REKLAMA

Forum › Targówek

REKLAMA

# Mieszkaniec Bródna

24.10.2013 23:20

Albo jest się katolikiem albo nie. Jak się jest to trzeba przestrzegać reguł katolickich. Są jeszcze cmentarze komunalne, gdzie nie ma tego problemu. Są cmentarze prawosławne, żydowskie, ewangelickie, itd. Przyczepiłeś się redaktorze do katolików. Niech się stara na pochowanie na cmentarzu żydowskim. Na pewno otrzyma identyczną odpowiedź jak u katolików. I co będzie artykuł na temat tego jak żydzi są wstrętni i okrutni.

# *czytelnik*

24.10.2013 23:54

Przyjmowanie księdza po kolędzie nie jest obowiązkowe i nie świadczy o tym czy ktoś wierzy czy nie. Pani mogła być starszą osobą bądź była chora i może to był powód nie przyjmowania księdza po kolędzie. Równie dobrze mogła przyjmować księdza u znajomej na innym osiedlu. Po za tym kanon 1184, kodeksu prawa kanonicznego nic nie wspomina o tym aby odmówić pochówku osobie która nie przyjmowała księdza po kolędzie. Zwyczajny brak empatii i ks. który powinien się wstydzić

# SZOK

25.10.2013 07:36

A później się będą dziwić że ludzie przestaną chodzić do tamtego kościoła. Postawili wielki kościół z pieniędzy wiernych a stwarzają problemy z pogrzebem. Szkoda słów.
Polecam kościół na Żuromińskiej.

REKLAMA

# Marita

25.10.2013 08:21

Kościół to nie cmentarz. Takie wymogi stawia Cmentarz Bródzieński. Aby msza mogła odbyć się w jednym z kościołów na terenie Cmentarza, należy dostarczyć takie zaświadczenie. Cel znany czyli "kasa", takie zaświadczenie wydaje się za minimum 50 zł.

# mshshsrth

25.10.2013 10:35

Dlatego uważam, że współpraca z firmą o nazwie "Kościół katolicki" nie ma żadnego sensu... Nie przyjęła po kolędzie, bo może nie miała, żeby dać w łapę, o przepraszam, w ofierze...

# wierzacy?

25.10.2013 12:30

Marita: i własnie ze względu na ludzi którzy przedstawiają identyczny poziom jak w twoim komentarzu uważam, że powinien być całkowity zakaz dla księży chowania na katolickich cmentarzach ludzi "niepraktykujących", "wierzących, ale nie w kościół" itd. Mieszkaniec Bródna ma 100% racji - 96% Polaków twierdzi o sobie, że jest katolikami, ale jednocześnie nie przeszkadza im to w przyjmowaniu "poglądów" niezgodnych nie tylko z nauką kościoła ale i z fundamentami wiary, w którą rzekomo wierzą (aborcja, eutanazja, zmiana płci itd.). Mało to - nikt mi nie wmówi, że to tylko te pozostałe 4% opluwają na wszystkich możliwych forach i w komentarzach księży, kościół katolicki, czarną mafię itp. w internecie. Z wiarą ci ludzie nie mają nic wspólnego, przychodzą do kościoła (na który notabene nie łożą nawet złotówki - mury i utrzymanie przecież kosztuje - a jednocześnie domagają się zlikwidowania funduszu kościelnego) tylko wtedy gdy potrzebują "coś załatwić": ślub, chrzest, pogrzeb. Gdy ksiądz mówi im "co łaska" to zielonego pojęcia nie mają (bo niby skąd jak w swojej parafii są pierwszy raz w życiu) ile dać więc szukają w internecie, po czym znajdują kółko wzajemnej adoracji, narzekające "ooo jak drogo" i wpisy takie jak twoje "50 zł". Dla takich ludzi i 10 zł to jest "za drogo" bo według nich kościół powinien wybudować się z pieniędzy z nieba (a jak nie to na pewno nie z ich), utrzymywać z datków emerytów (bo przecież tez nie ich), a jak już coś potrzebują to oczywiście musi być to za darmo. Nawet jak ktoś da te 50 zł to jest to realnie kropla w morzu bo za te wszystkie lata bycia w "gotowości" do wydania takiego zaświadczenia, licząc tylko 1 zł miesięcznie opłata byłaby wielokrotnie wyższa. Znajdź mi instytucje która "za darmo" wydaje jakiekolwiek dokumenty - to jest niemożliwe, bo nawet abonament za prąd i ogrzewanie do pomieszczenia gdzie taki dokument trzeba wystawić kosztuje kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć mózg i umieć z niego korzystać - a nie klapki na oczy i do przodu. Jeżeli chodzi o tą zmarłą: skoro rodzina taka wierząca to na pewno udzielili ostatniego namaszczenia? Jak kobieta schorowana to na pewno zapraszali przynajmniej raz do roku księdza aby mogła przyjąć eucharystię? Po kolędzie nie wpuścili dopiero w ostatnich dwóch latach? Na wszystkie te pytania na bank odpowiedz jest przecząca - po prostu są to nie wierzący ludzie więc nie interesowało ich ani ostatnie namaszczenie (tylko proszę nie pisać, że mogła umrzeć niespodziewanie bo...), ani eucharystia (... tutaj odpada już jakiekolwiek zaskoczenie), ani kolęda, ani ten kościół który został wybudowany z pieniędzy ich sąsiadów. Może wreszcie jak przestanie się dopuszczać wszystkich jak leci do komunii, ślubów itd. to okaże się, że katolików to jest 60%, a nie 96%, ale takich którzy naprawdę wierzą i którzy naprawdę się starają aby tą wiarę umacniać. A nie tylko po papierek i "ooo jak drogo"...

REKLAMA

# Mieszkaniec Bródna

25.10.2013 12:49

wierzący?, zgadzam się w 100%. Tak trzeba rozmawiać z ludźmi opętanymi przez media. Może coś zrozumieją.

# Hola hola

25.10.2013 13:15

W jakich przepisach kościelnych jest zapisany OBOWIĄZEK przyjmowania księdza po koledzie?

# spółdzielca

25.10.2013 17:49

zapytaj się rabiego

REKLAMA

# hanka

25.10.2013 23:53

Ta, faryzejskie podejście; można być najgorszą łajzą, ale jak się księdza po kolędzie przyjmie, to wszystko odpuszczone przecież.... starsza pani nie miała szans...

# przyjaciółka rodziny zmarłej

26.10.2013 00:16

część 1:
Drodzy Czytelnicy,
jestem wymienioną w artykule przyjaciółką rodziny - A.
Na wstępie pragnę wyrazić żal z powodu powstałych w tutejszych komentarzach waśni a wręcz ukrytych obelg... Nie taki był cel mojej rozmowy z redaktorem i nie po to chciałam przedstawić historię szerszemu gronu. Rozumiem dyskusję i wymianę poglądów - każdy ma prawo do własnego zdania. Ale bądźmy przy tym asertywni i nie krytykujmy innych. Szanujmy się. Jak ludzie...
Chciałabym nieco bliżej przedstawić Wam osobę zmarłej. Była to 60-letnia kobieta, która musiała (niechętnie) przejść na emeryturę, ponieważ jej mąż dostał wylewu a po nim częściowego paraliżu ciała i nie był w stanie sam o siebie zadbać. Nie należeli do osób zamożnych. Kobiecina robiła co mogła, żeby dbać o męża i jego rehabilitację, i powiązać jakoś koniec z końcem. Ale nie mając na wszystko siły nie była w stanie zadbać o idealny porządek w domu, tym bardziej że jej mąż głównie leżał w łóżku i trzeba było mu wszystko podawać. To był powód, dla którego od jakiegoś czasu nie przyjmowała księdza. Prawdopodobnie wstydziła się go zaprosić do zaniedbanego mieszkania. Ale BYŁA wierząca i bogobojna.
Bardzo dbała o męża, ale nie miała czasu zadbać o siebie. Gdy pewnego razu zabolał ja brzuch niemal od razu trafiła na stół operacyjny. Po pozornej poprawie NAGLE umarła. (Tak nagle, że lekarze zlecili przeprowadzenie sekcji zwłok, bo sami nie wiedzieli dlaczego tak się stało.) Tak drodzy Państwo - 60-letnia kobieta, która nigdy na nic się nie skarżyła w ciągu dwóch tygodni odeszła z tego świata! Nie będę już opisywać jaka to była tragedia dla rodziny... Bez możliwości przygotowania się, czy pożegnania... Wszyscy cały czas czekaliśmy, kiedy wreszcie lekarze wypuszczą ją do domu...

# przyjaciółka rodziny zmarłej

26.10.2013 00:17

część 2:
W każdym bądź razie, gdy w głębokiej żałobie a wręcz jeszcze w szoku poszłam z moim przyjacielem (synem nieboszczki) do parafii Św. Włodzimierza zostaliśmy potraktowani przez proboszcza (prawdopodobnie to był proboszcz) najpierw jak intruzi a potem jak jacyś bandyci (ksiądz dosłownie wyrzucił nas za drzwi, kiedy poprosiłam go o nazwisko). Zero empatii, zero współczucia, zero ludzkich odruchów ze strony tego człowieka. I nie chodziło tu o pieniądze, bo liczyliśmy się z faktem poniesienia opłaty. Ale w moim mniemaniu powinno to wyglądać tak, że podając zaświadczenie ksiądz mówi "co łaska" i wtedy wręczamy mu zapłatę. Nie może tak być, że zrozpaczonemu człowiekowi ksiądz ostrym tonem mówi prosto w twarz, że nie wyda zgody na pochowanie jego matki!
Suma sumarum pogrzeb został odprawiony w kaplicy na terenie Cmentarza Północnego przez Księdza Piotra - przez prawdziwego Księdza przez duże K! To dzięki niemu zaczęliśmy pomału dochodzić do siebie. Potrafił odpowiednimi słowami ukoić nasz ból i dać pociechę. Dzięki niemu odzyskaliśmy wiarę w Kościół. Ale w Kościół w sensie duchowym, jako wspólnotę ludzi wierzących, a nie kościół polski, czyli grupę ludzi w czarnych szatach budujących coraz wystawniejsze budynki z krzyżami.
Mam nadzieję, że nieco dokładniej nakreśliłam Państwu całą sytuację i skłoniłam do nieco głębszej refleksji.
Kościół nie chciał podjąć dialogu w ww. sprawie. Z reporterem nie chciał rozmawiać proboszcz parafii Św. Włodzimierza (bezczelnie rzucając słuchawką) a rzecznik prasowy Kurii Warszawsko-Praskiej stwierdził, że nie będzie rozmawiał z mediami - to jakie on w końcu zajmuje stanowisko???
Głowa mała...

REKLAMA

# przyjaciółka rodziny zmarłej

26.10.2013 00:18

Zainteresowanych tematem zapraszam na: http://https://www.facebook.com/pages/Antyko%C5%9Bcielni/522169607863993?fref=ts

# przyjaciółka rodziny zmarłej

26.10.2013 00:23

https://www.facebook.com/pages/Antyko%C5%9Bcielni/522169607863993?fref=ts

# przyjaciółka rodziny zmarłej

26.10.2013 00:26

http://www.facebook.com/pages/Antykościelni/522169607863993?fref=ts

REKLAMA

# przyjaciółka rodziny zmarłej

26.10.2013 00:26

Ten ostatni link (powyżej) nareszcie działa :)

# woodan

26.10.2013 09:05

Zmarły nie przyjmował księdza po kolędzie -zaświadczenie,msza się nie należny
ksiądz -pedofil, nagonka na kościół

# Mieszkaniec Bródna

26.10.2013 17:18

Sama się Pani określiła jako antykościelna. Opisana historia to tylko pretekst aby uderzyć w Kościół. Marna Pani przyjaciółka. Marna Pani antykościelna.

REKLAMA

# wierzący

28.10.2013 07:53

Totalna porażka.
To, że ja pracuję w takich godzinach, że nie mam możliwości przyjęcia księdza po kolendzie oznacza, że nie jestem katolikiem?
A to, że każdy weekend spędzam poza Warszawą i chodzę na mszę w innej parafii, to też jest grzech?
W naszej katolickiej wierze, nie mam mowy o tym w jakich godzinach można pracować i do której parafii na mszę uczęszczać.

# Jolka

28.10.2013 11:52

A skąd wiedzieć ma, że to była katoliczka kiedy z parafią żadnych związków nie miała, nieprawdę miał poświadczać ?

# Xyz

28.10.2013 12:04

Jak można wydać zaświadczenie, że ktoś jest osobą werzaca jak w papierach o tym nie ma śladu, ludzie pomyślcie rrochę.

REKLAMA

# ZdrowszyRozsądek

28.10.2013 13:01

@Mieszkaniec Bródna : Jak ktoś napisze "Kowalski to pijak!" to będziesz się rzucał, że to atak na polskość, Ojczyznę, patriotyzm i plwanie na Orła Białego?
Pewnie tak.
Tyle, że to ma z atakiem na Polaków tyle wspólnego, co wytknięcie jednemu/kilku księżom, że czynią źle. Nie Kościołowi, tylko KILKU jego przedstawicielom.
Ale to akurat chyba za dużo na przesączony jadem i zaślepiony rozum, co?

# Wierny

28.10.2013 15:32

Taka Sama jest Parafia Rzymsko - Katolicka Świętego Marka Ewangelisty na Targówku Mieszkaniowym przy ulicy Radzymińskiej/Trockiej w Warszawie.

# adrian

28.10.2013 18:10

Ale sensacja, że ksiądz nie chciał popełnić przestępstwa i poświadczyć nieprawdy. Równie dobrze można było od rabina żądać analogicznego zaświadczenia.

# parafianin

28.10.2013 23:21

To nie jest odosobniony przypadek w tej parafii. W 2003 miałem taką samą sytuację. Pochowałem bliską osobę w innej parafii bez problemu. Niesmak jednak pozostał.

# przyjaciółka rodziny zmarłej

28.10.2013 23:54

Drodzy Państwo,
piszecie skąd ksiądz ma wiedzieć, że dana osoba była katoliczką skoro w papierach o tym nie ma śladu.
Pragnę zatem Państwu przypomnieć, że są takie dowody NA PAPIERZE i znajdujące się W POSIADANIU KSIĘDZA.
Są to akt chrztu, akt przyjęcia I komunii, akt bierzmowania, akt ślubu, akty chrztu dzieci, itd...
Przez całe życie zmarłej takich aktów, będących dowodami na życie w wierze chrześcijańskiej było mnóstwo. I ksiądz trzyma je w parafii. Nie róbmy z księży debili, którzy nie wiedzą, co mają. To nie ich głupota, tylko niechęć do pomocy bliźniemu i zły charakter. A także nienależyte wypełnianie swoich obowiązków.
I kropka.

# janusz

30.10.2013 08:20

to jest chore, a księza są rozwydrzeni ,swoje posługi maja wykonywac nawet za darmo i jedynie chrzest jest warunkiem takiej posługi.

# janusz janusz

30.10.2013 08:23

to jest chore, a księza są rozwydrzeni ,swoje posługi maja wykonywac nawet za darmo i jedynie chrzest jest warunkiem takiej posługi.

# przyjaciółka rodziny zmarłej

07.11.2013 22:48

Artykuł ukazał się właśnie w wersji papierowej:
Echo Targówka, Bródna i Zacisza; 08.11.2013; str. 7

# jolex

08.11.2013 09:46

Kolęda to zwykła wizyta duszpasterska nie mająca wpływu na to czy jestem katolikiem praktykującym czy nie. W mojej parafii w Poznaniu (Krzesiny) też mieliśmy takiego proboszcza, który w 2003 odmówił w piątek pogrzebu mojej zmarłej mamie ( co niedziele przychodził szafarz z komunią) z powodu wyjazdu w sobotę na urlop, bo był tak zmęczony pracą, że musiał odpocząć. Na nasze szczęście a nieszczęście innych został przeniesiony do innej parafii.

# All

12.11.2013 13:24

Ja za takie zaświadczenie po śmierci Taty, w 2004 roku musiałam zapłacić 400 zł. I nawet nie usłyszałam słowa, które mogłabym uznać za współczucie, otuchę czy cokolwiek podobnego... A ksiądz znał Tatę osobiście - więc tym bardziej oczekiwałam chociaż jednego ciepłego słowa...

# nawet wikipedia wie lepiej

14.11.2013 20:25

Jedno z przykazań kościelnych mówi: "Umarłych pogrzebać"
Chyba komuś coś się pomieszało...

# tomtom78

19.11.2013 19:58

Za Księdza Zarasia, który ten koścół wybudował, sytuacja nie do pomyślenia! Ale tak to już bywa, że jak ktoś nie chce wpasować się w kolesiowskie układy to się go odstawia na boczny tor. Nowy proboszcz chyba nie powinien tam długo zagrzać miejsca.

# jenny_rab

19.11.2013 20:04

A ja w tej parafii w 2005 dostałam takie zaświadczenie bezpłatnie. Proboszcz powiedział, że opłata jest dobrowolna, a że akurat nie miałam przy sobie pieniędzy, wydał je nie biorąc nic.

# przyjaciółka rodziny zmarłej

19.11.2013 23:41

Drogi tomtom78 - święta racja!
Droga jenny_rab - bo wtedy jeszcze proboszczem był ksiądz Zaraś.
A teraz - ech...

# mirekkk

21.11.2013 23:40

Głupi w swojej mądrości. Boże chroń i dodawaj sił.

# giewu

30.01.2014 16:38

jakie to śmieszne. Ten cały artykuł i komentarze :) nie macie pojęcia o temacie (zarówno autor jak i komentujący) ale...sensacyjka?? Jest!! Kubeł pomyj na Kościół?? Jest!! Zadanie wykonane:)

# bez logowania

23.02.2014 20:01

i trzeba walczyć z czarną zarazą

# mieszkaniec B

24.02.2014 22:26

Dramat katolika. Ksiądz odstraszający wiernych, nie jedyny taki przypadek. Uczcie sie od papieża jak byc ksiedzem, jesli w seminarium was tego nie nauczono. A moze kazdy z was zastanowi sie dlaczego został ksiedzem. Bo zaden z was kto tak czyni nie zasługuje na miano człowieka, a na bycie ksiedzem to juz na pewno nie.
To nie ma nic wspolnego z religia , ze przyjmuje takich ludzi na swoich urzednikow

# gosc

26.02.2014 17:18

Niedosc ze maja cennik "uslug" ( ktory nie jest tani ) to jeszcze sobie wybieraja kto byl na tyle dobrym katolikem by pogrzeb mogl odbyc sie w kosciele.. Ja rowniez spotkalam sie z taka sytuacja ksiadz odmowil ceremonii pogrzebuml milojego wujka gdyz nie Widzial go na mszach, oraz nie bylo go gdy ksiadz chodzil "po koledzie" na nic zdaly sie proby przetlumaczenia mu ze wujek mieszkal w innym miescie....

# anna m.

26.03.2014 08:33

Ja miałam podobny problem w parafii św.Józafata na na Powązkowskiej. Do tej parafii należy cmentarz Wojskowy na Powązkach.
Zrobiliśmy pogrzeb świecki. Było naprawdę pięknie. Życiorys i cała ceremonia była jedynie dla osobie zmarłej.
Wszyscy byli zachwyceni.
Od tej pory zmieniliśmy zdanie na temat księży.
" Za pieniądze ksiądz się modli"

# fela24

01.07.2014 18:32

Mam podobna sytuacje, poszłam dzis do kancelari po zaswiadczenie o tym ze moge zostac chrzesna matka synka mojego brata odmówiono mi bo ksiadz nie zastał nikogo w domu jak chodził po koledzie dla mnie to jest szczyt wszystkiego nie płacisz nie dostaniesz i napewno nie chodzi tu o wiare Ja osobiscie juz nigdy nie prpzekrocze progu tego koscioła ...

# gosc

25.07.2014 10:19

Typowa dla polaczków roszczeniowość. Najpierw wypinają się na coś/kogoś a jak przychodzi, c co do czego to każdy uważa, że się jemu należy. Ciekawy jestem czy w tej sytuacji jakiś rabin albo mułła odprawiłby ceremonię dla takiej osoby, która za życia odcięła się od wspólnoty.

# vito

10.08.2014 06:07

Im szybciej pasozytnicza.czarna zaraza zniknie z naszego zycia,tym lepiej.

 olo19721

09.10.2014 08:58

Mojemu teściowi także nie wydano takiego zaświadczenia, w parafii na Woli ul żytnia, też ksiądz nie chciał podac nazwiska, ale łatwo go poznać taki tłusty wieprzek, Teść był chory , leczył sie na raka , więcej przebywał w szpitalu niż w domu i dlatego nie przyjmował księdza, wcześniej mieszkała tam Babcia mojej żony, która zanosiła do kościoła pewnie jedną trzecią swojej emerytury, teść miał tzw, świecki pogrzeb i niech go później osądzi bóg , a nie gruby klecha. Ja od tego momentu nie chodzę do kościoła , księdza co prawda przyjmuję po kolędzie, ale nie wiem czy tak będę dalej robił, modlę sie w domu , a żadnemu czarnemu już nie zaufam.

# hanna

29.10.2014 16:08

W Płocku też ksiądz nie chciał pochować mojej mamy ,bo nie przyjęła go po kolędzie. Spytałam się,,,kim on jest , bo mam wrażenie że Jego ego jest równe Bogu. Mama już nie żyje ,stoi przed Panem, ksiądz ma wiadomość jak jest Boski wyrok. Ile ksiądz bierze za ....................... Był, zachował się jak powinien Natomiast ja zaczęłam patrzeć na kościół inaczej. To nie znaczy , ze jestem nie wierząca, Nadal wierze, przestrzegam dekalog., ale budynek który zwie się kościołem omijam

# świętoszek

29.10.2014 23:49

Ale macie co rozstrząsać.
???
Dusza uleci a z ciałem i tak musi ktoś zrobić porządek, niekoniecznie ksiądz.
Co duszę będzie obchodziła powłoka, z której uleciała ?
Ciało to jakby płaszcz lub inna odzież, która po zużyciu w jakiś sposób ulega biodegradacji.

# ais

30.10.2014 12:05

Z tego, co widzę na stronie parafii Św Włodzimierza to proboszczem jest ks. Zbigniew Wojciechowski. Miałam nieprzyjemnosc poznać go osobiście, kiedy to przynosiłam dla niego herbatę w domu. gdzie byłam nauczycielką gry na pianinie. Na mój widok powiedział: "Nie teraz, lala." Nie wiedziałam, co powiedzieć (zgłupiałam) i wycofałam się do kuchni. Kuchnia była połączona z salonem, tak więc nie wchodziłam do zamknietego pokoju i ksiądz mnie caly czas widział.
Ksiądz, który w ten pogardliwy sposób odzywa się do kobiety jest dla mnie skończony - od tamtej pory przestałam chodzic do kościoła, gdzie ówczesnie byl proboszczem (dzielnica Warszawa Wesoła).

# świętoszek

30.10.2014 12:41

#ais napisał(a) 30.10.2014 12:05
Z tego, co widzę na stronie parafii Św Włodzimierza to proboszczem jest ks. Zbigniew Wojciechowski...(bla bla bla)...od tamtej pory przestałam chodzic do kościoła, gdzie ówczesnie byl proboszczem (dzielnica Warszawa Wesoła).
No i po co tutaj wypisujesz takie głupoty ?
Poplotkuj w pracy z kolegami i koleżankami.

 becia

31.10.2014 13:35

ja juz dawno powiedziałam ze kosciul to zalegalizowana mafia a pan z bródna niech sie nie mądrzy bo z nieba pieniadze nie spadaja a przcowac tszeba ja nie mam ksiedza w rodzinie wiec pracowac musze marmurów nie posiadam tak jak oni zlodzieje i furami po 100000 nie jezdze wiec uwazam ze laski nie robil powinien pochowac a za to jak sie zachowal powinien mocno oberwac osobiscie suchej nitki bym na nim nie zostawila pozałowal by ze ma taka parafianke

# ais

31.10.2014 14:56

#świętoszek napisał(a) 30.10.2014 12:41
No i po co tutaj wypisujesz takie głupoty ?
Poplotkuj w pracy z kolegami i koleżankami.

No tak, powinnam siedzieć cicho i dziękować panu księdzu, że raczył w ogóle cokolwiek do mnie powiedzieć (nieważne, że potraktował mnie jak przedmiot), gdyż mądre kościelne zasady głoszą:
"Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie." (św. Augustyn 354-430 - jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)
"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

# świętoszek

01.11.2014 10:49

#ais napisał(a) 31.10.2014 14:56
No tak, powinnam siedzieć cicho i dziękować panu księdzu, że raczył w ogóle cokolwiek do mnie powiedzieć
Wyjdź z transparentami i zaprotestuj przeciwko zniewadze głośno i dobitnie aby ludzie na ulicach faktycznie mogli usłyszeć co sensownego masz do powiedzenia.

# katoliki

03.11.2014 23:17

Urzad - niestety. Co nam z dziedzictwa JP2- czy takie osobki jak ten opisany chłopek maja prawo tak postepowac? Nie- on inął sie z powołaniem. Jesli kosció to urzad niech zbuduja prawdziwy urzad aby mozna było sie odwołac, a nie aby kazdy chłopek udawał najwyzszego

# świętoszek

04.11.2014 12:15

Narzekacze !
Zmieńcie wyznanie i chwalcie zmienione wraz z tamtejszymi "księdzami"
o innych nazwach (pastor, pop, rabin itp.) właściwych tamtejszym wyznaniom.

# stary warchoł

23.11.2014 14:24

LUDZIE muszą się odważyć i zacząć chować zmarłych bez księdza, a wówczas sukienkarze czarni zrozumieją że tracą kasę nie biorąc za pogrzeb.Oni kochają nie BOGA lecz kasę wiec nauczka dla nich byłaby wspaniała.

# ASIA

02.01.2015 03:42

Jeśli ktoś nie chodzi do kościoła, nie przyjmuje księdza po kolędzie, może się nie modli/ choć trudno to sprawdzić/ a swój kontakt z Kościołem zakończył na I Komunii św to PO CO MU KOŚCIELNY POGRZEB ? Na pokaz dla rodziny ... Tak jak ze ślubami- niech kościelne mają tylko ci, co są praktykujący.

# świętoszek

02.01.2015 10:43

#stary warchoł napisał(a) 23.11.2014 14:24
czarni zrozumieją że tracą kasę nie biorąc za pogrzeb.Oni kochają nie BOGA lecz kasę wiec nauczka dla nich byłaby wspaniała.
ty innego koloru od czerni, idź im to powiedz prosto w oczy zamiast pisania bzdur na forum.

# gra

12.01.2015 12:28

Ta parafia słynie z kontrowersyjnych zachowań . Kilka lat temu odmówiono chrztu dziecka bo rodzice nie mieli ślubu kościelnego tylko cywilny.Nie pomogła decyzja kurii że chrzest powinien być udzielony.Proboszcz powiedział nie i już .....Tak odpychają od siebie wiernych. Co z tego że to niby moja parafia....Są inne kościoły o wiele lepiej nastawione do ludzi......Najgorszy kościół jaki kiedykolwiek widziałam i o jakim słyszałam...

# obywatel

13.01.2015 00:16

Wybierajcie koscioły z prawdziwym ksiedzem, nie z urzednikami liczacymi kase. Mam nadzieje ze tacy pseudoksieza beda chowani samotnie. Zyczymy im aby nikt sie za nimi nie pomodlił - przez takich ludzie odchodza od koscioła

# lis

20.01.2015 22:24

Nie lubię klechów

# binpole

04.02.2015 20:39

To czym ten ksiądz różni się od tych którzy go nieprzyjmuja? Jezus wolał: Miłosierdzia chcę a nie ofiar. Ten ksiądz najwyraźniej nie wie co to znaczy? Grzesznik!

# zibbi

20.02.2015 16:27

coście tak się przyczepili do księży. Chodzisz do kościoła?Nie. To czemu życzysz sobie poganinie pogrzeb katolicki. Jeżeli nie chodzisz do kościoła to nie dajesz na tacę. księża z tego muszą pokryć koszty światła ogrzewania jedzenia ubrania, świec kościelnego, kwiatów robotników cmentarnych itp itd. A co, myślałeś że ludzie za darmo pracują? ksiądz płaci tak jak cywil. Niestety. A może ty byś się zatrudnił jako robotnik cmentarny.... Poza tym czemu się nie przyczepiasz do zusu do władz miejskich ....

# Rafał

22.02.2015 20:27

#Mieszkaniec Bródna napisał(a) 24.10.2013 23:20
Albo jest się katolikiem albo nie. Jak się jest to trzeba przestrzegać reguł katolickich. Są jeszcze cmentarze komunalne, gdzie nie ma tego problemu. Są cmentarze prawosławne, żydowskie, ewangelickie, itd. Przyczepiłeś się redaktorze do katolików. Niech się stara na pochowanie na cmentarzu żydowskim. Na pewno otrzyma identyczną odpowiedź jak u katolików. I co będzie artykuł na temat tego jak żydzi są wstrętni i okrutni.

A co ma piernik do wiatraka? Czy to, że się wpuści księdza po kolędzie jest jedynym wyznacznikiem wiary? Każdy ksiądz, który tak uważa minął się z powołaniem i powinien zakończyć służyć swoim wiernym i kościołowi. To kościół i księża są dla wiernych, a nie na odwrót.

# parafianka

18.03.2015 20:08

Tak chodzili do Kościoła, że księży z parafii nie znali.

# wikary

24.03.2015 11:23

Żaden proboszcz jako administrator parafii rzymsko-katolickiej nie ma prawa odmówić pochówku na cmentarzu parafialnym. Jeśli jest przeszkoda w obrzędzie pogrzebu katolickiego (Msza Św. i pogrzeb katolicki) to musi to być oparte albo na Prawie Kanonicznym albo wola zmarłej(ego) była taka, że nie życzy sobie pochówku z udziałem księdza. Po pogrzebie można zamówić w parafii Mszę Św. za zamarłą(ego) i żaden ksiądz nie powinien tego odmówić.

# jankas

08.04.2015 09:07

to jest chore ! kościołowi katolickiemu należą się rekolekcje i rachunek sumienia !!!!

# piotr57

26.11.2015 22:14

Uważam, że wierzę Bogu, uważam, że jestem katolikiem, uczestniczę w mszach niedzielnych, mam kontakt poprzez modlitwę z Bogiem, od czasu do czasu uczestniczę w rekolekcjach, albo dniach skupienia, w okresie Wielkanocnym spełniam swój obowiązek... itd. Jeśli jakiś wielebny ksiądz uważa, że nie spełniam warunków katolika, bo nie chcę przyjmować tzw.kolędy, to niech mi pokaże w jakim to przykazaniu jest napisane, że katolik jest zobowiązany raz w roku przyjmować kolędę. Uważam, że nie ma takiego obowiązku. A jeśli jakiś ksiądz straszy nie udzieleniem katolickiego pogrzebu, to według mnie powinien podlegać karze kościelnej w tym życiu, a karze piekielnej po śmierci, za nadużywanie swojego stanowiska i za szantażowanie uczciwych ludzi.

# Konrad

26.11.2015 23:56

Zagadka dla wierzacych:
Po co na kościołach są piorunochrony???

# katolik

28.11.2015 11:00

Tam sie dzieją cyrki, ksiądz dopuścił do komunni dzieci bez chrztu suce ktora miała bachory z czterema ojcami. Parafia parodia.

# Antek

12.01.2016 10:50

Wierzymy w Boga nie w księdza , a owi pasterze tak postępując przyczyniają się do coraz mniejszej frekwencji w kościele , a tym samym przyczyniają się do zmiany wiary przez społeczeństwo , co może przyczyniać się do rozwojem np islamu. Boże chroń nas od fanatyków i sługów religijnych co służą mamonie a nie Bogu , których pycha i własne ego jest ponad wiarę, od osądzania ludzi jest Bóg a nie księża i kościół . Księża stali się kuratorami i poborcami podatkowymi , dlaczego stale wyciągają łapy po kopertówkę , bo mamona jest ich celem , jeśli jest inaczej to niech przestaną pobierać haracz . W małej miejscowości nie możesz się wychlać w sprawie kościoła , gdyż cie zaszczują , tam nadal wikary jest Bogiem dla swych owieczek , więc jeśli chcesz mieć spokój to bierzesz udział w tej grze, Ale pamiętajmy modlimy i wierzymy w Boga a nie w księdza

# sdfgh

13.01.2016 09:34

Jeśli ten pani jego zmarła matka byli wierzący i należą do tej konkretnej parafii to trochę dziwne wydaje się że nie znają księdza...

# HAWK*

20.01.2016 16:17

Ten kościół to jakaś farsa, podczas załatwiania dokumentów do ślubu, musiałem "dać" na zapowiedzi, więc zapytałem jaką mam uiścić kwotę, usłyszałem " co łaska " więc położyłem 50 zł na stole, na co ksiądz przesunął je w moją stronę mówiąc " ale godna łaska". Nie wspominając już o budynku świętym, który w latach 90- tych był kościołem, a w którym osobiście przystąpiłem do pierwszej komunii świętej, wspominam o tym gdyż wychodzi na to, że udzielono mi tego sakramentu w garażu, bo własnie ówczesny kościół przerobiono na garaż :)

# onna

21.01.2016 19:25

#przyjaciółka rodziny zmarłej napisał(a) 26.10.2013 00:17
część 2:
W każdym bądź razie, gdy w głębokiej żałobie a wręcz jeszcze w szoku poszłam z moim przyjacielem (synem nieboszczki) do parafii Św. Włodzimierza zostaliśmy potraktowani przez proboszcza (prawdopodobnie to był proboszcz) najpierw jak intruzi a potem jak jacyś bandyci (ksiądz dosłownie wyrzucił nas za drzwi, kiedy poprosiłam go o nazwisko). Zero empatii, zero współczucia, zero ludzkich odruchów ze strony tego człowieka. I nie chodziło tu o pieniądze, bo liczyliśmy się z faktem poniesienia opłaty. Ale w moim mniemaniu powinno to wyglądać tak, że podając zaświadczenie ksiądz mówi "co łaska" i wtedy wręczamy mu zapłatę. Nie może tak być, że zrozpaczonemu człowiekowi ksiądz ostrym tonem mówi prosto w twarz, że nie wyda zgody na pochowanie jego matki!
Suma sumarum pogrzeb został odprawiony w kaplicy na terenie Cmentarza Północnego przez Księdza Piotra - przez prawdziwego Księdza przez duże K! To dzięki niemu zaczęliśmy pomału dochodzić do siebie. Potrafił odpowiednimi słowami ukoić nasz ból i dać pociechę. Dzięki niemu odzyskaliśmy wiarę w Kościół. Ale w Kościół w sensie duchowym, jako wspólnotę ludzi wierzących, a nie kościół polski, czyli grupę ludzi w czarnych szatach budujących coraz wystawniejsze budynki z krzyżami.
Mam nadzieję, że nieco dokładniej nakreśliłam Państwu całą sytuację i skłoniłam do nieco głębszej refleksji.
Kościół nie chciał podjąć dialogu w ww. sprawie. Z reporterem nie chciał rozmawiać proboszcz parafii Św. Włodzimierza (bezczelnie rzucając słuchawką) a rzecznik prasowy Kurii Warszawsko-Praskiej stwierdził, że nie będzie rozmawiał z mediami - to jakie on w końcu zajmuje stanowisko???
Głowa mała...

To wszystko co Pani tu opisała trzeba było powiedzieć księdzu, myślę, że zrozumiałby i inaczej podszedł do tematu.

# Parafianak

17.07.2016 22:37

Ksiądz Proboszcz za wystawienie papierka, który umozliwia odprawienie mszy żałobnej w kościele na cmentarzu zażądał kwoty 50 PLN, od chorej psychicznie kobiety!!!!
To skandal!!! Ale paragonu nie wydaje, czy FV.
Robią co chcą. Jak jest cennik to nich go umieszczą na staronie i wydają paragany
Kościól na większa szara strefa podatkowa
A co pryjmowania księdza po kolendzie, to jak ksiądz przychodzi o 16-tej, a ja pracuję do 17-tej, to ja nie będę biegała po całym osiedlu i szukała łaskawcy. Ludzie pracują i wolne nikt nie będzie brał, bo przychodzi poborca

# Gość

17.07.2016 22:39

Zastanawiam się w takim razie gdzie idzie nauka papieża o ubóstwie.... śmiechu warte

# Go%u015B%u0107

17.07.2016 22:41

Proboszcz w tym kościele sam powinien się zastanowić nad sensem własnej posługi i wiary, a nie oceniać innych.
Ja jak mam coś do załatwienia w kancelarii, to zawsze dzwonię i pytam w jakich dniach on urzęduję, żeby się na niego nie natknąć

# świętoszek

18.07.2016 18:48

po co tu na forum pi er dol i cie kocopoły, idźcie im to powiedzcie prosto w oczy tym, których tu opluwacie zamiast pisania bzdur na forum. macie odwagę im wygarnąć czy tylko nadwagę lub niedowagę umysłową ?

# JoN

19.11.2016 17:37

Oczywiście wydanie zaświadczenie o tym żeby pogrzeb odbył się w innym kosciele co łaska ale minimum 100 zl,czy to jest normalne....

# cóż

24.11.2016 12:34

Tak to jest, jak ktoś nie potrafi się zdecydować, czy leżeć plackiem przed klechami, czy jednak nie.

# Nac

29.12.2016 22:29

Niektórzy nauczyli się traktować Kościół jak market z usługami religijnymi. Potrzebna usługa, bo wypada ochrzcić albo pogrzebać to wtedy idą po usługę i nagle dziwią się, że trzeba spełnić jakieś wymagania. Jeśli ktoś za życia omijał szerokim łukiem kościół, to trudno go tam ciągnąć po śmierci. To chyba oczywiste i logiczne. Dziwić się i rozważać, że Kościół stawia jakieś wymagania swoim wyznawcom, to albo naiwność albo daleko posunięta głupota. Jak nie chodzisz za życia, to bądź konsekwentny i nie pchaj się tam także po śmierci.

# Nac

29.12.2016 22:41

A co do tych opłat: rzeczywiście powinni absolutnie nic nie brać, a za prąd, wodę, utrzymanie, podatki itp niech zapłacą aniołowie, archaniołowie, święci i błogosławieni, a najlepiej sam Pan Jezus.

# Tsyvil

04.01.2017 13:14

Przecież mogli ją pochować bez księdza. Z cywilnym, tzw. miszczem ceremonii. Zmarłemu jest już wszystko jedno, kto go żegna.

# Wykopany

05.08.2017 11:19

Ten nowy probosz to ZŁY człowiek przed chwilą sam zostałem w ten sposób potraktowany. Wziął wyszedł do 2 pokoju wziął szarą karteczkę i stwierdził że od 1999 roku nikt nie przyjmował księdza. A ja chciałem tylko zgodę na pogrzeb w innej parafii. Nie pomogły tłumaczenia że my mieszkamy od kilku lat ojciec był zchorowany. A my przyjmujemy księdza co roku itd. Stwierdziłem po łacinie podwórkowej .......... Skutek będzie taki nigdy więcej żaden ksiądz z tej parafii nie przystąpi progu mojego domu. Zawsze mogę się pomodlić w domu .

# Bożena

16.08.2017 19:45

Ksiądz Proboszcz to człowiek podkreślający swoją wadze i wyższość. Jestem z ursynowskiej parafii. W kościele Św. Włodzimierza załatwiałam w grudniu pogrzeb Taty. W maju próbowałam zamówić mszę, ale zrezygnowałam z powodu nieżyczliwego i grubiańskiego zachowana Księdza Proboszcza. Ponieważ jest to parafia mojej mamy, postanowiłam wczoraj, tj. 15 sierpnia jeszcze spróbować zamówić mszę na grudzień - rocznica śmierci Taty. Po dwóch niemiłych kontaktach z proboszczem postanowiłam się nie zrażać. Mszę zamówiłam, ale nigdy już w tym kościele tego nie zrobię. Ksiądz Proboszcz wspaniale odprawia mszę, modli się, mówi piękne homilie, ale nie nadaje się do załatwiania spraw z ludźmi. Jest wyjątkowo nieprzyjemny, przy jednoczesnej próbie sprawiania wrażenia życzliwego.
A w kwestii powyższej dyskusji chcę napisać, że rozumiem stanowisko księży w kwestii chrześcijańskiego pogrzebu. Jeśli ktoś omija kościół szerokim łukiem, do końca nie chce sakramentu pojednania to jak można się dziwić, że ksiądz nie chce pochować takiej osoby?

# edi

16.10.2017 14:58

#*czytelnik* napisał(a) 24.10.2013 23:54
Przyjmowanie księdza po kolędzie nie jest obowiązkowe i nie świadczy o tym czy ktoś wierzy czy nie. Pani mogła być starszą osobą bądź była chora i może to był powód nie przyjmowania księdza po kolędzie. Równie dobrze mogła przyjmować księdza u znajomej na innym osiedlu. Po za tym kanon 1184, kodeksu prawa kanonicznego nic nie wspomina o tym aby odmówić pochówku osobie która nie przyjmowała księdza po kolędzie. Zwyczajny brak empatii i ks. który powinien się wstydzić
dokładnie tak nic dodać nic ująć!!!!

 Daro

16.10.2017 23:27

Niedawno potrzebowałem zaświadczenie że mogę być chrzestnym, od księdza w kancelarii usłyszałem że jestem bezbożnikiem i będę smażyć się w piekle ponieważ nie chodzę do kościoła w każde święto
Nie będę się zagłębiał w szczegóły ale pracuję na zmiany
Ok trudno jestem bezbożnikiem, kocioł ze smołą mam naszykowany
Przyszła niedziela, chrzciny, w kościele zarezerwowane miejsca dla rodziców i chrzestnych, na samym środku ławki siedzi starsza pani, siostra prosi ją aby się przesunęła tak aby wszyscy mogli się zmieścić
Starsza pani z obłędem w oczach zaczyna walić ręką w ławkę, wykrzykiwać że to jest jej miejsce, że ona chodzi co niedzielę do kościoła, że tylko ona jest wierząca
Kochani, tak wygląda wiara większości Polaków, ta kobieta nie wyniosła NIC z nauki kościoła, na mszę idzie tylko po to aby bezmyślnie bez żadnej refleksji odfajczyć te 60 minut
Gdzie to postępowanie wyniesione z nauki kościoła, gdzie to miłosierdzie, dobro, szacunek dla innych
Jeżeli jedynym kryterium oceny "prawdziwego katolika" jest jedynie jego udział we mszy to naprawdę współczuję nasza wiara jest baaardzo płytka

# lusia

10.02.2019 21:40

Profesjonalne podejście pracowników firmy pogrzebowej www.dpsz.pl zasługuje na wielkie uznanie. Wysoka kultura osobista i wyjątkowe podejście do klienta to dodatkowe atuty. Nie musiałam angażować się w żadne formalności. Była to dla mnie duża ulga w tej smutnej chwili.

# Neutralny Kot

24.05.2019 23:13

Potrzebujemy w parlamencie osób takich jak Karol Karski. On będzie walczył o interesy Polski w europie!
https://imgur.com/a/WXClvfW
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break