REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# bemwiak

26.09.2016 12:58

Miałem "przyjemność" wczoraj być z dzieckiem na placu zabaw przy Forcie Bema. Hałas latających na niskim pułapie samolotów był okropny - by porozmawiać z żoną musiałem podnosić głos. I tak co 2-3 minuty. Nie zazdroszczę "tubylcom". W parku Górczewska, nad którym latają znacznie większe maszyny z równą częstotliwością nie jest tak głośno jak tam. Lotniska szkoleniowe nie powinny funkcjonować w otoczeniu rozrastającego się miasta.

# Lot Nick

26.09.2016 13:38

To w Zielonce jest lotnisko? Wojskowe? Gdzie?

# Jarekk

26.09.2016 13:52

jak gdzie: w Zielonce na łące.

REKLAMA

# Adam wawa

26.09.2016 14:50

Faktycznie samoloty czasami hałasują ale grzecznie pytam tych którzy przeprowadzają się w okolice lotnisk... to co samoloty nagle zaczęły tam latać? Przeważnie przeszkadza to pieprzonym słoikom - dodam tylko że lotnisko Babice nie jest od wczoraj, latały tam również samoloty odrzutowe.. a wielu również pamięta treningi na MI-2 oraz Mi-8 które do najcichszych nie należały. Jestem za lotniskiem a tym co ono przeszkadza sugeruję by wrócili skąd przybyli.

# bemwiak

26.09.2016 15:00

#Adam wawa Twoje myślenie jest okropnie ograniczone. W takim razie nie kopmy kolejnych linii metra, bo jak ludzie się wprowadzali na osiedla, to wiedzieli, że metra nie ma. Dalej, nie budujmy obwodnic, ich też nigdy nie było, więc albo się przyzwyczajmy do korków albo wyjedźmy w Bieszczady. W ogóle nic nie róbmy a jeśli komuś coś nie pasuje, to niech sp*** na wieś.

# Inzynier lotniczy

26.09.2016 15:34

Narzekanie na halas na lotnisku to jak narzekanie na zapach gnoju na wsi. Mieszkam od lat 80tych na Bemowie i nigdy mi to nie przeszkadzalo. Argument ze przed 2005 nalezalo do wojska to niby cos zmienia? Jak lataly Mi8 na lotach szkolnych to halas byl 3 razy wiekszy. Jak ktos sie sprowadza w okolice lotniska to chyba ma swiadomosc halasu. Tak.na marginesie buduja nowe osiedle jakies pol kilometra od poczatku pasa 29 na Okeciu i ciekawe kiedy tam zacznie sie protest :)

REKLAMA

# tak_jest

26.09.2016 16:32

Sens jest taki by lotnisko babice przenieść do Radomia. Dla terenu po lotnisku przygotować plan zagospodarowania z przeznaczeniem do zabudowy wielorodzinnej plus teren rekreacyjny. I tak to powinno wyglądać.

# Jak_Jest

26.09.2016 19:57

To może całą Warszawę przenieść do Radomia?

# mnietek

26.09.2016 20:27

To jest jakis absurd zeby szkolic pilotow w tak gesto zaludnionej okolicy jaka jest Zoliborz/Bielany/Bemowo. Kazdy adept musi wylatac 500 kolek po kregu, z niemilosiernym warkotem. Czy nie mozna tych kolek krecic na innych lotniskach pod Warszawa gdzie tyle ludzi nie mieszka? Albo niech chociaz startuje z Babic i leci na Chrcynne lub Konstancin

REKLAMA

# kapito

26.09.2016 20:57

Nie, beemwiak. To lotnisko niech sp*** na wieś.

# bemwaw

26.09.2016 21:45

#Adam wawa
Człowieku, od 1992 roku mieszkam 200m od lotniska i może tylko raz mnie wkurzył jakiś cymbał bo startował o 2 w nocy, a przy starcie wiadomo - pełna moc. Wcześniej od urodzenia mieszkałem przy trasie łazienkowskiej!
Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Te lotnisko prędzej czy później istnieć przestanie tak jak przestało istnieć jego 70% powierzchni, na której stoją teraz całe osiedla Utrzymywane jest tylko przez jakieś cichociemne lobby biznesmenów bo jest blisko i nikomu nie chce się ruszyć tyłka do jakiegoś Sochaczewa.
Teren powinien być w końcu zagospodarowany i dostępny dla ludzi, oczywiście nie tylko deweloperów.
Wtedy dopiero jet szansa, żeby wysypisko przestało funkcjonować. Liczę, że coś się w końcu zmieni gdy rozpocznie się budowa eSki na Gdańsk.
Dla policji i śmigłowców LPR wystarczy 5% tego co jest, a reszta wyjazd za miasto. Miasto, które musi się rozwijać.
Lotnisko funkcjonuje od 1951 i czas już żeby te ostatnie 1300m skansenu zamknąć zwłaszcza, że i nie są tu poczynione żadne wielkie inwestycje jak w przypadku Okęcia.

# zenek b

26.09.2016 22:01

www.facebook.com/ Ciche-Niebo -Nad-Warszawa-1001333923255640/ zapraszamy na forum Stowarzyszenia Ciche Niebo Nad Warszawa (trzeba usunac spacje w adresie)

REKLAMA

# mniet

26.09.2016 22:14

#Inzynier lotniczy napisał(a) 26.09.2016 15:34
Narzekanie na halas na lotnisku to jak narzekanie na zapach gnoju na wsi. Mieszkam od lat 80tych na Bemowie i nigdy mi to nie przeszkadzalo. Argument ze przed 2005 nalezalo do wojska to niby cos zmienia? Jak lataly Mi8 na lotach szkolnych to halas byl 3 razy wiekszy. Jak ktos sie sprowadza w okolice lotniska to chyba ma swiadomosc halasu. Tak.na marginesie buduja nowe osiedle jakies pol kilometra od poczatku pasa 29 na Okeciu i ciekawe kiedy tam zacznie sie protest :)

Jakim cudem Panie Inzynierze Lotniczy, skoro pol kilometra od pasa jest strefa OOU Z1 lub Z2 gdzie nie moga powstawac inwestycje mieszkaniowe? Cos Pan bajasz... A na marginesie - Okecie placi odszkodowania. Babice udaja ze nie oddzialuja na srodowisko. Taka jest roznica.

# mniet

26.09.2016 22:18

Droga redakcjo:
Artykul rzetelny i merytoryczny. Jednak lepiej aby ukazal sie na TuBielany (bo TuZoliborz nie ma). Tak naprawde na Bemowie lotnisko nie jest specjalnie dokuczliwe - kilkadziesiat domow w poblizu pasa i tyle, dlatego ludzie sie dziwia ze "komus lotnisko przeszkadza". Dokuczliwy jest krag lotniskowy, ktory przebiega na granicy Zoliborza, Bielan, nad Mlocinami i Wolka, z dala od Bemowa. Tak jak napisaliscie, musza po nim latac nisko, bo obok CTR Okecie.

# Magdalaena

26.09.2016 23:03

Od ponad roku mieszkam ok. 500m od granicy lotniska i samoloty zupełnie mi nie przeszkadzają, nawet fajnie je obserwować z okien.
Ale lotnisko wkurza mnie jako komunikacyjna blokada wielkiego kawałka miasta, brak dróg dojazdowych, w zasadzie przecięcie dzielnicy na pół. Szczególnie denerwujący jest brak połączenia Zachodzącego Słońca z Telewizyjną, ew. Piastów Śląskich z Kleeberga.
Uważam, że poza bazą dla helikopterów lotnisko powinno zostać zlikwidowane - a na jego miejscu proponuję szpital dla Bemowa.

REKLAMA

# bemwaw

26.09.2016 23:35

#Magdalaena
A ja mimo, że mieszkam tu ponad 20lat to mam to samo zdanie, tylko może oprócz szpitala jeszcze coś dla "ludzi" :)

# Afridi

27.09.2016 08:12

Gorsze są tramwaje na pętli które od wczesnych godzin porannych zaczynają zawijać i piszczeć przy Powstańców.

