REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# kierowca z Wawra

20.02.2019 11:07

akwen wodny? naprawdę? a pani radna zna np akwen drewniany albo asfaltowy? niedouki mają tupet by ubiegać się o prawo do reprezentowania nas

# awerba

22.02.2019 14:43

Jezioro Żabie zwane Moczydłem nie jest zbiornikiem sztucznym. To tak jak łacha Zbytki (jeziorko przy ulicy Jeziorowej) pozostałość meandra. Wystarczy spojrzeć na mapy sprzed wielkiej powodzi w 1884 roku i przebieg jednego z koryt/odnóg Wisły. To ewidentnie zbiornik naturalny z pięknie zaznaczona skarpą od wschodu. Ciekawe kto wykonywał ekspertyzę i jakie wpisał historyczne uzasadnienie konkluzji? Czy jest też tam analiza kartograficzna? Dodatkowo argument o braku przepływu jest słaby - przecież kiedyś cały rok a teraz czasowo woda przez Moczydło płynie sobie, a jak przyjdą znowu "mokre" lata będzie płyną jak onegdaj.

# Okoń

28.05.2019 23:45

Jezioro Żabie zwane Moczydłem jest prastarym korytem Wisły. Wystarczy spojrzeć na mapę. Zaczynając od jezior przy ul Jeziorowej następnie jezioro zwane "Jezioro Wójta, Moczydło, Kościelisko, jezioro Gocławskie, Kamionkowskie. Za moich czasów głębokość Moczydła dochodziła do sześciu metrów. U Wójta wędkarz złowił na kukurydzę żółwia błotnego. Ja osobiście żółwia widziałem w Jeziorze Moczydło. Łowiłem tam ryby
od sześćdziesięciu lat. Pradawna Wisła swój brzeg miała w pobliżu Traktu Lubelskiego. Widoczne są pozostałości skarpy jadąc ulicą Wąbrzeską w stronę Wału Międzeszyńskiego. Tutaj jak głosi legenda znajdował się pradawny cmentarz. Moczydło zasilane jest przez kanał Zerzeński. Tak to wygląda to sztuczne jezioro według ekspertów wykopane setki lat temu przez miejscowych rolników.

REKLAMA

# ojeziorny

14.07.2019 00:32

Widoki znad polskich jezior czekają na Ciebie na http://spotcameras.com/pl/ .
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA