REKLAMA
REKLAMA


14.03.2017 14:06 #Chochoł
Tymczasem można by uruchomić linię 307 przez Maczka. Idealną w momencie kiedy metrobudowa wysadziła w powietrze, cały układ komunikacyjny na Bemowie i Chomiczówce. Takie niepozorne 307 przez Maczka i Aleję Prymasa Tysiąclecia to panaceum na klincz autobusowy w tym rejonie. Zważywszy jeszcze na fakt, że ZTM nie kwapi się wcale do puszczenia rozwiązań zastępczych dla tramwajów przez Obozową, chociaż grozi nam cyklon remontów w wykonaniu kolejarzy i tramwajarzy. Kwestia względna, czy ulica Maczka leży administracyjnie na terenie Bielan, czy też stanowi swoistą granicę obu sąsiadujących ze sobą dzielnic. Wszystko tylko ciąć i zmieniać chociaż dobre i sprawdzone np. 112, 171, 189. Niech raz dla odmiany ZTM coś stworzy zamiast burzyć. Prawdziwa orka na ugorze i tak źle i tak niedobrze. Jest miejsce na pętli autobusowej Chomiczówce, albo może być na Nowym Bemowie po przesunięciu 171 do Conrada. Tylko, że taka linia okresowa potrzebna jest przez cały tydzień, a nie jedynie w dni powszednie.
14.03.2017 14:33 #lobster
To niewiarygodne. O budowie tej drogi dzielnica mówi co najmniej od 2007 roku. Mija równe 10 lat, drogi dalej nie ma, a plany prac rozkładane są w kolejnych odcinkach letnich -- w tym roku papierki, w następnym koparki. Idę o zakład, że ani w tym, ani w przyszłym nie będzie żadnych papierów, ani żadnych koparek.
14.03.2017 16:33 #Prakseda
To 307 trzeba reaktywować czym prędzej. Inaczej zginiemy marnie, a Chomiczówka wraz z nami.
14.03.2017 16:51 #Czytelniczka
To nie budowa metra wysadziła komunikację na Bemowie, tylko ztm przy milczącej zgodzie burmistrza Grodzkiego. Dziękujemy.
14.03.2017 18:19 #ssss
#Czytelniczka napisał(a) 14.03.2017 16:51

To nie budowa metra wysadziła komunikację na Bemowie, tylko ztm przy milczącej zgodzie burmistrza Grodzkiego. Dziękujemy.
Dokładnie! Dziękujemy i rozliczymy!
REKLAMA
14.03.2017 19:20 #Lot
Ciekawe jaką Delegatura Biura Gospodarki Nieruchomościami ma wymówkę...
14.03.2017 21:30 #Chochoł
Budowa metra jest tylko pretekstem do wprowadzenia drakońskich ograniczeń. Natomiast Super Express podawał jakiś czas temu, że miasto pobiło absolutny rekord w sprzedaży biletów kartonikowych. Zważywszy jeszcze na fakt, że w 2016 roku nie wykorzystano 80% budżetu, jeżeli chodzi o inwestycje i mówi się o kwocie rzędu miliarda zł. to te liczby przemawiają do ludzkiej wyobraźni( patrz np. brak trzech wozów do obsługi linii 220). Przeobraża się Ursus, swoje sprawy załatwia Białołęka, a Bemowo wzorem Bielan spisano na straty. Takiej hekatomby, jak na Bielanach nie ma i nie było w żadnej innej warszawskiej dzielnicy. ZTM ma czterech rzeczników, dzielnica czterech wiceburmistrzów, a ile autobusów zabrano z Państwa okolicy, że tak retorycznie spytam?! Numery telefonów stacjonarnych do władz dzielnicy Bemowo, są ogólnodostępne na stronie urzędu dzielnicy, względnie wystarczy przyjść na sesję rady. Od 24 listopada cisza na morzu, cisza w kościele, gdy na koncert Rynkowskiego 50 tyś. poszło.
14.03.2017 23:02 #Emerytka
Bezpośrednio z mojej okolicy zabrano w ostatnich latach autobusy 106, 149, 184, 506 i tramwaj linii 8. Prosimy Redakcję Echa o poruszenie problemu na łamach gazety. Prosimy również o publikację rozwiązań autorstwa Pana inżyniera z konsultacji, a właściwe władze o poważną debatę na ten temat. Jeśli rozwiązanie proponowane przez Pana znanego nam z konsultacji ma tyle zalet i dodatkowo co zapadło mi w pamięć ma być tańsze od rozwiązań obecnie funkcjonujących, to dlaczego nie można tego rozwiązania wprowadzić z korzyścią dla mieszkańców? Czy komuś zależy żeby nam dopiec? Nie rozumiem tego. Dobranoc.
15.03.2017 08:54 #Chochoł
Było jeszcze 125, 501 i 384 o ile dobrze pamiętam. Także stos ofiarny ciągle rośnie, a w mieście przybywa płatnych rowerów, których nawet nikt nie kradnie, co dobitnie świadczy o przereklamowaniu. Na pętli Chomiczówka jest w tej chwili przynajmniej jedno miejsce postojowe, dla pełnowartościowego autobusu kursującego wgłąb Bemowa. Decyzja o skierowaniu 121 na Powstańców Śląskich, okazała się w praktyce zła i szkodliwa. Dziwi fakt, że pan burmistrz Grodzki nie jest szczegółowo odpytywany np. z zagadnienia komunikacji miejskiej, tego co już w tym temacie zdziałał. Pojawiają się natomiast w kluczowym momencie dwie, bliźniacze rozmowy z byłymi burmistrzami Bemowa, nic nie wnoszące do sprawy, bo obaj panowie mają obecnie znikomy wpływ na rzeczywistość i nie kierują żadnej oferty do mieszkańców, tylko uprawiają gorzkie żale. Położenie 24 listopada nacisku na linie E-2 i E-5 rozłożyło na łopatki quasi negocjacje. Chomiczówka została zdegradowana do roli zaścianka, bo ZTM tnie na żywca, nikogo nie pyta.
15.03.2017 09:58 #StopBetonowiPartyjnemu
Dlatego partyjni działacze muszą odejść z samorządu.Im nie w głowie inwestycję w dzielnicy, ułatwienie życia mieszkańców, nasadzenia zieleni, budowa żłobków/przedszkoli/szkół.Tylko samorządowcy bezpartyjni są w stanie uczynić lepszym nasze życie.Gdyby takich bezpartyjnych radnych jak Hanna Głowacka było choć 5 na Bemowie.
Pomarzyć można.
15.03.2017 22:26 #bemwaw
#wkorkusiedzący napisał(a) 14.03.2017 16:00

Ta ulica powinna zostać przedłużona do bocznej jezdni S8
I w drugą stronę na Boernerowo. Czas już zlikwidować to lotnisko.
16.03.2017 09:27 #kierowca bombowca
#bemwaw napisał(a) 15.03.2017 22:26

I w drugą stronę na Boernerowo. Czas już zlikwidować to lotnisko.
To się mogłoby udać nawet bez likwidacji lotniska
16.03.2017 13:04 #Rex
Dla mnie to bardzo zła wiadomość. Kolejny asfalt i beton i żelastwo samochodowe w ostatnich oazach, lasku przy Carrefourze i fortach Bema, których los trudno przewidzieć po oddaniu awangardy.
Cóż, miasto obrzydliwe. Więcej ulic, więcej ludzi, więcej parkingów i korków. A przeszkadzające drzewa wyciąć. Nie rozumiem jak pozostali komentujący mogą za tym tęsknić.
16.03.2017 13:59 #Magdalaena
Ulicę Piastów Śląskich wypadałoby przedłużyć też z drugiej strony, tak żeby dochodziła do Kaliskiego.
16.03.2017 14:03 #Magdalaena
#Rex napisał(a) 16.03.2017 13:04

Dla mnie to bardzo zła wiadomość. (...) Cóż, miasto obrzydliwe.
Jeśli uważasz, że miasto z sensowną siatką ulic jest obrzydliwe, to ... wyprowadź się z niego i zamieszkaj gdzie na odludziu, pod lasem.
REKLAMA
16.03.2017 14:17 #Czytelniczka
To może ci z odludzia, którzy sprowadzili się do miasta, odstawią swoje samochody i przesiądą się do tramwaju. Moja córka mieszka na Starym Bemowie i już dzisiaj ruch jest tam przeogromny. Miasto to nie tylko parkingi i trasy szybkiego ruchu. Dziękuję.
16.03.2017 18:41 #Stare Bemowo
Nikt normalny na Bemowie nie popiera likwidacji lasu i ekolotniska. To interes developerów i ich lobbystów ukrytych w szeregach przybocznych poprzedniej władzy. To oni domagają się poszerzenia Kaliskiego i wydłużenia Piastów. To oni chcą zablokować zmknięcie przejazdu ul. Ebro na Boernerowie, która ma kosztem mieszkańców posłużyć dojazdowi do nowego mordoru. To oni skłócili naszą społeczność Starego Bemowa i zastraszyli część osób wizją kilkuset dodatkowych samochodów na Kaliskiego po zamknięciu Ebro. Co ciekawe żaden nie przyznaje się, że po przebiciu Kaliskiego do Piastów ulicą będzie jeździło 20 tys. pojazdów dziennie i po to potrzeba poszerzonej Ebro żeby z czasem zabudowy lotniska upchnąć tam drugie 20 tys. Dlatego mówię nie przebijaniu Piastów do Kaliskiego i Kaliskiego na Chomiczówkę.
17.03.2017 11:15 #Chochoł
Ja tam wiem tyle, że za lotniskiem stoją ludzie tak wpływowi, jak np. pan generał Gromosław Czempiński, więc kiedy mieszkańcy uskarżali się na hałas to wiceburmistrz Pietruczuk, powoływał się na nic nie stwierdzające pomiary, wykonywane poza sezonem w miesiącu grudniu. Na Bielanach nikt nie używa nazwy lotnisko Babice, tylko lotnisko Bemowo. Panowie Tusk z Nowakiem skalkulowali, że na Ursynowie mają więcej wyborców i przelali środki zabezpieczone na budowę tutejszego odcinka S-7 na Ursynów. Elementem tzw. warszawskiego ringu ma być trasa idąca na sporym odcinku po estakadach od Mostu Północnego przez poszerzoną ulicę Nocznickiego i dalej po terenie Bemowa, Ursusa, Włoch aż na Ursynów, więc to nie żadne samochody z Chomiczówki tylko z prawego brzegu. Trzecia rzecz to przebicie Maczka przez Powstańców Śląskich i ucywilizowanie Księżycowej na odcinku Aspekt-Kwitnąca. Te sprawy są już dawno przesądzone, a na przeszkodzie stoi brak pieniędzy, więc o jakim sztukowaniu Kaliskiego mówimy.
21.03.2017 06:22 #karolinka
1.Przypominam, że artykuł mówi o budowie planowanego odcinka ul. Piastów Śląskich od ul. Osmańczyka do docelowo ul. Waldorfa.

2.Ul. Kaliskiego wraz z ul. Lazurową była kiedyś przez stulecia traktem biegnącym z Chomiczówki w okolice "Włoch". Lotnisko przecięło ten trakt w skali historycznej niedawno. Tak - SISKOM ma projekt odtworzenia traktu od mostu Północnego do ul. Kaliskiego.
Za to takich planów nie ma ani miasto ani GDIKA - zgodnie z planami na najbliższe 20 lat.
Przedłożenie ul. Piastów śląskich w stronę ul. Waldorfa było przygotowywane od 10 lat - co najmniej.
Proszę nie mylmy planów i przygotowań z jednak "życzeniami/ propozycje" SISKOM.
Nieważne czy w duchu te "propozycje" negujemy czy wręcz przeciwnie.
21.03.2017 11:10 #Chochoł
W temacie dotyczącym ulicy Ebro wielokrotnie, jest podnoszona kwestia samochodów z Chomiczówki tutaj również, także jedynie prostuję tę nieścisłość: z prawego brzegu Wisły. Proszę sobie poczytać co to jest Węzeł Janickiego. SISCOM kooperuje z miastem na szeroką skalę i nawet na tym forum pan Tumasz, jednocześnie radny Białołęki potrafił bez krępacji zrugać za niewinność redaktora Gadomskiego, tak się pewnie czuje. Jeżeli chodzi o trasę S-7 za sprawą działań osłonowych ustosunkowanych ludzi z Bemowa wybrano wariant A-2, który wyraźnie bije w Chomiczówkę(przebieg w nasypie, parowie czy innym pokemonie), ale mimo wszystko w Państwa dzielnicę jeszcze bardziej. Jeżeli chodzi o trasę biegnącą od Mostu Północnego to jedyna możliwa lokalizacja znajduje się na polu pomiędzy szeregowcami przy ulicy Maszewskiej i Fortem Wawrszyszew, czyli osiedlem Baszta. Chomiczówka jako taką istnieje od 100 lat i nazwę swoją wzięła od rodziny Chomiczów. Jej pierwotne kluczowe ulice to Kwitnąca i Powązkowska obecna Księżycowa. Trakt o którym Pani wspomina mógł biec do folwarku Gać (nawet używa się takiej nazwy na mapach Radiowo Gać), ale to dotyczy terenu w Lesie Bemowskim aż do ulicy Arkuszowej(większość lasu po lewej stronie Księżycowej przynależy administracyjnie do Bemowa). Redaktor Gadomski ma tę wiedzę w jednym palcu, bo ostatnio tłumaczył w Radiu dla Ciebie, co to były tzw. Szwedzkie Górki, a że jest człowiekiem obdarzonym inteligencją użytkową to czyta "Przewodnik historyczny po Bielanach" autorstwa Jarosława Zielińskiego, więc może o tym ze swadą napisze.
21.03.2017 19:24 #karolinka
Który to wariant A-2?
Wariant trasy S7 II jest poprowadzony w tunelu przez Chomiczówkę i tworzony jest węzeł z ul. Maczka, za to wariant IIb idzie przez Chomiczówkę w wykopie ale nie ma węzła z ul. Maczka.
21.03.2017 21:16 #Chochoł
Pozornie mogłoby się wydać, że wybrano wariant IIb, ale odsyłam Panią do lektury materiału pt."W żółwim tempie" Echo Bielan z 9 lipca 2010 roku, gdzie wiceburmistrz(wtedy i obecnie)Grzegorz Pietruczuk mówi, jak wół, że nie wyremontują ulicy Żółwiej, bo wydłużona ulica Maczka utworzy węzeł z trasą, czyli faktycznie obowiązuje wariant IIA. Tylko, że Maczka to jest jedno, a trasa S-7 drugie, żebyśmy się dobrze zrozumieli, bo już były burmistrz Bemowa pan Dąbrowski "fantazjował", iż pchnie ekspresówkę lokalną ulicą. Odsyłam również do lektury artykułu pt. "S7 trasa pełna emocji" (figuruje w zakładce "najchętniej czytane ogółem"dla Bielan) z 10 września 2010 roku i tekstu "Chomiczówka w panice"(po wpisaniu w wyszukiwarkę, albowiem z niewiadomych przyczyn usunięto zakładkę "listy od czytelników") z 29 września 2010 roku, będącego esencją listów do redakcji. SISCOM zrobił na zlecenie miasta bardzo szczegółową dokumentację terenu i to opracowanie jest ogólnodostępne w sieci. Są schematy, mapki, rzuty, plansze.

 635/2106 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Porady prawne
 Radca prawny Marek Zarządzki w Warszawie podejmie się prowadzenia obsługi prawnej obsługi prawnej Spółki z o. o.. Posiadam praktykę z zakresu świadczenia obsługi prawnej spółek, m.in. branży doradczej, budowlanej, handlu, usług, transportu, funduszy unijnych, księgowej, produkcyjnej, ubezpieczeniowej. Specjalizacja: prawo gospodarcze, cywilne, handlowe, pracy, zamówień publicznych.Oferta Kancelarii Radcy Prawnego Marek Zarządzki obejmuje: - Kompleksową obsługę prawną firmy i działalności gospodarczej, - Opinie prawne dotyczące przedkładanych spraw, - Porady prawne na temat spraw i zdarzeń, - Prowadzenie spraw sądowych w sądzie cywilnym, sądzie karnym, w sądzie administracyjnym, - Reprezentowanie strony w postępowaniu przed Urzędem i Instytucjami Państwowymi, - Realizowanie zadań Obrońcy i Adwokata z Urzędu, świadczenie pomocy prawnej z urzędu, - zastępstwo procesowe w Sądach w Warszawie.

Nauka
 Interesuje Cię szybka i skuteczna nauka praktycznego niemieckiego? Wybierasz się do pracy, pracujesz lub uczysz się w Niemczech? A może nie masz czasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne? Spróbuj metody dającej praktycznie 100% SATYSFAKCJI Jolanta Mail: jolanta.niemiecki@interia.pl Tel: 790 701 508 www.niemiecki-skype.pl

Różne
 ### Wynajmij GOTOWY biznes, już za 80 zł dobę - w cenie miesięczny czynsz franczyzowy. Całoroczne przyczepy gastronomiczne foodtruck Tortilla Express. TELEFON : 503422662

3-pokojowe sprzedam
 Sprzedam 3 pokojowe mieszkanie 54m2 w Warszawie przy ulicy Kondratowicza bez pośredników. W pobliżu znajdują się park , szkoła , szpital , przychodnia , przystanek autobusowy , sklep , restauracje , galeria handlowa. Kontakt pod numerami telefonów 604-119-198 , 517-502-141


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.