REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oświetlenie LED

17.06.2016 09:46 bieluń
Dobre oświetlenie przy biurku to ważna sprawa. Oczywiście najlepiej jak światło jest mieszane, więc niezależnie od wyboru lampy najlepiej jak biurko stoi blisko okna. Jak o tym jaką żarówkę powinna mieć lampka to już jest spora rozbieżność w poradnikach. Chodzi mi nie tylko o moc, ale i o rodzaj. Najgorsze chyba jest światło pulsacyjne, jakie dają świetlówki. Pewnie wówczas trzeba dać dodatkowo żarówkę ze światłem tradycyjnym. Wzrok adaptuje się do natężenia światła, dlatego , by go dodatkowo nie przemęczać, powinniśmy oświetlić całe pomieszczenie, czyli nie tylko była zapalona lampa na biurku, ale i w całym pomieszczeniu. Lampka powinna mieć odpowiednio długie ramię by oświetlała biurko, a nie oczy. Odpowiednia ilość światła stymuluje pracę mózgu, wzrasta w nim poziom serotoniny, dzięki czemu podwyższa się aktywność i łatwiej się myśli i pracuje. Wybór żarówki - wbrew pozorom - nie jest taki oczywisty. Powszechnie za absolutne minimum potrzebne do lampki nad biurko uważa się halogen 25 W, lub tradycyjną żarówkę 60 W. Najbardziej zbliżone do światła dziennego jest światło halogenowe. Na opakowaniach żarówek znajdziemy informację o typie promieni, jakie ona daje. Za szczególnie korzystne uważane są te o chłodniejszej temperaturze barwowej. Ma to związek z rodzajem promieni świetlnych, które dzielą się na ciepłe i zimne. Światło zimne stymuluje do pracy, pobudza i nie męczy wzroku. Ciepłe obniża koncentrację, sprzyja rozluźnieniu i usypianiu.
Skoro odpowiednikiem dla zwykłej żarówki 60 W jest halogen 24W to jak to się ma do oświetlenia LED ?
Przyjmuje się, że odpowiednikiem dla tych żarówek jest żarówka LED 6,5 W. Oczywiście światło nie może być punktowe i należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu całego pokoju lampą na suficie.
By być trendy z ekologią i energooszczędnością proponuje lampę z oświetleniem LED - http://greenie-world.com/pl/ .
18.08.2016 10:44 TokarskiA
Bardzo fajna wypowiedź.
Nawiasem mówić, to aż dziw bierze, jak mało osób zwraca uwagę właśnie na oświetlenie. Ja nie tak dawno właśnie w ramach wsparcia, zacząłem montować w niektórych miejscach w domu taśmy LED.
Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim na zewnątrz. Choć oczywiście i w środku można znaleźć dla nich zastosowanie np. w łazience, gdzie taśmy doskonale się sprawdzą.
14.09.2016 11:31 #Moniono
Rzeczywiście, wpis jest wartościowy. Nie pozostaje nic innego jak iść do sklepu i kupić oświetlenie LED. Ja zainwestowałam w oprawy led od producenta http://klusdesign.pl/ Muszę przyznać, że nie były najtańsze, ale jakość jest rewelacyjna.
20.09.2016 10:03 Piper
ja uwielbiam oświetlenie LED, to daje bardzo fajne, klimatyczne światło. Super.
02.02.2017 15:31 #AdamOr
Led jest teraz na topie i chyba dość długo pozostanie. Można robić wszystko bardzo fajne aranżacje oparte o oświetlenie led http://www.oswietlenieled.info
03.02.2017 08:59 #Raffaello
Tym co łączy wszystkie lampy jest oczywiście ich funkcjonalność, Na tym jednak nie kończy się ich rola. Oświetlenie tworzy przecież nastrój, panujący w danym miejscu, specyficzną aurę wnętrza. Dlatego właściwy dobór lamp to kwestia nie tylko praktyki, ale i dobrego smaku.
03.02.2017 08:59 #Raffaello
Ja mogę polecić sklep z oświetleniem http://www.eurostar-lamp.pl/
07.02.2017 14:22 #mikkoss
Jestem zwolennikiem oświetlenia ledowego. Trzeba tylko naprawdę przemyśleć wybór by światło było przyjazne oczom i miało neutralną barwę takie jak activejet ma .
08.02.2017 12:39 wojtiii
oświetlenie led jest oszczędne ale same taśmy to tak nie do końca - warto wybrać przyjazną barwę światła - chociaż w dekoracjach sprawdza się zimna
25.02.2017 20:45 Sylvia63
A co myślicie o takich listwach przypodłogowych, które mają w sobie miejsce właśnie na listwę LED. Oglądałam taką właśnie listwę u znajomych i fajnie to wygląda wieczorem. Mają to zrobione na korytarzu i w łazience. Takie dyskretne światło przydaje się w nocy i właściwie pobór energii jest na akceptowalnym poziomie. Listwa jest sosnowa, dość wysoka (97 mm) ale to w niczym nie przeszkadza. Producentem takich fajnych listw jest Drew-Lux. Szkoda, że nie można tu wstawić zdjęcia, to bym pokazała jak to fajnie wygląda.
27.02.2017 10:09 #VaartSylvie
słabe te listwy z Drew-luxu. znajomi takie kupili i w tej chwili żałują. Listwy im sie powyginały, powypaczały, straciły kolor.
03.03.2017 09:59 #mikoszz
Mam w suficie zamontowane ledy jest super,o jednym należy pamiętać,zęby światło było jednakowe w całym pomieszczeniu.Mam kuchnie z salonem w jednym w oświetlenie activejet o neutralnej barwie

24/470 

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie