REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 Biało-ruś

14.03.2018 12:29

Brawo! teraz zakasać rękawy i do pracy! Nareszcie się skończyło.. Tak jak pisałem już kiedyś jak pis przejmował władze w okrzykach i oskarżeniach na poprzedni zarząd: "że będą siedzieć za przekręty i za złodziejstwo i że Prokuratura będzie miała co robić"
Pytam się teraz Radnych Klimiuków i Korowajów (tyle czasu mieli na przedstawienie dowodów) gdzie są zarzuty dla tych co tak "opluwaliście"? Jakim zawistnym człowiekiem trzeba być aby tak niszczyć ład i porządek dla swoich "ambicji" i chęci wdrapania się na szczyt? I wy teraz mówicie frazesy o tym, że myśleliście o czynieniu "dobra dla mieszkańców"? Chyba dla tych kilkunastu z waszej partii co przychodzą z wami zawsze na Sesje Rady Dzielnicy co krzyczą i przeszkadzają? Tak takie obrazki były standardem na który patrzyłem przez monitor komputera długo, stanowczo za długo... ale wreszcie koniec!
Życzę wytrwałości w działaniu dla mieszkańców prawowitej większości.
Ostatnia prosta, naprawcie ile się tylko się da a będzie dobrze! trzymam kciuki!
Pozdrawiam,

# zawiedziony

14.03.2018 20:49

Że co prosze robił samorzad przez ostatnie lata? Roszak obiecywał metro, Jaworski z kumplami z PO głaskał deweloperke a opozycji nie bylo. Jeszcze macie czelność mowic o budowaniu miasta??
Ja sie pytam, jestescie poważni? 2017 rok, wykonanie budżetu 41% (CZTERDZIEŚCI JEDEN PROCENT, nawet nie połowa), budowa szkół w proszku, drogi opóźnione, głupia Głębocka obiecywana od lat i ledwo zaczęta, bajki na każdym kroku, przychodnia nazywana szpitalem, plac zabaw skwerem a zaraz tramwaj metrem. A nie, zapominiałem że żadnego tramwaju nie ma i nie będzie mimo że obiecywaliście na Zieloną Białołękę, na Modlińskiej, do Winnicy.
Nie lubię PiSu ale to co zrobiła PO to jest jakiś skandal, a usłużne przystawki IMB, Filip Pelc a teraz Nowoczesna powinny sie wstydzić. Czym wy chcecie ludzi przekonać? Kompromitacja totalna jak opozycja totalna, koalicja czy jak was tam zwał. Ludzie zagłosuja na PiS i to jest wasza wina.

# zawiedziony

14.03.2018 20:51

A prokuratura ma co robić, media nie raz i nie dwa pisały o tym

REKLAMA

# ART

14.03.2018 20:58

Biało-ruś napisał 14.03.2018 12:29
Brawo! teraz zakasać rękawy i do pracy! Nareszcie się skończyło.. Tak jak pisałem już kiedyś jak pis przejmował władze w okrzykach i oskarżeniach na poprzedni zarząd: "że będą siedzieć za przekręty i za złodziejstwo i że Prokuratura będzie miała co robić"
Pytam się teraz Radnych Klimiuków i Korowajów (tyle czasu mieli na przedstawienie dowodów) gdzie są zarzuty dla tych co tak "opluwaliście"? Jakim zawistnym człowiekiem trzeba być aby tak niszczyć ład i porządek dla swoich "ambicji" i chęci wdrapania się na szczyt? I wy teraz mówicie frazesy o tym, że myśleliście o czynieniu "dobra dla mieszkańców"? Chyba dla tych kilkunastu z waszej partii co przychodzą z wami zawsze na Sesje Rady Dzielnicy co krzyczą i przeszkadzają? Tak takie obrazki były standardem na który patrzyłem przez monitor komputera długo, stanowczo za długo... ale wreszcie koniec!
Życzę wytrwałości w działaniu dla mieszkańców prawowitej większości.
Ostatnia prosta, naprawcie ile się tylko się da a będzie dobrze! trzymam kciuki!
Pozdrawiam,
PIS z małej , radni z dużej, pogratulować znajomości pisowni w języku polskim. Pełna Białoruś! Czego tu gratulować, skredytowanych trzęsi-dupków o kolejną kadencję bo dodatkowe "piniondze som". Dorabiasz jako czopek POlityczny? Ciemno, ciepło tylko capi.

