REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Emerytka

10.05.2017 12:15

Z tego co mi wiadomo, wielu mieszkańców Boernerowa liczyło na jakieś rozwiązanie problemu. Moja córka mieszka przy Kunickiego.Tą spokojną kiedyś uliczką przy której i ja się wychowałam, obecnie odbywa się ogromny ruch. Samochody jeżdżą wprost jeden za drugim, nawet przez kilka godzin dziennie. To spora uciążliwość.
Przy okazji zwracam uwagę na dużą liczbę samochodów przejeżdżających ulicą Borowej Góry na Jelonkach, po likwidacji bariery u wylotu na Brygadzistów. Mieszkam na niskim piętrze, niemal naprzeciwko garbu na jezdni, który ponoć miał studzić temperamenty kierowców. Niestety duże samochody, zwłaszcza ciężarowe nie zwalniają i bębnią nam pod oknami.

# Piotrowski

10.05.2017 16:08

Trochę Pan dziennikarz tu judzi. Konsultacje nie są po to by być listkiem figowym dla wprowadzenia pomysłu ale by dać szansę mieszkańcom do wypowiedzenia się. Mieszkańcy Boernerowa opowiedzieli się przeciwko zmianom (co zresztą widać również w opublikowanych na stronie dzielnicy raporcie do którego załączono wszystkie listy i e-maile otrzymane w tej sprawie) więc je odrzucono. To chyba naturalna konsekwencja procedury konsultacji?
Inna sprawa to przebieg zajścia w szkole na Thommeego. Byłem tam i rzeczywiście panował bałagan a moderator nie radził sobie. Jednak autor koncepcji był akurat jedyną osobą która miała możliwość w pełni wypowiedzieć się na temat swojego pomysłu. To, że ludziom się nie podobało co proponował to inna sprawa. Skandal zaczął się gdy mała a bardzo agresywna grupa zwolenników zmian zaczęła zachowywać się ordynarnie na co prowadzący pozwalał. Przez to przeciwnicy zmian nie byli dopuszczani do głosu a to zaogniało atmosferę.

# Czytelniczka

10.05.2017 16:13

#Piotrowski napisał(a) 10.05.2017 16:08
Trochę Pan dziennikarz tu judzi. Konsultacje nie są po to by być listkiem figowym dla wprowadzenia pomysłu ale by dać szansę mieszkańcom do wypowiedzenia się. Mieszkańcy Boernerowa opowiedzieli się przeciwko zmianom (co zresztą widać również w opublikowanych na stronie dzielnicy raporcie do którego załączono wszystkie listy i e-maile otrzymane w tej sprawie) więc je odrzucono. To chyba naturalna konsekwencja procedury konsultacji?
Inna sprawa to przebieg zajścia w szkole na Thommeego. Byłem tam i rzeczywiście panował bałagan a moderator nie radził sobie. Jednak autor koncepcji był akurat jedyną osobą która miała możliwość w pełni wypowiedzieć się na temat swojego pomysłu. To, że ludziom się nie podobało co proponował to inna sprawa. Skandal zaczął się gdy mała a bardzo agresywna grupa zwolenników zmian zaczęła zachowywać się ordynarnie na co prowadzący pozwalał. Przez to przeciwnicy zmian nie byli dopuszczani do głosu a to zaogniało atmosferę.

Nie wszystkie.

REKLAMA

# Klonojad

10.05.2017 16:14

Piotrowski
Masz rację. Też byłem i widziałem "popisy" zwolenników zmian i pasywną a nawet wspierającą ich postawę moderatora. Opłacenie tego pana to moim zdaniem kolejny skandal. Prowadzący powinien dać się wypowiedzieć obydwu stronom. Moderator ewidentnie faworyzował tych którzy byli za zmianami. Dlatego, choć w małej grupie zakrzyczeli resztę spokojnych mieszkańców.

# Czytelniczka

10.05.2017 16:17

Podobno to przeciwnicy zmian zaczęli obrażać i używać inwektyw.

# Piotrowski

10.05.2017 16:37

Czytelniczka
Nie.
Byłem tam osobiście i dobrze widziałem co się działo. Mała grupka bardzo zajadłych zwolenników zmian za wszelką cenę próbowała storpedować merytoryczną dyskusję. Zachowywali się bardzo agresywnie i wulgarnie.
Byłem naprawdę bardzo zażenowany. Kilka z tych osób nam z widzenia. Parę starszych pań po których choćby ze względu na wiek, można by oczekiwać, że dadzą przykład młodszym, zupełnie straciło kontrolę nad sobą. I były to niestety osoby lobbujące za wprowadzeniem zmian.

REKLAMA

# mieszkankaboerneorwa

10.05.2017 16:55

Nie jest już ważne kto jak się zachowywał na spotkaniu. Ja nie byłam ale też słyszałem o co najmniej niedopuszczalnych zachowaniach zwolenników zmiany układu komunikacyjnego. Teraz to nie jest jednak ważne. Nie możemy się dalej dzielić bo Boernerowo to nasze, mieszkańców wspólne dobro. Głupi pomysł przepadł i chwała za to Bogu i mieszkańcom. Na dziś pytanie to co dalej. Boernerowo jest zaniedbane i brudne. Połamane drzewa straszą, śmiecie walają się na ulicach, chodniki połamane, asfalt w stanie opłakanym.
Czy urząd w końcu zajmie się naszym osiedlem?

# Krabrzeczny

10.05.2017 18:41

Wisi mi czy to zwolennicy zmian czy moderator zawalił konsultacje. Grunt, że ten chory pomysł uwalili.

# PanRafał

11.05.2017 09:45

Dziwny artykuł.
Jeżeli w wyniku konsultacji zdecydowano, że nie będzie zmian to znaczy, że konsultacje były niepotrzebne?
Niepotrzebne było proponowanie debilnego rozwiązania. Każdy widział, że zmiana zaproponowana przez Bemowo nie ma sensu i zostanie odrzucona przez mieszkańców. To nie konsultacje, panie redaktorze, były zbędne ale propozycja urzędu była niepotrzebna.

REKLAMA

# omno

15.05.2017 09:51

Tam jest kilka starych wariatek, którym nawet przeszkadza to, że dzieci jak idą ulicą to im śnieg spod butów chlapie i brudzi "czyste" chodniki - twierdzą że robią to specjalnie, wiec to jak zachowały się w czasie spotkania wcale mnie nie dziwi, acz woła o pomstę do nieba
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA