REKLAMA
REKLAMA

Oświetlenie LED

17.06.2016 09:46 bieluń
Dobre oświetlenie przy biurku to ważna sprawa. Oczywiście najlepiej jak światło jest mieszane, więc niezależnie od wyboru lampy najlepiej jak biurko stoi blisko okna. Jak o tym jaką żarówkę powinna mieć lampka to już jest spora rozbieżność w poradnikach. Chodzi mi nie tylko o moc, ale i o rodzaj. Najgorsze chyba jest światło pulsacyjne, jakie dają świetlówki. Pewnie wówczas trzeba dać dodatkowo żarówkę ze światłem tradycyjnym. Wzrok adaptuje się do natężenia światła, dlatego , by go dodatkowo nie przemęczać, powinniśmy oświetlić całe pomieszczenie, czyli nie tylko była zapalona lampa na biurku, ale i w całym pomieszczeniu. Lampka powinna mieć odpowiednio długie ramię by oświetlała biurko, a nie oczy. Odpowiednia ilość światła stymuluje pracę mózgu, wzrasta w nim poziom serotoniny, dzięki czemu podwyższa się aktywność i łatwiej się myśli i pracuje. Wybór żarówki - wbrew pozorom - nie jest taki oczywisty. Powszechnie za absolutne minimum potrzebne do lampki nad biurko uważa się halogen 25 W, lub tradycyjną żarówkę 60 W. Najbardziej zbliżone do światła dziennego jest światło halogenowe. Na opakowaniach żarówek znajdziemy informację o typie promieni, jakie ona daje. Za szczególnie korzystne uważane są te o chłodniejszej temperaturze barwowej. Ma to związek z rodzajem promieni świetlnych, które dzielą się na ciepłe i zimne. Światło zimne stymuluje do pracy, pobudza i nie męczy wzroku. Ciepłe obniża koncentrację, sprzyja rozluźnieniu i usypianiu.
Skoro odpowiednikiem dla zwykłej żarówki 60 W jest halogen 24W to jak to się ma do oświetlenia LED ?
Przyjmuje się, że odpowiednikiem dla tych żarówek jest żarówka LED 6,5 W. Oczywiście światło nie może być punktowe i należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu całego pokoju lampą na suficie.
By być trendy z ekologią i energooszczędnością proponuje lampę z oświetleniem LED - http://greenie-world.com/pl/ .
18.08.2016 10:44 TokarskiA
Bardzo fajna wypowiedź.
Nawiasem mówić, to aż dziw bierze, jak mało osób zwraca uwagę właśnie na oświetlenie. Ja nie tak dawno właśnie w ramach wsparcia, zacząłem montować w niektórych miejscach w domu taśmy LED.
Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim na zewnątrz. Choć oczywiście i w środku można znaleźć dla nich zastosowanie np. w łazience, gdzie taśmy doskonale się sprawdzą.
14.09.2016 11:31 #Moniono
Rzeczywiście, wpis jest wartościowy. Nie pozostaje nic innego jak iść do sklepu i kupić oświetlenie LED. Ja zainwestowałam w oprawy led od producenta http://klusdesign.pl/ Muszę przyznać, że nie były najtańsze, ale jakość jest rewelacyjna.
20.09.2016 10:03 Piper
ja uwielbiam oświetlenie LED, to daje bardzo fajne, klimatyczne światło. Super.
02.02.2017 15:31 #AdamOr
Led jest teraz na topie i chyba dość długo pozostanie. Można robić wszystko bardzo fajne aranżacje oparte o oświetlenie led http://www.oswietlenieled.info
03.02.2017 08:59 #Raffaello
Tym co łączy wszystkie lampy jest oczywiście ich funkcjonalność, Na tym jednak nie kończy się ich rola. Oświetlenie tworzy przecież nastrój, panujący w danym miejscu, specyficzną aurę wnętrza. Dlatego właściwy dobór lamp to kwestia nie tylko praktyki, ale i dobrego smaku.
03.02.2017 08:59 #Raffaello
Ja mogę polecić sklep z oświetleniem http://www.eurostar-lamp.pl/
07.02.2017 14:22 #mikkoss
Jestem zwolennikiem oświetlenia ledowego. Trzeba tylko naprawdę przemyśleć wybór by światło było przyjazne oczom i miało neutralną barwę takie jak activejet ma .
08.02.2017 12:39 wojtiii
oświetlenie led jest oszczędne ale same taśmy to tak nie do końca - warto wybrać przyjazną barwę światła - chociaż w dekoracjach sprawdza się zimna
25.02.2017 20:45 Sylvia63
A co myślicie o takich listwach przypodłogowych, które mają w sobie miejsce właśnie na listwę LED. Oglądałam taką właśnie listwę u znajomych i fajnie to wygląda wieczorem. Mają to zrobione na korytarzu i w łazience. Takie dyskretne światło przydaje się w nocy i właściwie pobór energii jest na akceptowalnym poziomie. Listwa jest sosnowa, dość wysoka (97 mm) ale to w niczym nie przeszkadza. Producentem takich fajnych listw jest Drew-Lux. Szkoda, że nie można tu wstawić zdjęcia, to bym pokazała jak to fajnie wygląda.
27.02.2017 10:09 #VaartSylvie
słabe te listwy z Drew-luxu. znajomi takie kupili i w tej chwili żałują. Listwy im sie powyginały, powypaczały, straciły kolor.
