REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


05.04.2019 20:33 #Woj59
I bardzo dobrze. To jak fatalnie przestrzeń urządzają deweloperzy pokazują przykłady Białołęki, Chrzanowa, Rakowa i wielu innych dzielnic. Autor chyba nie wychylał nosa poza Polskę. Takie osiedla powstają w całej Europie - od Skandynawii przez Austrię po Hiszpanie.

Niska jakość planowania przestrzennego w Polsce skutkuje corocznym kosztem 84 mld złotych rocznie, według wyliczeń Polskiej Akademii Nauk. Nie mamy tyle pieniędzy.
itd.
Może lepsze zdaniem autora są programy typu Mieszkanie dla Młodych czy Rodzina na Swoim, gdzie z naszych podatków dofinansowywaliśmy deweloperkę? Przypominam, że to my płacimy koszty fatalnych osiedli deweloperskich - w kasie na inwestycje transportowe, szkoły, autobusy po polach Białołęk itd.

W przestrzeni planowanie jest konieczne
06.04.2019 04:33 #Drakon61
Brawo! Pełna zgoda z #Woj59
06.04.2019 07:03 #Gosc
To chyba żart. Działka przy samy metrze a urzędnicy już kombinują jak ja ukraść.
Komunalne/społeczne/z zaniżonym czynszem ... Proszę bardzo za stacją metra połczyńska są połacie ziemi państwowej i tam proszę robić wynalazki.
I uczysz się
Ktoś co dostaje za darmo nigdy o to nie dba.
Bo niedocenia.
Proszę popatrzeć na inne komunalne/socjalne bloki.
A tutaj całe osiedle
Współczuję sąsiadom "rynkowym". Patologii na Woli ciąg dalszy
06.04.2019 08:32 #lol
@Woj59
To nie wina deweloperów ze budują byle jak, tylko ZŁEGO PRAWA! Gdyby były konkretne wytyczne jak mają powstawać nowe osiedla to nie byłoby tego architektonicznego/urbanistycznego burdelu. To wina tylko i wyłącznie PRAWA i URZĘDNIKÓW.

Natomiast co do budowy osiedla przez gminę dla osób biedniejszych to jak najbardziej ok o ile to nie stanie się regułą. Głównie jednak powinny budować podmioty prywatne. Inne socjalistyczne programy MDM czy Mieszkanie+ powodują natomiast tylko wzrost ceny mieszkań i rozdawnictwo kredytów. Za co wszyscy niebawem zapłacimy.

@Gość Patologia natomiast będzie wtedy gdy będzie w danym miejscu mieszkać tylko biedota.
06.04.2019 08:50 #anna123
Bez ulic, bez parkingów, bez możliwości indywidualnej komunikacji.
Czysta komuna. Nikt normalny nie będzie tam chciał mieszkać. Osiedle dla aktywistów i ich ziomków.

Przejęcie miasta przez soyboyów i neomarksistów, od środka.
REKLAMA
06.04.2019 09:58 #qvertz
Artykuł niepokojący. Planowanie miast jest stare jak świat. Czym innym jednak jest tworzenie organizmu miejskiego od zera. Nieudane przykłady widzimy w Chinach, gdzie budownictwo nie jest "pod człowieka", tylko narzuca się infrastrukturę bez żadnego pytania o zgodę. Pozytywnym przykładem jest Canberra, być może Ankara w Turcji. Istotną funkcją każdego osiedla jest lokalny plac, rynek, bulwar. Jeśli czegoś takiego nie ma w projekcie, to jest pewne, że będzie on nieudany i spełni wyłącznie funkcję sypialni. Większość takich inwestycji w PRL straszy do dziś. Teraz również zabudowuje się przestrzenie miejskie bez tworzenia lokalnej, sprzyjającej integracji infrastruktury. Ładne ulice, skrzyżowania oktogonalne, bulwary, kawiarnie i sklepy, metro, niezbyt wysokie budynki (do pięciu pięter), zieleń. Takie powinny być nowoczesne, a jednocześnie osadzone w tradycji osiedla miejskie. To widać w Paryżu, Barcelonie. Ale i tam toczy się walka deweloperów i zwolenników przyjaznej przestrzeni miejskiej. Niestety, Warszawa idzie w "azjatyckość", z klocami straszącymi niebo, bez metra, z powolnymi tramwajami i zatłoczonymi autobusami. To smutne, że lewackie władze Wawy swoją aktywność przejawiają wyłącznie w walce z PiS oraz w promocji lgbt+.
06.04.2019 14:56 #Leo
To jawna dyskryminacja i śmiech prosto w oczy tym, którzy ciężko pracowali musieli sami kupic mieszkania.Komuna!!!
08.04.2019 18:22 #Pit ból
#qvertz pisze "...Warszawa idzie w "azjatyckość", z klocami straszącymi niebo, bez metra...". Halooo, obywatelu, obudźcie się! W Warszawie mamy już półtorej linii metra, druga jest w budowie następne w planowaniu. Mało bo mało, ale nie można pisać, że nie ma go wcale.
10.04.2019 13:04 #mieszkanko
Autor artykułu najwyraźniej siedzi w kieszeni dewelopera. A co płacących co miesiąc ratę kredytu. Płaca ją dlatego, że budownictwo społeczne skutecznie utrącono (spółdzielnie mieszkaniowe, TBS), a rynkiem mieszkaniowym rządzą deweloperzy. Najgłośniej krzyczą jednak ci, których rodzice mieszkają w wykupionym za grosze mieszkaniu komunalnym, albo dostali kiedyś przydział na spółdzielcze.
Na zachodzie wynajem to norma, a u nas normą ma być siedzenie całe życie w kieszeni banku, bo jaśnie pan deweloper tak sobie życzy.
10.04.2019 13:08 #mieszkanko
#anna123 napisał(a) 06.04.2019 08:50

Bez ulic, bez parkingów, bez możliwości indywidualnej komunikacji.
Czysta komuna. Nikt normalny nie będzie tam chciał mieszkać. Osiedle dla aktywistów i ich ziomków.

Przejęcie miasta przez soyboyów i neomarksistów, od środka.
Proszę spojrzeć na osiedla przy Sucharskiego, czy Synów Pułku - budowane za PRL i z głową zaplanowane (są tereny zielone, jest parking, jest przestrzeń, nikt nie zagląda sobie w okna). To jest normalne, a nie grodzone enklawy, gdzie pieski wyprowadza się na trawnik do sąsiada.
10.04.2019 14:13 macuga
super :)
19.04.2019 15:07 #demos
Dzieci bezpiecznie dojdą do szkół i przedszkoli... A o tych szkołach i przedszkolach to już też pomyśleli ? Bo rzeczywiście czasownik dojadą w odniesieniu do tego miejsca jest na miejscu. Najbliższa szkoła jest za torami na Bemowie ;-)
28.04.2019 12:43 #Marlea
#Gosc napisał(a) 06.04.2019 07:03

To chyba żart. Działka przy samy metrze a urzędnicy już kombinują jak ja ukraść.
Komunalne/społeczne/z zaniżonym czynszem ... Proszę bardzo za stacją metra połczyńska są połacie ziemi państwowej i tam proszę robić wynalazki.
I uczysz się
Ktoś co dostaje za darmo nigdy o to nie dba.
Bo niedocenia.
Proszę popatrzeć na inne komunalne/socjalne bloki.
A tutaj całe osiedle
Współczuję sąsiadom "rynkowym". Patologii na Woli ciąg dalszy
GDZIE tu jest mowa,ze ktoś cos dotanie za darmo?????Najpierw naucz się czytac ze zrozumieniem
28.04.2019 12:46 #Marlena
napr

#anna123 napisał(a) 06.04.2019 08:50

Bez ulic, bez parkingów, bez możliwości indywidualnej komunikacji.
Czysta komuna. Nikt normalny nie będzie tam chciał mieszkać. Osiedle dla aktywistów i ich ziomków.

