REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Tutaj!

22.10.2018 12:27

Najlepsze promocje na rabaty.czastech.pl

# AdamB

22.10.2018 12:57

Jeśli się potwierdzi to najgorsza informacja dla Bielan! Ci Państwo rządzili Bielanami od lat i mamy to co mamy :(
dalej będziemy jednym wielkim parkingiem dla Białołęki i ościennych gmin i można zapomnieć o poprawie komunikacji na Chomiczówce...i obiecywanej od lat przebudowie zawrotki dla autobusów na końcu Księżycowej...chcieliście to macie :((

# rafa

22.10.2018 13:32

Reszta Warszawy powinna brać przykład z tego, jak można pracować na rzecz i ramię w ramię z mieszkańcami.

REKLAMA

# Nik

22.10.2018 13:54

@AdamB, co ty pierdzielisz? To właśnie m.in. RdB wymogło na ZTM doprowadzenie linii '171' na pętlę Chomiczówka. Teraz zbierają głosy (jest ich już około 2000) aby na pętlę powróciło '520'. Członkowie stowarzyszenia czynnie działają w temacie 'zwrotki' na Księżycowej oraz wprowadzenia tam dodatkowej linii. I prowadzą bardzo, bardzo wiele różnych fajnych działań dla dzielnicy BIELANY!

# Bielanka

22.10.2018 14:47

Mam nadzieje że nie zablokują budowy osiedla na dawnym bazarku Conrada.

# jam łasica

22.10.2018 14:58

Wystarczyło 3 lata temu wyjść z SLD i już jest się bezpartyjnym aktywistą miejskim...

REKLAMA

# chomik

22.10.2018 14:58

Zamiast 171 niech oddadzą 167!

# Chomik

22.10.2018 15:03

Budowę bloków zablokowali mieszkańcy osiedla Chomiczówka - członkowie spółdzielni. I bardzo dobrze zrobili! I dalej będą blokować bo mają świadomość o co chodzi. A 'Razem dla Bielan' nie popiera betonowania terenów zielonych! NIE dla zabudowy terenu po bazarku! Tak dla modernizacji pawilonów przy Conrada 15.

# Chomik

22.10.2018 15:04

Budowę bloków zablokowali mieszkańcy osiedla Chomiczówka - członkowie spółdzielni. I bardzo dobrze zrobili! I dalej będą blokować bo mają świadomość o co chodzi. A 'Razem dla Bielan' nie popiera betonowania terenów zielonych! NIE dla zabudowy terenu po bazarku! Tak dla modernizacji pawilonów przy Conrada 15.

REKLAMA

# Bielanka

22.10.2018 16:22

Wielu młodych ludzi chce bloki w miejscu bazarku. Zresztą odbędą się konsultacje w tym temacie. Sama chciałabym zakupić lokal w tej inwestycji. Dobra lokalizacja. Lepsze bloki niż wysyp pijaków w zaroślach.

# Lucek

22.10.2018 20:32

Brawo razem dla Bielan .Czekam z niecierpliwością na wyniki i wierze że zwyciężyliście .Pan Pietruczuk mądry człowiek dobrze że się oddalił od tej całej lewicy i działa z ludźmi z Chomiczówki .Możecie teraz zrobić dużo dla Bielan siebie .A reszcie leniwców ,nierobów ,przypominam mój proroczy wpis .

# Lucek

22.10.2018 20:37

http://http://tustolica.pl/czas-na-zademonstrowanie-sily-mieszkancow-bielan_78052

REKLAMA

# Kaziu

22.10.2018 21:19

Lucek był taki co po wodzie chodził ..... i ludzie nazywali go podówczas Prorokiem.
Twoje to mogą być tylko co najwyżej gorące modlitwy ....

# wyborca

23.10.2018 01:01

youtube.com/watch?reload=9&v=P_GHzaC0pzA

# Gajowy

23.10.2018 04:38

Podobno wygrał Lisek? Kto to jest? Co. Zrobił? Jedyne co mogę znaleźć to, że od 8 lat jest w SLD (czyli jak miał 18 lat)

REKLAMA

# Bielanka

23.10.2018 08:13

#Chomik napisał(a) 22.10.2018 15:04
Budowę bloków zablokowali mieszkańcy osiedla Chomiczówka - członkowie spółdzielni. I bardzo dobrze zrobili! I dalej będą blokować bo mają świadomość o co chodzi. A 'Razem dla Bielan' nie popiera betonowania terenów zielonych! NIE dla zabudowy terenu po bazarku! Tak dla modernizacji pawilonów przy Conrada 15.
Zablokowali to starzy mieszkańcy którzy z zawiścią patrzą na nowe bloki. Młodzi chcą inwestycji i ta inwestycja na pewno dojdzie do skutku. Mam tam dość srających meneli, powyrzucanych butelek od piwa, wódki i resztek jedzenia.

# Tatko

23.10.2018 11:20

Nie Lisek tylko Lisiak .Nowe bloki na miejscu bazarku może i są potrzebne tylko komu ? Żebyś ty Bielanko mogła sobie mieszkanie kupić ? Ulica Conrada zakorkowana wiecznie dojdzie więcej mieszkańców większy korek ,kolejki na poczcie będzie jeszcze bardziej tłocznie ,mała przychodnia lekarska itp. Inwestycja nie przyniesie moim zdaniem żadnej korzyści dla mieszkańców WSBM Chomiczówka .Stare bloki remontowane jak już są to np. do I piętra .Nie ma pieniędzy na drobne rzeczy a montuje się szlabany pod blokami za kilkanaście tysięcy .Klatki są zdewastowane a najlepiej że inwestycje chcą robić bawić się w deweloperkę a już mamy podwyżkę czynszów od stycznia 2019 r. Najpierw zadbać o to co jest a nie miodu szukać .

# Bielanka

23.10.2018 11:41

#Tatko napisał(a) 23.10.2018 11:20
Nie Lisek tylko Lisiak .Nowe bloki na miejscu bazarku może i są potrzebne tylko komu ? Żebyś ty Bielanko mogła sobie mieszkanie kupić ? Ulica Conrada zakorkowana wiecznie dojdzie więcej mieszkańców większy korek ,kolejki na poczcie będzie jeszcze bardziej tłocznie ,mała przychodnia lekarska itp. Inwestycja nie przyniesie moim zdaniem żadnej korzyści dla mieszkańców WSBM Chomiczówka .Stare bloki remontowane jak już są to np. do I piętra .Nie ma pieniędzy na drobne rzeczy a montuje się szlabany pod blokami za kilkanaście tysięcy .Klatki są zdewastowane a najlepiej że inwestycje chcą robić bawić się w deweloperkę a już mamy podwyżkę czynszów od stycznia 2019 r. Najpierw zadbać o to co jest a nie miodu szukać .
Drogi Tatko,
Inwestycje WSBM są potrzebne gdyż potrzeby mieszkaniowe spółdzielców są ogromne. Wielu moich znajomych chce nabyć mieszkanie budowane przez WSBM. Cena dobra, czynsze niewysokie itd.
Czemu nie remontują Twoich klatek, bloków. Spójrz sobie ile Twoich sąsiadów zalega z czynszem. Chcesz coś mieć nie płacąc lub zalegając z czynszem. Niektórzy pozadłużani są na kilkanaście tys.zł.
Poproś najpierw sąsiada by płacił a potem wymagaj remontów - fundusz remontowy zawarty w czynszu.
POwodzenia !!

REKLAMA

# Tatko

23.10.2018 11:57

Weź kredyt zmień prace już to gdzieś słyszałem. A co jak ja płace to mam cierpieć bo inni nie płacą ? Torz to komuną zalatuje .Jak ktoś nie płaci to się sprawy kieruje do sadu licytuje mieszkania a nie wprowadza odpowiedzialność zbiorową .A co się tyczy zapotrzebowania na nowe mieszkania wczoraj widziałem na ogrodzeniu budowy na Conrada numer telefonu na banerze WSBM z informacją o wolnych jeszcze mieszkaniach do kupienia. Proponuje przejść się po starych blokach na Conrada i popatrzeć jak wyglądają klatki schodowe .

# Bielanka

23.10.2018 12:35

#Tatko napisał(a) 23.10.2018 11:57
Weź kredyt zmień prace już to gdzieś słyszałem. A co jak ja płace to mam cierpieć bo inni nie płacą ? Torz to komuną zalatuje .Jak ktoś nie płaci to się sprawy kieruje do sadu licytuje mieszkania a nie wprowadza odpowiedzialność zbiorową .A co się tyczy zapotrzebowania na nowe mieszkania wczoraj widziałem na ogrodzeniu budowy na Conrada numer telefonu na banerze WSBM z informacją o wolnych jeszcze mieszkaniach do kupienia. Proponuje przejść się po starych blokach na Conrada i popatrzeć jak wyglądają klatki schodowe .
Której budowy na Conrada ? Są dwie. Jedna przy Gotyckiej, druga przy Lidlu.
W pierwszej inwestycji zostały dwa lokale do sprzedania, w drugiej sprzedały się wszystkie.
Moi Rodzice mieszkają w starych blokach. Jest bardzo duże zadłużenie wśród lokatorów. Kiedyś wywieszali kwoty zadłużeń. W klatce 10 pięter po dwa mieszkania. Zadłużenie na klatkę 16 tys.zł.
Może jak mam sponsorować remont Twojej klatki ?

# chomik

23.10.2018 12:55

Mi czynsz skoczył o 100zł od I stycznia 2019 :( nie powiedziałabym żeby czynsze były niewysokie..będę płaciła prawie 1200 zł w budownictwie z lat 80tych! Atuty Chomiczówki niestety znikają...wysokie koszty, coraz mniej zieleni przez budowę nowych bloków, nierozwiązane problemy komunikacyjne z linią 203...mało? kolejne bloki wzdłuż Conrada zabiorą resztkę zieleni w centralnej części osiedla i jeszcze utrudnią dojście do Conrada bo najechane chłopstwo musi się grodzić jak na wiosce :(

REKLAMA

# Tatko

23.10.2018 14:12

Bielanko a dlaczego ja mam sponsorować nowe inwestycje bo twoi rodzice chcą kupić mieszkanie ? Wyjdź na spacer popatrz jaka piękną Chomiczówka i zakorkowana to i znajdziesz informacje o lokalach .

# Bielanka

23.10.2018 14:19

#Tatko napisał(a) 23.10.2018 14:12
Bielanko a dlaczego ja mam sponsorować nowe inwestycje bo twoi rodzice chcą kupić mieszkanie ? Wyjdź na spacer popatrz jaka piękną Chomiczówka i zakorkowana to i znajdziesz informacje o lokalach .
Te ogłoszenie na płocie budowy już dawno nieaktualne. Przy Lidlu sprzedały się wszystkie lokale w dwóch budynkach. Wszyscy nabywcy to członkowie WSBM. Widać zapotrzebowanie jest.
Jeśli Twoi sąsiedzi nie będą zalegać z czynszem będziesz miał ładnie wyremontowane klatki.
Czekam na budowę bloków w miejscu bazarku Conrada.

# Aninka Bielaninka

23.10.2018 14:23

"Bielanka" skończ pisać te brednie. Wypowiedz się na forum fb, na którejś z grup Chomiczówki. Zobaczysz jaka jest jest prawda. Ja jestem też młoda, mieszkam w bloku z lat '70 - z drugiej ręki, i sprowadziłam się tu 20 lat temu dla przestrzeni i zieleni. Nie chcemy tu nowych bloków i betonu. Conrada się już wystarczająco korkuje. A dlaczego spółdzielnia nie remontowała pawilonów przy Conrada 15 i zaniedbała teren przy bazarku? Dlaczego podstępnie przeniosła kupców na teren obok poczty?? A wiesz ile spółdzielnia ma nadwyżki za 2017r? Pewnie nie. To Ci napiszę 4.000.000. A Ty piszesz o jakichś długach rzędu kilkunastu tysięcy.. Nawet jak miałoby ich i 100 osób, to dalej mało. Moja znajoma pracuje w dziale księgowym w Sp. Chom. I wiesz ile jest całego zadłużenia na Chomiczówce? Około 300-500 tyś. - To cena jednego mieszkania. A ile ich ostatnimi latami wybudowali i zarobili? A starzy mieszkańcy nic z tego nie mają. A czynsze wzrastają! I to ma nie pozwalać na remonty. Buhahaha. Ty czasem na drugie nie masz Wiktor? Rozczochrany Wiktor - bo już taki był agitator-zwolennik nowych bloków - ale bez twarzy występował, choć go trzasnęli mieszkańcy jak w gazetce agitował i podobno sprawę o to założył baran. Wejdź na fora mieszkańców na fb Chomiczówki, pokaz twarz i nazwisko i tam wypisuj te swoje 'mądrości' . Na tę chwilę siejesz ferment i tworzysz tanie prowokacje.

REKLAMA

# Bielanka

23.10.2018 14:27

Bzdety piszesz. Wszyscy którzy kupili mieszkania w inwestycjach począwszy na Aspekt a skończywszy na Conrada itd nic nie mają do WSBM. Kupili mieszkania w super cenach itd.
Kto najwięcej marudzi. Ten kto mieszka w starych blokach. Taka jest prawda.

# gość

23.10.2018 15:53

#Lucek napisał(a) 22.10.2018 20:32
Brawo razem dla Bielan .Czekam z niecierpliwością na wyniki i wierze że zwyciężyliście .Pan Pietruczuk mądry człowiek dobrze że się oddalił od tej całej lewicy i działa z ludźmi z Chomiczówki .Możecie teraz zrobić dużo dla Bielan siebie .A reszcie leniwców ,nierobów ,przypominam mój proroczy wpis .

Generalnie się zgadzam. W samorządach powinni być przede wszystkim ludzie znani mieszkańcom i działający na ich rzecz. W samorządach polityka, jeżeli już musi być, powinna być dodatkiem. Pan Pietruczuk jest samorządowcem od dawna. Był w zarządzie dzielnicy nie tylko teraz, ale i jakiś czas temu. Niestety nie wykazywał się wówczas zbytnią aktywnością. Raczej unikał podejmowania wielu decyzji. Dla mnie to, że był w SLD nie jest niczym złym. Swego czasu ta formacja miała osiągnięcia. I miała sensownych ludzi w swoich szeregach. Bardzo dobrze, że się wymiksował z SLD gdy szefem tego ugrupowania został Czarzasty. Mam nadzieję, że jak zostanie burmistrzem zrobi trochę porządku w ratuszu. Między innymi pogna w diabły carycę zawiadującą od lat bielańską edukacją, która stworzyła sobie dwór złożony z bardzo dziwnych osób, pozbyła się w czasie swojego "panowania" sensownych urzędników, aby jej nie zagrażali. Życzę RdB sukcesu w działaniach i kontynuacji tego, co robili i obiecywali w kampanii i uporządkowania wielu spraw w dzielnicy, która niespecjalnie obchodziła obecnego burmistrza jak również dwóch poprzednich. Pomimo, iż nie jestem obecnie mieszkańcem Bielan, to nadal moja dzielnica. Tu się urodziłem, długo mieszkałem a jeszcze dłużej pracowałem. Może wrócą czasy, gdy w warszawie dwie dzielnice (Bielany i Bemowo) miały okres swojej świetności. Oby tak się stało

# chomik

23.10.2018 19:32

Obawiam sie ze niedlugo uslyszymy od Pana Pietruczuka ze nie da sie, ze to Ratusz decyduje, ze to ZTM decyduje, ze to wojewoda decyduje itd...czyli stara spiewka bielanskiego Ratusza!

# Tatko

23.10.2018 19:46

Dajmy szanse RDB chyba 9 mandatów z czego chyba 3 z Chomiczówki to jest sukces .Oczekujemy dużo ale chyba warto bo my mieszkańcy Bielan jesteśmy wdzięczni jak ktoś uczciwie pracuje to my to doceniamy.
A Pani Bielanka proszę nie agitować lobować za inwestycją bo nawet dzisiaj na fb forum dotyczące Chomiczówki można zobaczyć pięknego grzyba i cieknąca wodę na klatce ul. Bogusławskiego 2 .

# Tadek

23.10.2018 21:02

Ja też chce nowe bloki w miejscu bazarku. Chciałbym tam kupić mieszkanie jakby było po 7000zł\m2

# chomik

24.10.2018 08:53

Niestety potwierdzają się wyniki z Bielan a to oznacza koalicję PO z RdB czyli wszystko zostaje po staremu...czyli dalej na Bielanach nic się nie zmieni i będzie powszechne "nic nie mogę" Pana Pietruczuka :(

# Bielanka

24.10.2018 08:59

#Tatko napisał(a) 23.10.2018 19:46
A Pani Bielanka proszę nie agitować lobować za inwestycją bo nawet dzisiaj na fb forum dotyczące Chomiczówki można zobaczyć pięknego grzyba i cieknąca wodę na klatce ul. Bogusławskiego 2 .
Jaki związek z nowymi inwestycjami ma awaria w bloku Bogusławskiego 2 ??

# MieszkaniecBielan

24.10.2018 09:12

Mam nadzieję, że jak Pan Pietruczuk zostanie burmistrzem to zrobi porządek w Bielańskiej Bibliotece. Czas na zmiany! Dyrektor już dawno osiągnął wiek emerytalny, nie jest chętny na zmiany, nie idzie z duchem czasu, jest przeciwny wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Ponadto Bibliotekę traktuje jak prywatny folwark, a pracowników jak niewolników. Najwyższa pora dać szansę komuś młodemu, komu się chce, kto widzi potencjał instytucji, jaką jest biblioteka publiczna i kto będzie szanować swoich pracowników!

# Bielanka

24.10.2018 10:07

#MieszkaniecBielan napisał(a) 24.10.2018 09:12
Mam nadzieję, że jak Pan Pietruczuk zostanie burmistrzem to zrobi porządek w Bielańskiej Bibliotece. Czas na zmiany! Dyrektor już dawno osiągnął wiek emerytalny, nie jest chętny na zmiany, nie idzie z duchem czasu, jest przeciwny wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Ponadto Bibliotekę traktuje jak prywatny folwark, a pracowników jak niewolników. Najwyższa pora dać szansę komuś młodemu, komu się chce, kto widzi potencjał instytucji, jaką jest biblioteka publiczna i kto będzie szanować swoich pracowników!
Co ty bredzisz? Kto młody zechce pracować w bibliotece za marne grosze.
Rzeczywiście zmiany w bibliotece to poważne zadanie dla Bielan...
Cieszę się że RdB będzie miało 9 mandatów. Sama na nich głosowałam :)

# Tatko

24.10.2018 20:13

Nie nazywaj braku działania WSBM ,braku remontów , należytej konserwacji awarią bo to brzmi śmiesznie .
Związek przyczynowo skutkowy my płacimy czynsz te pieniążki idą w części na nowe inwestycje zysk z inwestycji nie idzie w części na remont starych budynków .My płacimy w zamian nic nie dostajemy .Brak remontów generuje niszczenie jeszcze bardziej zasobów WSBM .Przykładowo Bogusławskiego 2 przeciekający dach nad wejściem nie naprawiony w odpowiednim czasie doprowadził do zniszczenia części wejściowej ścian.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy