REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Stary Wojtek

22.04.2016 08:27

Wspaniale, zamiast prostej nazwy "Herberta" to teraz będzie można dyktować przez 2 minuty adres do wysyłki "Iłłakowiczówny". Osobom z zza granicy to już tego nie przeliterujesz bez błędu...

# Żuza

22.04.2016 18:11

Może Duracza na Popiełuszki a Popiełuszki z powrotem na Stołeczną?

# Teodor II Duracz

23.04.2016 01:30

Iłłakowiczówny????
A mieszkańców ktoś w ogóle zapytał?! Absolutnie nie!
PiSowska mierzwa z różnych tam ipeenuf postanowiła zafundować nam "dobrą zmianę" na zasadzie NARZUCENIA nam, mieszkańcom ulicy Teodora Duracza, jakiejś przedziwnej, trudnej do wymówienia nazwy.
Mamy weekend, pójdę po sąsiadach i zmontujemy oficjalną akcję protestacyjną przeciwko zakusom na naszą ulicę ze strony brunatnych miłośników Franco pracujących w ipn obsadzonym przez pis.
Ręce precz od naszej ulicy, pisiury!!!

REKLAMA

# eRDe

23.04.2016 07:13

Panie Teodorze, po pierwsze zmianę nazw uchwalił Sejm, praktycznie jednogłośnie, więc nie tylko PiS, a wszystkie partie w parlamencie. Po drugie akurat Duracz nie zasługuje na upamiętnienie, chociażby z tego powodu że był zdrajcą. Niezależnie od oceny II RP było to państwo polskie, uznane na arenie międzynarodowej, a Duracz spiskował przeciwko swojemu państwu z wrogim mocarstwem (względnie oddawał przysługi wrogiemu państwu). Czy postawa zdrady wobec własnego państwa zasługuje na upamiętnienie? Dla mnie agent obcego wywiadu to zdrajca i tyle.

# Pafnucek

23.04.2016 11:10

"Dla mnie agent obcego wywiadu to zdrajca i tyle."
A więc usuńmy ulicę Kuklińskiego!
Czy eRDe nie widzi, że pojęcie zdrajcy i zdrady jest względne?

# sasiad

23.04.2016 14:12

Czy od nowej nazwy można się jeszcze odwołać. Jestem pewien, że wiele osób, tak jak i ja nie uważa tego za #dobrazmiana

REKLAMA

# sandacz

24.04.2016 11:57

co z komunistycznymi zdrajcami będącymi patronami szkół. Czy takie kanalie powinny być wzorem do naśladowania dla szkolnej młodzieży?

# eRDe

24.04.2016 17:17

Dla Pafnucka jak widać wszystko jest jasne i oczywiste, no cóż...
Wyobraź sobie że również płk. Kukliński nie jest moim bohaterem. Nie rozmawiamy tu o preferencjach politycznych, a o nazwach ulic. I o ty, czy szpieg i zdrajca może być honorowany w nazwie ulicy. Patroni szkół też powinni być zweryfikowani.

# Pafnucek

25.04.2016 10:16

No właśnie nie jest jasne. Oczywiście jeżeli przeczytać ze zrozumieniem moją wypowiedź.
I nie chodzi mi też o politykę, ale o samą zasadę szpiega i zdrajcy. Napisałeś, że karygodna jest "postawa zdrady wobec własnego państwa". Jednakże PRL to też "było to państwo polskie, uznane na arenie międzynarodowej" (czyż nie jest to prawda?), i zgodnie z tą logiką, wszyscy którzy działali przeciwko PRL nie powinni być patronami ulic...
To usuwamy Kuklińskiego, Żołnierzy Wyklętych i całą masę modnych ostatnio "kombatanckich" ulic, których patroni działali przeciwko swojemu państwu, jakie by ono nie było? Chyba nie!
A więc pomimo tego że zgadzam się z koniecznością zmian patronów, to zupełnie nie pasuje mi do tego Twoja argumentacja, która jest nietrafiona i w tym przypadku stanowi obosieczny miecz.

REKLAMA

# eRDe

25.04.2016 15:22

Dlaczego obosieczny miecz. Jeżeli chodzi o pułkownika Kuklińskiego składał przysięgę na wierność LWP i ją złamał, sprawa chyba jasna. Może znalazły by się okoliczności łagodzące, ale nie powinien być patronem ulicy. Czy usunąłbyś ulicę Balcerzaka na Wrzecionie? Facet ewidentnie był komunistą, ale to nie zbrodnia, zresztą zginął zamordowany przez Niemców. Tu nie ma elementu zdrady, mimo że teraz wiemy więcej o ugrupowaniach komunistycznych w okupowanej Polsce i tę ulicę bym zostawił. Z żołnierzami podziemia niepodległościowego po II wojnie sprawa też nie jest prosta i jednoznaczna. Część to niestety zwyczajni bandyci. Część jednak, ci którzy prowadzili walkę jeszcze w trakcie trwania wojny i zaraz po niej, wypełniali swoją przysięgę, a jak będzie wyglądać Polska nie było dla wszystkich jasne. Rząd londyński jeszcze działał. Nie mam obsesji zmian nazw ulic, ale osoby które splamiły się wystąpieniem przeciwko swojemu krajowi (jak na przykład Duracz w czasach II RP) nie powinny dostąpić zaszczytu bycia patronem ulicy.

# ABC

25.04.2016 20:32

Najgorsze rozwiazanie to wydawać kasę na zmianę ulic z nieznanej na nieznana postać. Chyba tylko PiS ma problem kto kim był bo mieszkańców to już nie interesuje

# eRDe

26.04.2016 06:04

Z tego co wiem (a chyba przez noc nic się nie zmieniło), w Warszawie to akurat rządzi PO. Osoby zaproponowane przez Zespół Nazewnictwa są akrat dość znane, zarówno Iłłakowiczówna, jak i Kossak-Szczucka. Zresztą wybór nazwisk całkiem w porządku.

REKLAMA

# sandacz

26.04.2016 15:31

eRDe, nie znasz treści roty ówczesnej przysięgo wojskowej. Były tam słowa- przysięgam Narodowi polskiemu, nie PRLowi. płk Kukliński Narodowi wierności dochował i chwała mu wieczna za to. Wymień choć jednego Żołnierza Niezłomnego który popełnił zbrodnię i powiedz konkretnie jaką.

# eRDe

26.04.2016 18:20

Romuald Rajs ps. "Bury". Zbrobnia uznana przez IPN. W zbrodni tej brał też udział "Rekin" I nie jest tak, że potępiam wszystkich żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego. Bardzo wielu zasługuje na szacunek i pamięć.

# Gadzina1

29.04.2016 12:01

Gadomski to prawicowy oszołom. Dla tego rowerowego czubka nie jest istotne to że ci ludzie walczyli z Niemcami, ginęli z ich rąk tylko że należeli do partii. Panu cykliście z bródką proponuję żeby poczytal o tym co opisuje. O ile do tego pajaca coś trafi.

REKLAMA

# sandacz

01.05.2016 09:41

Nie jest istotne z kim się walczy tylko o co się walczy. O wolną Polskę komuniści nie walczyli, oni walczyli o polską republikę sowiecką.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe