -70% na wybrane produkty
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA