REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Nie dla malkontentów

15.10.2012 09:43

Tuszasz jak zwykle zajmuję się głupotami i propagandą, kogo obchodzi ten schodek, czy to najważniejsze problemy mieszkańców Białołęki?! Bądźmy poważni i lepiej swoją energię skupmy na tramwaju, który Tumasz zablokował, a którego mieszkańcy potrzebują na gwałt!

# Sokrates

15.10.2012 09:47

Zgadzam się! Co prawda to prawda! Zamiast cieszyć się, że wiadukt powstał, szuka dziury w całym!

# qal

15.10.2012 09:54

tarantula odblokuj tramwaj!!!

REKLAMA

# Paweł

15.10.2012 10:05

Niestety u nas już się tak robi inwestycje. Ja na przykład nie mogę zrozumieć, dlaczego pod wiaduktami nie zaplanowano od razu stworzenia miejsc parkingowych, tylko posiano trawę, która po pewnym czasie i tak uschnie. Bo nie podejrzewam, że jest to sytuacja tego typu, że jacyś "krewni i znajomi królika" będą zarabiać na konserwacji i utrzymaniu zieleni (właściwie będą tylko wystawiać faktury), a następni "krewni i znajomi królika" zarobią na projektowaniu super wypasionego parkingu typu Park&Ride, który nigdy nie zostanie wybudowany, a straż miejska zarobi na wystawionych mandatach za parkowanie wzdłuż Czołowej. To jest po prostu niemożliwe w naszym praworządnym, demokratycznym i sprawnie zarządzanym państwie.

# mamusia

15.10.2012 10:15

Bo w tym debilnym kraju zawsze musi być chociaż jeden schodek!
nawet w nowych inwestycjach! Wszystko projektują debile!

# Jack1971

15.10.2012 10:32

nie życzę nikomu ale postrzeganie schodów zmieni się gdy ktos usiądzie na wózku na dobre - i będziecie grzmić wszędzie w koło o niesprawiedliwości... już tak jest, bogaty nie zrozumie biednego... a kretynizm, arogancja i paranormalizm urzędników zwiększa się z kolejnymi wyborami - polecam zmieleni.pl

REKLAMA

# inż. Karwowski

15.10.2012 11:17

Dyżurnym krytykom Tumasza jak widać rozum odbiera. Partia robi papkę z mózgu. Bardzo dobrze, że ktoś zauważa nawet takie drobiazgi, które osobom starszym, a szczególnie niepełnosprawnym utrudniają życie. Odpowiedź Pana z PKP powinno sie wysłać do Komisji Europejskiej, jako przykład całkowicie niezgodnego z intencją UE przestrzegania przepisów związanych z 5-letnim embargiem na dotowane inwestycje

# z Płudek

15.10.2012 11:29

widać, że w tych urzędach pracują jeszcze większe betony niż za komuny. Unia Europejska na pewno zaakceptuje wniosek dot. małych przeróbek dla dobra niepełnosprawnych. ----- A dlaczego RADNY TUMASZ - nie interweniował przed budową tego wiaduktu, przecież jest on wg siebie wysokiej klasy specjalistą tu i tam tylko zawsze po fakcie - tak jest we wszystkich sprawach .

# Anioł

15.10.2012 12:30

W Chotomowie dobudowują schody do wiaduktu, więc niech pan Telecki nie opowiada banialuków o tych 5 latach. To ta sama linia kolejowa, a nawet ten sam wykonawca (INTOP) co w Płudach.

REKLAMA

# z Dąbrówki

15.10.2012 15:06

Póki jest się zdrowym i pięknym, to schody nie przeszkadzają. Ale wystarczy złamać nogę i pochodzić po mieście.
Plus dla radnego

# Robcio

15.10.2012 17:42

Na tym wiadukcie nie zaprojektowano nawet ścieżki rowerowej, więc co sie dziwić takim schodkom. Taką mamy kadrę inżynierską w kraju. Najlepsi kończą uczelnie i tyle ich widzimy. Pracują na całym świecie, ale nie u nas. A urzędnicy, którzy nie powinni zatwierdzać takiego projektu... szkoda klawiatury

# porekol12

15.10.2012 18:09

qal masz racje tarantula (paskudny robal) powinien zająć się odblokowaniem tramwaju, który zablokował, to radny który najbardziej szkodzi naszej dzielnicy!

REKLAMA

# 2lukasz81

15.10.2012 19:41

Dla jednych Dzielnica Białołęka kończy sę np na ul. Mehoffera a dla Pana Tumasza na Aluzyjnej lub Kępie Tarchomińskiej. Każdy Kto mieszka na Dąbrówce Wiślanej rozumie dla czego Radny Tumasz chce zmian trasy tramwaju, radni z Tarcomina, a nawet Nowodworów uważaja, że Tumasz wymyśla głupstwa zarówno w sprawie tramwaju jak i tych schodków. Uczciwie patrząc na te sprawy trzeba jednak Panu radnemu W. Tumaszowi przyznać rację w obu tematach.

# Nicky

15.10.2012 19:49

perkol12
możesz wyjaśnić jaką szkodę wyrządza naszej dzielnicy radny Tumasz starając się o poprawę dostępu do peronu w Płudach dla osób starszych i niepełnosprawnych. Sorki, że ci zawracam głowe, ale za głupi jestem, żeby ogarnąć Twój tok rozumowania

# ktoś

15.10.2012 20:08

Ale brak tramwaju komukolwiek doskwiera? Mi jakoś nie - widać jaki drenaż mózgów zrobiono niektórym przed wyborami: Brak tramwaju, to koniec świata będzie.

REKLAMA

# antyurzędnik

15.10.2012 21:20

Ktosiu zacznie Ci za chwilę doskwierać jak Grota pójdzie do remontu, a wjazd na Północny będzie trwał 40 minut. Pamiętaj, że z Modlińskiej nie wjedziesz na Grota.

# Picolo

15.10.2012 21:32

rozumiem to będzie tramwaj tymczasowy na czas remontu i będzie kursował tylko po moście - no to gratulacje.Widać, że władza dba o mieszkańców żeby w korkach nie stali .A póżniej po remoncie Grota linię tą rozbiorą bo by woziła tylko powietrze

 tarantula01

15.10.2012 22:59

#z Płudek napisał(a) 15.10.2012 11:29
A dlaczego RADNY TUMASZ - nie interweniował przed budową tego wiaduktu, przecież jest on wg siebie wysokiej klasy specjalistą tu i tam tylko zawsze po fakcie - tak jest we wszystkich sprawach .
Bo nie widziałem dokumentacji (nikt mi nie chciał udostępnić) przed zbudowaniem wiaduktu. Ale http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/pkp/pkp-przejazdy080227_ztm.pdf też nie http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/pkp/pkp-przejazdy080319_bdik.jpg.
Pozdrawiam

REKLAMA

 tarantula01

15.10.2012 22:59

#z Płudek napisał(a) 15.10.2012 11:29
A dlaczego RADNY TUMASZ - nie interweniował przed budową tego wiaduktu, przecież jest on wg siebie wysokiej klasy specjalistą tu i tam tylko zawsze po fakcie - tak jest we wszystkich sprawach .
Bo nie widziałem dokumentacji (nikt mi nie chciał udostępnić) przed zbudowaniem wiaduktu. Ale http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/pkp/pkp-przejazdy080227_ztm.pdf też nie http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/pkp/pkp-przejazdy080319_bdik.jpg.
Pozdrawiam

# pasażer

16.10.2012 07:20

unia zabierze pieniądze, gdy ktoś doniesie, że inwestycja wykonana jest niezgodnie z przepisami, a zwłaszcza ograniczając dostęp niepełenosprawnym

# z Płudek

16.10.2012 07:38

Panie radny Tumasz - przepraszam, wierzę na słowo. Drobna rzecz a jakże przydatna, dziwię się, że UE akceptując projekt nie wzięła tego pod uwagę a jeszcze bardziej dziwię się bezmyślnym wypowiedzią urzędników - pewnie mają problem ze znalezieniem tłumacza "języka unijnego" aby móć napisać odpowiedni wniosek-o akceptację zmian.

REKLAMA

# z Dąbrówki

16.10.2012 10:58

Z tego wynika, że miasto zgłaszało do PKP w ramach budowy wiaduktu Mehoffera-BIS (dziękuję Panie Radny za udostępnione dokumenty) kompleksowe rozwiązanie (przystanki, schody, windy lub pochylnie) dla wiaduktu Mehoffera. Koń jaki jest każdy widzi. A może niech poseł Kierwiński teraz przejmie pałeczkę i popyta dlaczego tego nie zrealizowano?

# Hubert Pollak

16.10.2012 20:47

pisać skargi bezpośrednio do Centrum Unijnych Projektów Transportowych a potem na UE Transport, że inwestycje nie zostały tak naprawdę dostosowane do osób niepełnosprawnych i należy anulwoać dotację. A podnośniki to ściema - sa włączane na jeden dzień tylko. Na PKP Aleje Jeroozmiskie to akurat o dziwo windy zrobiono. Niestety zaczeły rdziewieć (nei były nawet zdemolowane wygladały jak sztuki nówki tyle, że nie sprzątane) wiec 3 tygodnie temu spuszczono je do połowy i wyłączono. Teraz nie rdzewieją już.

 tarantula01

16.10.2012 21:47, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 16.10.2012 21:55

A co powiecie http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2pkp/pkp-pludy121009pochylnia-.pdf ?
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2pkp/pkp-pludy121009pochylnia-zal.jpg .
Trzeba dorobić dodatkowe drzwi i przeprogramować automatykę dźwigu.
dodano:
Zgodnie z sugestią, napisałem do posła Kierwińskiego.
Pozdrawiam
PS. Gdyby kogoś ciekawiła odpowiedź w sprawie wielomiesięcznego opóźnienia inwestycji, to będzie ona na stronach sejmu -> posłowie -> Marcin Kierwiński -> Interpelacje

REKLAMA

 tarantula01

16.10.2012 21:47, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 16.10.2012 21:55

A co powiecie http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2pkp/pkp-pludy121009pochylnia-.pdf ?
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2pkp/pkp-pludy121009pochylnia-zal.jpg .
Trzeba dorobić dodatkowe drzwi i przeprogramować automatykę dźwigu.
dodano:
Zgodnie z sugestią, napisałem do posła Kierwińskiego.
Pozdrawiam
PS. Gdyby kogoś ciekawiła odpowiedź w sprawie wielomiesięcznego opóźnienia inwestycji, to będzie ona na stronach sejmu -> posłowie -> Marcin Kierwiński -> Interpelacje

# mieszk biadwo

16.10.2012 22:13

a te windy już dzialają?

# kolegi tata

17.10.2012 08:42

#mieszk biadwo
pytanie trzeba zadać inaczej. "Czy te windy jeszcze działają?"
jestem tatą często poruszającym się po mieście z dzieckiem w wózku. To co się dzieje to jest jakiś absurd. Wszędzie schodzy, wszędzie zepsute windy, podnośniki.
Ok, ja ważę 90 kg, mam siłę dźwignąć wózek raz i drugi. Ale co ma zrobić kobieta ważąca 50 kg. Wózek 5-10 kg, dziecko 10 kg, zakupy w wózku 5 kg. Czy 50 kg kobieta jest w stanie co i raz podnosić 25 kg niewygodny, uwierający i latający na boki ciężar?
Nie wspominam już o osobach niepełnosprawnych, dla których dwa schodki to jest bariera nie do pokonania w pojedynkę.
Czy w tym kraju ktoś z odpowiedzialnych za to wszystko myśli?

# Winnica

17.10.2012 09:17

Bo widzisz. Winda na taki wiadukt, na etapie projektowania i realizacji jest dla inwestora z 1,5 razy tańsza niż pochylnia i kosztuje pewnie z 400 tys. zł. Ale potem utrzymywanie tej windy, przeglądy, dozór techniczny, mycie, jest z 15 razy droższe niż pochylni i kosztuje jakieś 10 tys. rocznie. Po 10 latach użytkowania wychodzi, ze pochylnia jednak jest tańsza. No i się nie psuje.

# Pasztun

17.10.2012 09:54

@Nie dla malkontentów:
Swoim wpisem coś jednak udowodniłeś.
Permanentną ignorancję. Tak rozbuchaną, że nie mieści się w ramach słownikowej definicji.
Kogo obchodzą te dwa schodki? Mnie, kiedy idę z dzieckiem w wózku, moją sąsiadkę, kiedy swoim elektrycznym fotelu usiłuje dostać się na peron, moją babcię utykającą stukając kosturkiem, kuzyna ze złamaną nogą ect, ect, ect...
O wielkich inwestycjach chcesz rozmawiać? Duperele cię nie obchodzą? Zdziwisz się, jak linia tramu zostanie zbudowana ale znajdziesz w nowootwartej inwestycji multum takich kwiatków jak powyższe 2 schodki. Wtedy zapewne też sprawę zlekceważysz, bo będziesz miał w głowie kolejne wielkie przedsięwzięcia.

# roro

17.10.2012 11:11

Tramwaju na Tarchomin nie zablokował radny Tumasz, tylko ignorancja ZTM.

# Magda

17.10.2012 17:37

Podobnie jest problem z wiaduktem w Choszczówce. U nas nie ma schodów, nie ma wind, zapier... na około. Nie starczyło tez na ekrany, mimo wiedzy, że poprowadzą tu Mehoffera bis i 260 pojazdów na godzinę. Pan Krzysztof Pietras nam też ciekawie odpowiadał. PKP bajki pisze i tyle. Może chociaż Pietras nie dostał premii za fuszerki?!

# Ola

17.10.2012 17:38

Zgadzam się z mamusią. Musiał Pietras opuścić kilka wykładów z projektowania wiaduktów.

# OLA

19.10.2012 09:17

Najgorsze jest to,że budują windy, które ciągle są zepsute. Jak ma przejść na 2 stronę matka z maluchem w wózku???

# dworska

22.10.2012 09:56

Tak, te widny to totalna pomyłka!
Więcej czasu niedziałają niż działają. Dodatkowo totalnym idotyzmem był projekt by nie zatrzymywały się na poziomie peronu! To załatwiło by wszystkie problemy z pochlniami itp.
Jeśli "Unia" akceptuje takie durne projekty to długo to się nie utrzyma

# z Dąbrówki

22.10.2012 11:28

Tacy urzędnicy, którzy zatwierdzili projekt

 Matka_Sławka_z_Gdańska

22.10.2012 12:25, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 22.10.2012 12:26

A ktoś tu wspomniał o pokładających się ze śmiechu ( zdziwienia? ) Norwegach?
Otóż pocieszajmy się i My, norweskim rozbawieniem. Norweski podatnik nie dał nawet "złamanej korony" na te "fanaberie" tutejszego partyjnego bydła... Chociaż tyle dobrego w tym wszystkim! Nie zapłacił ani grosza za rechot dysponentów unijnych pieniędzy dopytujących Radnego, Pana Wojciecha Tumasza, skąd i czemu przychodzi by wiedzieć: kiedy? Gotowy wiadukt będzie czynny! Nie czeka za swoje ciężko zarobione pieniądze miesiącami, aż Poseł i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ( a niby z jakiej racji? ) wydalą z siebie odpowiedź na interpelację Radnego w tej sprawie!
A czy znają historię "biletomatu"? Opowiedzcie im... ha, ha, ha... cuci lepiej umysł, niż sopel wsadzony w tyłek!

 tarantula01

06.11.2012 20:10

Ostatecznie poseł Kierwiński http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=541CB8A1 i dostał http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/i08653o0/$File/i08653o0.pdf. Tylko prosiłem, aby poseł Kierwiński zadał pytanie o przyczyny opóźnienia:
"Czy możesz wystosować do Ministra właściwego resortu zapytanie o to kiedy będą otwarte wiadukty drogowe w Płudach i Choszczówce oraz co jest przyczyną obecnego, 9-miesięcznego opóźnienia tej inwestycji? Służę wszelkimi materiałami."
Pozdrawiam

 tarantula01

06.11.2012 20:10

Ostatecznie poseł Kierwiński http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=541CB8A1 i dostał http://orka.sejm.gov.pl/izo7.nsf/www1/i08653o0/$File/i08653o0.pdf. Tylko prosiłem, aby poseł Kierwiński zadał pytanie o przyczyny opóźnienia:
"Czy możesz wystosować do Ministra właściwego resortu zapytanie o to kiedy będą otwarte wiadukty drogowe w Płudach i Choszczówce oraz co jest przyczyną obecnego, 9-miesięcznego opóźnienia tej inwestycji? Służę wszelkimi materiałami."
Pozdrawiam

 tarantula01

06.11.2012 20:13

Dodatkowo 3 tygodnie temu do swojego posła znów przesłałem prośbę o zapytanie czemu nie zrealizowano wiaduktu przy Mehoffera zgodnie z wytycznymi http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/pkp/, zaś obecnie nie można w Płudach wykonać dostosowania przystanku dla niepełnosprawnych - nie przyjmuję odpowiedzi, że uzgodniono projekt i nikt (z urzędników) nie zgłaszał zastrzeżeń. Pojawia się pytanie: Dlaczego zatwierdzono wadliwy projekt?

 tarantula01

06.11.2012 20:13

Dodatkowo 3 tygodnie temu do swojego posła znów przesłałem prośbę o zapytanie czemu nie zrealizowano wiaduktu przy Mehoffera zgodnie z wytycznymi http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/pkp/, zaś obecnie nie można w Płudach wykonać dostosowania przystanku dla niepełnosprawnych - nie przyjmuję odpowiedzi, że uzgodniono projekt i nikt (z urzędników) nie zgłaszał zastrzeżeń. Pojawia się pytanie: Dlaczego zatwierdzono wadliwy projekt?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy