REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# m .

22.08.2019 11:50

ten cały cytowany "mieszkaniec Wawra" nie czai, że z prędkością 160 km/h będą zasuwały składy, które się nie zatrzymują na stacjach/przystankach w Wawrze. Tak więc postulat ograniczenia prędkości może boleć, ale ludków, którzy dojeżdżają z Otwocka, a nie z Wawra. Dla pasażerów wsiadających do SKMki w Wawrze (mieszkańców Wawra ;-)), prędkość maksymalna 80 km/h jest w zupełności ok (większa prędkość i tak byłaby pewnie nieekonomiczna z uwagi na odległości pomiędzy stacjami/przystankami w Wawrze).
Tak więc szanowny (dg) więcej informacji mniej manipulacji życzę.

# symforjan

22.08.2019 22:56

Oj,oj, Mieszkańcu Wawra, przydałoby się trochę logiki i znajomości poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. W temacie, Samorząd ma absolutną rację, czas położyć kres samowoli PKP. Przydałoby się, żeby pociągi nie tyle jeździły szybko, co punktualnie. Szybciej nie znaczy lepiej. Można by zacząć od megafonów, które pochodzą z czasów minionej epoki i niezwykle sprawnie "tłumaczą" j. polski na bliżej nieokreślony bełkot, potem jakaś informacja co, kiedy, skąd i dokąd przyjedzie albo i nie, i dlaczego ale to już może być za trudne. Pamiętajcie jednak podróżni, aby zabrać swój bagaż wysiadając bo to kłopot dla PKP no i koniecznie nie zbliżać się do krawędzi ale przede wszystkim pamiętać, że opóźnienie może ulec zmianie, bo to bardzo ważne jest.

# PKU

23.08.2019 07:40

To tradycyjny problem - ci którzy mieszkają bliżej centrum nie chcą żeby koło nich jeździli ci którzy mieszkają dalej, bo robią im hałas, tłok w komunikacji i spaliny. Taki sam problem jest wszędzie - mieszkańcom Żoliborza nie odpowiada tranzyt z Bielan, mieszkańcom Woli szeroka Górczewska którą jeżdżą mieszkańcy Bemowa i tak dalej. Czasem przydałoby się trochę empatii i myślenia też o innych ludziach, a nie tylko o sobie.

REKLAMA

# tubylec

23.08.2019 09:59

#PKU napisał(a) 23.08.2019 07:40
Czasem przydałoby się trochę empatii i myślenia też o innych ludziach, a nie tylko o sobie.

Zarówno połączenie kolejowe jak i południowa obwodnica szykowane są na tranzyt a prawdopodobnie drogi/droga #PKU nie pamięta z PRL-u pociągów towarowych jeżdżących bez przerwy na wschód. Jak łatwo się można domyśleć nie jechały one 160km/h, ale szkło i szyby w domach brzęczały - i ktoś kto mieszka w Wawrze dłużej niż 25-30 lat pamięta i zaocznie protestuje - co nie powinno dziwić.

# m .

23.08.2019 10:19

PKU - nie rozumiesz albo udajesz. Ja, jako mieszkaniec Wawra nie mam nic do tranzytu przez Wawer, przecież pociągi jeździły przez Wawer przed moim urodzeniem. Chodzi o to, żeby ten "nowy" tranzyt nie był kosztem mieszkańców Wawra. Co takiego stanie się tranzytowi, jeśli na odcinku wawerskim pociągi będą zapylały 80 km/h? odległość pomiędzy stacjami Wawer - Falenica to jakieś 8 km, zaokrąglijmy do 10 km. Tak więc na takiej odległości (10 km) tranzyt zwolni ze 160 km/h do 80 km/h, co oznacza że tranzyt będzie jechał o 3,75 min dłużej. No to sorry, ale mieszkańcy Wawra mają znosić uciążliwości tranzytu zapylającego 180km/h bo przyjezdny spoza Wawra chce być 3,75 min wcześniej na wschodniej? Miej proporcje mocium panie!
Poproszę o trochę empatii dla mieszkańców Wawra.

# Marian

25.08.2019 20:45

160km/h to Trzeci Świat - nigdy ludzie nie przesiądą się do pociągów jeśli będą one drogie i wolne.
Pociąg powinien min. 300km/h jechać

REKLAMA

# f10

29.08.2019 10:21

ale po nowych torach nie będzie tak głośno, a im szybciej jedzie tym szybciej przejedzie. Poza tym najbardziej denerwujące jest trąbienie przed każdą stacją a nie szum kół. Zakładam, że przy 160 km/h nie będzie trąbienia tylko będą przejścia podziemne lub inne rozwiązania.

# Jerzy Krzak

29.08.2019 21:13

Wychowałem się w domu blisko torów w Wawrze i doskonale wiem czym są drgania budynku wywołane przejazdem pociągu. Po dołożeniu czwartego toru będzie on przejeżdżał w odległości kilkunastu metrów od wielu domów na odcinku od wiaduktu na Marsa. A będą przejeżdżać 400 tonowe (NETTO!) pociągi . Ograniczenie prędkości do 80 km/h odłoży jedynie na trochę zagładę tych domów. Ja wystąpię z roszczeniem do Urzędu Dzielnicy o wypłatę odszkodowania za zniszczenie mojego mienia i za obniżenie do zera wartości gruntu. Za nieodpowiedzialne decyzje trzeba odpowiadać
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy