REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Rafał

12.12.2014 09:33

Inną, równie irytującą pozycją jest zakładanie nogi na nogę. Może nie zajmują w ten sposów dwóch miejsc siędzących, za to utrudniają swobone przejście.

# Osiem

13.12.2014 09:41

Uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć! Kampanie społeczne w każdym możliwym środku przekazu. Telewizja publiczna powinna to wziąć w ramy swojej misji i zamiast kretyńskich reklam realizować społeczną edukację. Zagonić celebrytów do akcji uświadamiających, będzie z nich jakiś pożytek. Wywieszać plakaty w metrze i na przystankach tramwajowych. Tematów do poruszenia jest mnóstwo: od właściwego używanie telefonów komórkowych w autobusie po zasady korzystania ze schodów ruchomych. Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z podstawowych zasad społecznego współżycia i jedynie edukacja może to zmienić.

# nowoczesne trendy

13.12.2014 10:30

Problem w tym, że siedzenia są za wąskie.
Poza tym takie są skutki bezstresowego wychowania nowoczesnych trendów.

REKLAMA

# gordon

13.12.2014 14:33

Problem występuje też w rodzaju żeńskim, choć objawia się w nieco inny sposób: zakładanie nogi na nogę w taki sposób, by móc wyczyścić podeszwę buta o spodnie współpasażera. Dotyczy raczej młodych koiet, a zwrócenie uwagi skutkuje tylko pozorowanym cofnięciem buta, po czym za chwilę sytuacja wraca do "normy"

# Dor

14.12.2014 17:45

Najbardziej mnie denerwuje palenie na przystankach i głośne rozmowy przez komórkę w tramwaju, młodym ludziom brakuje dobrego wychowania albo dobrych wzorców, najchętniej wcielają w życie hasło 'róbta co chceta'.

# Ńik

14.12.2014 23:28

No tak, jasne, nóżki razem, najlepiej jedna na drugą, do tego jeszcze dwie pary kaleson bez rozporka i laptop na samym kroku, a potem lament, żeby pozaustrojowe im finansować, bo zupełnie nie rozumieją, skąd tak mało plemników w spermie. Ludzie! przecież to jest kampania typu "Noś gorset" albo "Obrzezuj córki"! CIEMNOTA!!!
To samo z Veturilo: XXI w., a miasto wydaje ciężkie pieniądze na promowanie siodełek rowerowych z noskiem, które uszkadzają krocze nawet kobietom!

REKLAMA

# Lusia

15.12.2014 19:19

Mnie najbardziej denerwują pasażerowie stojący w drzwiach mimo,że nie wysiadają,bardzo utrudniają wchodzenie i wychodzenie z autobusu.

# Elka

18.12.2014 19:05

Panowie wietrzą jaja. Panowie i panie - pupy trzeba myć codziennie!
Żyjemy w europejskiej stolicy to jakiś poziom trzeba trzymać.
Poproszę też o informacyjną kampanię społeczną dotyczącą konieczności dbania o higienę, bo te smrody współpasażerów czasem trudno znieść. Ludzie palący papierosy też nie zdają sobie sprawy, że ich ciuchy capią jak popielniczki.

# gość

19.12.2014 12:03

#Elka napisał(a) 18.12.2014 19:05
Panowie wietrzą jaja. Panowie i panie - pupy trzeba myć codziennie!
Żyjemy w europejskiej stolicy to jakiś poziom trzeba trzymać.
Więc jakiś poziom jest. jakiś jak słusznie zauważyłaś. Innego nie potrzeba. Jakiś zupełnie wystarczy.
Panowie wietrzą jaja, panie wietrzą cipki. Nowoczesność, bezstresowość. Taki poziom trzymać.

REKLAMA

# Rafał

19.12.2014 17:54

@gordon
Nogę na nogę zakładają też panowie, tylko w nieco inny sposób :)
@Dor
Młodym brakuje dobrych wzorców, bo starsi równie głośno gadają przez telefon komórkowy i równie często palą na przystankach nie zwracając uwagi na innych.

# portyk

20.12.2014 12:04

Rozkrok - bardzo przydatna figura ćwiczena zdrowie i urodę.

# Kaśka

08.01.2015 13:01

@Dor - z mojego doświadczenia głośne rozmowy przez telefon komórkowy to jednak domena ludzi starszych. Nie można się im specjalnie dziwić, z wiekiem słuch zawodzi. Wczoraj przykładowo babcia (bardzo sympatyczna nota bene) rozmawiała w SMKce przy użyciu trybu głośnomówiącego. No cóż, skoro dzięki temu się dogadała - to już plus. Dla mnie osobiście bardzo przykrą (nie palę więc pewnie jestem przeczulona) sprawą jest palenie na przystanku i wyrzucanie papierosa już w drzwiach autobusu. Pomijając sam fakt śmiecenia na ulicy, do autobusu wchodzi mocno uperfumowany osobnik.

REKLAMA

# do "Kaska"

09.01.2015 21:39

#Kaśka napisał(a) 08.01.2015 13:01
do autobusu wchodzi mocno uperfumowany osobnik.
który osobnik ?

# przem503

12.01.2015 10:37

a co z palącymi co ostatniego bucha z palonego papierosa na przystanku (jest ponoć zakaz palenia na przystankach) zabierają z sobą do autobusu i wypuszczają wewnątrz; palenie elek. papierosów wewnątrz komunikacji... problem z siedzeniem w rozkroku jest tu najmniejszym problemem...

# zxcd

13.01.2015 08:28

Dla mnie gorsze jest jak ktoś siedzi i ma ręce włożone do kieszeni wtedy jego łokcie zajmują spokojnie dwa miejsca:)

REKLAMA

 kate_ti

15.01.2015 10:26

eee mnie to najbardziej wkurzają stare babcie, które portafią na jednym siedzeniu położyć torbę, a na drugim swój beret i jeszcze parzyć "z pod byka" gdy ktoś usiądzie na 4 miejscu

# RAZR

19.01.2015 11:22

Mam 198 cm wzrostu i w komunikacji miejskiej szczególnie na siedzeniach w metrze MUSZĘ siedzieć w rozkroku
Ze złączonymi siedzeniami siedzę skulony z kolanami pod brodą

# qwerty

23.01.2015 15:01

To dotyczy też kobiet i ich ubioru. Siądzie taka młoda, ładna, zgrabna dziewczyna w krótkiej spódnicy na przeciwko ciebie. Człowiek sobie myśli "tylko nie dostań erekcji, tylko nie dostań erekcji" a one jak na złość dostają :)

REKLAMA

# 176

25.01.2015 00:33

No i jeszcze kwestia małych dzieci - mamy ich nie pilnują, a pociechy z rozkoszą, siedząc na miejscach, kopią i brudzą ubrania współpasażerów - a mamy nawet ich nie przeproszą...

# albercikzbielan

04.02.2015 08:42

kate_ti napisała 15.01.2015 10:26
eee mnie to najbardziej wkurzają stare babcie, które portafią na jednym siedzeniu położyć torbę, a na drugim swój beret i jeszcze parzyć "z pod byka" gdy ktoś usiądzie na 4 miejscu
dokladnie.... albo swoja siatke z zakupami na siedzeniu bo torba tez musi |odpoczac..."ostatnio nawet na ulicy aspekt kobieta zamiast postawic siatki z zakupami na ziemi to nie ... wolala zajac cala lawke praktycznie swoimi zakupami na przystanku ... :| zenada...

# leo

07.02.2015 19:36

Kolejny temat sfrustrowanej feministki która żeby odbić się od dna na jakim się znajduje musi pisać,pisać,pisać .... !!! Proponuję artykuł o ludziach dłubiących w nosie i wycierających palce o siedzenie.To dopiero będzie gorący temat !!!

REKLAMA

# El_Feurdz

10.02.2015 12:26

jak ktoś nie ma jąder, to może siedzieć ze złożonymi nogami. Ale, drogie panie, my na prawdę nie możemy tak siedzieć. To nie nasze "widzimisię", anie brak wychowania, tylko nasza budowa wymusza siedzenie w lekkim rozkroku. Owszem, jądra nie są z kryształu, ale też nie zostawiamy ich w domu. Nosimy zawsze przy sobie. A ściśnięte na prawdę bolą. Natomiast Wy, drogie panie, mogłybyście trochę uważać z waszymi torebkami w komunikacji miejskiej.

# portyk

10.02.2015 13:44

Obijanie się lub ściskanie jąder mogłoby wywołać eksplozję jądrową.
Rozkrok jest stosowany dla ogólnego bezpieczeństwa.

# doko

21.02.2015 19:12

Mnie bardziej przeszkadza to, że ogromna część pasażerów się nie myje i zwyczajnie ŚMIERDZI - problem dotyczy głównie mężczyzn. I wcale nie mam tu na myśli tylko bezdomnych.

REKLAMA

# grogi

25.02.2015 01:27

po to sa faceci aby siedziec jak panowe ,a panie stoja i niech sie poloza swym panom pod nogi

# jaa

03.03.2015 19:40

#Rafał napisał(a) 12.12.2014 09:33
Inną, równie irytującą pozycją jest zakładanie nogi na nogę. Może nie zajmują w ten sposów dwóch miejsc siędzących, za to utrudniają swobone przejście.
a w KM'kach czasem nie da się siedzieć vis a vis takiej osoby

# blululu

12.03.2015 02:53

taaaa, to trzeba myć, nie wietrzyć!!!

# Nadia

16.03.2015 16:18

nie sądzicie, że jest to temat dość absurdalny, niech każdy siedzi jak mu się żywnie podoba byle mnie nie dotyka butem, poza tym 80% młodzieży w ten sposób siedzi " mniej lub bardziej rozwarty", noga na nogę u mężczyzn to raczej z wiekiem przychodzi. Po za tym bardzije skupiłabym się na wulgaryzmach w miejscach publicznych jak metro tramwaj itd, to razi w oczy a nie rozkroczony facet, no chyba, że krok ma brudny;)

# obserwatorka

21.03.2015 21:44

Nie tylko młodym ludziom brakuje dobrego wychowania, bo i osoby starsze też nie zawsze zachowują się kulturalnie, sama niejednokrotnie tego doświadczyłam. Moim zdaniem żadne kampanie nie pomogą w tym, aby ludzie zachowywali się lepiej, to zależy wyłącznie od nich samych, a inni mogą mieć tylko nadzieję na to, że osób, które mają na uwadze drugiego człowieka będzie coraz więcej.

# jaczylija

22.03.2015 22:04

najfajniejsze sa rozmowy przez telefon ustawiony w trybie glosno muwiacym przez mlodziencow

# pisanek

14.04.2015 22:09

gdybyście miały jaja też byście tak siedziały!

# karacik

15.04.2015 10:10

Kazdy z tych polaczkow chce widocznie poczuc sie jak Putin.Choćby w tramwaju.

# Kuba

22.04.2015 09:38

Od góry do pasa jestem XXXL a od pasa w dół M.
Zajmuję zawsze półtora miejsca.
Proszę o rade co mam robić?

# Znafca

25.04.2015 09:19

"
14.12.2014 17:45
#Dor
Najbardziej mnie denerwuje palenie na przystankach i głośne rozmowy przez komórkę w tramwaju, młodym ludziom brakuje dobrego wychowania albo dobrych wzorców, najchętniej wcielają w życie hasło 'róbta co chceta'.
"
Palenie tytoniu to odmiana terroryzmu(częściowo połączonego ze skłonnościami samobójczymi) i za to powinno się wysyłać do pierdla.

# gość

25.04.2015 10:50

Najwyższy czas wrócić do natury tym bardziej, że nastała ciepła pora roku.

 tm48

25.04.2015 16:48

Jestem mężczyzną i uważam faceta w rozkroku za "nieestetyczne". PANOWIE

# gość

26.04.2015 10:30

Piękna natura organizmów żywych jest nieestetyczna ?
"tm48", z której planety przybyłeś ?

# myśląc

16.05.2015 19:52

Znaleźli sobie temat zastępczy. Aby zająć "rozkrokiem" 3 miejsca, należałoby rozkraczyć się na 180 stopni. ZTM wciela akcję upychania ludzi w środkach komunikacji miejskiej, potem zmniejszą częstotliwość kursowania , a na końcu wprowadzą krótsze autobusy. Gdy ludzie przestaną się rozkraczać to się jakoś upchną.

# hasło tematu

23.05.2015 11:16

Hasło tematu:
Tyle miejsca ile Rozkroku.

# Franki

02.06.2015 09:25

Zacznijmy od przykładu z góry a nie zwalajmy na młodzież ! Ja w średnim wieku widzę równy udział młodych i starych w braku kultury.

# zawijacz

02.06.2015 12:19

#Franki napisał(a) 02.06.2015 09:25
Zacznijmy od przykładu z góry a nie zwalajmy na młodzież !
Ryba psuje się od głowy.

# babobi

11.10.2015 13:18

W budynku na Ursynowie wybiła kanalizacja. "Smród czuć od środy" bo wypływają fekalia, a nikt się nie interesował przez cztery dni. W efekcie płynne odchody zalały piwnicę aż po kostki. Próbowaliśmy skontaktować się z administracją budynku. Bezskutecznie. Co robić ? Tylko załamywać ręce.

 wlodekher

12.10.2015 13:44

Może wygląda to faktycznie jakoś nieestetycznie, ale to podchodzi w popadanie pod paranoję. Niedługo okaże się, że będzie trzeba siedzieć nóżka przy nóżce i z rączkami na kolanach, żeby tylko nikogo z boku nie dotknąć, nie szturchnąć etc. Nie należę do szczupłych osób, więc rozumiem, że komunikacją nie powinienem jeździć, bo nie mieszczę się w zakres szerokości fotela, oferowany przez miejską komunikację. Myślę, że jest o wiele więcej innych kwestii, bardziej denerwujących, jak na przykład papierosy na przystankach. Niech błahostki nie odciągają nas od tego co istotne.

 manix

13.10.2015 10:32

denerwujące sytuacje z komunikacji miejskiej to niestety temat rzeka..
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024