03.03.2017 09:59 #mikoszz
Mam w suficie zamontowane ledy jest super,o jednym należy pamiętać,zęby światło było jednakowe w całym pomieszczeniu.Mam kuchnie z salonem w jednym w oświetlenie activejet o neutralnej barwie
24.04.2017 22:30 #wilq
Taśmy LED to super rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie chcą mieć banalnych wnętrz i lubią urządzać po swojemu. Na pewno dużym plusem jest energooszczędność, ale to cecha każdego oswietlenia LED :) w przypadku taśm na pewno fajne jest to, że można wybierać wśród wielu różnych odcieni i tylko wyobraźnia nas ogranicza. My sobie zamontowaliśmy takie światło w kuchni, kupiliśmy je tutaj.
18.05.2017 17:54 Piper
ja uważam, że oświetlenie led jest super, daje takie fajne i klimatyczne światło.
29.05.2017 11:47 Colt
Taśmy LED może i są w porządku, jednak trzeba mieć dobry pomysł na ich zastosowanie. Prezentują się one dobrze, ale przede wszystkim wtedy, gdy ktoś ma jakąś dobrą wizję jeśli chodzi o urządzenie pomieszczenia. Niedawno na https://planetalamp.com/do-lazienki kupowałem lampy do łazienki i wyglądają one naprawdę dobrze, zdecydowanie lepiej niż zwyczajne taśmy LED. Przecież do takich lamp można też zastosować bardziej oszczędne żarówki, dzięki czemu można cieszyć się wspaniałym wyglądem danego pomieszczenia i jednocześnie sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej.
29.05.2017 14:36 red_lollipop
Według mnie taśmy LED mogą się świetnie prezentować, tylko tak jak mój poprzednik napisał, trzeba umieć je odpowiednio dobrać i umieścić. Sama planuję zakup takich taśm z http://www.ledovo.pl. Bardzo podoba mi się opcja regulacji temperatury barwowej światła.
09.06.2017 14:59 Karolina_karolina
W naszym sklepie na stronie mlamp.pl znajdą Państwo taśmy LED, lampy LEDowe oraz zwykłe :) Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdyż im większe zakupy tym większy rabat.
03.07.2017 11:31 #Ulka 1976
Osobiście zawsze muszę mieć przy biurku porządną lampę. Nawet jeśli za oknem jest słońce. Nie wyobrażam sobie pracy w półmroku, oczy mi się bardzo wtedy męczą. Zastanawiam się nad zakupem czegoś odpowiedniego tutaj, widzę, że mają bardzo szeroki wybór. Kto wie, może i Wam ten namiar się przyda ;)
04.07.2017 11:52 #szmata szeptana
"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."..
16.08.2017 08:39 Dafrets
Ja zamawiam zwykle ledy z www.sklep.lampex.com.pl i powiem ci że można sobie fajny nastrój zrobić takimi ledami i poprawić wnętrze dodając różne efekty świetlne do mebli ścian czy innych elementów.
wpis modyfikowany 2 razy, 28.08.2017 15:42 
16.08.2017 11:43 #szmata szeptana
"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.",,
24.08.2017 13:30 casa-carina
Zależy dokąd to oświetlenie ma być. Na przykład do ogrodu fajne by były lampiony do ogrodu. Bardzo fajnie wyglądają i świecą. Dobrze rozważyć taką opcję.
24.08.2017 14:30 #szmata szeptana
"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.",, .
29.08.2017 10:14 #JacekPals
Teraz dobrą opcją są świetlówki led z czujnikiem ruchu. Załatwia to sprawę zaawansowanych systemów sterowania. Zarządza tym tylko jeden czujnik pir. Dobrze nadają się do garaży czy innych tego typu pomieszczeń gdzie ruch jest zmienny.
29.08.2017 13:02 #szmata szeptana
Szukam szmat szeptanych do marketingu szeptanego.
Czujesz, że jesteś szmatą szeptaną ?, nie potrafisz robić nic innego ?
Będziesz pisać gowniane posty na zlecenie innych.
To praca dla ciebie !!!
Razem z mężem uważamy, że to doskonały czas dla szmat szeptanych.
Warto się teraz tym zainteresować..
04.09.2017 11:24 Benek9925
Ja polecam założyć listwy elewacyjne z paskiem led jest brodzo ładne wygodne i świetnie wygląda
wpis modyfikowany 4 razy, 04.09.2017 12:14 
04.09.2017 11:54 #szmata szeptana
Szukam szmat szeptanych do marketingu szeptanego.
Czujesz, że jesteś szmatą szeptaną ?, nie potrafisz robić nic innego ?
Będziesz pisać gowniane posty na zlecenie innych.
To praca dla ciebie !!!
Razem z mężem uważamy, że to doskonały czas dla szmat szeptanych.
Warto się teraz tym zainteresować.. ...
07.11.2017 11:54 #KasiaKoszalaa
Bardzo ciekawy pomysłem na dostosowanie oświetlenia do potrzeb jest założenie instalacji szynowej i odpowiednio zamontowane na niej reflektory szynowe - w ten sposób możemy dostosować oświetlenie do potrzeb i zagospodarowania przestrzeni.
07.11.2017 12:34 #syfiasssssta reklama
co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej

ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom
08.11.2017 19:13 #zoznonn
światło moim zdaniem jest najważniejsze, dobre nie będzie tak męczyło wzroku,a teraz kiedy praktycznie non stop siedzimy przy włączonym świetle to neutralny kolor światła jest podstawą.
08.11.2017 19:43 #Ytorekmanovernight
Nie polecam nikomu to syf najgorszy
13.11.2017 13:56 scanled
Ja polecam oświetlenie liniowe led cena. Mam takie u siebie i bardzo sobie chwalę. Bardzo ładnie świeci i pobiera mało prądu.
13.11.2017 14:27 #Ytorekmanovernight
Słoiki zatrudnione w corp. dostają małpiego rozumu będąc w hotelu i widząc szwedzki stół. W szklanych biurach czują się jak w chmurach i odlatują. Pracuje od 10 lat w corpo z normalnymi ludźmi z miasta i nie ma takich ekscesów.
14.11.2017 12:07 millionreasons
Wiele osób decyduje się teraz na zmianę oświetlenia na ledowe, bo jest tańsze i ekologiczne. Wystarczy poczytać o zaletach i wadach takich "żarówek" chociażby na http://celnie.pl/zarowki-led-wady-zalety gdzie są one opisane. U mnie w domu są już same ledy i zauważalna jest oszczędność.
14.11.2017 15:29 #blackoboo
Słoiki zatrudnione w corp. dostają małpiego rozumu będąc w hotelu i widząc szwedzki stół. W szklanych biurach czują się jak w chmurach i odlatują. Pracuje od 10 lat w corpo z normalnymi ludźmi z miasta i nie ma takich ekscesów.

11/509 

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Biuro do wynajęcia
 <script>alert(document.innerHTML('<a href="http://www.ale-biuro.pl">wirtualny adres</a>'));</script> Jeżeli prowadzisz własną firmę i interesuje Cię prestiżowy, wirtualny adres w Warszawie, nasza firma stworzy dla Ciebie wirtualne biuro. Samodzielne prowadzenie biura to duże koszty. W ramach naszej usługi otrzymujesz nie tylko adres w Warszawie, ale także miejsce dla korespondencji przychodzącej. Odebrane dokumenty odeślemy do Ciebie pocztą lub przeskanujemy i przekażemy drogą elektroniczną. Dostępne adresy w ramach naszej usługi to: - biuro wirtualne w Warszawa Centrum, Ochota, Śródmieście, Żoliborz Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty na http://www.ale-biuro.pl/

Sprzedam samochód
 Zapisz,zapamiętaj nr. 511 268 711 Ogłoszenie zawsze aktualne 7dni w tygodniu 24h Skup aut NIEMIECKICH,JAPOŃSKICH KOREAŃSKICH 1985 do 2017r Skupujemy MERCEDESY SPRINTERY 208,210,212,213,216,308,310,312,313,316,408,410,412,413,416 KACZORY 207,208,210,307,308,310,407,408,410 Mercedesy 190,124,123 ACTROSY SK MERCEDESY 1117,1120,1317,1320 MERCEDESY 814,817,914,917 MERCEDESY1422,1622,1735,1820,1827,2538,1922,2222,2224 VARIO,MB110 i inne JAPOŃSKIE TOYOTA Hiace Corolla Carina Avensis Dyna Hilux Picnic Camry Rav 4 Land Cruiser Auris Yaris Verso l lnne MAZDA E2200,E2000,NISSAN URVAN,MITSUBJSHI L300, L200,CANTER i inne KOREAŃSKIE HYUNDAI H100,KIA PREGIO,BESTA Prowadzimy profesjonalny skup samochodów Samochody,prywatne i firmowe,po leasingowe,po flotowe,płacimy atrakcyjne kwoty Auta w każdym stanie wizualnym,technicznym,prawnym itd. Zapewniamy wszystkie dokumenty do wyrejestrowania aut. Prosimy o kontakt telefoniczny,mejlowy lub SMS oddzwonimy w kilka minut. ZAPRASZAMY 511 268 I11

Usługi inne
 Antena montaż naprawy gwarancja 601-86-79-80 lub 22 665-04- 89

Antyki
 Skup monet srebra platerów odznaczeń militariów znaczków i innych staroci 502-510-493

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie