REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Papu

25.06.2014 21:09

Przede wszystkim niech zamiotą i umyją tą ulice oraz chodnik, ponieważ brud i syf jest tam niemiłosierny. Niech wykonają tą kanalizacje jak najszybciej a nie rozkładają to w latach na raty bo ile można ludziom zamykać ten nieduży kawałek ulicy Głębockiej? To jakaś paranoja!!!

# Marco Polo

25.06.2014 22:29

Wow, zrobili tylko do szkoły i na wybory, bo to było konieczne. A dalej to już na św. Nigdy. A że ulicy nie wyremonują? No coż, miasto jak zwykle nie da kasy na ZB. Parę metrów kanalizacji rozłożone na lata?! Chory kraj. A dalej? A Kąty? W 2050r? Tu nawet nie działa hasło: ,, by żyło się lepiej".

# Marysia

26.06.2014 08:11

Tytuł publikacji:
"Otwierają Głębocką! Kiedy znowu zamkną?"
W tekście odpowiedź na to pytanie:
"MPWiK powróci do swojej inwestycji dopiero na wiosnę. W 2015 roku zaplanowano odcinek od Lewandowa".
Pyta i odpowiada ta sama osoba - Anna Sadowska.
Ponieważ odpowiedź jest znana, dalsza dyskusja jest zbędna.

REKLAMA

# mieszkaniec_

26.06.2014 11:16

Może niech radny.com.pl zablokuje budowę kanalizacji? Tak, jak zablokował rozbudowę Światowida. Do blokowania to on się nadaje, bo chyba do niczego innego.

# qwer

26.06.2014 12:09

#mieszkaniec_ napisał(a) 26.06.2014 11:16
Może niech radny.com.pl zablokuje budowę kanalizacji? Tak, jak zablokował rozbudowę Światowida. Do blokowania to on się nadaje, bo chyba do niczego innego.
100% racji! Precz z p. Tumaszem

# podroznik

26.06.2014 13:28

Przecież wyraźnie szef ZTMu pisał i mówił, że ZTM podjął decyzję o przeprojektowaniu ulicy i zamiast 2 x 3 ma być 2 x 2 wykonane w tym samym terminie. Więc co tu i kto Ci zablokował? Chyba sam się blokujesz umysłowo.

REKLAMA

# gość

26.06.2014 13:39

Wybory coraz bliżej to i jadu od tracących władzę coraz więcej.

# MArco

26.06.2014 20:44

Chyba sam się blokujesz, podróżniku. To na wyraźne życzenie Tumasza i paru wiechrzycieli przycieto , ku radosci ZDM i ich pieniędzy, Światowida. Miasto ma oszczędności, a Tarcho poczeka na ulicę parę lat

 tarantula01

27.06.2014 06:31

Zaraz zaraz: pierwotny termin realizacji inwestycji - ul. Światowida 2x3 (nie wiadomo czy byłby dotrzymany) to 2016 r.
Po zmianach zapowiedzianych przez ZTM i budowie Światowida 2x2, termin realizacji inwestycji to połowa 2016 r.
"Zgodnie z informacją podaną przez wicedyrektora Puchalskiego wykonawca ma wejść na budowę w drugim półroczu 2015 roku a inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2016 r. "
Absolutnie nic się nie zmieniło w harmonogramie prac, a będzie nawet 1,5 mln zł oszczędności:
"Radości nie krył radny Wojciech Tumasz: - Po sześciu latach walki o Światowida w przekroju 2x2 wreszcie udało się przekonać do tego urzędników. Pytanie, kto odpowie za bezsensowne wydanie ponad 250 tys. zł, które przeznaczono na anulowany projekt drugiej jezdni?
- To pytanie nie do mnie - ripostował Puchalski, który odpowiada za inwestycje ZTM dopiero od trzech miesięcy. - Mogę powiedzieć, że oszczędności związane z budową węższej drugiej jezdni, będą znacznie większe niż 250 tys. zł. Zaoszczędzimy 1-1,5 mln zł.
Potwierdził jednocześnie, że wstrzymanie budowy drugiej jezdni nie zatrzyma budowy linii tramwajowej. - To inwestycja podzielona na etapy - mówi Puchalski. - Etap I to linia tramwajowa, która i tak zostałaby oddana do użytku przed nową jezdnią."
Ja rozumiem chęć zaszkodzenia mi, ale jakoś kiepsko się to udaje. Ludzie potrafią myśleć, czego nie można było powiedzieć o poprzednim kierownictwie ZTM.
http://tustolica.pl/projekt-poszerzenia-swiatowida-bedzie-zmieniony-przebudowa-opozniona_67230
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

27.06.2014 06:31

Zaraz zaraz: pierwotny termin realizacji inwestycji - ul. Światowida 2x3 (nie wiadomo czy byłby dotrzymany) to 2016 r.
Po zmianach zapowiedzianych przez ZTM i budowie Światowida 2x2, termin realizacji inwestycji to połowa 2016 r.
"Zgodnie z informacją podaną przez wicedyrektora Puchalskiego wykonawca ma wejść na budowę w drugim półroczu 2015 roku a inwestycja ma być gotowa na wiosnę 2016 r. "
Absolutnie nic się nie zmieniło w harmonogramie prac, a będzie nawet 1,5 mln zł oszczędności:
"Radości nie krył radny Wojciech Tumasz: - Po sześciu latach walki o Światowida w przekroju 2x2 wreszcie udało się przekonać do tego urzędników. Pytanie, kto odpowie za bezsensowne wydanie ponad 250 tys. zł, które przeznaczono na anulowany projekt drugiej jezdni?
- To pytanie nie do mnie - ripostował Puchalski, który odpowiada za inwestycje ZTM dopiero od trzech miesięcy. - Mogę powiedzieć, że oszczędności związane z budową węższej drugiej jezdni, będą znacznie większe niż 250 tys. zł. Zaoszczędzimy 1-1,5 mln zł.
Potwierdził jednocześnie, że wstrzymanie budowy drugiej jezdni nie zatrzyma budowy linii tramwajowej. - To inwestycja podzielona na etapy - mówi Puchalski. - Etap I to linia tramwajowa, która i tak zostałaby oddana do użytku przed nową jezdnią."
Ja rozumiem chęć zaszkodzenia mi, ale jakoś kiepsko się to udaje. Ludzie potrafią myśleć, czego nie można było powiedzieć o poprzednim kierownictwie ZTM.
http://tustolica.pl/projekt-poszerzenia-swiatowida-bedzie-zmieniony-przebudowa-opozniona_67230
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Marco Polo

27.06.2014 07:26

To może te oszczędności przerzucą na Drogi powiatowe ZB ( Ostródzka, Białołecka, Kąty)? Do roboty panowie Tumasz, Roszak, Smoczynski. Mozecie się wykazać i zdobyć głosy i pokazać jak was traktuja w mieście.

# refleksja

27.06.2014 07:34

Może istnieć jeszcze inne rozwiązanie.
Oszczędności mogą zostać przeznaczone na premie dla "ważnych tego świata" w uznaniu za wykazanie oszczędności.
Może tak być ale nie musi.
Może istnieć jeszcze inne rozwiązanie.
Rozwiązań może być wiele.
...

REKLAMA

# podroznik

27.06.2014 14:30

Wy się tam obywatelu Marco Polo nie wysługujcie Tumaszem na wschodniej Białołęce, bo radny Tumasz o ile wiem jest radnym z Nowodworów i tu chyba będzie kandydował. Natomiast radnym ze wschodniej Białołęki jest waćpan Jaworski Piotr, obecny Burmistrz zresztą. I powinien się wykazywać, zwłaszcza że ma największe możliwości.

 tarantula01

28.06.2014 10:45

Uważam, że te oszczędności powinny zostać wykorzystane w zachodniej części dzielnicy. One mogą być mniejsze, bo obecny projekt przebudowy Światowida (ten co jest odbierany przez ZTM w przekroju 2x3) nie przewidywał modernizacji istniejących: chodnika i drogi rowerowej wzdłuż Światowida.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

28.06.2014 10:45

Uważam, że te oszczędności powinny zostać wykorzystane w zachodniej części dzielnicy. One mogą być mniejsze, bo obecny projekt przebudowy Światowida (ten co jest odbierany przez ZTM w przekroju 2x3) nie przewidywał modernizacji istniejących: chodnika i drogi rowerowej wzdłuż Światowida.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# refleksja

28.06.2014 11:57

Ja też tak uważam, że oszczędności powinny być wykorzystane na inne potrzebne cele w wiejskiej części Białołęki.
Tylko co wynika z tego, że sobie tak uważamy i być może tak uważa wielu mieszkańców dzielnicy ?
Nic nie wynika z naszego uważania, dokładnie nic.

# głębocka96

28.06.2014 13:20

Panie Tumasz, czy mógłby Pan przedstawić, jak wygląda podział środków na remonty i budowę ulic i chodników w poszczególnych częściach dzielnicy w ostatnich 7 latach? Chodzi o wszystkie źródła finansowania.
1. zachodnia część do Modlińskiej
2. od Modlińskiej do Płochocińskiej
3. część domkowa ZB od Berensona do płn granicy miasta
4. część blokowa ZB od Trasy Toruńskiej do Berensona
Jestem ciekawy, jak to wygląda.

# goryl

29.06.2014 07:48

Tez jestem ciekawy bo dzielnica tylko wszystkie srodki daje na tarchomin tak wyglada.

REKLAMA

# refleksja

29.06.2014 08:32

tarantula01 napisał(a) 28.06.2014 10:45
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
Ja też pana pozdrawiam i proszę aby pan pozdrowił od nas swoje koleżanki i kolegów ze wszystkich opcji mających wpływ na finansowanie i realizację polityki pieniężnej wiejskiej części dzielnicy.

 tarantula01

29.06.2014 20:49

Bez wątpienia największym beneficjentem jest kawałek dzielnicy na zachód od ul. Modlińskiej: wydatki na ulice co najmniej 1 mld 300 mln zł
Potem część blokowa ZB od Trasy Toruńskiej do Berensona - ponad 800 mln zł
Potem fragment dzielnicy od Modlińskiej do Płochocińskiej - ok. 70 mln zł
Na końcu część domkowa ZB od Berensona do płn granicy miasta - ok. 10 mln zł
Natomiast jeśli chodzi o szczegóły, to należy złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Burmistrza Dzielnicy w tej sprawie i obywatel otrzyma odpowiedź równie szybko co ja (do 14 dni).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

29.06.2014 20:49

Bez wątpienia największym beneficjentem jest kawałek dzielnicy na zachód od ul. Modlińskiej: wydatki na ulice co najmniej 1 mld 300 mln zł
Potem część blokowa ZB od Trasy Toruńskiej do Berensona - ponad 800 mln zł
Potem fragment dzielnicy od Modlińskiej do Płochocińskiej - ok. 70 mln zł
Na końcu część domkowa ZB od Berensona do płn granicy miasta - ok. 10 mln zł
Natomiast jeśli chodzi o szczegóły, to należy złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Burmistrza Dzielnicy w tej sprawie i obywatel otrzyma odpowiedź równie szybko co ja (do 14 dni).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# głębocka96

29.06.2014 21:44

Pardon, odrzućmy inwestycje GDDKiA. Czyli skupmy się na inwestycjach miejskich (dzielnicowych i ogólnomiejskich), bo wychodzą kwoty absurdalne, czyli 800 mln na bloki na ZB.

# kaktus

30.06.2014 21:21

Jak dzielnica ma zamiar zapobiec "korkom" w tej części Białołęki ?

# sobieradzik

01.07.2014 12:28

W zamierzeniach dzielnicy zapobieganie "korkom" jest nierealne i mało interesujące.
Niechaj każdy sobie radzi tak jak potrafi najlepiej.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024