 Biało-ruś

14.03.2018 23:13

POzamiatali was :D bo z poziomu wypowiedzi oraz języka domyślam się że jesteście stroną w tej sprawie ;)
I doradzam mniej "hejtu" bo słabo to wygląda.
Jeszcze raz POzdrawiam!

# IPN

20.03.2018 13:33

Biało-ruś napisał 14.03.2018 23:13
POzamiatali was :D bo z poziomu wypowiedzi oraz języka domyślam się że jesteście stroną w tej sprawie ;)
I doradzam mniej "hejtu" bo słabo to wygląda.
Jeszcze raz POzdrawiam!
Proponuję zatem, by się wymieć tym co PO dobrego zrobiło dla Białołęki i tym co złego (tym czego nie zrobiło). Ja mam krytyczne zdanie na temat ostatnich 12 lat, ale żeby nie zanudzać napiszę o trzech spapranych sprawach. Ale rozumiem, że mogą być tez te dobre i ktoś nam o nich przypomni. Tymczasem ja najbardziej mam żal o:
1. Zatrzymania metra , zarówno przed Tarchominem jak i przed Zieloną Białołęką!
2. Dopuszczenie do skrajnego bałaganu przestrzennego, zwłaszcza na Zielonej Białołęce i Żeraniu
3. Opóźnienia w budowaniu szkół i przedszkoli

REKLAMA

 Do rzeczy

20.03.2018 21:42

IPN napisałeś o wielkich sprawach, to ja napiszę o niby mniejszej, ale wymownej. Jednym z głównych miejsc na Nowodworach są okolice skrzyżowania Strumykowej i Ordonówny. Proszę zobaczyć jaki tam bajzel. Żadnego śladu gospodarza, który dałby np
o nasadzenia drzew i krzewów, który po prostu niewielkim kosztem ogarnął by ten teren. Zero śladu pozytywnej aktywnosci wielkiego urzędu dzielnicy Białołęki. Kiepsko i dzikie trawy. Wstyd Pani Burmistrz.

 Biało-ruś

27.03.2018 11:58

Witam,
Co zrobili? Piszę o Tarchominie bo tu mieszkam więc:
1) Tramwaje na Nowodwory?
2) Szkoła przy Ordonówny?
3) Szkoła przy Ceramicznej?
4) Remont boiska i hala na Książkowej a i balon chyba też?
5) Żłobek na Odkrytej/Książkowej?
6) Chyba Dwie szkoły w budowie (opóźnienie z powodu problemów finansowych wykonawcy i zmiana wykonawcy). Nie piszcie tylko że takich wybrali co zbankrutowali bo jak by wybrali droższych to byś pewnie jeden z drugim zarzucili łapówkarstwo...
Pewnie nadal mało? A to takie na szybko bez zastanowienia...
a i jeszcze remont Światowida? No z takich głośniejszych to jeszcze Szkoła przy Kartograficznej, remont ul. Głębockiej. A jeszcze, któryś z panów poruszył 12 lat to jeszcze most północny pewnie? Remont Trasy Toruńskiej?
O parkach nie wspominam bo pewnie nie korzystacie?
Nie piszcie bzdur Panowie IPN i DO Rzeszy?
Bo słabo to wygląda już pisałem wcześniej.
Wyniki są, poparcie też będą mieli bo jedno z drugim się wiąże.
Tutaj ludzie chcą pracy a nie ciągłego jątrzenia i szukania wszędzie spisków.
Wiecie czemu Panowie z PiSu Premii już nie szukają?
Bo są w nich najlepsi? ;-)
pozdrawiam.

