REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 LubięPlacki

12.10.2016 08:13

Plany tramwajowe ok ale korekta linii E7 i E9 to chyba jakiś żart , to jest odcięcie od komunikacji miejskiej całej Głębockiej od Magicznej do Lewandowa czyli jakichś kilku tys. ludzi a właśnie buduje się osiedle Flora na kilkaset mieszkań. Korekta tak ale nie obu linii na raz.

 lewandów leśny

12.10.2016 09:31

Myślę, że ZTM wreszcie zaczął myśleć również o mieszkańcach osiedli Lewandów Leśny, Lewandów Park i okolic. A tu też mają powstać nowe osiedla i galeria handlowa za Decathlonem. Ta okolica też musi się rozwijać komunikacyjnie, a nie tylko ciągle Derby, gdzie większość mieszkańców nie płaci podatków w Warszawie. Ja tu płacę podatki i też chcę mieć normalną komunikację.

 Marco

12.10.2016 10:00, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 12.10.2016 10:05

Zamiast 527 na Głębockiej będzie 132, więc dla mieszkańców przy Głębockiej ostatecznie wyjdzie na to samo. Aktualna trasa powrotna linii 132 na ZB to porażka, więc ta zmiana jest na plus. Zmiana 527 będzie na plus dla osiedli Derby. W końcu będą mieli normalną linie, a nie tak jak aktualnie, wszystkie jeżdżą naokoło. Pytanie tylko co z Ostródzką, bo E9 jeździ przecież tylko w godzinach szczytu. Może trzeba by ją przerobić na 529?
Co do tramwaju, to proponuję się skupić najpierw na odcinku Berensona - Kondratowicza, tak aby w 2022 można było dojechać w cywilizowany sposób do metra na Bródno.

REKLAMA

 LubięPlacki

12.10.2016 10:10

Marco zamiast 527 zostanie 132 więc wyjdzie na to samo???? Co to za bzdura? To są linie na zupelnie różnych trasach i częstotliwości , poza tym co to za pomysł żeby kilku tys. mieszkańców zabrać trzy linie naraz? Poza tym Derby to same słoje niepłacące podatków w Warszawie, wystarczy spojrzeć na rejestracje samochodów więc najpierw niech się tu zameldują a dopiero potem wnioskują o poprawienie KM. Linie E-7 , E-9 mają zostać bez zmian , ew E-7 może pojechać prosto nowym łącznikiem.

 Dziś rosół na obiad

12.10.2016 10:32

rtyu

 Dziś rosół na obiad

12.10.2016 10:34

Przepraszam, którędy będzie przebiegała te linia tramwajowa na głębockiej?
Chodnikiem czy środkiem jezdni?

REKLAMA

 Marco

12.10.2016 10:45

LubięPlacki ale przyznaj, że obecne trasy linii są kiepsko rozplanowane. Ja bym jednak linie 527 i 132 wyprostował, tak jak właśnie proponuje ZTM. Nie zgadzam się co do zmniejszenia częstotliwości 120, powinna pozostać po staremu. Co do E7 i E9 można się jeszcze zastanowić nad taką opcją, że obydwie startują na Grodzisku i jedna jedzie trasą Berensona->Skarbka z Gór->Jesiennych Liści, a druga prosto Głębocką. Co do Ostródzkiej, to tam trzeba by było zwiększyć częstotliwość 134 i wydłużyć je do Metra Marymont. Myślę, że taki układ byłby najbardziej sprawiedliwy i optymalny.

 emjot

12.10.2016 11:21

Moim zdaniem 134 nie powinna wjeżdżać na Bródno tylko pozostać na S8 z przedłużeniem do Marymontu. Większość pasażerów, która z niej korzysta wysiada na Bródnie na przystanku Kondratowicza i przesiada się do tramwajów w kierunku do Centrum. Po przesunięciu linii na S8 to samo uzyskamy z przesiadką na przystanku Toruńska na S8 i wejściu na górę (przystanek przed Kondratowicza) . Nie widzę sensu podróży przez Bródno.

 Marco

12.10.2016 13:43

Dopiero teraz doczytałem, że ZTM właśnie planuje dogęścić 134 i puścić ją aż do Metra Marymont. W takim razie na Ostródzkiej nie będzie problemu. Tak więc wyprostowanie 527 i 132 tak jak planuje ZTM jest jak najbardziej ok.. Co do E7 i E9, to powinny jeździć tak jak zaproponowałem w poprzednim poście, albo jeszcze taki wariant jest sensowny: E7 -> Jesiennych Liści -> SzG -> Berensona -> Głębocka -> Rondo Małej Brzozy, E9 -> Rondo Małej Brzozy -> Głębocka -> Berensona -> SzG -> Jesiennych Liści.

REKLAMA

 Kamiljada

13.10.2016 12:06

LubięPlacki napisał 12.10.2016 10:10
Marco zamiast 527 zostanie 132 więc wyjdzie na to samo???? Co to za bzdura? To są linie na zupelnie różnych trasach i częstotliwości , poza tym co to za pomysł żeby kilku tys. mieszkańców zabrać trzy linie naraz? Poza tym Derby to same słoje niepłacące podatków w Warszawie, wystarczy spojrzeć na rejestracje samochodów więc najpierw niech się tu zameldują a dopiero potem wnioskują o poprawienie KM. Linie E-7 , E-9 mają zostać bez zmian , ew E-7 może pojechać prosto nowym łącznikiem.
A co ma meldunek do płacenia podatków ?? Wielkie dzięki za zgodę na zmianę trasy dla E-7 !

# obywatel

17.03.2019 14:44

A wystarczylo metro zamiast na brodno z ktorego do dw. gdanskiego tramwaj jedzie 15-20 min pociagnac na bialoleke i byloby po klopocie

 Pani Wiosna

24.05.2019 23:00

Wiosna zapewni dobre wynagrodzenie i godne starzenie. Płaca minimalna powinna wynosić w Polsce 1000 euro.#wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA