REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie, ogrzewanie

22.04.2016 11:12 #polina
Zna ktoś zagadnienie pompy ciepła? Interesuje mnie ich oferta: pompy ciepła Wroclaw, połączona z ogrzewaniem podłogowym. Da się to zrobić?
15.05.2016 13:28 Adamo12
Mnie też temat mocno interesował, ale koszty mnie przerosły i ostatecznie wyszło jak u większości Polaków. Ogrzewanie podłogowe na propan i kominek w salonie - też jest dobrze tylko koszty nieco ;) wyższe.
22.07.2016 09:48 #kasia21
a co myślicie na temat ogrzewania na podczerwień - mat i paneli grzejnych. Coś takiego - http:// greenie-world.com /rodzaj/ogrzewanie-podczerwienia/ ?
Czytałam trochę w necie i wydaje się, że takie rozwiązanie ma same plusy.
Ponieważ ogrzewanie za pomocą podczerwieni, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek systemu grzewczego, nie ogrzewa tylko powietrza w pomieszczeniu, a więc nie powoduje ono konwekcji (ruchu) powietrza w pomieszczeniu, tym samym jest to idealne źródło ogrzewania dla osób chorych na alergię, astmę, etc.
Powietrze w pomieszczeniu ogrzewanym podczerwienią nie ulega wysuszeniu, tym samym nie powoduje uciążliwego wysychania śluzówki nosa, wspomagając tym samym procesie zdrowienia przy przeziębieniach i katarze.
Ciepło promieniowania podczerwonego absorbowane jest przede wszystkim przez ściany, sufit i podłogę pomieszczenia, tym samym zapobiega to powstawaniu wilgoci i rozwojowi grzybów i pleśni, tworząc jednocześnie zdrową i przyjazną człowiekowi atmosferę.
Zakumulowane ciepło w ścianach pomieszczenia jest znacznie dłużej oddawane do otoczenia, niż robi to powietrze, które wyziębia się prawie natychmiast, gdyż nie posiada nośności cieplnej.
Jestem ciekawa jak to wygląda w rzeczywistości?
22.08.2016 16:11 #Tadde
Mnie bardziej interesuje olej opałowy lekki kupiłe dom z takim rozwiązaniem i szukam informacji o paliwie i dostawcach.
29.08.2016 11:10 #fotoaa
Jak chcecie oszczędzać to sobie zamontujcie po prostu takie ogrzewanie instalacja gazowe mazowieckie zobaczycie ile na tym zarobicie.
15.11.2016 15:33 nataliarw
Na ogrzewaniu możecie akurat dużo zaoszczędzić korzystając z ocieplania budynku/domu. U mnie wykonano izolacje termiczne, dzięki którym o wiele mniej wydaje właśnie na ogrzewanie gazowe, które pochłaniało prawie 400 zł miesięcznie..
22.11.2016 12:04 #Franoo
Każdy ma inne oczekiwania w zakresie oszczędnego ogrzewania, więc trzeba zdefiniować własne potrzeby.
30.12.2016 22:11 #hamer
u nas sa duże oszczędności jak wymienilismy kocioł na taki od Witkowskiego gdzie palimy drzewem i ekogroszkiem http://www.kotly-witkowski.pl
30.12.2016 23:00 #Krzyt
ja żeby przyoszczędzić i jakoś tak z ciekawości moze trochę postawiłam na takie urządzenie: http://ekogren.pl/produkt/18/eg-pellet moim zdaniem bardzo się opłaca
13.01.2017 00:55 archemidas
Przy okazji projektów okołodomowych mogę polecić nasady kominowe produkowane przez tę firmę http://www.polmar.net.pl ponieważ jest to rozwiązanie ekologiczne, a jednocześnie przynosi spore oszczędności. sam w domu mam piec na koks i widzę zmniejszone użycie po założeniu takiej nasady, dlatego też myślę że warto promować takie rozwiązania które są mało popularne, ale naprawdę warte zainteresowania

10/742 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie