REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Optymalne ogrzewanie domu

24.05.2017 14:43 #Benek
Jaki sposób ogrzewania domu jest najbardziej skuteczny?
24.05.2017 23:16 #Mateusz34
Najlepszy i bezobsługowy jest z całą pewnością piec gazowy. Taki piec zajmuje też mało miejsca. zobacz jak to jest z piecami gazowymi na http://www.eko-gaz.pl/piece_gazowe.php
30.05.2017 09:29 #Jola33
Moim zdaniem całkiem ciekawą opcją jest węgiel ekogroszek. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. To ekologiczna opcja, ekogroszek świetnie się spala, nie zostawia popiołu. Koniecznie poczytajcie.
01.06.2017 20:58 #Błaszczak
Węgiel raczej nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Odpowiednie miejsce na piec, opał, sterowanie też nie jest zbyt proste. No i to za czyste nie jest. U znajomych ostatnio oglądałem panele grzejne na podczerwień od Eco Partner. W pierwszej kolejności nawet nie zauważyłem tych paneli. Myślałem, że mają podłogówkę (bo brak kaloryferów), a okazało się, że mają panele na suficie :) Do tego fantastyczne rozwiązanie w łazience - lustro jest panelem grzejnym. Ciepło był bardzo dobrze odczuwane.
02.06.2017 16:01 Lucjana
Węgiel wcale nie jest takim brudnym rozwiązaniem. Można go zamawiać w workach. I wtedy jego przechowywanie jest bardzo czyste. Takie usługi pełni już większość firm dowożących węgiel. Ja taki węgiel w workach zamawiam z http://wegielsztygar.pl/. Tak samo obsługa jest bardzo prosta szczególnie przy piecach zaprogramowanych takich jak są praktycznie wszystkie na ekogroszek. Wszystko nam programują monterzy i w bardzo dobry sposób nas także do tego szkolą. Nic oprócz dorzucania węgla raz na jakiś czas, w zależności od okresu grzewczego i od temperatury na dworze, się od nas nie ymaga. Jaka w tym jest filozofia?
04.06.2017 23:10 #Heniutek1
Moim zdaniem najtańszy i najmniej absorbujące jest ogrzewania gazowe. Poza tym sam piec jest znacznie tańszy i nie ma problemu składowania ekogroszku, czy pelety. Zobacz jakie to wygodne i niedrogie: http://www.eko-gaz.pl
14.06.2017 20:17 #MateuszBee
#Mateusz najbardziej bezobsługowy sposób ogrzewania to ogrzewanie elektryczne. Jest bardzo wydajne i wcale nie jest tak drogie jak się wydaje. Wystarczy mieć dobrze ocieplony dom i odpowiednią taryfę (G12w) i cena za ogrzewanie robi się już bardzo atrakcyjna. Do tego taki system ogrzewania jest bardzo dynamiczny - nie musisz czekać aż woda uzyska temperaturę "pracy". A sama inwestycja jest też dużo niższa niż jakikolwiek inny sposób ogrzewania: nie potrzeba osobnego pomieszczenia, nie potrzeba komina, nie potrzeba całej instalacji wodnej, kaloryferów itd. Wystarczą proste, efektywne panele IR np. Eco Partner.
16.06.2017 12:05 annye
Ja myśląc ostatniu o zmianie sposobu ogrzewania http://instaltechnik.pl/oferta/ Są ich jednak cztery rodzaje i nie wiem za bardzo, którą mam wybrać. Ktoś z Was mógłby mi doradzić w tej kwestii?
20.06.2017 00:14 gruppa
To zależy od budownictwa, ilości mieszkańców, a także funduszy jakie posiadasz. Najlepiej
po prostu poradzić się specjalistów. Poczytaj sobie też co to jest rekuperacja , ponieważ przy wyborze metody grzewczej, przyda Ci się ta technologia
26.06.2017 13:12 #Fedorowicz
@MateuszBee miałeś do czynienia z tymi panelami IR od Eco Partner? Trochę poczytałem o samej technologi i wygląda to całkiem fajnie. Najbardziej podoba mi się możliwość sterowania i sam proces instalacji. To duża zaleta, bo właściwie nie potrzeba za dużo kuć w ścianach jak to jest w tradycyjnym ogrzewaniu (rozprowadzenie rurek). Poza tym układ z wodą w rurkach wydaje mi się bardziej awaryjnym rozwiązaniem.
03.07.2017 16:49 #agaciak
u nas brane były dwa kotły pod uwagę Sas albo Derfo od Witkowskiego. W końcu doradzono nam model Defro. Rewelacyjny wybór http://www.kotly-witkowski.pl/
13.07.2017 12:46 #luluj
A czy wie ktoś może gdzie w Krakowie znajdę fachowców, którzy wymieniliby mi gazowy piec? Bo przeprowadziłem się tam niedawno do starej przedwojennej kamienicy i żadnego fachowca w tym zakresie nie znam, a bardzo potrzebny.
13.07.2017 13:43 #Barbara T
#luluj napisał(a) 13.07.2017 12:46

A czy wie ktoś może gdzie w Krakowie znajdę fachowców, którzy wymieniliby mi gazowy piec? Bo przeprowadziłem się tam niedawno do starej przedwojennej kamienicy i żadnego fachowca w tym zakresie nie znam, a bardzo potrzebny.
Słyszałem kiedyś, że oni wymieniają piece. Zapytaj ich dokładnie, omów zakres prac i umów się na termin. Na pewno mają ich sporo, ale może się wbijesz.
31.07.2017 23:29 #wilkk
my chcemy wymienić kocioł na taki już nowoczesny, spełniający te unijne dyrektywy. Rozglądalismy sie za kotłami i te 5 generacji ma w ofercie Witkowski. http://www.kotly-witkowski.pl/
03.08.2017 11:23 #peko
Kotly 5 klasy emisji spalin fakt że najrozsądniejsze teraz. Jak ktoś wymienia to tylko w takie lepiej iść . Firma Witkowski tez widze idzie w dobrym kierunku i patrzy przyszlościowo. Widac że się rozzwijają skoro wprowadzili już te najnowocześniejsze kotły
25.09.2017 18:29 #Mondek
Przymierzając się do wyboru metody ogrzewania rozważałem kocioł na pellet, ekogroszek i gaz. Zwyciężył gaz, bo jest tylko nieznacznie droższy, a nie ma smrodu, brudu, pyłu i popiołu. Instalację ogrzewania wraz z montażem kotła przeprowadzał p. Bereda (www.tgbereda.pl)
25.09.2017 18:38 millionreasons
Najtaniej wychodzi ogrzewanie gazowe.
25.09.2017 21:19 #syfiasssta reklama
albo ognisko domowe
12.10.2017 10:37 #kowalow
myślę że między gazowym a na paliwa stałe nie ma dużej różnicy. ja wolę własny kocioł w kotłowni, który nie szpeci i palę ekogroszkiem, nie musze się z domu ruszać żeby kupić opał bo zamawiam przez internet na https://ewegiel24.pl/ i dowożą mi do domu za darmo.
12.10.2017 11:16 #marcynia
ja jak przenosila to urwała uchy aż spadło garnek bęc na podłogi
i wylała całe mlijeko i ja podniosła ale ucha nie dało rade
i wyniesła do doła i wyrzuciła

i ni ma
13.10.2017 23:36 #pinata
Czy ktoś ogrzewa może gazem płynnym ze zbiornika dom o powierzchni użytkowej 120 m2 (całkowita powierzchnia około 150m). Jakie koszty? Jak technicznie to wygląda?
26.10.2017 15:39 #Karlik
Tradycyjne ogrzewanie wymagające dodatkowego pieca wymaga jednak osobnego pomieszczenia. Trochę szkoda tej przestrzeni. Szczególnie jest to istotne przy budowie nowego domu. Ja mam ogrzewanie elektryczne http://www.najtanszeogrzewanie.pl/. Nie musiałem przeznaczac dodatkowego pomieszczenia na cele ogrzewania, nie musiałem budować kominów (mam wentylację mechaniczną). To są spore oszczędności w czasie budowy. A prąd mamy wszedzie.
26.10.2017 20:08 #Maspert
Nie polecam nikomu to syf najgorszy
29.10.2017 15:16 Misska
Jak już ktoś wcześniej wspomniał, obecnie zwraca się coraz większą uwagę na ekonomiczne i ekologiczne metody ogrzewania, na przykład na rekuperację, czyli wentylację z odzyskiem ciepła. Takie urządzenia do rekuperacji można zamówić na przykład nahttps://remont.biz.pl/oferta/.
W firmie możemy również liczyć na profesjonalne doradztwo - uzyskamy wskazówki, jakie najlepsze dobrać urządzenie, które usunie z pomieszczeń wszelkie zanieczyszczenia i dostarczy do nich świeże powietrze, a także będzie odzyskiwało energię.
wpis modyfikowany 1 raz, 29.10.2017 17:30 
29.10.2017 15:31 #Molekiiin
28.11.2017 12:41 #Maxio
Polecam www.tgbereda.pl Najlepiej wyposażony sklep z techniką grzewczą i sanitarną.
28.11.2017 15:11 #syf.reklamaa
Czy ten cały burdel do czegoś prowadzi?? Tak kurffa: Zawsze byłem uczony: "najlepiej się rządzi idiotami". Teraz widzę, Ludzie są już tak otępiali, że łykają każdy pie.rdolo.ny kit. "posmaruj sobie tym kremem cycki to Ci urosną" JA PI.ER.DOLE. Reklama, wiadomo, sprzedawać, wiadomo, ale specjalnie robić z ludzi kretynów żeby jakiś baran na górze miał jeszcze więcej kasy. rzygać się chce.
29.11.2017 19:51 #w356
polecam www.modern-tech.com.pl, warto zerknąć na ofertę kotłów acv :-)
29.11.2017 22:41 #Syf, reklama,

190/2756 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Stolica

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię mieszkanie
 Kupię każde mieszkanie. BEZPOŚREDNIO. Może być do kapitalnego remontu lub zadłużone. Mogę kupić nawet udziały w nieruchomości. Tel: 602-261-029

Sala konferencyjna do wynajęcia
 Masz sale do wynajęcia na uroczystość albo konferencję? Szukasz klientów? Zamieść wizytówkę w najlepszej bazie sal - www.saleilokale.pl. Ceny już od 50 zł na stałe. Cała Polska.

Budowlane
 Plastmaker producent imitacji drewna oferuje : - deski elewacyjne i belki rustykalne na wymiar - belki rustykalne na wymiar - elastyczne deski elewacyjne PlasterTynk i dekoracyjne DekorFront Tel .44 786 15 99 www.nibydeska.pl

Porady prawne
 Specjalizujemy się w trudnych sytuacjach finansowych. Ugody, umorzenia długów, nakazy zapłaty, upadłości. W-wa al. Jerozolimskie 6 pok. 300 p. III, tel. 501286776

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.