REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Marcin

26.03.2014 18:44

Zakładam, że większość uczniów SP nr 2 STO na Dziatwy trafia do gimnazjum STO, a jeśli tak, to znaczy, że podstawówka STO jest beznadziejna, skoro gimnazjum STO ma wskaźnik EWD na poziomie 9,42 i 10,43.
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat podstawówki? Jeszcze dziś rano chciałem tam posłać dziecko, ale teraz się zastanowię.

# aaa

26.03.2014 22:24

nie nr 142 ale 124 (najlepsze państwowe gimnazjum)

# okruch

28.03.2014 10:25

@Marcin:
nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania. Dlaczego wysokie wyniki EWD gimnazjum oznaczaja niski poziom nauczania w SP STO?

REKLAMA

# sokrate sowa

29.03.2014 20:13

SP2 STO nie jest dobrą szkołą z powodu regulaminu. Jest tam punkt, który mówi, że w przypadku braku opłaty uczeń jest wykreślany z listy uczniów, albo do szkoły w ogóle nie przyjęty.To oznacza, że w przypadku utraty zdrowia czy pracy rodziców nawet najlepszy, najbardziej przywiązany do szkoły uczeń zostanie wyrzucony ze swego środowiska. Czyli dla rodziny i dziecka dodatkowy cios.
Poza tym szkoła ta prowadzi system obozu koncentracyjnego: dzieciaki są tam oddawane na wiele godzin, do 16.00. W normalnych szkołach dba się o higienę psychiczną ucznia, zwłaszcza malucha. SP2 STO to rodzaj potworka w stylu dickensowskim : maluchy skoszarowane tam są przez wiele godzin. Gdy pierwszak po czterech lekcjach w szkole publicznej może cieszyć się domem i mamą, to w SP2 STO musi się zadowalać przypadkowym ciałem pedagogicznym oraz często rozwydrzonymi kolegami z klasy...

# Sokrate Sowa

29.03.2014 20:23

Bo EWD oznacza przyrost wiedzy nabytej do posiadanej. Czyli jeśli jest wysoki, a 9,42 to nadzwyczaj wysoki (w normalnei walczy się o 1-2 %), to niektórym się może wydawać, że wynika to z niskiego poziomu podstawówki. Jednakże sama konstrukcja tego EWD jest chora, bo wyklucza z automatu przyrost u uczniów z najwyższymi ocenami. Jeśli po szóstej klasie będą miały maksymalne wyniki na teście, to nawet jeśli uzyskają najwyższe wyniki na sprawdzianie gimnazjalnym, przyrost będzie zerowy. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale bawią się w to durne EWD, żeby stwarzać unaukowione dowody rzekomej wielkości intelektualnej szkoły i uczniów. Ja bym sprawdziła na Pana miejscu ten casus EWD w STO, bo naprawdę wygląda to intrygująco. A o jakości szkoły może świadczyć brak zestawu podręczników na stronie szkoły, brak ciekawych aktualności - i obecność paragrafu przypominającego, że w przypadku braku opłaty uczeń traci prawo do pobierania nauki w tej placówce... Zresztą najlepiej porozmawiać z uczniami....

# Jerzy

31.03.2014 08:54

Wskaźnik EWD na poziomie 9,42 i 10,43 jest bardzo podejrzany

REKLAMA

# Andrzej Załęski

27.08.2014 18:24

Zarówno podstawówka, jak i gimnazjum na Dziatwy to pierwszorzędne szkoły, mogące pochwalić się znakomitymi wynikami zarówno na testach szóstoklasisty, jak i gimnazjalnym. Mój syn będzie niedługo kończył gimnazjum i pomimo, że wynik testu szóstoklasisty miał niezły (44+), dokładnie nie pamiętam), to ewidentnie już widzę, że test gimnazjalny będzie prawdopodobnie znacznie lepszy. Poziom naprawdę jest taki jaki powinien być w prywatnej szkole. Generalnie o tym co się dzieje w szkole decydują rodzice, chociaż niestety nie zawsze. Jedynym minusem gimnazjum jaki ja widzę, to to, że jest tylko jedna klasa, ok. 18 dzieci. To moim zdaniem za mało, powinny być dwie, ale niestety szkoła nie ma na to miejsca. Drugi minus ogólnie szkoły to gorsza infrastruktura niż w przypadku szkół publicznych. Poza tymi dwiema kwestiami szkoła i podstawowa i gimnazjum w 100% godne polecenia.

# Andrzej Załęski

27.08.2014 18:38

Pomyliłem się w tym wyniku mojego syna, to było 34 z czymś a nie 44. 44 to byłby rzeczywiście unikalny wynik:-)

# pleple

27.08.2014 22:51

44 to poza skala, a 34 to jak inne dzieci...natomiast nic dziwnego ze prywatne sa najlepsze jak maja po 10 dzieci w klasie, smiechu warte

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024