REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Pierre de Lony

02.06.2016 13:42

Wałęsa ma swoje lotnisko. Proponuję ulice: Kaczyńskiego Jarosława, Macierewicza Antoniego, Pawłowicz Krystyny, Brudzińskiego Joachima. Aha zapomniałem: Ojca Dyrektora Rydzyka.

# stachu

02.06.2016 13:47

ZWM to terroryści? Tacy sami jak AK! Tak samo terroryzowali Niemców. Propagandy + 500.

# r17

02.06.2016 13:52

Być może to nie jest postać na patrona. Bo to powinny być jednostki wybitne. Ale czym ona zawiniła tak na prawdę? Bo z tekstu wynika, że ona nic złego w życiu nie zrobiła.

REKLAMA

# Pierre de Lony

02.06.2016 14:01

Z tekstu wynika że była postacią NIEZASŁUŻONĄ - tym właśnie zawiniła.

# r17

02.06.2016 14:26

#Pierre de Lony napisał(a) 02.06.2016 14:01
Z tekstu wynika że była postacią NIEZASŁUŻONĄ - tym właśnie zawiniła.

Chcemy lepszego patrona i ok mamy prawo. Ale niezasłużona to jeszcze trochę za mało aby podlegała pod ustawową dekomunizację a z tekstu nic nie wynika co zrobiła by podchodzić pod nią.

# WaraOdZieleńczyk

02.06.2016 16:31

Polecam pomysłodawcom zmiany patrona jak i redakcji, która nie wie o czym pisze, nazywając ZWM terrorystami. Oto fragment deklaracji ZWM:
"Zrodził nas czyn. Naszą wolę walki wykuwa nienawiść do kajdan hitlerowskiej niewoli, gorące ukochanie wolności. Hartuje nas nieubłagana walka z okupantem, cementuje nas krew naszych bojowników

REKLAMA

# WaraOdZieleńczyk

02.06.2016 16:32

"Zrodził nas czyn. Naszą wolę walki wykuwa nienawiść do kajdan hitlerowskiej niewoli, gorące ukochanie wolności. Hartuje nas nieubłagana walka z okupantem, cementuje nas krew naszych bojowników

# eRDe

02.06.2016 17:12

ZWM, oprócz walki z okupantem w czasie wojny (co do metod można dyskutować, sama walka dyskusji nie podlega), ma bardzo brzydką kartę w okresie powojennym. Przemoc polityczna, to nie jest coś wartego promowania. Oczywiście wydarzenia powojenne odkładamy w tej chwili na bok.
Co do patronki, przynależność do ZWM to nie zbrodnia, ale czy napisanie piosenki to naprawdę wystarczający powód żeby zostać patronem szkoły? Związana z Bielanami też nie była.

# sandacz

02.06.2016 17:32

Zieleńczyk była komunistycznym zdrajcą własnej Ojczyzny i Narodu. Była członkiem organizacji która w programie miała zlikwidowanie państwa polskiego i zastąpienie go sowiecką republiką. O współpracy z gestapo nie mówiąc, sławetna akcja na Poznańskiej 37 w Warszawie. Już dwa lata temu postawiłem na samorządzie wniosek o zmianę patrona szkoły. Złożyłem tez stosowne pismo podpisane przez kilkudziesięciu mieszkańców Młocin.

REKLAMA

# Jura

02.06.2016 18:09

Sandaczu, to może nadamy jej imię Brygady Świętokrzyskiej? Oh, wait... Gestapo osłaniało tych tzw. żołnierzy wyklętych podczas marszu brygady na Zachód. "Dowództwo Brygady rozpoczęło z Niemcami swoistą grę, aby uchronić ją przed zniszczeniem za cenę jak najmniejszych ustępstw na rzecz Niemców. Niemcy znali antykomunistyczne nastawienie Brygady i z tego względu starali się ten fakt wykorzystać. Ponadto zapewnili Polakom aprowizację, zakwaterowanie oraz leczenie chorych i rannych w swoich szpitalach. W sztabie Brygady znajdował się były szef Gestapo dystryktu Radom Haupsturmführer Paul Fuchs posiadający od jesieni 1944 stały kontakt z brygadą za pośrednictwem Huberta Jury".
To dopiero polscy patrioci :)

# sandacz

02.06.2016 18:51

Ja proponowałem jako patrona Irene Karczmarczyk ps. Małgosia. Ta rodowita Młocinianka była żołnierzem zgrupowanie Żubr AK. Jako sanitariuszka poległa w trzecim dniu Powstanie Warszawskiego wynosząc spod ostrzału rannego kolegę. Konfabulujesz komuszku. Jesli znasz historię to odpowiedz sobie na pytanie kim trzeba było być żeby jako Polak podjąć studia we Lwowie w sierpniu 1940r. Podkreślam, Lwowie okupowanym przez sowietow. Ktoś taki jak Zieleńczyk nie jest godny bycia wzorem dla młodzieży szkolnej.

# sandacz

02.06.2016 21:23

Szlify oficerskie dostalem dopiero po 89r. Wiesz czemu/ bo oficerem mogł byc tylko członek PZPR, a ze mną taki numer nie przechodzil. !!lat pracowałem jako sternik, za mniejsze pieniądze ale sie nie zeszmacilem. Tak na marginesie kto ci pozwolił na ujawnianie moich danych osobowych. chcesz za to beknąć? To przejaw prostactwa i chamstwa, nie pytaleś o pozwolenie na to.

REKLAMA

# sandacz

02.06.2016 21:26

Do admina tego forum. Czemu jeden z uczestników ujawnia bez mojej zgody moje dane osobowe. Możecie wplynąć na tego prostaka?

# bolek

03.06.2016 07:59

Powyższe komentarz dobitnie pokazują brak tożsamości i wykształcenia w naszym narodzie. Kwestią niezaprzeczalną jest, ze sowieci nazywali ulice "swoimi" bohaterami, bo resztę ganiali po lasach. Nawet jeżeli raz na jakiś czas przewijał się ktoś "nieludowy" to jednocześnie wynoszono na piedestał min. 10 swoich dla "równowagi". Kwestią niezaprzeczalną jest również, że ci sami sowieci wcale nie mieli zamiaru wyzwalać Polski tylko ją okupować - jeżeli ktoś twierdzi inaczej to nie pozostaje nic innego jak tylko współczuć mu wielu braków oraz zgubnej wiary w to, że ci sami ludzie próbujący nas podbić w 1920, 1939 i mordujący setki tysięcy bezbronnych naszych rodaków w 1940, nagle kilka lat później zapałali do nas miłością i postanowili nas "wyzwalać". Czy każdy sowiecki patron musiał mordować aby teraz był dowód na to, że nie nadaje się na piedestał? Oczywiście nie - chodzi również o postawę, bo Wincenty Pstrowski będąc przodownikiem pracy może i nikogo nie zgładził, ale w porównaniu do żołnierzy AK Kampinos wypada bardzo słabo. Przy zmianie nazw ulic zawsze padają argumenty w stylu "kto poniesie koszty wymiany dokumentów przez ludzi" co przy zmianie patrona szkoły w ogóle nie ma miejsca. A mimo to i tak pojawiają się jak widać głosy sprzeciwu - widać niektórym tęskno do dawnych czasów ludowych. No al co się dziwić, ktoś jednak ten PRL tworzyć musiał.

# Pierre de Lony

03.06.2016 08:27

A kogo interesuje w dzisiejszych czasach jaką nazwę ma ulica. Mamy realne problemy a nie tabliczka z nazwiskiem. Znów idiotyczny temat zastępczy w wykonaniu PISu. Dali ludziom 500+ na zapchajmordę by siedzieli cicho a teraz robią rzeczy których mało kogo interesuje.

REKLAMA

# sandacz

03.06.2016 12:42

Naród bez przeszłości i jej bohaterów przestaje być narodem. Jeśli jest ci obojętne kto nami rządzi i w jakim żyjesz kraju to pomnij co na temat takich ludzi przed wiekami już powiedział Seneka. Chcesz życ w karaju gdzie honoruje się bandytów, zbrodniarzy, kolaborantów i zdrajców?

# Pierre de Lony

03.06.2016 13:21

Sądząc po Twoich wpisach mniemam że masz około 20 lub mniej lat. Jeszcze nasiąknięty jesteś ideałami które wpajają Tobie w szkole. Właśnie żyję w kraju w którym pełno bandytów, zbrodniarzy, kolaborantów i zdrajców. Masz rację.

# sandacz

03.06.2016 14:40

Człowieku, ja lada moment na emeryturę będę się wybierał. 20 lat to ja miałem bardzo dawno temu. Te ideały wpoiła mi rodzina. Tak zostałem wychowany. Wiara, ojczyzna, rodzina ,praca to są moje główne wartości. Życie po Bożemu z dekalogiem w ręku. może trudno w to uwierzyć komuś takiemu jak ty. no własnie, a jakie są twoje wartości?