 Do rzeczy

28.03.2018 12:19

Biało-ruś napisał 27.03.2018 11:58
Nie piszcie bzdur Panowie IPN i DO Rzeszy?
Może napisałem bzdurę, ale jeżeli tak to oceniasz, to wypada wyjaśnić dlaczego tak sądzisz. W innym wypadku okażesz się zwykłym pieniaczem. Żebyś nie musiał szukać, przypominam mój wpis:
"IPN napisałeś o wielkich sprawach, to ja napiszę o niby mniejszej, ale wymownej. Jednym z głównych miejsc na Nowodworach są okolice skrzyżowania Strumykowej i Ordonówny. Proszę zobaczyć jaki tam bajzel. Żadnego śladu gospodarza, który dałby np.
o nasadzenia drzew i krzewów, który po prostu niewielkim kosztem ogarnął by ten teren. Zero śladu pozytywnej aktywności wielkiego urzędu dzielnicy Białołęki. Kiepsko i dzikie trawy. Wstyd Pani Burmistrz."
I jeszcze coś. Musi być nawet znacznie lepiej niż napisałeś w swym panegiryku, skoro jak słychać Białołęka pozwala sobie na wykorzystanie ledwie 39% środków przeznaczonych na inwestycje, zwracając resztę do Ratusza!!! Taka sprawność naszych władz!!! Widać wszystko już zbudowano, mamy szkoły i dzieci uczą się w super warunkach, a nie na kilka zmian z wf-em na korytarzu, mamy przedszkola i żłobki, a rodzice nie mają żadnego problemu, by ich dziecko też mogło korzystać z tego luksusu, mamy siatkę ulic zgodną z planami zagospodarowania i nie ma już tzw. ulic "projektowanych" od wielu lat, ulice są w doskonałym stanie, bez dziur, a taka Białołęcka np. to odległa przeszłość, mamy super parki i mieszkańcy nie muszą już żebrać u podmiotów zewnętrznych o sprezentowanie terenu na ten cel, mamy wreszcie zadbane, czyste, i zielone okolice naszych domów - dech zapiera, gdy się nimi spaceruje...mamy wszystko jak trzeba, prawda?

REKLAMA

 Biało-ruś

28.03.2018 14:35

No muszę się jednak ustosunkować do twojej opinii.
Teren o którym piszesz to jak rozumiem obszar obok galerii handlowej?
To są tereny prywatne. Widziałeś kiedyś gospodarza sprzątającego nie swoje podwórko?
1) Czy te 39% środków to tak rok w rok przez te 12 lat które przywołałeś?
2) Czy 39% nie wynika z poruszonego przeze mnie tematu szkół?
Czy Dzielnica ma płacić za nie wybudowaną szkołę? Budżet dzielnicy pewnie mocno opierał się na tych inwestycjach. Jeśli nie zostały zakończone prace, a przewidziane w budżecie było zakończenie inwestycji to dobry gospodarz chowa pieniądze do kieszeni i mówi że je wydał? Chyba nie? Musi się rozliczyć z planów i wydatków.
Te wyciągnięte "porażające procenty" są niczym innym jak tylko dezinformacją rozpylaną w wiadomym celu...
Nie pisałem, że wszystko jest jak trzeba ale widzę (te przywołane) 12 lat jako dynamiczny rozwój dzielnicy i przypominam sobie anulowane przetargi na most północny przez Prezydenta Miasta z PiSu (Mostem Grota Wracałem po 2h z pracy z Centrum Warszawy, nie Łodzi!).
3) Co do ćwiczeń na korytarzu w szkole to dla mnie jest to normalne zawsze gimnastykę mieliśmy na korytarzu.
Jakoś nikt nigdy nie miał z tym problemów.
Przecież chyba za takie rzeczy nie chce Pan obwiniać Samorządowców?
Dochodzimy już do absurdów..
Mam problem z taką rzeczą idę do Dyrekcji szkoły i poruszam temat.
Może to kwestia ustalenia zajęć z WF na końcu?
Dzieci wtedy idą już tylko na WF i mogą już przejść te 10min na koniec szkoły itp.
ROZMOWA JEST PODSTAWĄ WSZYSTKIEGO W SPOŁECZEŃSTWIE!
Ja uważam, że jest jeszcze dużo do zrobienia ale uważam również, że bardzo wiele zostało zrobione i za to dziękuję i jestem wdzięczny i tyle w temacie.
Pozdrawiam.

 Do rzeczy

28.03.2018 16:19

No tak,
- to, że jedna z centralnych okolic Nowodworów wygląda jak wielki bajzel; że "Żadnego śladu gospodarza, który dałby np.o nasadzenia drzew i krzewów, który po prostu niewielkim kosztem ogarnął by ten teren", to wina prywaciarzy, a nie władz naszej dzielnicy :)
- to, że dzielnica z takimi potrzebami nie potrafi wykorzystać 61 % środków posiadanych w budżecie na inwestycje, to znów wina jakiegoś prywaciarza, a nie nieudolności władz naszej dzielnicy:)
- to, że dzieci w naszych szkołach mają WF na korytarzu, to wina dyrekcji tych szkół (ustanawianych przez władze dzielnicy nawiasem mówiąc), a nawet rodziców tych dzieci, którzy zbyt mało rozmawiają z dyrekcją szkół, a nie władz naszej dzielnicy :); a tak naprawdę to jakieś fanaberie są, gdy ma się pretensje o to, że dzieci ćwiczą na korytarzu :)
Otóż nie.
A odpowiadając na twoje pytanie: Tak, obwiniam za to władze mojej dzielnicy. Niestety słabe władze.
Ps. Dobry zarządca potrafi przede wszystkim zarządzać ryzykiem. Jeżeli np. od dawna było wiadomo, że prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z wykonawcy pewnych inwestycji i wstrzymać je na pewien czas, to można było zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, na co przesunąć wówczas środki i w odpowiednim czasie wydać przesunięte środki na inne inwestycje! Ale to musi być gospodarz dobry, któremu zależy na dobru naszej dzielnicy, a nie zesłany tu najemnik, który przede wszystkim chce się podlizać tym w Rauszu Miasta Warszawy, pomagając w łataniu dziur budżetowych spowodowanych budową II linii metra.

# IPN

04.04.2018 11:01

Jak trzeba mieć zafajdany za przeproszeniem g... partyjnym rozum, żeby za stan, gdy dzieciaki mają w szkołach wf na korytarzu obwiniac ich rodziców! Nie można na wszystko patrzeć przez pryzmat polityki bo to prosta droga do tego by stać się idiotą.

REKLAMA

 Biało-ruś

04.04.2018 11:11

Ja bym nie chciał aby pieniądze z dzielnicy szły w drzewka na prywatnym terenie.
Już widzę ucieszone miny panów z PiS i im posłusznym jak wietrzą kolejną aferę, że na prywatnym terenie Władze Dzielnicy sadzą drzewka. ;-) Mało tego na pewno zakupione w hurtowni u znajomego i na prywatnym terenie znajomego na pewno... Gratuluję pomysłów serio.
Lepiej robić parki na terenach dzielnicy! Chyba to robią? (Mehoffera, Klasyków, Park Magiczna i pewnie jeszcze pare by się znalazło).
Znowu szczujesz tymi procentami nie dociera do Ciebie, że jak coś zostało przypisane do infrastruktury i przetargi trwały trochę i pewnie wpisanie do budżetu również to lepiej poszukać wykonawcę aby to dokończył niż przepisywać środki na coś innego i później znowu starać się w mieście o to samo? Jaki to ma sens Panie " Dobry Gospodarzu"? Może na alternatywy takie rzeczy by przeszły ale póki co to jeszcze na szczęście nie mamy "Panów z ul. Wiejskiej" w Ratuszu. Choć z całą pewnością dwóch Radnych by się nadawało. A co do zarządzania ryzykiem to zarządzaj swoimi pieniędzmi to możesz ryzykować.
Odnośnie ćwiczeń na korytarzu, proponuję jeśli cię to tak dotknęło, abyś udał się do Pani Dyrektor szkoły i wypracował jakieś rozwiązanie bo to tak jak byśmy rozmawiali, że Burmistrz jest winien tego, że w szkole Pan od WF nie jest instruktorem siatkówki tylko piłki nożnej a przecież powinien być siatkówki bo to nasz sport Narodowy. Wewnętrzne problemy szkoły rozwiązuje zwykle Dyrektor od tego jest i za to bierze pieniądze.
Serio szukanie problemów na siłę...
A jak się ustosunkujesz do inwestycji, które wypisałem? Przecież wcześniej twierdziłeś, że nic nie zrobili.
Do rzeszy?
POzdrawiam ;-)

 Biało-ruś

04.04.2018 11:12

IPN twój nik mówi wszystko o tym co napisałeś ;-)

 Biało-ruś

04.04.2018 11:21

IPN długo mieszkasz w wielkim mieście? Ja od urodzenia w Warszawie i KAŻDE zajęcia WF z gimnastyki odbywały się na korytarzu. Chyba chodziłeś czasem na zajęcia czy wiecznie nieprzygotowany? Do gimnastyki potrzebne są materace ławeczki koce i chętni uczniowie do ćwiczeń. Nie mówiłem, że rodzice są winni bo ty nim na pewno nie jesteś. Jak byś był to już dawno byś to załątwił w gabinecie Dyrekcji bez pisania głupot na forum.. Przecież tobie chodzi o to co napisałeś o politykę nic więcej... Nie mieszaj w to rodziców z tej szkoły bo to nie ładnie..
Pozdrawiam.

REKLAMA

# IPN

05.04.2018 11:04

Biało-ruś napisał 04.04.2018 11:21
IPN długo mieszkasz w wielkim mieście? Ja od urodzenia w Warszawie i KAŻDE zajęcia WF z gimnastyki odbywały się na korytarzu. Chyba chodziłeś czasem na zajęcia czy wiecznie nieprzygotowany? Do gimnastyki potrzebne są materace ławeczki koce i chętni uczniowie do ćwiczeń. Nie mówiłem, że rodzice są winni bo ty nim na pewno nie jesteś. Jak byś był to już dawno byś to załątwił w gabinecie Dyrekcji bez pisania głupot na forum.. Przecież tobie chodzi o to co napisałeś o politykę nic więcej... Nie mieszaj w to rodziców z tej szkoły bo to nie ładnie..
Pozdrawiam.
Człowieku, nie mam Ci nic więcej do powiedzenia, prócz tego, co do tej pory. Widzę, że trafiłem w 10 pisząc nawiązując do Twych tez, że " Jak trzeba mieć zafajdany za przeproszeniem g... partyjnym rozum, żeby za stan, gdy dzieciaki mają w szkołach wf na korytarzu obwiniać ich rodziców! Nie można na wszystko patrzeć przez pryzmat polityki, bo to prosta droga do tego by stać się idiotą".

 Biało-ruś

06.04.2018 17:45

Jaką polityką? pan mówi, że nic nie robią wymieniam "na poczekaniu" kilkanaście kluczowych inwestycji.
To jeszcze o wf się w szkole przyczepił (urodzony sportowiec), no to piszę, że całe życie mieszkam w Warszawie, chodziłem na wf gdzie ćwiczyliśmy na korytarzu i jest to dla mnie zupełnie normalne a ty dalej swoje człowieku o polityce i znowu plujesz jadem jak wąż.
Czy wiemy, że Wąż w Biblii to chyba słaba postać?
Zwłaszcza dla kogoś o tak pięknym niku "IPN" ;)
Nienawiść to bardzo zła cecha ludzi słabych i zepsutych.
Tymi o to słowami kończę konwersację z panem.
Życzę SPOKOJNEGO weekendu. ;)

# Brrr

07.04.2018 22:08

Biało-ruś napisał 06.04.2018 17:45
Jaką polityką? pan mówi, że nic nie robią wymieniam "na poczekaniu" kilkanaście kluczowych inwestycji.
To jeszcze o wf się w szkole przyczepił (urodzony sportowiec), no to piszę, że całe życie mieszkam w Warszawie, chodziłem na wf gdzie ćwiczyliśmy na korytarzu i jest to dla mnie zupełnie normalne a ty dalej swoje człowieku o polityce i znowu plujesz jadem jak wąż.
Czy wiemy, że Wąż w Biblii to chyba słaba postać?
Zwłaszcza dla kogoś o tak pięknym niku "IPN" ;)
Nienawiść to bardzo zła cecha ludzi słabych i zepsutych.
Tymi o to słowami kończę konwersację z panem.
Życzę SPOKOJNEGO weekendu. ;)
Kilka zdań, a tyle błędów! Ortograficzne, stylistyczne, składniowe. Mam pytanie. Czy w tej szkole j. polski teź był na korytarzu? Proszę sobie zrobić powtórkę, a potem przyjdzie czas na publiczne wypowiedzi.

REKLAMA

 Do rzeczy

10.04.2018 11:06

Biało-ruś napisał 04.04.2018 11:11
Ja bym nie chciał aby pieniądze z dzielnicy szły w drzewka na prywatnym terenie.
Już widzę ucieszone miny panów z PiS i im posłusznym jak wietrzą kolejną aferę, że na prywatnym terenie Władze Dzielnicy sadzą drzewka. ;-)
No to przypomnę, co napisałem: "Jednym z głównych miejsc na Nowodworach są okolice skrzyżowania Strumykowej i Ordonówny. Proszę zobaczyć jaki tam bajzel. Żadnego śladu gospodarza, który dałby np. o nasadzenia drzew i krzewów, który po prostu niewielkim kosztem ogarnął by ten teren. Zero śladu pozytywnej aktywności wielkiego urzędu dzielnicy Białołęki. Kiepsko i dzikie trawy. Wstyd Pani Burmistrz."
Człowieku, kto tu mówi więc o sadzeniu drzewek na prywatnym terenie. Przejdź się tymi ulicami w okolicach ronda i zobaczysz, że gdy je kiedyś - kilkanaście lat temu - budowano, to zadbano o to, by pozostawić miejsce na nasadzenia drzew lub krzewów. Ale władze które mamy od kilkunastu lat maja to w głębokim poważaniu i do dziś w najlepszym wypadku rośnie tam tylko dzika trawa. Takich miejsc jest na całej Białołęce mnóstwo. To można za stosunkowo niewielkie pieniądze ogarnąć. Ale trzeba myśleć i chcieć. Niestety od wielu lat mamy władze, które akceptują bylejakość.
Ps. Jeżeli już jesteśmy w tej okolicy, to zwróć uwagę na klepisko w okolicach Biedronki, a jeszcze lepiej przejdź się od ronda prawą stroną ul. H. Ordonówny na przystanek tramwajowy przy Światowida. Zobaczysz, że nagle brakuje kilkudziesięciu metrów chodnika. K...a, za przeproszeniem, od kilkunastu lat władze dzielnicy nie potrafią sobie poradzić z budową kilkudziesięciu metrów chodnika!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA