REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# ProCuire

03.04.2012 11:39

Ech,
Maria Skłodowska-Curie to bardzo ładna nazwa.
Północny to bardzo dobra nazwa robocza.
Powrót do roboczej nazwy to nieporozumienie.

# dajan55

03.04.2012 15:18

Od zawsze jest Północny i zawsze nim zostanie - nie patrzeć na urzędników którzy już dawno oderwali się od rzeczywistości !!!

 platformers

03.04.2012 15:28

Północny forever

REKLAMA

# ojtamojtam

04.04.2012 18:49

no własnie - bo tylko radni mają czas na zmienianie nazw, w czasie gdy zwykli ludzie na nich pracują.
prponuję żeby teraz radni pomyśleli o zmianie nazw planet. np zamiast saturna planeta im. JP2

# Bialoleczanin

05.04.2012 17:27

Kochani. Piszecie o Moście Północnym i że jest tak nazywany przez wszystkich, a takiego nie ma! Ja nie nazywam go Północnym, więc nie wszyscy. Zamiast namawiać do kosztownych akcji zmiany nazwy (jeżeli by doszło do zmiany nazwy, to ktoś musi zapłacić za nowe tablice, mapy, adresy, nazwy przystanków itp.) i dyskusji nad trzeciorzędną sprawą proponuję napisać artykuł o tym, jak radzić sobie z oficjalną nazwą. U nas w domu zaczyna przyjmować się nazwa skrócona "Maria". Np. "przyjechałem dzisiaj Marią" albo "pojedźmy Marią, potem wysadzisz mnie przy metrze". Uważam, że nazwa i patronka jest ok. Most Północny brzmi tak samo jak Urząd Powiatowy albo Droga Krajowa - nic nie znaczy. Dziwi mnie natomiast to, że wiele osób nie potrafi poprawnie wymówić imienia i nazwiska tak wybitnej polki, a już szczytem jest mówienie "Curie-Skłodowskiej" w tej właśnie kolejności. Może właśnie dzięki tej nazwie wiele osób zapamięta kolejność, nauczy się wymawiać nazwisko Curie (Chopin da rade, to i Curie też się da) i coś kiedyś zapamięta z jej życiorysu. Śmieszy mnie argument, że nazwa Most Północny się przyjęła. Tak samo przyjmie się ta, tylko potrzeba czasu, a nie akcji z podpisami. Niech radny Tumasz zajmie się czymś ważniejszym, a krytykowanie społeczeństwa, że jest niedemokratyczne jest już szczytem śmieszności. Może to Wam się wydaje, że większość chce Północnego, tak samo jak "cała Polska chodzi na marsze pod Pałac". Myślę, że mieszkańcy cieszą się przede wszytkim, że w końcu jest. Nie mieszajcie już, tylko cieszcie się razem z nami.

# Maszt

05.04.2012 18:48

Może to Wam się wydaje, że większość chce Północnego, tak samo jak "cała Polska chodzi na marsze pod Pałac". Dokładnie! Skłodowska jest całkiem fajna, niech Tumasz zajmie się tym co jest istotne, a nie jakimiś partyzantkami!

REKLAMA

# jupijaje

05.04.2012 18:55

Oczyszczalnia ścieków czajka im. Jana Pawła II

# prorok

05.04.2012 22:54

A ja sie chetnie podpisze i namowie znajomych. Warszawscy radni zdecydowali wbrew wiekszosci speleczenstwa i powinni to odczuc.

 platformers

05.04.2012 23:44

Jak wam nie wstyd, tak jeździć po tej biednej Marii. Północny forever

REKLAMA

# T_T

06.04.2012 13:36

a więc:
facebook.com -> Most.Polnocny.TAK.Sklodowskiej.NIE

# bzyk

06.04.2012 14:24

Fejs nic nie da. Jak się nie podrzuci kilku kilo papierków urzędasom, to im koło oświadczenia majątkowego majta, co myślą ludzie.
Drukuję, poślę po klatce i wypełnione przekażę do Tumasza.
Co i innym polecam.

# nowodworzak

06.04.2012 15:27

Uważam, że jest wiele pilniejszych i ważniejszych spraw niż zmiana nazwy mostu. Ostatecznie propozycja nie jest związana z żadną opcją polityczną i nie jest kontrowersyjna.
Jeśli pobuduje się w przyszłości most na północ od obecnego to będzie miał nazwę Nadpółnocny?Bardziej Północny? Sądzę, że p.Tumasz którego cenię za wiele działań powinien się skupić na innych sprawach, które są ważniejsze dla Białołęki.

REKLAMA

# bzyk

06.04.2012 16:30

@ nowodworzak, gdzie chcesz bardziej na północ w Warszawie most budować? Widzisz taką możliwość? Chyba, że Warszawa wchłonie wszystko aż po Toruń.

# nowodworzak

06.04.2012 17:15

Kilkanaście lat temu na Białołęce mieszkało o kilkadziesiąt tysięcy mniej ludzi. Teraz nowe osiedla ciagną się po kilka kilometrów dalej i ciągle powstają następne. Tylko czekać jak za kilka lat Jabłonna, Skierdy, Chotomów będą wchłonięte przez Warszawę, a wtedy most stanie się koniecznością.

# ktos

06.04.2012 18:38

ten most nadpolnocny nazwie sie: Sklodowskiej-Curie :D

REKLAMA

# Od 15 lat tu mieszkam

07.04.2012 14:58

Teraz już za późno na zmianę nazwy na używaną od lat przez urzędników i mieszkańców. Skoro wybiera się z taką przewagą w naszej dzielnicy PO to znaczy, że akceptuje się arogancję, nieliczenie się z innymi, mijanie z prawdą - bo to nie tylko nazwa mostu, np. wszyscy wiedzieli co obiecywała HGW a propos Czajki, jak szła na czele pochodu mieszkańców w proteście przed poprzednimi wyborami a jak się to potem skończyło a jednak wybierali ją na prezydenta.
Chciałeś to masz Grzegorzu Dyndało.
A może już większość społeczeństwa to aroganci, kombinatorzy, przekręciarze i wybierają takich jakim są. Mam ciągle nadzieję, że sporo jest tylko zmanipulowanych...

# marekmały

07.04.2012 22:01

Tylko ta nazwa dla mostu jest zbyt długa. Oficjalnie jest most. im . Marii Skołodowskiej-Curie", a już nawet w autobusach nie mieści się ta nazwa i skracają ja do "Skłodowskiej-Curie" więc to jakieś nieporozumienie. I co może wykonawca ma w planach sobie teraz pozmieniać że nie buduje Trasy Mostu Północnego tylko trasę mostu im. Marii Skłodowskiej-Curie?????? Przecież otworzyli tylko przeprawę drogową, więc jeszcze będą dostarczać kolejne tomy dokumentacji z błędną w tej chwili nazwą.
Zmiana nazwy mostu w ostatniej chwili to bezsens, bo już nawet znaki drogowe w magazynie były gotowe i czekały na montaż. HGW od razu powinna podziękować tej przewodniczącej za współpracę i znaleźć inna osobę na to stanowisko. To obywatele wybierają władzę w demokratycznych wyborach, która winna słuchać głosu ludu, a tak wychodzi im monarchia...

# Adammusijechac

09.04.2012 23:39

U nas w domu zaczyna przyjmować się nazwa skrócona "Maria". Np. "przyjechałem dzisiaj Marią" albo "pojedźmy Marią, potem wysadzisz mnie przy metrze".
Bleee. Jeżeli już to "Pojechałem dziś skłodowskim", "pojedźmy skłodowskim, potem wysadzisz mnie przy metrze. Albo jeszcze lepiej: Pojechałem dziś kurią" ;)

REKLAMA

# Kohg

10.04.2012 21:20

Tu nie chodzi o zmianę nazwy tylko auto promocje Tumasza, żenujące ze ludzie sie nabierają na takie prymitywne gierki polityczne!!!

# Jak

10.04.2012 21:22

Kolejna nie udana incjatywa tego szkodnika Radnego Tumasza.

# Loko

10.04.2012 21:24

To szkodnik wysokiej klasy to przez niego k...a nie mamy tranwaju!

REKLAMA

# Winnica

11.04.2012 15:06

Zamiast psioczyć na inicjatywy radnego Tumasza (ale macie temat) weźcie w karby radnych, na których głosowaliście. Czemu o nich nie słychać? Może niewiele sobą reprezentują i nie potrafią działać?

# AntyTe

11.04.2012 15:54

#Kohg napisał(a) 10.04.2012 21:20
Tu nie chodzi o zmianę nazwy tylko auto promocje Tumasza, żenujące ze ludzie sie nabierają na takie prymitywne gierki polityczne!!!
Lubię to!

# ktos

11.04.2012 18:46

A ja tam w Nowodworach za tramwajem już nie tesknię. Jak mi E-8 skierowali do młocin, to w 13 minut jestem w metrze. Z powrotem E-6 i po kwadransie w domu. Tramwaj będzie się wlókł dłużej niż nawet wycieczkowe 101.

REKLAMA

 platformers

11.04.2012 20:19

#ktos napisał(a) 11.04.2012 18:46
A ja tam w Nowodworach za tramwajem już nie tesknię. Jak mi E-8 skierowali do młocin, to w 13 minut jestem w metrze. Z powrotem E-6 i po kwadransie w domu. Tramwaj będzie się wlókł dłużej niż nawet wycieczkowe 101.

W końcu jeden zadowolony

# Dobromir

11.04.2012 21:16

#ktos napisał(a) 11.04.2012 18:46
A ja tam w Nowodworach za tramwajem już nie tesknię. Jak mi E-8 skierowali do młocin, to w 13 minut jestem w metrze. Z powrotem E-6 i po kwadransie w domu. Tramwaj będzie się wlókł dłużej niż nawet wycieczkowe 101.

dlatego tramwaj trzeba poprowadzić po wiaduktach inaczej będzie to rozwiązanie bez sensu

# z Dąbrówki

12.04.2012 11:50

Trzeba przyznać, że zbiórka nawet kilkunastu podpisów w pracy wymaga samozaparcia. Ale mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break