REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# lutek

09.02.2015 11:14

Brawo tylko szkoda ze tak póżno,bez podziałów politycznych ta sprawa powinna być priorytetem,ciekawe co z budynkiem na ul Fletniowej - piekny drewniany najwiekszy z pozostałosci historycznych Białołęki,te zabytki zostały zapomniane tylko dewloperzy i ich potrzeby sie liczą.Może lepiej teraz aby dzielnica poszła właśnie w tą strone tj historia i miejsca pracy -biurowce zamiast zamkniętych osiedli mieszkaniowych-troche zrównoważonego rozwoju dzielnicy,kolejny miesiąc a z galerią cisza

# o zgrozo

09.02.2015 12:38

Milion złotych na "ratowanie" ruin, w których stworzymy... nie wiadomo jeszcze co... ale milion można już wydać! Brawo? Oklaski! Chodników / oświetlenia / kanalizacji brak przy bardzo wielu białołęckich ulicach, ale milion zł to przecież drobne, a tu chodzi o ratowanie jakże pięknej kupy gruzu przecież!

# autochton

09.02.2015 12:52

Do: o zgrozo! Bo, wiesz, my w Warszawie, to cenimy sobie tożsamość, zabytki i historię. Wyasfaltowanie pola, co by łatwiej buraki było zbierać, nie jest dla nas najważniejsze... :)

REKLAMA

# olafo

09.02.2015 13:06

Zdecydowanie TAK dla renowacji tego obiektu :) wielokrotnie byłem ciekaw jego historii ile obok niego przejeżdżałem. A pomysł aby przeznaczyć je na interaktywne Muzeum Białołęki jest jak najbardziej trafiony. Do dzieła Panie Burmistrzu :)

# kojo

09.02.2015 13:33

Podoba mi się pomysł rewitalizacji.
Szkoda, że ktoś podpalił jakiś czas temu inny zabytek przy Leśniej Polanki i ten niszczeje. Na pewno developer już czeka.

# dureń

09.02.2015 15:51

Odbudować kolej jabłonowską albo chociaż tramwaj :)

REKLAMA

# o zgrozo

09.02.2015 15:59

"Do dzieła Panie Burmistrzu :)", "Podoba mi się pomysł rewitalizacji.", "interaktywne Muzeum Białołęki", ...
...to chyba jakiś koszmar...
...już bym wolał ten milion rozdać ubogim, tudzież górnikom/rolnikom/frankowcom/komu tam jeszcze.
Wyjdźcie na ulicę czasem i zobaczcie jaka jest skala REALNYCH potrzeb. Policzcie państwowe żłobki w naszej dzielnicy. Policzcie ile mamy km do najbliższego szpitala. Wejdźcie do jakiejś szkoły i spytajcie, na ile zmian uczą się dzieci.
Ale nie, hmm... na co by tu wydać milion... już wiem! Interaktywne Muzeum Białołęki!

# Anecin

09.02.2015 16:31

O ratowanie tego budynku mieszkańcy walczą od mniej więcej 15 lat, czyli od czasów, gdy większości zgłaszających dziś "ważniejsze sprawy" nie było jeszcze na Białołęce. Bardzo dobra decyzja. Szkoda, że musiały minąć lata!

# Kaz

09.02.2015 16:37

" Miłoszówka" ? Ktoś tu odleciał. Tylko dlatego, że obejrzał jakieś przedstawienie, pewnie przy okazji intak nie pamiętał zapewne potem gdzie był. Nie wysilajcie i nie kompromitujcie się. A Zgrozo ma rację.

REKLAMA

# Kaz

09.02.2015 20:19

A po remoncie łapę po nieruchomość wyciągną benedyktynki czy inne samarytanki.
Zapłacimy wszyscy, by siostrzyczkom żyło się lepiej

 jkj

09.02.2015 21:00

#kojo napisał(a) 09.02.2015 13:33
Podoba mi się pomysł rewitalizacji.
Szkoda, że ktoś podpalił jakiś czas temu inny zabytek przy Leśniej Polanki i ten niszczeje. Na pewno developer już czeka.
Jeszcze pamiętam jak jeżdżąc tamtędy na rowerze mijałem ten budynek, naprawdę ciekawa architektura, szkoda go. Raz usłyszałem historię, że w jego piwnicy powieszono rodzinę mieszkającą w tym budynku i od tamtej pory niszczeje.
#o zgrozo napisał(a) 09.02.2015 12:38
Milion złotych na "ratowanie" ruin, w których stworzymy... nie wiadomo jeszcze co... ale milion można już wydać! Brawo? Oklaski! Chodników / oświetlenia / kanalizacji brak przy bardzo wielu białołęckich ulicach, ale milion zł to przecież drobne, a tu chodzi o ratowanie jakże pięknej kupy gruzu przecież!
Naszej dzielnicy zostało już bardzo mało zabytków, a mieliśmy ich więcej, właśnie dobrze, że ktoś się stara je ratować, nie samą kanalizacją człowiek żyje!!! Muzeum Białołęki też by się przydało, bo oprócz Fundacji AVE nie ma w zasadzie żadnej organizacji, która by się zajmowała historią naszej dzielnicy - a internetowa wersja muzeum (beta.muzeumbialoleki.pl) jest jakby niedokończona...
#dureń napisał(a) 09.02.2015 15:51
Odbudować kolej jabłonowską albo chociaż tramwaj :)
Fajnie, że ktoś pamięta o kolejce jabłonowskiej, nie ostało się po niej nic w naszej dzielnicy, wszystkie budynki stacyjne i np. wieżę ciśnień przy stacji Wiśniewo (dziś przy ratuszu) zburzono przy poszerzaniu Modlińskiej w latach 70... Dla tych którzy nie wiedzą - po Modlińskiej przez dobre 50 lat jeździła z inicjatywy pana Spiessa (tego od dzisiejszej Polfy) i Kiersnowskiego (właściciela folwarku Płudy) kolejka wąskotorowa aż do Karczewa przez Pragę, Grochów i Wawer! Polecam poczytać o niej na Warszawikii i na Trasbusie, super ciekawostka :) A tramwaj na Modlińskiej, może za 10 lat się doczekamy...

# Fundacja AVE

09.02.2015 21:22

Wirtualne Muzeum Białołęki już na ukończeniu (wciąż opracowywane są rozmaite materiały - wizualnie wszystko gotowe, a za niedługo zostaną włożone wszystkie treści), natomiast sporo działań Wirtualnego Muzeum dokonuje się w realu, m.in. lekcje w szkołach dla dzieci o historii Białołęki, zrealizowany film Białołęka Magiczna, w tym roku ruszą wycieczki starymi autobusami z gawędami historycznymi, było kilka wystaw popularyzatorskich, obchody Roku Miłosza właśnie w związku z Modlińską 257... :)
A o ciuchci garść info - tustolica.pl/ciuchcia-do-wisniewa_58998

REKLAMA

# Ula

09.02.2015 21:31

kojo, bardzo szkoda willi Topolanka przy Leśnej Polanki :(. Mieszkalam niedaleko, była przejęta po wojnie od rodziny Stryjewskich i przeznaczona na mieszkania komunalne.
Spędziłam tam z pól dzieciństwa z dzieciakami kóre tam mieszkały. Juz wtedy willa była w kiepskim stanie.

# mnui

09.02.2015 22:45

#o zgrozo napisał(a) 09.02.2015 15:59
"Do dzieła Panie Burmistrzu :)", "Podoba mi się pomysł rewitalizacji.", "interaktywne Muzeum Białołęki", ...
...to chyba jakiś koszmar...
...już bym wolał ten milion rozdać ubogim, tudzież górnikom/rolnikom/frankowcom/komu tam jeszcze.
Wyjdźcie na ulicę czasem i zobaczcie jaka jest skala REALNYCH potrzeb. Policzcie państwowe żłobki w naszej dzielnicy. Policzcie ile mamy km do najbliższego szpitala. Wejdźcie do jakiejś szkoły i spytajcie, na ile zmian uczą się dzieci.
Ale nie, hmm... na co by tu wydać milion... już wiem! Interaktywne Muzeum Białołęki!
To niech się do roboty wezmą. A nie że "biedni", to czekają aż im pomoc społeczna kasiorka da. Bo biedota. Najlepiej nic nie robić

 jkj

09.02.2015 23:37

#Fundacja AVE napisał(a) 09.02.2015 21:22
Wirtualne Muzeum Białołęki już na ukończeniu (wciąż opracowywane są rozmaite materiały - wizualnie wszystko gotowe, a za niedługo zostaną włożone wszystkie treści), natomiast sporo działań Wirtualnego Muzeum dokonuje się w realu, m.in. lekcje w szkołach dla dzieci o historii Białołęki, zrealizowany film Białołęka Magiczna, w tym roku ruszą wycieczki starymi autobusami z gawędami historycznymi, było kilka wystaw popularyzatorskich, obchody Roku Miłosza właśnie w związku z Modlińską 257... :)
Bardzo miło to słyszeć, jak mniemam, Panie Bartłomieju ;) Czy można się jakoś zgłosić do współpracy, współtworzenia, muzeum, czy np. redagowania treści na stronie?

REKLAMA

# Alka

10.02.2015 06:46

Wow! Nie sądziłam, ze to powiem, ale Panie Burmistrzu SZACUN za to posunięcie. Brawo i wielkie dzięki! :D

# lutek

10.02.2015 07:41

a mi sie wydaje ze jest tu bardzo widoczny brak umiejetności wykorzystania środków unijnych,stosunek do historii PO jest znany ich to nie interesuje ale pozyskanie Włodkowskiego stworzyło ten efekt bo co innego mogą zaproponować w roku wyborczym,o ich stosunku świadczą tablice na ulicach np œiśniewo tak tu pieknie pokazane jaką role odegrało w historii białołeki nazywa sie Henryków no cóż taka mała pomyłka

# lutek

10.02.2015 09:49

np Wiśniewo oczywiście a na tablicach Henryków

REKLAMA

# jujustyna

10.02.2015 11:25

do o zgrozo! mamy mało czasu na ratowanie zabytków , pielęgnowanie pamięci o tym co było . odchodzą ludzie będący świadkami naszej historii. Ja sama mieszkam pod lasem bez latarni , bez drogi, bez gazu, bez kanalizacji i bardzo bym chciała mieć wszelkie wygody ale poczekam :)

# lutek

10.02.2015 13:30

taki koszmar "ratują" a zabytki Starej Pragi obracają w gruz. to jest hipokryzja ze strony władz.

# vwer

10.02.2015 15:46

#lutek napisał(a) 10.02.2015 13:30
taki koszmar "ratują" a zabytki Starej Pragi obracają w gruz. to jest hipokryzja ze strony władz.
Pradze to my już dziękujemy. Nawet z metra nie potrafią korzystać

REKLAMA

# Fundacja AVE

10.02.2015 17:46

jkj, poproszę o maila na avetki@wp.pl :) Cieszę się :)

# prażak

10.02.2015 18:37

proponuję starowarszawską nazwę CIECIÓWKA- od zawodu wówczas wykonywanego przez szanownego Pana Miłosza.

# MICh

11.02.2015 15:25

Ludzie, kto u Was pisze! Nie można rewitalizować budynku. Rewitalizuje się całe obszary z udziałem lokalnej społeczności.

REKLAMA

# Maks

12.02.2015 08:01

Szkoda pieniędzy .Remont pod publikę .Czy nie lepiej rewitalizować ulicę Poetów .Zachować choć jedną na Białołęce z brukiem ,może dodać stylizowane lampy .Wtedy przejście ze Szkoły 154 do Modlińskiej byłoby bajkowe choć po wywiadówkach . Tam remontować chałupinę że grał ...? Po co ?

# paluch

12.02.2015 09:58

#lutek napisał(a) 09.02.2015 11:14
Brawo tylko szkoda ze tak póżno,bez podziałów politycznych ta sprawa powinna być priorytetem,ciekawe co z budynkiem na ul Fletniowej - piekny drewniany najwiekszy z pozostałosci historycznych Białołęki,te zabytki zostały zapomniane tylko dewloperzy i ich potrzeby sie liczą.Może lepiej teraz aby dzielnica poszła właśnie w tą strone tj historia i miejsca pracy -biurowce zamiast zamkniętych osiedli mieszkaniowych-troche zrównoważonego rozwoju dzielnicy,kolejny miesiąc a z galerią cisza
maestro, narzekanie nic tu nie pomoże. galeria powstanie tak czy tak, więc już wyluzuj bo ciągle o tym piszesz :) co do reszty to kwestia jest taka że to reguluje rynek. na mieszknia na pewno będzie popyt, a biura już niekoniecznie (przynajmniej biorąc pod uwagę aktualne trendy)

# Terminator

13.02.2015 21:24

Cieszymy się, że Modlińskiej 257 się udało! Jesteśmy ogromnymi fanami domów z duszą na Białołęce. Proponujemy nazwę Przystań (nawiązuje do historii i ma swój ciężar znaczeniowy - to tu chroniły się zagubione dziewczyny, to tu kwitła polska sztuka, to tu była te kiedyś szkoła albo Modlińska 257 - niech numer ma znaczenie.
Co z innymi zabytki - świdermajer na Fletniowej i Leśnej Polanki 30 czy ul. Chlubna 2 lub Modlińska 42 i Modłińska 149?

# basia

17.02.2015 13:19

popieram autochtona. Ja też identyfikuję się z miejscem urodzenia. Moim zdanie nazwa "Przystań" jest odpowiednia do tego miejsca ze względu na historię i na przyszłość

# Luki

18.02.2015 14:35

zgrozę to budzi twój prostacki komentarz

 ochoc

20.02.2015 10:31

Bibliotekę na poddaszu pamiętam - klimatyczne miejsce - trzeba było czasami poczekać aż ktoś wyjdzie, żeby zwolniło się trochę miejsca.
Na parterze, w sklepie metalowym kupowałem gwoździe do budowy pierwszego domku na drzewie jak miałem z 10 lat :-) a na piętrze... Hurtownia zabawek! Szaleństwo - dzisiaj wiem, że to była największa tandeta z Chin ale wtedy... jako dzieciak... raz na jakiś czas opróżniało się skarbonkę, żeby coś tam sobie kupić. W jednej z suteren był warzywniak, gdzie w lato obowiązkowo trzeba było kupić oranżadę w szklanych butelkach...

 ochoc

20.02.2015 10:32

Bibliotekę na poddaszu pamiętam - klimatyczne miejsce - trzeba było czasami poczekać aż ktoś wyjdzie, żeby zwolniło się trochę miejsca.
Na parterze, w sklepie metalowym kupowałem gwoździe do budowy pierwszego domku na drzewie jak miałem z 10 lat :-)
A na piętrze... Hurtownia zabawek! Szaleństwo - dzisiaj wiem, że to była największa tandeta z Chin ale wtedy... jako dzieciak... raz na jakiś czas opróżniało się skarbonkę, żeby coś tam sobie kupić. W jednej z suteren był warzywniak, gdzie w lato obowiązkowo trzeba było kupić zimną oranżadę w szklanych butelkach...

# lutek

22.02.2015 14:38

#prażak napisał(a) 10.02.2015 18:37
proponuję starowarszawską nazwę CIECIÓWKA- od zawodu wówczas wykonywanego przez szanownego Pana Miłosza.
a co to ważna persona że chcą przyjezdni ratować miłoszówkę ?
niech się wezmą za ratowanie zabytków starej osiemnastowiecznej Pragi, z pożytkiem dla warszawskich pokoleń.

# WDK

04.03.2015 10:36

Nie wiedziałem że kiedykolwiek to napiszę. Dziękuję Panie burmistrzu za ten wniosek. Aby więcej takich akcji.

# bialoleczanka

14.03.2015 13:24

Marzy mi się również, aby sąsiedztwo tego budynku zostało uporządkowane, wystarczyloby wyszczyscic okolicę z reklam wielkoformatowych i mnogości bannerów w neonowych kolorach. Najświeższy przykład, to ogromna reklama ekskluzywnego sklepu 'Moliera 2', jak można godzić się na tego typu zasmiecanie wspólnej przestrzeni?

# historiamodl

28.04.2015 13:35

Ciesze sie, ze bedzie uratowany. Rzeczywiscie szkoda, ze tak pozno. W Polsce, m.in. przez wojny, PRL,ktory zwiekszył w polskim spoleczenstwie odsetek lumpenproletariatu, holoty, a w pozniejszych latach naplyneli tzw.nowobogaccy i deweloperzy, ktorzy jeszcze bardziej zesxpecili Warszawe. Przyklad Modlinskiej innych tego typu ulic to w ostatnich 2 dekadach miszmasz z paskudnymi nowymi,nieukonczonymi domami. Ratujmy co przedwojenne. Poki sa fundusze europejskie. Apeluje tez o uratowanie innej starej architektury, np. starego drewnianego budynku po przeciwnej stronie Modl, Fletniowej, Dzierzoniowskiej przed Gonzagi -niebanalna willa dworkowa murowana popadajaca w ruine i wiele innych!

# historiamodl

28.04.2015 13:37

Lesniej polanki, fakt -biedny budynek...

# historykk

16.05.2015 23:28

Proponuję dwie nazwy: Modlińska 257. Dom Spotkań Białołęckich.
Adres bym zostawił-to dorobek naszych czasów, że pamięcią przywróciliśmy temu obiektowi tozsamość- a wiec nie tylko poznawanie historii/dziedzictwa, lecz takze go kreowanie.
lub Pomost. Moze tez DSB
Pomost bo łączy przesłość z terazniejszością. Bo kiedyś przywracał do życia czy wrecz to życie ratował, a teraz moze je czynić jakoś lepszym. Bo łączy teatr i realność. Bo integruje Dzielnicę przedzieloną arterią komunikacyjną.
W tych nazwach też jakoś się mieszczą cele- promocja dziedzictwa Białołęki, integracja mieszkańców, animowanie przestrzeni. Widziałbym tu trzy funkcje: jakiejs formy wystawy o przeszłości Białołęki (tradycyjna lub multimedialną), miejsca gdzie mozna sie spotkac przy kawie i herbacie-moze połączona z jakims punktem bobliotecznym lub punktem informacji o Białołęcde, zorganizowac spotkanie mieszkańców lub dyskusje.
A może uszanować spuścizne Tomasza Służewskiego i nazwać to miejsce Domem Spotkań im. Tomasza Służewskiego.

# Archit

19.09.2016 16:47

Przykre, ze wiele obiektów tak ciekawych architektonicznie nadal niszczeje i nikt nie chcę ich uratować!!!!! To Modlińska (rowniez 247), ciekawa drewniana architektura (NIEZABEZPIECZANA I NIEKONSERWOWANA), ale nie tylko. Fletniowa, Gonzagi róg Pulkowej. Szkoda....
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024