REKLAMA

# antysandacz

03.06.2016 14:51

#sandacz napisał(a) 02.06.2016 17:32
Zieleńczyk była komunistycznym zdrajcą własnej Ojczyzny i Narodu. Była członkiem organizacji która w programie miała zlikwidowanie państwa polskiego i zastąpienie go sowiecką republiką. O współpracy z gestapo nie mówiąc, sławetna akcja na Poznańskiej 37 w Warszawie. Już dwa lata temu postawiłem na samorządzie wniosek o zmianę patrona szkoły. Złożyłem tez stosowne pismo podpisane przez kilkudziesięciu mieszkańców Młocin.

Ten "sandacz" to taki kiełbik, o nie , przepraszam, obraziłbym kiełbika, to taki ciernik, śmieć - ryba, co tylko szkodzi środowisku, w tym przypadku gra na uczuciach ludzi i zakłamuje historię. Jak długo jeszcze będziemy żyć latami wojny i używać porównań "przed wojna to było tak ...". Ten młody człowiek jest już nauczony "nowej" historii - bez szacunku dla ludzi którzy oddali życie, aby on mógł żyć i pisać takie brednie. Ci ludzie, którzy walczyli z hitlerowcami, nie "robili" polityki, oni po prostu walczyli o wolną Polskę! No cóż, współcześni historycy nie znają prawdziwej historii. Im wpojono tę "współczesną historię z czasów wojny" tworzoną na nowo, korzystną dla prawicy. Historyk powinien być obiektywny, a nie zacietrzewiony i wszystko co nie białe to be. A jaki sąd wydał wyrok, że Zieleńczyk była zdrajcą?

# sandacz

03.06.2016 15:32

a czemu to mnie obrażasz i mi ubliżasz. nie jestem młodym człowiekiem, swoje przeżyłem geniuszu. Zieleńczyk nie walczyła o Polske wolną, zapoznaj się z programem PPR. Wedle nich Polska miała być jedną z republik sowieckich. Zieleńczyk w okupywanym przez sowietów Lwowie w sierpniu 1940 r podjęła studia. Wiesz może co trzeba bylo zrobić tam żeby sowieci ci na to pozwolili? Tam od lutego tegoż roku zaczęła sie eksterminacja Polaków. Masowe deportacje, aresztowania , egzekucje. Takie są fakty historyczne. Zieleńczyk jak zdrajca przyjęła po prostu obywatelstwo sowieckie. To była jedyna możliwość żeby uniknąć losu uczciwych Polaków. Można śmiało ją równać z folkdojczami. Na koniec pogratuluje ci poziomu kultury, może powiesz mi to w oczy kozaku, Farysa 54 mieszkam, zapraszam. Odważysz się?

# Pierre de Lony

03.06.2016 15:33

Wypijcie flaszkę i po sprawie. Po co się kłócić o rzeczy które były 100 lat temu.

REKLAMA

# sandacz

03.06.2016 15:49

Ten delikwent to zwykły, mały , tchórzliwy trollek.Nie znający historii.Rozumiem, można podyskutować ale on posunął się trochę za daleko Niech mi w oczy powie śmieciu. Taki kozaczek, to go zaprosiłem. Obraża i ubliża za klawiaturą? Niech spróbuje osobiście.Co do flaszki to nie używam alkoholu, a nawet gdybym używał to z byle kim do wódki nie siadam, a na pewno z tchórzami.

# eRDe

03.06.2016 16:22

#Pierre de Lony napisał(a) 03.06.2016 08:27
Znów idiotyczny temat zastępczy w wykonaniu PISu. Dali ludziom 500+ na zapchajmordę by siedzieli cicho a teraz robią rzeczy których mało kogo interesuje.

Pudło, pomysł z dekomunizacją nazw to pomysł, za którym głosowali praktycznie wszyscy posłowie obecnej kadencji. Nie pisz więc, że to pomysł PiS. Czy nawet przy lokalnych rozmowach musi się pojawiać "wielka" polityka?

# Tygrys

04.06.2016 14:12

#antysandacz napisał(a) 03.06.2016 14:51
Ten "sandacz" to taki kiełbik, o nie , przepraszam, obraziłbym kiełbika, to taki ciernik, śmieć - ryba,

#sandacz napisał(a) 03.06.2016 15:49
Niech mi w oczy powie śmieciu.

I młody i stary obrzucają się mięsem. Widać na przykładach tak naprawdę jaki jest statystyczny Polak. Panie Sandacz - jako osoba dorosła, doświadczona, wykształcona mniemam-
jaki Pan daje przykład młodzieży ? Określając innych śmieciem ? Wstyd.

REKLAMA

# sandacz

04.06.2016 14:50

Panie Tygrys, po pierwsze ja grzeczny dla grzecznych jestem. Po drugie Proszę mi pokazać gdzie ja temu delikwentowi ubliżyłem. Nazwałem go po imieniu bo potrafił mi ubliżyć ale chowa się za anonimowością. Kozak za klawiaturką. znamy takich odważnych. Poprosiłem żeby mi to w oczy powiedział, takie dziwne. Jak by był odważny to by to zrobił. Widocznie nie jest. Więc jak go nazwać? Na jakie miano zasługuje ktoś kto ubliża człowiekowi w latach i póżniej chowa głowę w piasek? Nazywanie mnie śmieciem kompromituje jego, tak jak i póżniejsze zachowanie

# sandacz

04.06.2016 14:53

no nie, gdzie ja tego człowieka śmieciem panie Tygrys nazwałem? Przeczytaj Pan uważnie moje i jego wpisy zanim mnie Pan o coś takiego oskarży. Ciekawe czy będzie Pana stac na słowo przepraszam.

# Korfanty Przedpełski

06.06.2016 14:36

#sandacz napisał(a) 04.06.2016 14:53
no nie, gdzie ja tego człowieka śmieciem panie Tygrys nazwałem?

#sandacz napisał(a) 03.06.2016 15:49
Rozumiem, można podyskutować ale on posunął się trochę za daleko Niech mi w oczy powie śmieciu.

Cytuję Pana wypowiedź.

# sandacz

06.06.2016 22:14

Czy Pan potrafi czytać po polsku? Gdybym tego człowieka nazwał śmieciem to po słowie"powie" był by przecinek, a go nie ma. Znaczenie tego zdania jest jednoznaczne. chciałem żeby ten delikwent w oczy mi powiedział, że jestem śmieciem. Czy to dla Pana jasne? Najpierw Pan sie naucz czytać ze zrozumieniem dopiero póżniej oskarżaj. To on mi ubliżył, ja jemu nie. Czy teraz Pan to dostrzega?

# Pierre de Lony

07.06.2016 12:33

Dyskusja odbiega od przewodniego tematu artykułu.
Jak mają kasę na zmianę patronów to niech zmieniają.

# sandacz

07.06.2016 12:48

Pieniądze nie są rzeczą najważniejszą. Są też o wiele bardziej ważne wartości wszak nie samym chlebem człowiek żyje.

# sandacz

07.06.2016 12:50

Pieniądze nie są rzeczą najważniejszą. Są też o wiele bardziej ważne wartości wszak nie samym chlebem człowiek żyje. dyskusja odbiegła od tematu bo zostalem posądzony o coś czego nie zrobiłem. Od odważnych aż tu się roi.

# Pierre de Lony

07.06.2016 13:11

Forum to nie ring bokserski. Jakby co jest na Bielanach KnockOutGym - tam można sobie poćwiczyć i umawiać się na sparingi.

# sandacz

07.06.2016 16:50

Prosze to powiedzieć temu kozakowi który mnie zelżył. Podałem mu nawet swój adres ale jakoś nie ma ochoty mnie odwiedzić i powtórzyć to co napisał.

# _UB

08.06.2016 09:09

Ja uważam że patron powinien zostać niezmieniony. Nikomu nie zrobi się lepiej gdy zmienią nazwisko.

# sandacz

10.06.2016 17:54

Patron szkoły to wzór do naśladowania dla szkolnej młodzieży. Czy Zieleńczyk, zdrajca i komunistka powinna być takim wzorem?

# Tygrys

10.06.2016 18:02

A czy Jose Marti jest takim wzorem ??

# eRDe

10.06.2016 18:26

José Marti żył w czasach znacznie wcześniejszych niż zbrodnie komunistyczne. To, że imię zostało nadane za czasów władzy ludowej nie oznacza automatycznie, że trzeba je zmieniać.

# sandacz

10.06.2016 20:25

Zmiana tematu/ Rozmawiamy o Zieleńczyk, nie Jose Marti. Taka socjotechnika?

# eRDe

10.06.2016 20:38

W żadnym wypadku socjotechnika. Ktoś zapytał, więc odpowiedziałem.

# bielanka

20.06.2016 14:33

pomysły na likwidację danego patrona (zwłaszcza szkoły) były i będą, chodzi o to, że brakuje dobrych (przemyślanych, ambitnych, wartościowych) pomysłów na nowych patronów.
Szkoła nr 214 na Bielanach, przy ul.Fontany 1, też ma "niezasłużonego" patrona. To Stanisław Skrypij. Dwa lata temu była próba zmiany. Rada Warszawy nie przyjęła jednak propozycji, może i dobrze, bo czymże takim wybitnym zasłynął Tony Halik ?

# sandacz

20.06.2016 14:38

W wypadku szkoły na Młocinach mamy swoich lokalnych bohaterów godnych bycia wzorami dla młodzieży. to rodowici Młociniacy którzy poświęcili swoje życie dla Polski i Polaków.

# Kwitnący

20.06.2016 18:35

Dla młodzieży wzorem jest Justin Bieber, Kubuś Wojewódzki czy wreszcie Natalia Siwiec

# sandacz

20.06.2016 22:11

Zabłysnąłeś Kwitnący, nie ma co. Jak myślisz, należy młodzież uświadamiać historyczne?

# Księżycowy

20.06.2016 23:59

Młodzież raczej się tymi sprawami mało interesuje, jednakże należy im raczej naświetlać prawdę.
Tylko, że to wcale nie jest takie proste i oczywiste .
Podam przykład , temat: Niedawno pochowany patriota Zygmunt Szendzielarz ,,Łupaszka''.
Aluzja młodego człowieka :
- No i co ? Mam być patriotą i 70 lat przeleżeć zakopany (nie pochowany) jak pies pod chodnikiem ?

# sandacz

21.06.2016 08:10

Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Znasz to ? Jeśli młody człowiek nie wynosi z domu rodzinnego pewnych wartości to jest jak jest. Inny mądry człowiek powiedział coś na temat tych którym jest obojętne gdzie i jak żyją.

# Pierre de Lony

21.06.2016 10:50

#sandacz napisał(a) 21.06.2016 08:10
Inny mądry człowiek powiedział coś na temat tych którym jest obojętne gdzie i jak żyją.
Pajajmy się górnolotnymi frazesami sprzed dziesięcioleci a tu dziś artykuł w gazecie:
"Ceny gazu i prądu w Polsce należą do najwyższych w Europie"
Polakom zostało tylko rozpamiętywanie, inni kroją nas na potęgę - niestety.

# Księżycowy

21.06.2016 12:18

Tylko w złych rządach, tylko w tych krajach, gdzie próżniacy mają obronę i trzymają pierwszeństwo bezrządne, tylko tam żydzi obfitują, gnieżdżą się i mnożą.
A znasz to?
To też jest przekazanie dla młodzieży....
Z tą jednak różnicą że, w naszym przypadku nie chodzi tylko o żydów a raczej o komunistów itd.

# Pierre de Lony

21.06.2016 15:06

#Księżycowy napisał(a) 21.06.2016 12:18
Z tą jednak różnicą że, w naszym przypadku nie chodzi tylko o żydów a raczej o komunistów itd.
Niewielką grupę ludzi interesuje czy patronem jest komunista czy niekomunista. Mamy masę innych ważniejszych problemów niż rozpamiętywanie co było naście, dziesiąt lat temu.
To są tematy zastępcze interesujące niewielką grupkę ludzi. Raczej dla tych co siedzą, nudzą się i myślą...

# cycu

21.06.2016 16:16

No właśnie - myślą ....
A siedzą i nudzą się - 9 wpisów na tym forum ........ 3 tygodnie odwiedzania. Brawo.

# sandacz

21.06.2016 18:58

Tak się składa, że się nie nudzę, pracuje zawodowo i to intensywnie. tylko ja odebrałem stosowne wychowanie wedle pewnych wartości. Dla mnie nie jest najważniejsza cena gazu czy prądu i proszę nie cytować Adolfa H. Moje cytaty pochodzą od ludzi o czystych sumieniach. te frazesy są jak najbardziej aktualne. młodzi ludzie powinni znać prawdziwą historię własnego kraju, być z tego kraju dumnymi jak i z tego, że są Polakami. I nie są to frazesy. to patriotyzm.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024