# bemwaw

27.09.2016 08:13

#Lot Nick napisał(a) 26.09.2016 13:38
To w Zielonce jest lotnisko? Wojskowe? Gdzie?
Było, polowe w 1939. Może to artykuł sprzed wojny? :)

REKLAMA

# Feliks

27.09.2016 10:47

Rzeczywiście ciężko jest w weekend zrelaksować się na Forcie Bema.Warkot i hałas okropny.Ponoć dzielnica buduję na Forcie Bema żłobek.To chyba dzieci będą non-stop w budynku,bo na zewnątrz wytrzymać ciężko.

# Dywan

27.09.2016 12:44

Osiedle Awangarda przy Forcie Bema.
Cytat z developera:
"Awangarda... to dla niej zbudowaliśmy to niesamowite miejsce. Miejsce spotkań, w którym indywidualności pełne pasji i charakteru mogą się realizować. Gdzie tak blisko

# Zakrętka

27.09.2016 16:18

Awangardowe słoje na wyścigi wykupią awangardowe mieszkania w tym niesamowitym miejscu...

REKLAMA

# Bartek1234567

27.09.2016 19:34

Najpierw o samym artykule. Zastanawiam sie skad autor wzal tezte o stanie technicznym samolotow? Wedlug mojej nieprofesjonalnej wiedzy lotnictwo jest znacznie bardziej regulowane i kontrolowane niz np. kursy na prawo jazdy. Brakuje mi dowodow. Sasiedztwo lotniska Chopina rzeczywiscie wymusza nizszy pulap ale samoloty startujace i ladujace i tak operuja w poblizu ziemi, no bo jak inaczej... Co ma piernik do wiatraka...Krag nadlotniskowy jest tak poprowadzony ze albo przebiega nad terenami malo zaludnionymi albo nad trasami z duzym ruchem. Na przyklad AK - podobno najruchliwsza trasa w Polsce. Wypadaloby tez wspomniec Autorze, ze ci wrazliwi na chalas mieszkancy wzieli juz odszkodowanie za sasiedztwo lotniska w postaci nizszych cen mieszkan. Bemowo jest blisko centrum i gdyby nie lotnisko ceny na pewno byly by wyzsze. Ja moge nawet zrozumiec, ze ktos zjadl ciastko i chcialby miec je z powrotem ale trzeba to przypominac tym niezadowolonym. Podsumowujac artykul tendencyjny... Teraz komentarze. ciasne myslenie? Ciasne myslenie wykazuja przeciwnicy lotniska. zaczynajac od wspomnianych cen mieszkan a konczac na tym ze miasto jest nie tylko dla nich. Nie obchodzi ich ze Warszawa potrzebuje lotnisk, stacji pogotowia lotniczego, ze ktos kocha latanie.. Najwazniejszy jest "moj ogrodek". Sama nazwa tej inicjatywy jest sama w sobie dosc zabawna. "Ciche niebo nad warszawa". No blagam...Rownie dobrze moznaby zakladac inicjatywe "miasto bez samochodow". Da sie znalezc przeciez dobre argumenty...Tak wiec bez przesady, proponuje, z ta wrazliwoscia... Taki urok duzego miasta, ktore daje prace, wygodny dostep do wielu rzeczy ale sa tez wady...

# tak_jest

27.09.2016 20:32

A ja kocham grać na trąbce w nocy. Warszawa nie potrzebuje 3 lotnisk. I czwartego w Radomiu. Krąg lotniskowy nie ogranicza sie do AK. Nie pomijaj tego faktu. Nauki latania nad miastem nie da się obronić. Tylko czekać aż sie jakas awionetka wpakuje w jakiś blok.

# asai123

27.09.2016 20:46

A ja uważam, że na miejscu Lotniska Babice powinny powstać Pola Bemowskie, tak jak kiedyś na mokotowskim lotnisku powstały Pola Mokotowskie. ul. Piastów Sląskich u ul. Zachodzącego słońca powinny zostać połączone z odpowiednikami po stronie Bernerowa. Szpital czemu nie. Bemowo rozrasta się i nie oszukujmy się Szpital Wolski jest już naprawdę stary.

REKLAMA

# waw2

27.09.2016 22:37

@bemwiak. To jest miasto. I miasto ma to do siebie, że jest w nim hałas praktycznie 24h na dobę. Też mieszkam na Bemowie i stwierdzam, że bardziej ryczą na zakrętach badziewne tramwaje Jazz niż awionetki startujące z lotniska Babice-Bemowo. Ale wolę mieć już to lotnisko niż planowany węzeł drogowy S7+S8 w jego miejscu który nie dość że by ryczał non-stop jak teraz trasa S8 na wysokości Widawskiej cze Bailly to jeszcze by śmierdział spalinami. A większy hałas na Bemowie generują samoloty podchodzące do lądowania na Okęciu i wspomniane tramwaje na torowisku ze źle zaprojektowanym promieniem skrętu.

# bemwaw

28.09.2016 00:15

#Bartek1234567 napisał(a) 27.09.2016 19:34
Najpierw o samym artykule. Zastanawiam sie skad autor wzal tezte o stanie technicznym samolotow? Wedlug mojej nieprofesjonalnej wiedzy lotnictwo jest znacznie bardziej regulowane i kontrolowane niz np. kursy na prawo jazdy. Brakuje mi dowodow. Sasiedztwo lotniska Chopina rzeczywiscie wymusza nizszy pulap ale samoloty startujace i ladujace i tak operuja w poblizu ziemi, no bo jak inaczej... Co ma piernik do wiatraka...Krag nadlotniskowy jest tak poprowadzony ze albo przebiega nad terenami malo zaludnionymi albo nad trasami z duzym ruchem. Na przyklad AK - podobno najruchliwsza trasa w Polsce. Wypadaloby tez wspomniec Autorze, ze ci wrazliwi na chalas mieszkancy wzieli juz odszkodowanie za sasiedztwo lotniska w postaci nizszych cen mieszkan. Bemowo jest blisko centrum i gdyby nie lotnisko ceny na pewno byly by wyzsze. Ja moge nawet zrozumiec, ze ktos zjadl ciastko i chcialby miec je z powrotem ale trzeba to przypominac tym niezadowolonym. Podsumowujac artykul tendencyjny... Teraz komentarze. ciasne myslenie? Ciasne myslenie wykazuja przeciwnicy lotniska. zaczynajac od wspomnianych cen mieszkan a konczac na tym ze miasto jest nie tylko dla nich. Nie obchodzi ich ze Warszawa potrzebuje lotnisk, stacji pogotowia lotniczego, ze ktos kocha latanie.. Najwazniejszy jest "moj ogrodek". Sama nazwa tej inicjatywy jest sama w sobie dosc zabawna. "Ciche niebo nad warszawa". No blagam...Rownie dobrze moznaby zakladac inicjatywe "miasto bez samochodow". Da sie znalezc przeciez dobre argumenty...Tak wiec bez przesady, proponuje, z ta wrazliwoscia... Taki urok duzego miasta, ktore daje prace, wygodny dostep do wielu rzeczy ale sa tez wady...
Chryste co to za bełkot? Miasto potrzebuje terenu, żeby się rozwijać a nie 2 lotnisk blisko centrum. Zwłaszcza jakiegoś skansenu z kilkoma barakami na którym kilka osób robi sobie biznes.
Pogotowie można zlokalizować przy WATcie tu gdzie policja ląduje. Nic więcej nie potrzeba. Reszta powinna zostać zagospodarowana co przyjdzie wraz z budową S na Gdańsk. Mam nadzieję jak najszybciej. Jak czytam te debilne argumenty w obronie tego coraz krótszego pasa to ręce i nogi opadają.

# wieś narzeka

28.09.2016 08:35

Prawda jest taka że raban podnoszą Ci którzy pokupowali swoje "apartamenty" w pobliżu lotniska. Osiedla typu Kwadra Księżycowa i inne gnioty. Na folderach developerzy zachwalali ciszę, spokój, własne niebo nad Warszawą. Wiadomo że przyjezdny kupi wszystko byle tanio.
Mieszkam od urodzenia w pobliżu lotniska i nie przeszkadzają mi samoloty.
Raban robią tylko i wyłącznie przyjezdni ze wsi, którzy nie dostali w cenie mieszkania ciszy i spokoju - jak zapewniał developer.

REKLAMA

# hohoho

28.09.2016 09:03

#Adam wawa napisał(a) 26.09.2016 14:50
Faktycznie samoloty czasami hałasują ale grzecznie pytam tych którzy przeprowadzają się w okolice lotnisk... to co samoloty nagle zaczęły tam latać? Przeważnie przeszkadza to pieprzonym słoikom - dodam tylko że lotnisko Babice nie jest od wczoraj, latały tam również samoloty odrzutowe.. a wielu również pamięta treningi na MI-2 oraz Mi-8 które do najcichszych nie należały. Jestem za lotniskiem a tym co ono przeszkadza sugeruję by wrócili skąd przybyli.

Pieprzony słoik to cię zrobił, żałosny człowieczku.

# Czwórka

28.09.2016 09:47

Czar pryśnie jak dzielnica Bemowo wreszcie zacznie traktować tereny lotniska jako strefę biznesu i przywali adekwatne podatki za ten grunt. / Polecam wzrost o 400 - 600%, tak jak dzielnica potraktowała bemowskie spółdzielnie mieszkaniowe/. Skończy się mydlenie oczu, że takie wielkie obszarowo lotnisko niezbędne jest dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego czy policji, a nikt nie wspomina, że wokół przy okazji plenią się rozmaite geszefty. Zresztą geszefciarze dzielnie dają głos nawet na tym forum. Starsi bemowianie pamiętają jak geszefty pewnych wojskowych zatrzymały w latach 90-tych budowę przedłużenia trasy Prymasa Tysiąclecia na terenie przyległym do Fortów Bema. Starzy bemowianie pamiętamy jak trzeba było walczyć z wojskiem, żeby otworzyć przejazd przez obecną ul. Księcia Bolesława na Koło przez tory kolejowe.Też geszeft blokował. Nie wspomnę, że tereny wokół Fortu Bema przeznaczone były na "Park im. 50-lecia Ludowego Wojska Polskiego"(!!!!!) oraz tereny sportowe dla klubu Legia. Uznano, że ten teren stanowi klin nawietrzający, wobec czego zabudowa nie może być zwarta i przekroczyć 4 kondygnacji. Jak jest każdy widzi - zwarte kwartały budynków sięgające 7 kondygnacji. Z totalnym deficytem wszystkiego. Zero szkół, żłobków, przedszkoli, przychodni zdrowia,deficyt miejsc parkingowych, dróg dojazdowych itd. Geszeft.

# wieś narzeka

28.09.2016 09:54

#hohoho napisał(a) 28.09.2016 09:03
Pieprzony słoik to cię zrobił, żałosny człowieczku.

Jak widać w powyższej wypowiedzi słoiki nie próżnują w sieci.

REKLAMA

# bemwiak

28.09.2016 10:18

#wieś narzeka nie mieszkam w tej części Bemowa. Więc Twoja teoria nie do końca jest trafiona.
Teraz to już do wszystkich. Teksty o słoikach/ wsiach zostawcie sobie na forum onetu. tutaj takiego syfu nie trzeba,

# wieś narzeka

28.09.2016 10:35

#bemwiak napisał(a) 28.09.2016 10:18
#wieś narzeka nie mieszkam w tej części Bemowa. Więc Twoja teoria nie do końca jest trafiona.
Teraz to już do wszystkich. Teksty o słoikach/ wsiach zostawcie sobie na forum onetu. tutaj takiego syfu nie trzeba,
Niestety teksty o słoikach będą się powtarzały gdyż aktualne problemy są wnoszone właśnie przez przyjezdnych.
Przed rokiem 2006 gdy nowych osiedli było niewiele wokół lotniska- nikt na nic się nie skarżył. Była cisza i spokój. Teraz wszystko przeszkadza.
Ostatnio przechodziłem obok Kwadry. Rozmowa wychodzących z osiedla dotyczyła właśnie hałasu na lotnisku....otwierali samochód na blachach EOP...

# bemwaw

28.09.2016 11:25

#wieś narzeka napisał(a) 28.09.2016 10:35
Niestety teksty o słoikach będą się powtarzały gdyż aktualne problemy są wnoszone właśnie przez przyjezdnych.
Przed rokiem 2006 gdy nowych osiedli było niewiele wokół lotniska- nikt na nic się nie skarżył. Była cisza i spokój. Teraz wszystko przeszkadza.
Ostatnio przechodziłem obok Kwadry. Rozmowa wychodzących z osiedla dotyczyła właśnie hałasu na lotnisku....otwierali samochód na blachach EOP...
Ty chyba właśnie z takiej wsi przyjechałeś w 2006 roku bo widzę nie masz pojęcia co się wcześniej działo. Co było wybudowane i kto protestował gdy po obaleniu komuny dalej stacjonował 103 Pułk Lotniczy MSW.
Owszem przez 2-3 lata był względny spokój do czasu, aż majętni ludzie dostali świra na punkcie latania.

REKLAMA

# ***

28.09.2016 11:57

Artykuł powinien się znaleźć na TuBielany - trasa przelotów została wyznaczona nad tą dzielnicą kilkanaście lat temu, nie nad Bemowem. Problem hałasu samolotów z babic od kilku lat narasta jest tylko coraz gorzej. Kilkaset przelotów nad domami i blokami Słodowca, Marymontu, Osiedla Rudy każdego dnia (nasze domy nie są w sąsiedztwie lotniska, tak dla porządku zaznaczmy). Hałas i warkot od świtu do nocy. Ogromna część pilotów nie trzyma się wyznaczonego kręgu nadlotniskowego - latają nad naszymi domami (a nie nad trasą AK jak powinni), także nad Sadami żoliborskimi i Starym Żoliborzem. Powtarzane tezy kilkudziesięciu pilotów i biznesmenów zarabiających na szkółkach lotniczych o braku problemu hałasu, o tym że lotnicy trzymają się kręgu nadlotniskowego, a tak w ogóle to niech całe Bielany i Żoliborz się wyprowadzą, bo grupka pasjonatów chce dojeżdżać na lotnisko 15 min a nie 30 min (np. do Zielonki) i realizować swoje hobby są po prostu śmieszne. Babice czeka ten sam los co Gocław i Pola Mokotowskie i oby jak najszybciej. Lotnictwo cywilne - poza miasto, lotnisko Babice tylko dla lotnictwa służb ratunkowych i publicznych. A jak nie - bardzo proszę - niech Babice tak jak Okęcie ponoszą konsekwencje swojej działalności - niech wypłacają odszkodowania za generowane koszty środowiskowe i społeczne.

# olo2

28.09.2016 13:22

Ja mieszkam blisko przy lotnisku (Bemowo) i wogóle mi to nie przeszkadza. Głośne są tylko śmigłowce. Widać, że artykuł sponsorowany albo przez developerów (co chcą przejąć teren), albo przez GDDKiA (co chce przez lotnisko budować S7). Ręce precz od lotniska ;-) - na Bemowie ono jest od zawsze (lotnicza szachownica jest nawet w herbie).

# Shiraz

28.09.2016 13:45

Szczerze? Mieszkam od niedawna w rejonie lotniska i nie mam z tym żadnego problemu. Deweloper informował o wszystkim (o bliskości lotniska) i była możliwość by zajrzeć w plan zagospodarowania przestrzennego. Szczerze? Nie rozumiem całej afery. :)

REKLAMA

# wieś narzeka

28.09.2016 13:47

Ten portal nie posiada takiej siły by komuś zależało na propagowanie tego typu tez.
Mało kto wie o portalu TuStolica.pl
Z moich znajomych nikt o takiej stronie nie słyszał.

# Ola Bemowo

20.10.2016 09:52

#bemwiak napisał(a) 26.09.2016 15:00
#..nie kopmy kolejnych linii metra, bo jak ludzie się wprowadzali na osiedla, to wiedzieli, że metra nie ma. Dalej, nie budujmy obwodnic, ich też nigdy nie było...W ogóle nic nie róbmy a jeśli komuś coś nie pasuje, to niech sp*** na wieś.
Zwrócę uwagę że zarówno metro, jak obwodnice, czy liniie wysokiego napięcia były planowane lata temu. Stacja metra w okolicach Mory/Babice to lata 90-te, S8 to swoje korzenia miała w planach chyba jeszcze w latach 70-tych /specjalnie budowano most Grota w systemie "dwumostowym"/ . Nie można wymagać od miasta i państwa aby pod naciskiem klientów omamionych przez developera zmieniało plany - jak sie kupuje mieszkanie/dom to wypada sprawdzić gdzie.

# Dywan

20.10.2016 11:46

#Shiraz napisał(a) 28.09.2016 13:45
Szczerze? Mieszkam od niedawna w rejonie lotniska i nie mam z tym żadnego problemu. Deweloper informował o wszystkim (o bliskości lotniska) i była możliwość by zajrzeć w plan zagospodarowania przestrzennego. Szczerze? Nie rozumiem całej afery. :)
A o trasie Ci mówili w przyszłości za Twoimi oknami ?

REKLAMA

# CHCE ODPOCZAC PO PRACY

18.11.2016 23:00

NAD BIAŁOŁĘKĄ JEST DOKŁADNIE TO SAMO. ODRZUTOWE SAMOLOTY NA NISKIM PUŁAPIE (sądzę , że ok. 5-6 km) LATAJĄ NAD TARCHOMINEM, BIAŁOŁĘKĄ. KTO NA TO POZWALA ? KTÓRY TO URZĘDNIK WYDAŁ ZGODĘ NA TAKIE HARCE (NAZWISKO DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI) ! DLACZEGO PASAŻERSKIE SAMOLOTY ODRZUTOWE MUSZĄ PRZELATYWAĆ NAD OSIEDLAMI ZAMIESZKANYMI PRZEZ SETKI TYSIĘCY LUDZI ? NAWET JEŚLI LATAJĄ DO MODLINA TO DLACZEGO NIE PO KRĘGU ODLEGŁYM OD OSIEDLI WARSZAWSKICH O 20 - 30 KILOMETRÓW ?
RYCZĄCE SAMOLOTY WYNOCHA ZNAD WARSZAWY !
ZWOŁAJMY MASĘ KRYTYCZNĄ POD HASŁEM "SAMOLOTY PRECZ Z MIASTA"
SPOTKAJMY SIĘ POD URZĘDEM LOTNICTWA CYWILNEGO. 10 LAT TEMU JAK BUDOWAŁEM DOM W OKOLICACH CHOSZCZÓWKI TO PO TO ABY NIE SŁYSZEĆ SAMOLOTÓW TYLKO ŚPIEW PTAKÓW. CZY KTOŚ MOŻE POMÓC ZAŁOŻYĆ STOWARZYSZENIE, KTÓRE BĘDZIE DBAŁO O INTERESY WKURZONYCH WARSZAWIAKÓW ?
SPECJALISTÓW MIŁOŚNIKÓW SAMOLOTÓW PROSZĘ ABY POWSTRZYMALI SIĘ OD KOMENTARZY, KTÓRYCH KILKA W TYM WĄTKU JUŻ BYŁO. PO PROSTU PRZENIEŚCIE SIĘ W OKOLICE OKĘCIA.

 Lucjana

17.03.2017 14:23

Istnieje coś takiego jak zanieczyszczenie hałasem. Hałas jak wszystko inne jest ograniczony aktami prawnymi. Warto zmierzyć czy nie jest on przekraczany. Tu http://daa.pl/4Yw jest firma, którą możecie do tego wynająć. Choć z tego co wiem lotniska sama co jakiś czas muszą robić pomiary hałasu. I zgadzam się z tym, iż takie rzeczy jak budowa lotniska są uwzględnione w planie zagospodarowania przestrzennego i przy kupnie mieszkania warto na nie spojrzeć.

# Marek Nowak

30.11.2017 19:26

Z tego powodu lepiej przed kupnem mieszkania/domu od razu sprawdzić okolicę. I to nie tylko samą infrastrukturę, ale też sąsiedztwo. Wiadomo, że nie mamy wpływu na to, co jeszcze się koło nas wybuduje lub kto zamieszka, ale trudno się łudzić, że coś nagle zniknie, tak jak to lotnisko. Jeżeli ktoś dopiero szuka mieszkania, to ja polecam Mokotów, Przy Woronicza 33 - www.przyworonicza.com/pl/szukaj.html?.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break