REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# madi

21.05.2013 14:22

to 114 czy 414? Bo 414 póki co na ochotę jeździ

# Blaphemy

21.05.2013 17:08

Gdzie jest wzmiankowany Dworzec Północny i jaki ma związek z Cmentarzem Północnym?

# Samorząd Młocin

21.05.2013 17:42

Oczywiście, że chodzi o 114. Mieszkańcom zależy, by w obie strony jeździł przez Młociny, bo teraz do metra jedzie trasą gdańską, a mieszkańcy muszą się przesiadać ze 118. Poza tym ZTM na ul. Wójcickiego zrobiło sobie pętlę, na której w szczycie parkuje 6 długich autobusów zajmując pas jezdni i zasłaniając wyjazd z UKSW - tworzą niebezpieczne sytuacje. Wyjściem jest przesunięcie pętli o pól kilometra, pod bramę wschodnią Cmentarza Północnego - tam autobusy mogą stać bezpiecznie. Można też jadąc od Izabelinów i Lasek tam już zostawić auto i komunikacją miejską dostać się do metra.
A 203 miało być przedłużone do Farysa, ale to już pieśń przeszłości...

REKLAMA

# Marek1968

22.05.2013 09:35

Mieszkam na Bielanach od urodzenia w latach 60. Tęsknię za stałymi liniami, które były niezmieniane przez kilkanaście/dziesiąt lat. Np taka 11, czy 22, stara "J" czy później zapomniane już 520. Teraz nie ma tygodnia/miesiąca, żeby samorządy i ZTM nie mieszały w rozkładach jazdy. Na prawdę nie da się zaplanować czegoś porządniej na przynajmniej kilka lat - czyżby potoki pieszych i podróżnych tak bardzo się zmieniały, że planowanie dłuższe niż kilka tygodni było niemożliwe ?? Może to po prostu brak koordynacji w ramach polityki zagospodarowania terenu, wydawania pozwoleń na budowę i komunikacji miejskiej ? Szanowni radni, samorządowcy pracownicy logistyski miejskiej od Waszych biurkowych decyzji zależy życie całej gminy więc proszę o "nieco" więcej rozwagi przy składaniu bezmyślnych podpisów pod czymkolwiek. lepiej zastanowić się 100 razy nad zmianą trasy/rozkładu niż za tydzień go zmieniać na jeszcze inny.

# sandacz

22.05.2013 13:24

118 nie jeżdzi przez Młociny. Od UKSW do bramy wschodniej CM.P. jest ok 2,5km, a Izabelin to nie Izabelinów.

# ert

22.05.2013 13:53

Nie 2,5 km i nie 0,5 km, a dokładnie 1 km (według satelity) jeżeli chcemy być uczciwi. Tylko tutaj nie o takie szczegóły chodzi - jestem warszawiakiem z dziada pradziada, Bielany pamiętam jak jeszcze krowy się tutaj pasły i temat Młocin jest mi bardzo dobrze znany - sęk w tym, że od Żubrowej do bramy cmentarza autobus będzie jeździł pusty (zwłaszcza jeżeli mówimy o pożądanych przez mieszkańców godzinach rannych), a w obecnym czasie cięć, ZTM sobie na pewno na to nie pozwoli. Dlatego obawiam się, że to jest tylko takie pitu, pitu dla ludu, wszyscy "chcą" ale potem się okaże, że nie "mogą". Na Bielanach ciągle słyszymy, że nikt nic nie może bo pieniądze są "z góry", a to że ta góra to koledzy i znajomi "dołu" który upomni się o poparcie w następnych wyborach to już cichosza. Dla tego rejonu istnieje tylko jedno możliwe na dzisiaj rozwiązanie o którym już tutaj pisałem: 114 winno jeździć na Młociny Pułkową, skręcać w Wóycickiego, a następnie w Żubrową - studentom jest wszystko jedno po której stronie ulicy wysiądą po są tam pasy, dzielnica powinna wystąpić (bo to zdaje się jest droga miejska/powiatowa) o wydłużenie zatoki służącej dzisiaj kontroli drogowej do pomiarów, aż do skrzyżowania z Pułkową i tam zrobić przystanek-zajezdnię z której po przerwie autobusy ruszałyby w Żubrową. Ale takie rzeczy to nie u nas - zaraz się znajdzie tuzin argumentów dla których "tak też się nie da", a autobusy dalej będą, niezgodnie z prawem, zastawiać ulicę.

REKLAMA

# Samorząd Młocin

22.05.2013 17:25

@sandacz
Oczywista pomyłka palcówka - 181. A Izabelin jest A, B, C więc razem Izabeliny:)
@ert
Dla sporej części Młocin jest ważne, by 114 jeździł w obie strony tą samą trasą przez Młociny, bo do najbliższego przystanku w stronę metra, który jest Pułkowej, jest pieszo 20 min. Odwrócenie kierunku zmieni tyle, że od mtera będzie daleko, za daleko... Większość osób z tego terenu wozi siebie i swoje dzieci do metra samochodami.
Trudność w puszczeniu 114 ul. Dzierżoniowską w obie strony polega na braku miejsca do zawracania, stąd pomysł z bramą wsch cmentarza - tam miejsca dużo i dla oczekujących autobusów i dla właścicieli aut, które można zostawić na pustym parkingu.

# jancio

24.05.2013 13:02

114 wozi tylko studentów Uksw. Omija parotysieczne osiedle Wrzeciono.
Na jego nowej trasie przez AK Kampinos wsiada około 5 do 10 osób przez cały dzień.
A na osiedlu Wrzrciono zostaje linia 121 która i tak jezdzi bardzo żadko a w wekendy 2 na godzinę.

# %u0105dam

25.05.2013 12:31

A po co zmieniać trasę 114 skoro mamy 181,303 oraz 409 które jest już na stałe !
i tak ZTM robi cięcia ja też z mojej ulicy chciałbym mieć dojazd do każdej dzielnicy !

REKLAMA

# Jasia

25.05.2013 21:14

Kto ma 409?! Młociny?
Mnie nie obchodzi jak to ZTM załatwi - gdzie te autobusy będą zawracać. Ja bym chciała mieć dojazd do metra. Taki sam jak mam z metra. Bez przesiadek. Kupowałam dom na terenie z uchwalonym planem miejscowym, w mieście, z komunikacją autobusową. I oczekuję, że 114 dowiezie mnie i moje dzieci do metra.

# Lena

03.06.2013 17:32

BZDURA, jakie 90% mieszkańców mieszka na Młocinach? Macie tam 3 linie autobusowe 701 (które jeszcze rok temu jeździło inaczej), 303, 181.
Zauważcie, że 114 to linia, która dowozi studentów do UKSW, dlatego pętla jest potrzebna. Poza tym co mają powiedzieć mieszkańcy chomiczówki mając jedną linię 114 do metra młociny i jedną 116 do marymontu?!?!

# Lena

03.06.2013 17:34

Jasia, a ja bym chciała mieć przystanek pod blokiem, bo nie po to płaciłam 500 tysięcy za mieszkanie w bloku, żeby teraz musieć dochodzić na przystanek 10 minut ;) i mieć 114 co 20 minut.

REKLAMA

# chilli

04.06.2013 20:55

#Lena napisał(a) 03.06.2013 17:32
BZDURA, jakie 90% mieszkańców mieszka na Młocinach? Macie tam 3 linie autobusowe 701 (które jeszcze rok temu jeździło inaczej), 303, 181.
Zauważcie, że 114 to linia, która dowozi studentów do UKSW, dlatego pętla jest potrzebna. Poza tym co mają powiedzieć mieszkańcy chomiczówki mając jedną linię 114 do metra młociny i jedną 116 do marymontu?!?!
Tylko , ze 303 jezdzi co pol godziny i czesto nie "trzyma" sie rozkladu. A Mlociny to nie tylko domy jednorodzinne, ale nowe bloki na ul. Heroldow! 701 jezdzi raz na godzine. Oczywiscie jezdzi tez autobus z Lomianek na Marymont. Rzeczywiscie mamy wspaniala komunikacje! To jakas kpina...
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe