REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


09.04.2019 13:18 Taltos2
W całej tej dyskusji brakuje konkretów. Ilu jest w tej chwili potencjalnych licealistów na ZB - Tarchomin tu dojeżdżać nie będzie? I jaki będzie przyrost tej liczby w kolejnych latach? I to samo dotyczy uczniów podstawówek? Dopiero znając te dane można dyskutować, kiedy to LO będzie potrzebne. Dla mnie ważniejsze jest zapewnienia miejsc w podstawówce, 15 latek może sam dojechać niemal wszędzie, 7 latek nie bardzo. I naprawdę jakość i tradycja LO ma kapitalne znaczenie, każde nowe publiczne LO ma taki problem, czy będzie wystarczająca liczba chętnych? A podwójny rocznik to problem tego roku...
09.04.2019 14:22 #abib
Taltos2 napisał 09.04.2019 13:18

Dla mnie ważniejsze jest zapewnienia miejsc w podstawówce, 15 latek może sam dojechać niemal wszędzie, 7 latek nie bardzo. I naprawdę jakość i tradycja LO ma kapitalne znaczenie, każde nowe publiczne LO ma taki problem, czy będzie wystarczająca liczba chętnych? A podwójny rocznik to problem tego roku...
Owszem, 15-latek może sam dojechać, tylko czy rzeczywiście nie ma znaczenia fakt, że na ten dojazd będzie potrzebował godziny w jedna stronę (co najmniej...). Może nie dla wszystkich będzie priorytetem renoma szkoły, a wygoda, bliskość i zdana matura? Zresztą przy tak dynamicznie rozwijającej się dzielnicy (i chyba największej terytorialnie) jedna szkoła ponadpodstawowa w najdalszym krańcu dzielnicy, to chyba zbyt mało... I nie ma co czekać, aż okaże się (jak z podstawówkami), że trzeba uczyć na dwie zmiany, należałoby nieco wcześniej pomyśleć o tym, że większość mieszkańców Zielonej Białołęki, to rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, które niebawem dorosną do szkoły średniej...
09.04.2019 15:05 #nauczyciel
#abib napisał(a) 09.04.2019 14:22

I nie ma co czekać, aż okaże się (jak z podstawówkami), że trzeba uczyć na dwie zmiany, należałoby nieco wcześniej pomyśleć o tym, że większość mieszkańców Zielonej Białołęki, to rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, które niebawem dorosną do szkoły średniej...
Ale przecież dyskusja nie jest o tym, czy budować liceum na Zielonej Białołęce, czy nie! Nie ten problem. Póki co, chodzi o to, czy istniejącą szkołę, zamienić na liceum, kosztem podstawówki. I dlatego poprzednik ma 100 % racji. To zależy najpierw od tego, co jest w tej chwili bardziej potrzebne.
09.04.2019 16:53 #Krzysztof Kowalewski
Dzięki, Robert, za ten artykuł.
09.04.2019 17:09 #Xyz
#Krzysztof Kowalewski napisał(a) 09.04.2019 16:53

Dzięki, Robert, za ten artykuł.
Tylko po co do dyskusji na temat liceum na Białołęce mieszać rząd i imigrantów?
REKLAMA
10.04.2019 09:30 #Maciej Podlaski
Panie/Pani Taltos,
Chce Pan/Pani konkretnych danych? To zapraszam do szkół na ZB. Wtedy Pan/Pani zobaczy na własne oczy. Dotknie, posmakuje, usłyszy.
Podwójny rocznik to problem tego roku? To dlaczego moje dzieci od 5 lat uczą się na zmiany????
Jakość i tradycja? To zbudujemy naszym zaangażowaniem, tak jak budujemy jakość i tradycję naszych podstawówek będących w ścisłej czołówce. Po stronie rodziców i dzieci widzę masę zaangażowania. Po stronie decydentów, polityków, radnych widzę troskę raz na 4 lata... O głosach nie znających tematu, a klakierujących w necie pod pseudonimami nawet nie będę wspominał.
Czy dzieci z innych dzielnic będą dojeżdżały? Pewnie tak. I bardzo dobrze. Tylko niech dzieci z ZB mają wybór i walczą o to miejsce, a nie są z góry skazane na tułanie się minimum 2h dziennie środkami komunikacji miejskiej...

Super artykuł. Dziękuję!
10.04.2019 10:09 #nauczyciel
#Maciej Podlaski napisał(a) 10.04.2019 09:30

Panie/Pani Taltos,
Chce Pan/Pani konkretnych danych? To zapraszam do szkół na ZB. Wtedy Pan/Pani zobaczy na własne oczy. Dotknie, posmakuje, usłyszy.
Podwójny rocznik to problem tego roku? To dlaczego moje dzieci od 5 lat uczą się na zmiany????
Ludzie czytajcie uważnie, co ktoś napisał, bo inaczej wasze wpisy są od rzeczy i bezproduktywne. A gdzie te Pańskie dzieci Panie Podlaski uczą się od pięciu lat na zmiany, jak nie w podstawówce właśnie? I to ma być argument, by jedną z nielicznych podstawówek zamienić na liceum? Przecież to się "kupy nie trzyma".
10.04.2019 12:47 #Naj
Przecież obok dawnego gimnazjum na Ostródzkiej powstała ogromna szkoła podstawowa na Warzelniczej. Rozbudowana jest podstawówka na Juranda. Liceum jest jak najbardziej potrzebne. A poziom? To zależy od kierownictwa. Tak jak napisał autor, na Targówku i Białołęce nie ma ani jednego liceum o wysokich notowaniach.
10.04.2019 13:41 #nauczyciel
#Naj napisał(a) 10.04.2019 12:47

Przecież obok dawnego gimnazjum na Ostródzkiej powstała ogromna szkoła podstawowa na Warzelniczej. Rozbudowana jest podstawówka na Juranda. Liceum jest jak najbardziej potrzebne. A poziom?
Dyskusja, czy liceum jest jak najbardziej potrzebne jest bez sensu. Prawie każdy powie, że jest i kropka. To jest dyskusja nie o wizjach i życzeniach ale o konkrecie, na tu i teraz - czy lepiej, by szkoła przy Ostródzkiej była podstawowa, czy może lepiej zamienić ją w liceum. To prawda, że powstaje duża szkoła przy Warzelniczej, ale czy przy likwidacji podstawówki przy Ostródzkiej, wystarczy to do tego, by dzieci na Zielonej Białołęce nie chodziły do szkoły na zmiany? Ja mam wątpliwość, zwłaszcza, że np. w okolicy Warzelniczej właśnie budują teraz kilka nowych osiedli. Ale może jest inaczej. Z tym, że nikt tego nie wie, dopóki nie zapozna się z twardymi danymi, o których napisał Taltos2. Kropka.
10.04.2019 16:53 #Maciej Podlaski
to zrozum ANONIMOWY nauczycielu, że cała sprawa chodzi o to aby nie kasować podstawówek i robić zamiast nich liceum tylko tworzyć NOWE szkoły (w tym liceum!). Pozdrawiam Anonimie.
REKLAMA
11.04.2019 09:34 #polynka
Wcale tu nie chodzi "o zamiast" czy "kosztem istniejącej podstawówki" - szkoła podstawowa 368 zostanie przeniesiona do nowej siedziby na Warzelniczą. Krótkowzroczność niektórych mieszkańców i urzędników jest porażająca, tak jak teraz żądacie kolejnych podstawówek, za kilka lat będziecie podnosić lament, gdzie dzieci mają iść do szkoły średniej.
11.04.2019 09:58 #Mariusz
#polynka napisał(a) 11.04.2019 09:34

Wcale tu nie chodzi "o zamiast" czy "kosztem istniejącej podstawówki" - szkoła podstawowa 368 zostanie przeniesiona do nowej siedziby na Warzelniczą. Krótkowzroczność niektórych mieszkańców i urzędników jest porażająca, tak jak teraz żądacie kolejnych podstawówek, za kilka lat będziecie podnosić lament, gdzie dzieci mają iść do szkoły średniej.
Czy chce Pani/Pan powiedzieć, że budynek dzisiejszej szkoły podstawowej przy Ostródzkiej zostanie zburzony, albo przeznaczony na inną działalność niż szkolną? Jeśli tak, to byłaby granda, ale mówiąc delikatnie nie bardzo w to wierzę :).
Co do "krótkowzroczności", to przeczytałem powyższe posty i nie zauważyłem treści uprawniających do takiej konkluzji. Co najwyżej są rozważania o tym, by nic nie robić na łapu capu, a decyzje do przeznaczenia szkoły przy Ostródzkiej oprzeć na liczbach obrazujących faktyczne potrzeby. To, że liceum by się przydało, nie zmienia tego, że być może, powtarzam, być może podstawówki są ciągle bardziej potrzebne. Ja osobiście, jeśli musiałbym wybrać, czy moje młodsze kilkuletnie dziecko, ma chodzić do szkoły na zmiany, czy starsze, kilkunastoletnie dojeżdżać do Centrum, wybrałbym to pierwsze. I nie jestem w moim przekonaniu krótkowzroczny.
#Maciej Podlaski napisał(a) 10.04.2019 16:53

to zrozum ANONIMOWY nauczycielu, że cała sprawa chodzi o to aby nie kasować podstawówek i robić zamiast nich liceum tylko tworzyć NOWE szkoły (w tym liceum!). Pozdrawiam Anonimie.
To mi trochę przypomina zabawę w głuchy telefon. Najpierw ukazał się artykuł zatytułowany "LICEUM ZAMIAST PODSTAWÓWKI NA OSTRÓDZKIEJ?..." o treści całkowicie adekwatnej do tytułu. Potem była krótka dyskusja na forum, następnie redakcja opublikowała polemikę z tym artykułem, i znów była w tej sprawie krótka dyskusja na forum. A na koniec p. M. Podlaski lub XX vel M. Podlaski napisał, że w tej sprawie nie chodzi o to, by zamiast podstawówki przy Ostródzkiej zrobić liceum, tylko o budowę nowych szkół (!).
A tak poza meritum dodam jeszcze, że to forum, to nie kancelaria notarialna. Dane osobowe zabierających głos nie są tu nikomu potrzebne, o czym prawie wszyscy wiedzą. Kto chce, może podawać swoje imię i nazwisko i jeszcze więcej, inny może podpisać się niby z nazwiska, np. K. Mazowiecki, a jeszcze inny zupełnie inaczej. Super będzie, jeżeli wszyscy będą pisać na temat, a przynajmniej nie będą zapominać o zasadniczym wątku.
12.04.2019 15:21 #polynka
Nikt nie chce zamieniać podstawówki na liceum, kosztem tej pierwszej. Podstawówka i tak zostanie przeniesiona do nowej siedziby na ul. Warzelniczą. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
12.04.2019 15:48 #Robert Kamionowski
Szanowni dyskutanci, a szczególnie oponenci i Nauczycielu drogi

Właśnie chodzi o to, że po likwidacji gimnazjum na Ostródzkiej utworzono z niego w wyniku przekształcenia NOWĄ szkołę podstawową. I ta szkoła, mająca obecnie nieliczne oddziały starszych klas i z przymusu najmłodsze, przeniesie się we wrześniu do nowego kompleksu przy Warzelniczej. Gmach na Ostródzkiej jest przeznaczony dla starszej młodzieży i planowo nie będzie tam klas młodszych. Jest idealny dla średniej wielkości 16-oddziałowego liceum, czyli jak np. Liceum Władysława IV.

Na początku, w liceum będą klasy pierwsze, potem kolejne roczniki, więc przez kilka lat Ostródzka może także gościć najstarsze klasy szkoły podstawowej mieszczącej się tuż obok. Nawet korzystając z tej samej kadry pedagogicznej, co będzie z pewnością z pożytkiem dla starszej młodzieży z podstawówki. A przecież jest świetna kadra "po" gimnazjum!

Zatem drodzy nieprzekonani, nie chodzi o likwidację szkoły podstawowej, a tytuł pierwszego artykułu "Liceum zamiast podstawówki" to zwykła manipulacja. Nie "zamiast", ale "po", po gimnazjum i podstawówce.

A do rodziców młodszych dzieci - za kilka lat zmieni się pogląd, gdy dzieci zaczną kończyć podstawówki...
REKLAMA
13.04.2019 16:49 #Nauczyciel
Panie Robercie, zgodzimy się pewnie, źe budynek przy Ostródzkiej najprawdopodobniej jeszcze przez dziesięciolecia będzie wykorzystywany na potrzeby szkoły. I jeśli nie na potrzeby liceum, o co Pan zabiega, to - tak jak obecnie - na potrzeby szkoły podstawowej (funkcjonującej samodzielnie, albo jako oddział przy Warzelniczej). Dlatego tytuł "Liceum zamiast podstawówki" oddaje dylemat prawidłowo. Możemy na tym m.in. forum dyskutować, który wybór jest lepszy, ale nie oszukujmy się co do podstawowych faktów.
15.04.2019 13:01 #Mariusz
#polynka napisał(a) 12.04.2019 15:21

Nikt nie chce zamieniać podstawówki na liceum, kosztem tej pierwszej. Podstawówka i tak zostanie przeniesiona do nowej siedziby na ul. Warzelniczą. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
To proszę przeczytaj wpis wyżej, zanim jeszcze raz zasugerujesz komuś, że nie czyta ze zrozumieniem.
13.05.2019 18:30 #Betka
W całej Warszawie jest za dużo miejsc w liceach ogólnokształcących, co powoduje, że dostają się do nich uczniowie, którzy nie mają szans na ich ukończenie, nie mówiąc o zdaniu matury (z liczbą punktów w rekrutacji poniżej 100 na 200 możliwych). Problemem jest ogromna drugoroczność. To zmarnowane środki budżetowe i frustracja dzieciaków!
Liczbę miejsc w liceach w Warszawie należy zmniejszać a nie zwiększać!
14.05.2019 13:56 #AdamP
#Betka napisał(a) 13.05.2019 18:30

W całej Warszawie jest za dużo miejsc w liceach ogólnokształcących, co powoduje, że dostają się do nich uczniowie, którzy nie mają szans na ich ukończenie, nie mówiąc o zdaniu matury (z liczbą punktów w rekrutacji poniżej 100 na 200 możliwych). Problemem jest ogromna drugoroczność. To zmarnowane środki budżetowe i frustracja dzieciaków!
Liczbę miejsc w liceach w Warszawie należy zmniejszać a nie zwiększać!
To może zlikwidować kilka z tych liceów (oczywiście słabszych), nieruchomości sprzedać, a za otrzymaną kasę zbudować kilka liceów w takich dzielnicach jak Białołęka. Nie tylko młodzież na tym skorzysta. Miasto również, bo zawsze mniej ludzi trzeba będzie dowieźć do Centrum...
Natomiast co do tego, by liceum na Białołęce organizować kosztem szkolnictwa podstawowego to w obecnej sytuacji skrajna głupota i nieodpowiedzialność!
24.05.2019 20:37 Pani Wiosna
Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
REKLAMA

 203/6971 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Trwa cisza wyborcza.
Dodawanie nowych wpisów zostało zablokowane.

 REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Jedzenie na telefon
 KURCZAKI Z ROŻNA ZAPRASZAMY Pawilon 69 PON.- PT. 10-Do ostatniej sztuki SOB. 10-14 KURCZAKI Z ROŻNA KALIBROWANE O WADZE OK. 1,3 KG BAZAREK NA BEMOWIE WEJSCIE OD UL. POWSTANCÓW SLASKICH TEL.514 250 282

Nieruchomości poszukuję
 KUPIĘ MIESZKANIE 1-2 pokoje na Bielanach, za gotówkę, do remontu, może być zadłużone. Marcin tel. 512-560-829

Działkę budowlaną sprzedam
 Okazja ! Dobra inwestycja ! Działka w doskonałym miejscu, przy głównej drodze DK 61, na trasie Warszawa - Ostrołeka - Mazury w odległości 100 km od Warszawy. Cechy: - powierzchnia 3,55 ha z czego 2,68 ha to las (w znacznej części rębny), pozostała część objęta MPZP z przeznaczeniem pod usługi i zabudowę mieszkaniową - media prąd, wodociąg, telefon - asfaltowy dojazd - okolica spokojna, w sąsiedztwie domy jednorodzinne, letniskowe oraz pola Cena 349 000 do negocjacji. tel.692 411 220

Usługi transportowe
 TRANSPORT materiałów budowlanych/okien/drzwi/towarów na paletach BELGIA/HOLANDIA/NIEMCY Firma Maxim Transport oferuje: - transport materiałów budowlanych - w tym także okien, stolarki drewnianej, bezpośrednio na teren budowy - przewóz mebli - w tym również pomoc w przeprowadzkach - przewóz towarów na paletach - zabezpieczone folią stretch, pasami, - dostarczanie paczek i przesyłek - mniejsze lub większe gabaryty, zależnie od potrzeb Klienta. Każda przesyłka dostarczana na teren budowy lub wskazany adres. TEL: +48 608 835 822 www.maximtransport.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA