REKLAMA
REKLAMA


27.06.2018 20:01 #mtirala
Racjonalny inwestor podejmując decyzje o inwestycji, bierze pod uwagę tylko i wyłącznie przyszłe koszty i zyski. Niedzyskiwalne koszty już poniesione to tzw. sunk cost (koszty utopione) i branie ich pod uwagę podczas rozważań "co dalej" to błąd logiczny (polecam Wikipedię, koszty utopione / sunk cost fallacy). Ratusz brnie w ten koszmarny błąd z uporem godnym maniaka. Nie mogę zrozumieć motywacji HGW / Wojciechowskiego / kogo tam jeszcze.

5 pasmowa Trasa Toruńska blokuje się już o 6.15 rano. Za kilka lat będzie stać od rana do wieczora - wystarczy spojrzeć na plany budowy autostrad i dróg ekspresowych (gddkia.gov.pl), żeby zauważyć, że niepokojąco wiele z nich zbiega się w W-wie. Tranzyt na TT będzie narastał lawinowo - niedługo zostanie zakończona S8 do Białegostoku, później S61 (via Baltica).

Co może powstrzymać Ratusz od kontynuacji tego kretyństwa? Wygrana Jakiego? Czyż Jaki nie jest jeszcze gorszy? Czy też może ruchy miejskie? Posłuchałem Śpiewaka - jego sztandarowym pomysłem jest Park Centralny. Załamka. Nie przeczę, że 30 niemocy w sprawie Placu Defilad to deprymujące, ale z drugiej strony, budowa metra do Rembielińskiej o ile rozumiem pogrzebie pomysł hubu przy TT/Głębocka (rozgałęzienie linii metra jest problematyczne) Mam poczucie, że wszyscy ci ludzie nie mają żadnego zaplecza eksperckiego, które pomogłoby im wyjść z naprawdę miastotwórczymi pomysłami.
27.06.2018 20:59 #greg222
bla bla bla. Oszołomy z Białołeki obudziły sie ze są odciete od swiata. ttzeba było myslec jak sie placiło po 5 tys za m kwadratowy ze ta cena z czegos wynika...oj polaczki cebulaczki
28.06.2018 01:00 #miamibeach
Hub na Głębockiej po prostu nie jest w interesie miasta - po co wspierać sprawl na obszary Zielonej Białołęki totalnie pozbawione infrastruktury czy do Marek/Radzymina? Bardziej racjonalne jest skomunikowanie już licznie zamieszkałych obszarów Targówka i Bródna i ich rewitalizacja i dogęszczenie. Niestety żadne działania "miastotwórcze" nie są już w stanie pomóc Zielonej Białołęce - zbyt dużo terenów zostało chaotycznie zabudowanych bez choćby rozplanowania ulic. W Warszawie zresztą są o wiele lepiej położone niezabudowane tereny, wielkim błędem było w ogóle pozwolenie na powstanie tych osiedli na północnym wschodzie miasta.
28.06.2018 01:57 #SDSDFASDFFSDA
taaaaaaaaaaaaaaa jasne
BIAŁOŁĘKA SIĘ OBUDZIŁA TEN PORTAL GŁUPOTY PISZĘ I TYLE W TEMACIE
28.06.2018 09:10 #ogi
Dojazd metrem z Bródna do Wileniaka będzie trwał dłużej niż tramwajem? Żaden problem,psze Państwa. Zlikwiduje się tramwaje! Nie takie "reformy" komunikacji robiono w tym mieście "bo jest metro". Szczytowym przejawem chamstwa Ratusza i pierdzistołków z ZTM było masowe kasowanie połączeń autobusowych na Bielany w chwili,gdy św Metro dochodziło tylko do Pl.Wilsona. No ale, "nie potośmy zbudowali,takim kosztem" żeby pasażerowie czyli hołota, mieli lepiej. To My,urzędnicy-właściciele miasta i jego mieszkańców,zawsze wiemy lepiej!
REKLAMA
28.06.2018 10:12 #Moniej
Wasz tekst jest tak głupi,że wprost trudno uwierzyć.Zarzut ,że do metra trzeba zejść a potem wyjść to dopiero jest idiotyzm.Bo w żadnym metrze się nie schodzi,co ? Stacja w środku Brodna złe? A Gdzie niby ma być,na pustkowiu ? Ludzie opamiętajcie się,bo grzezniecie coraz bardziej,jak można publikować takie brednie.Reszty w ogóle nie komentuje
28.06.2018 12:39 #Prorok
Chyba autor jest słojem spod Łukowa. Jak się płaciło jak za slumsy to się mieszka w slumsach. Jak się pędzało krowy 2 km, to można też przejść się do metra 2 km.
30.06.2018 13:23 #Bialoleczanin
Przeraża mnie brak obiektywizmu. Autor oczywiście nie wspomniał, że za Zieloną Białołękę planowana jest trasa szybkiego tramwaju, z którego będzie wygodna przesiadka do metra. Grunty na terenach, na których rzekomo miałoby powstać metro w ewentualnej odnodze są terenami bagiennymi, dzięki czemu wybudowanie byłoby bardziej kosztowne, a czasami - wręcz niemożliwe.

Kwestia czasu dojazdu. Naprawdę, nie rozumiem jak można tak nieperspektywicznie myśleć. Czy autor tekstu ma świadomość, ile ludzi w ciągu godziny może przewieźć tramwaj, a ile metro? Czy autor ma świadomość, że budowa metra ciągnie ze sobą również wzrost liczby mieszkańców na danym terenie? I wreszcie - czy Dworzec Wileński jest miejscem docelowym każdego pasażera? Nie wydaje mnie się, ludzie będą przede wszystkim jeździli do Świętokrzyskiej, a tutaj czas przejazdu będzie dużo korzystniejszy.

Jestem mieszkańcem Białołęki, ale nie uważam żeby ona zasługiwała na metro. Bródno jest bardziej zurbanizowane. Białołęce wystarczy szybki tramwaj.

Jedynym błędem jest niedociągnięcie trasy do stacji PKP Toruńska, gdzie mógłby powstać funkcjonalny węzeł przesiadkowy.
01.07.2018 11:37 #Qwerty
#Bialoleczanin napisał(a) 30.06.2018 13:23

Jedynym błędem jest niedociągnięcie trasy do stacji PKP Toruńska, gdzie mógłby powstać funkcjonalny węzeł przesiadkowy.
Z PKP Toruńska szybciej do centrum będzie pociągiem niż metrem. Autor ma rację. Stacja na Rembielińskiej jest słaba. Tak samo jak stacja Zacisze. Stacja przy PKP Toruńska to też kasa w błoto. Ostatni etap budowy metra to dwie stacje które nie mają sensu a kosztują mnóstwo kasy. Po co planować taka samą kolejną.
01.07.2018 14:39 #Edi
Greg222 mały zaściankowy cebulaczku, tylko potem nie płacz i nie stękaj, że nie masz gdzie zaparkować swojego 20letniego passata albo, że twoją prestiżową i drogą dzielnicę zakorkowali xD
01.07.2018 14:51 #Kate
Prorok cymbale rozumiem, że twoje Bródno wypełnione obskurnymi, obszczanymi, komunalnymi bloczyskami z wielkiej płyty i pastelowej elewacji jak w dziecięcej kolorowance nazywasz prestiżową i drogą dzielnicą??? Hmmmm
01.07.2018 15:16 #Maestro
Panie Prorok a ile kosztowało twoje luksusowe mieszkanko w wielkiej płycie na Bródnie? Było odpowiednio drogie jak przystało na warszawskie Beverly Hills? A przepraszam, przecież dostałeś je za darmo od miasta, jak większość tej dresiarskiej patologii mieszkającej w tych luksusowych kwaterowych komunałkach
02.07.2018 11:11 #jan
Znowu jęki z bidokwęki... trzeba było nie kupować apartamętów w szczerym polu za 4000/metr!
02.07.2018 12:40 #XXX
Kiedy przyjechałem do Warszawy w 1992 r., to moje koleżanki i koledzy wychowani w Warszawie o Bródnie mówili z największą pogardą, jako o dzielnicy zamieszkałej przez meneli z kwaterunku. Teraz czytam powyżej, że syn/córka takiego menela ma się za kogoś lepszego...Żałosne.
11.07.2018 09:07 #Nqwertkdfg
kontrowersyjna trasa ? autor tekstu się z choinki urwał ? trasa była planowana w czasach gdy białołęka była wsią z paroma oborami.
REKLAMA
11.07.2018 09:31 #rabarbar z koziej wólki
tam zaraz wieś !!! popatrz jakie tam linie pospieszne jeżdżą WWL, WOR, TKI, TKA, EOP, LUB, WPN i wiele innych

buahahahahahahahahhahaahhahahah, miasto PANIE
12.07.2018 14:23 #Fraida
- tragedia na wyposażeniu czeskie Skody - to juz lepiej Mytiszczi!- kazdy pies z innej budy!
12.07.2018 15:07 #TADEK
najbardziej idiotyczny to jest ten tekst ,który wypociliście. po co pisać takie bzdury ; zapytajcie ludzi na targowku,Zaciszu,brodnie.

 4/1302 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 SKUP AUT VOLKSWAGEN INTERESUJE NAS KAŻDE AUTO CAŁE I USZKODZONE TDI FSI i INNE DOJAZD DO KLIENTA WARSZAWA I OKOLICE UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY TEL 739-222-111 e-mail 24skup@wp.pl ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ www.autoskupwawa.pl

Lokal użytkowy sprzedam
 CITIHAUS oferuje oddłużanie i ochronę prawną obiektów komercyjnych, których zobowiązania takie jak np. kredyty przewyższają wartość nieruchomości. Zapewniamy kompleksową pomoc dla klientów banków posiadających kredyty hipoteczne, również walutowe. Koszty z tytułu sprzedaży nie obciążają klientów. Negocjujemy z wierzycielami oraz współpracujemy z instytucjami finansowymi. Skontaktuj się z nami: Tel: 571-360-354 E-mail: ewelina.swietek@citihaus.pl www.citihaus.pl

Kupię mieszkanie
 Rodzina szuka mieszkania na sprzedaż od właściciela bezpośrednio w Warszawie dzielnice Bemowo,Wola do 350tys.kontakt 515264182

Nauka
 Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język niemiecki ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego języka przekonują się Ci, którzy wyjadą do pracy za granicę. Często też niemiecki jest wymagany przez pracodawców w Polsce. Od pracowników oczekuje się umiejętności rozmawiania przez telefon, korespondowania przez Skype lub prowadzenia rozmów "na żywo" na tematy zawodowe. Dlatego zachęcam Cię - zapoznaj się z moim zaproszeniem na wyjątkowo skuteczne kursy niemieckiego, które prowadzę na Skype. Gdziekolwiek jesteś, w dogodnej dla Ciebie porze. Nauka języka przez Skype to swoboda w wyborze dnia i godziny nauki. Zyskujesz też czas i pieniądze, które być straciła na dojazdy na kursy stacjonarne. Pamiętaj - praktyczna znajomość języka to lepsza praca, wyższe zarobki i szanse na Twój rozwój zawodowy i awans. Ucząc się szybciej zyskujesz czas i pieniądze ! Jolanta lektor j. niemieckiego Mail: jolanta.niemiecki@interia.pl www.niemiecki-skype.pl Tel: 790 701 508


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.