Przejęcie miasta przez soyboyów i neomarksistów, od środka.
naprawdę wszędzie musz abyc parkingi??Uliczki tak zapchane autami,ze nawet karetka nie dojedzie ??Wyprali wam mozgi az do kosci .Strach przd kazda zmiana jets typowy dla miernot a zainteresowanie NIE swoimi sprawami i bezintersowna zawisc jakze jest typowo polska.
28.04.2019 12:49 #Maximus
Koleny bzdurny tekst tego portalu.CO wywolalo taka wscieklosc autora ??Co jest zlego w tym,co chce zrobić miasto??Od kiedy to cokolwiek robi się na zywiol,bez zadnego planowania???I JAK niby te smieszne 2000 mieszkan miałoby zachwiać całym rynkiem i wywolac czyjas wscieklosc??Co chwila oddaje się kolejne budynki TBS,ale o tym ani słowa.I slusznei.Co wzbudzilo wiec te wscieklsoc??Ano to,ze tym razem may większy froam,cala,malutka ,now adzielnice.I CHWALA WARSZAWIE,ze stara się i robi nowości,bo miasto to nie skansen dany raz na zawsze.Bierzmy przykald ze stolic europejskich,gdzie każdy kawalek ma inny charakter i innych lokatorow.
REKLAMA
24.05.2019 23:39 Pani Wiosna
Każdy ksiądz pedofil powinien siedzieć w więzieniu, a nie na parafii! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

 109/1175 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wola


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Powazna oferta prywatnej pozyczki Witam, W dziedzinie finansów, inwestycji i pozyczek miedzy osobami specjalizuja oferujemy powazne pozyczek pienieznych od 7000 do 50.000.000 zl/GBP do wszystkich osób o dobrym charakterze, a przede wszystkim byc w stanie wywiazac sie ze swoich obligacje z oprocentowaniem 2,8%. Nasza instytucja finansowa przewiduje finansowanie w nastepujacych obszarach: Pracownicy, konsolidacji, reorganizacji, handlowy, student, Motoryzacja, Rózne / Inne, biznes, rolnictwo, IT, uslugi Intellectual Property Society, przemyslowcy, artysci, moda, muzyka media, hipotecznych, nieruchomosci. Prosze skontaktowac sie z nami do zadnych innych dodatkowych informacji! e-mail: capitalfinans74@gmail.com

Różne
 Tarot,wróżby, rytuały miłosne,spętania miłosne, odbudowa związku Tarot,wróżby, rytuały miłosne,spętania miłosne, odbudowa związku,powrót partnera,blokada na kochankę/a,rytuał indonezyjski na rozpuszczanie więzi,zdejmowanie uroków i klątw, oczyszczanie aury, odnajdywanie zaginionych rzeczy i zwierząt Efekty można optymalne zauważyć ok 4-6 tyg po zakończeniu rytuałów. Zalecam na czas rytuału nie pić kawy ani herbaty ( ok. 4 godziny), nie można być także pod wpływem środków psychoaktywnych. Godzinę możemy domówić. Dotyczy to wszystkich rytuałów, oczyszczania aury, zdejmowanie krzyży, udrażniania meridiów i czakramów, wszelakich zdrowotnych oraz miłosnych. ______________________________ TAROT 1-5 PYTAŃ = 50ZL OFERTA RYTUAŁÓW MIŁOSNYCH ______________________________ 3-dniowy ''Amore Standard''- 250zł 7-dniowy-''Amore Explosion''500zł ______________________________ ZAGINIONE RZECZY/ZWIERZĘTA Ekspertyza - 200zł KONTAKT: ISAURA666@BUZIACZEK.PL

Kursy, szkolenia
 Do not use all of these Private Money Lender here.They are located in Nigeria, Ghana Turkey, France and Israel.My name is Mrs.Ramirez Cecilia, I am from Philippines. Have you been looking for a loan?Do you need an urgent personal or business loan?contact Fast Legitimate Loan Approval he help me with a loan of $78.000 some days ago after been scammed of $19,000 from a woman claiming to be a loan lender from Nigeria but i thank God today that i got my loan worth $78.000.Feel free to contact the company for a genuine financial call/whats-App Contact Number +918929509036 Email:(fastloanoffer34@gmail.com)

Sprzedam samochód
 Dearest Esteems, We are Offering best Global Financial Service rendered to the general public with maximum satisfaction,maximum risk free. Do not miss this opportunity. Join the most trusted financial institution and secure a legitimate financial empowerment to add meaning to your life/business. Contact Dr. James Eric Firm via Email: fastloanoffer34@gmail.com Whatsapp +918929509036 Best Regards, Dr. James Eric. Executive Investment Consultant./Mediator/Facilitator


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA