REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Joanna

05.01.2018 17:45

W żadern sposób parametry tego budownictwa nie dotrzymują standardów budownistwa małogabarytowego.
Na rysunkach projektowanych budynków przy najwyżej położonym punkcie na rysowanym obiekcie jest wymieniona wysokość 14,74m. I to jest wysokości zabudowy wznoszonych obiektów. Mają one nie 4 kondygnacje naziemne tylko 5, ponieważ kondygnacja garażowa nie jest kondygnacją podziemną w rozumieniu Prawa budowlanego, które mówi, że kondygnacja podziemna, jest kondygnacją zagłębioną ze wszystkich stron budynku co najmniej do połowy jej wysokości w świetle poniżej poziomu przylegającego do niej terenu. W tym przypadku kondygnacja garażowa pod budynkami jest zagłębiona poniżej połowy a miejscami nawet nie w 1/3. Od strony działki 48/2 strop garażu został podniesiony o 2,5 metra powyżej przylegającego terenu, a od strony działki 48/1 wznosi się na wysokość 2,08metra powyżej przylegającego terenu. A więc, rzeczywista wysokość zabudowy wynosi 16,82m, a miejscami 17,24 m czyli ponad 2 metry więcej niż przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego. Biorąc pod uwagę cel w jakim tworzy się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, wysokością zabudowy powinien być poziom naturalnej warstwicy a nie poziom sztucznie utworzonego wzniesienia.
W decyzji zaakceptowano kubaturę części nadziemnej w wysokości 31015m3, a faktycznie część nadziemna wynosi 44571m2 więc w żaden sposób parametry tego budownictwa nie dotrzymują standardów przewidzianych dla budownictwa małogabarytowego. Przypada tu 20 mieszkań na budynek (jest ich 5 a nie dwa) a wskaźnik intensywności zabudowy wynosi 1,55, co mieści się w przedziale wartości proponowanej zabudowy dla budynków 13-piętrowych. ("Standardy urbanistyczne" G. Dąbrowska-Milewska).Ponadto rysunki zamieszczone w zaakceptowanym przez Urząd projekcie nie odzwierciedlają faktycznych odległości i wysokości a parametry budynku bliźniaczego istniejącego na sąsiadującej działce są zakłamane.

# Razor

07.01.2018 00:57

Założę się o każde pieniądze że wkrótce po zasiedleniu nowych bloków mieszkańcy tychże zaczną się domagać likwidacji domków jednorodzinnych, garaży warsztatów z powodów uciążliwości
Aby daleko nie szukać, przykłady mamy z Kabat, Odolan, Olszynki Grochowskiej

# rok wyborczy

10.01.2018 08:59

Deweloper zaczyna budować, Basiński i jego IMB nagle chca żeby budować ulice. Przypadek?

REKLAMA

# Joanna

19.01.2018 14:24

Proszę zobaczyć co się dzieje z drugiej strony budowy gdzie blok jest budowany 2 metry od granicy z sąsiednią posesją. PINB nie reaguje _ na końcu zamieszczę pismo po inspekcji - dla nich jest wszystko w porządku - to że z beczek skapują grudy betonu na przejście do domu, niszczą samochód, że walą się rury i metalowe stemple od balkonów, łamią nam drzewa i grożą śmiertelnym wypadkiem. Za każdym razem trzeba spędzić kilka godzin na Komisariacie żeby złożyć doniesienie, a i tak nic to nie daje. W Polsce czeka się na śmiertelne wypadki zamiast im zapobiegać. Czy ktoś z Państwa wie, kto może zrobić z tym porządek??????
zdjęcia zamieściłam pod tym samym artykułem na fejsbukowej stronie "Tu Białołęka"

# Joanna

19.01.2018 14:25

Proszę zobaczyć co się dzieje z drugiej strony budowy gdzie blok jest budowany 2 metry od granicy z sąsiednią posesją. PINB nie reaguje _ na końcu zamieszczę pismo po inspekcji - dla nich jest wszystko w porządku - to że z beczek skapują grudy betonu na przejście do domu, niszczą samochód, że walą się rury i metalowe stemple od balkonów, łamią nam drzewa i grożą śmiertelnym wypadkiem. Za każdym razem trzeba spędzić kilka godzin na Komisariacie żeby złożyć doniesienie, a i tak nic to nie daje. W Polsce czeka się na śmiertelne wypadki zamiast im zapobiegać. Czy ktoś z Państwa wie, kto może zrobić z tym porządek??????

# lutek

12.02.2018 21:40

a jak będzie wyglądać komunikacja tj dojazd do srodkowych bloków,policzcie ile samochodow będzie skumulowanych w tak malym obszarze i jak będzie wyglądał wyjazd na kołacinską

REKLAMA

# herman

04.04.2018 16:55

od ponad miesiąca brak jakichkolwiek postępów, wykonawca zszedł z budowy. W ostatnim czasie odięta elektryczność, obiekt nie jest już nawet oświetlany nocą

# Kate_87

25.10.2018 20:16

Nie wiem czy ktoś z komentujących był na tej budowie? Zaraz tam zamieszkam i przy zakupie mieszkania, nie stwierdziłam, żeby Państwa uwagi pokrywały się z rzeczywistością... Osiedle wyróżnia się w najbliższej okolicy,a cóż stolica zmienia się cały czas.

# PawełBiałołęka

31.10.2018 21:43

Również natrafiłem na ten wątek i jestem zdziwiony komentarzami... Inwestycja jest bardzo urocza i w porównaniu z pozostałymi wielkimi osiedlami jakie budują się na Białołęce jest perłą. Jako mieszkańcy powinniśmy wymagać, aby powstawało więcej takich osiedli!! I mam nadzieję, że powstanie więcej takich osiedli jak Nowy Park.

REKLAMA

# dajana

19.05.2021 19:36

Dokładnie! Mieszkam w Nowym Parku już od kilku lat i nie narzekam ani na obiecaną ciszę, ani na miejsce wokół. Bardzo dużo czasu spędzam w domu, a to przyjemność tu mieszkać. Na stronie dewelopera http://napollo.pl/ właśnie widziałam, że zaczęto sprzedawać mieszkania nowej inwestycji Miasteczka Brzeziny. To będzie mój strzał w dziesiątkę. Kupię drugie mieszkanie na wynajem, a potem dla syna.

 Darful

21.05.2021 10:13

Na stronie pracownia MG Projekt znajdziecie projekt domu pod nazwą Sensowny w kilku wersjach i tam jest dość ciekawie napisane o materiałach stosowanych na budowie...
Prowadzą też bloga i forum! Sam korzystam czasem z podpowiedzi ich architektów i projektantów ;)

# aleksa123

21.05.2021 20:14

Fajne miejsce, bardzo dobrze się tu mieszka moim 2 ciotkom. Okolica zadbana, to robi wrażenie.

REKLAMA

# Sowok

23.05.2021 22:34

O kolejny park o wielkości boiska do koszykówki

# manilaNP

01.06.2021 15:54

Też się dziwię fali hejtu. Mi się tu mieszka bardzo dobrze, nie czuję, że mieszkam "w klatce" , a mam raczej bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o wypoczynek, sklepy, PKS. Ja uważam tę inwestycję za udaną, a znajomi również podziwiają moje mieszkanie.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe