REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Żoliborz

25.10.2013 09:56

Budujemy ekrany dźwiękochłonne wzdłuż ulic, wytłumiamy podkłady pod szynami tramwajowymi żeby zyskać kilka decybeli, ale jak ochronić się przed tymi latającymi traktorami? Rozumiem że miasto zarabia na ruchu lotniczym ale nie kosztem mieszkańców! W bezchmurne dni to jest prawdziwy koszmar kiedy praktycznie jeden za drugim warczący wrak (bo inaczej nie można nazwać tych rupieci w większości to są jakieś wiekowe konstrukcje) przelatuje sobie beztrosko nad dachami osiedli mieszkaniowych. Hałas jest taki że nie można otworzyć okna a jak słyszę opinie że hałas generowany przez te rzęchy jest w normie to mnie szlag trafia na takie normy. Wyrzucić ruch lotniczy za miasto i to natychmiast! Nie może być tak że kilku obrotnych gości robi sobie biznes na lotnisku kosztem tysięcy mieszkańców! Aeroklub w centrum miasta - przecież to jest jakaś paranoja!
Mieszkańcy spokojnego jeszcze kilka lat temu Żoliborza mają tego serdecznie dość! Będziemy protestować z blokowaniem lotniska włącznie! W wyborach będziemy popierać tych którzy zagwarantują spokojne niebo nad Żoliborzem!

# MarWin

25.10.2013 11:58

tego Kądziołka to należałoby przywiązać za jaja do jakiejś awionetki i przelecieć ze trzy razy nad Warszawą, może matołek by się zrozumiał że tu mieszkają ludzie a nie bydło

# Bob Rozbieracz

25.10.2013 12:43

Do MarWin - Ywoja wypowiedź świadczy o tym, że jednak mieszka tam również bydło...

REKLAMA

# pawel

25.10.2013 12:49

to samo jest na Chomiczówce, te pomiary hałasu to jakas kpina z mieszkańców...mieszkam przy Osikowej i regularnie nad blokami latają nam helikoptery...cholery mozna dostać...nie wspominając juz o imprezach samochodowych których warkot niesie sie idealnie po lotnisku..ale te przynajmniej dośc rzadko sie odbywają..nie jest to normalne żeby tego typu lotnisko było między osiedlami..aerokluby i małe lotniska cywilne powinny być wyprowadzone poza miasto...to że mieszkam w mieście nie oznacza automatycznie że mam być skazany na hałas! zaraz się pojawią miłośnicy lotnictwa próbujący mi wmówić że jak chcę mieć cisze to mogę sie wyprowadzić na wieś..a to jest bedne myślenie...wystarczy że w ciągu dnia pracy człowiek jest skazany na hałas miasta..wieczorem i w weekend kazdy chce trochę spokoju!

# q2t.tm

25.10.2013 13:51

kupując mieszkanie oczywiście nikt nie wiedział, że tam jest lotnisko...

# Justyna_K

25.10.2013 15:08

Mieszkam na Żoliborzu przy trasie AK, nigdy nie było tu cicho ale od kilku lat jest prawdziwy koszmar od samolotów, są dni kiedy samoloty przelatują dosłownie jeden za drugim robią warkot który uniemożliwia normalną rozmowę, przecież to są rzeczy niedopuszczalne żeby decyzja jednego urzędnika pozbawiała spokoju całą dzielnicę. A przy okazji napiszcie proszę z jakiej partii politycznej pochodzi prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pan Tomasz Kądziołek, będę wiedziała w przyszłorocznych wyborach komu mam podziękować.

REKLAMA

# Malabela

25.10.2013 15:24

Brawo dla Zielonych, w końcu ktoś się zatroszczył o ludzi a nie tylko o żabki bagienne, to miasto jest dla nas a nie odwrotnie, jeżeli urzędnicy tego nie rozumieją to znaczy że nie pracują w naszym interesie i ich miejsce jest tam gdzie żabki bagienne!

# Justyna_K

25.10.2013 15:47

#q2t.tm napisał(a) 25.10.2013 13:51
kupując mieszkanie oczywiście nikt nie wiedział, że tam jest lotnisko...

Proszę łaskawie przeczytać artykuł, dla ułatwienia zacytuję: "W 2012 r. pełniący obowiązki prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tomasz Kądziołka podjął decyzję o wpisaniu bemowskiego lotniska na listę lotnisk cywilnych. Skutki tej decyzji są takie, że obecnie, oprócz samolotów służb publicznych, latają tam także maszyny prywatne oraz te należące do działających w tym miejscu ośrodków szkolenia."
Są dni kiedy wykonywanych jest kilkaset lotów dziennie, i rzadko jest tak że samolot jest nowoczesny i hałas jaki generuje jest mało odczuwalny, przeważnie to są złomy z potworną ilością generowanego hałasu. Wiem że lotnisko zostało zaplanowane kilkadziesiąt lat temu w tym miejscu, ale zastanawiam się czy nie można problemu jakoś rozwiązać bez drastycznych ruchów, np. czy samoloty nie mogłyby startować nie w kierunku Żoliborza tylko w drugą stronę lotniska - tam nie ma dzielnic mieszkaniowych, nie wiem czy technicznie jest to możliwe ale wydaje mi się że przy odrobinie dobrej woli jest to jakieś rozwiązanie.

# inżynie_wwa

25.10.2013 16:41

Tu nie chodzi tylko o hałas. Chodzi również o bezpieczeństwo. Codziennie widzę jak głównie szybowce zbaczają z kursu i lecą bardzo nisko nad wysokim blokami Chomiczówki. Kilka wypadków awionetek i szybowców już było, widocznie za mało. Jak wpiep... się któryś w blok albo plac zabaw, wtedy urzędnicy pomyślą o zakazie lotów szkoleniowych nad Warszawą.

REKLAMA

# bielańskie smutki

25.10.2013 17:09

Pani Justyno_K,
właśnie rozpoczął się remont Grota i trasy AK - będą półtunele wygłuszające ruch samochodowy jak na Bródnie, poczekajmy na następne wybory samorządowe i mam nadzieję że Bufet obieca nam wielki parasol ochronny od samolotów nad Bielanami i Żoliborzem ;)
Cóż... gdyby głupota potrafiła latać to wielu naszych urzędników byłoby ciągle na stratosferze!

# Z Fortu Bema

25.10.2013 18:51

Hałas dewastuję skutecznie system nerwowy-taki cichy zabójca...
Śmigłowce ratujące życie-ok ale loty starych awionetek dla kasy-NIE!
W Berlinie też był problem z lotniskiem Tempelhof i go zamknięto.
Teraz są tam park,kawiarnie,ogródki działkowe a 2017 r.odbędzie się tam międzynarodowa wystawa ogrodnicza...

# orto

25.10.2013 22:54

"kupując mieszkanie oczywiście nikt nie wiedział, że tam jest lotnisko... "
Kupując mieszkanie gdzie? Ja kupiłam na Marymoncie i tu nie ma żadnego lotniska, a hałas non stop nie do zniesienia.

REKLAMA

# Pozdrawiam

27.10.2013 16:34

Jest niedziela i człowiek chce odpocząć ale nie można wyjść na spacer bo asy przestworzy robią sobie szkolenia, okna też nie otworzę w mieszkaniu chociaż ciepło ale polskie normy (pewnie sprzed pół wieku) nie przewidują sytuacji że w ciągu godziny połowa czasu to cisza a połowa czasu to warkot kosiarki spalinowej za oknem - średnia arytmetyczna wychodzi poniżej progu bólu więc jest ok. Ja proponuje prosty test na próg bólu dla prezesa Kondziołka - stawiamy mu za oknem kosiarkę spalinową i włączamy co minuta na kilkadziesiąt sekund i tak przez cały weekend - gwarantuję że człowiek ucieknie z obłędem w oczach z takiego domu tortur już po kilku godzinach. Pozdrawiam Krzysztof

# samoobrony!

27.10.2013 20:16

No dokładnie, w środku lasu bielańskiego gdzie hałas drogowy jest trochę (bo nie całkiem niestety) wytłumiony - co chwila jak nie rzężenie typu traktor to wycie jak na filmach z września 1939. Czy my wszyscy musimy przechodzić te tortury bo grupka cwaniaków chce zarabiać na uczeniu latania nad naszymi głowami? No dosyć tego, zróbmy coś może żywą blokadę wjazdu na lotnisko jak Lepper?

# PL34

27.10.2013 21:38

jak będzie trzeba to zablokujemy lotnisko, urzędnicy nie reagują na pisma w tej sprawie, ale protestów boją się jak diabeł święconej wody więc będą musieli zareagować na taką blokadę!

REKLAMA

# pawel

28.10.2013 00:50

a co to za argument że wprowadzając się na Chomiczówkę moi rodzice wiedzieli że tam jest lotnisko? przypominam "dzieciom Neostrady" że w czasach komuny nie kupowało się mieszkań tylko ustawiało się w kolejce spółdzielczej i dostawało się tam gdzie łaskawie Państwo dawało dach nad głową! nie mówiąc o tym że w kilku innych miejscach w warszawie też były lotniska i już ich nie ma jak choćby na Gocławiu więc proszę nie używać demagogicznych argumentów że ktoś wiedział albo nie...trochę to bardziej skomplikowane niż 2 + 2 = 4 ;)

# gosc

28.10.2013 19:04

Stowarzyszenie Ciche Niebo Nad Warszawą wysłało list w sprawie hałasu generowanego przez lotnisko Bemowo do Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz:
http://www.cicheniebonadwarszawa.pl/aktualnosci.nowosc.31.0.html
Na stronie stowarzyszenia można też podpisać petycję w sprawie ograniczenia hałasu lotniczego.

# vaenonimus

12.11.2013 23:54

Pomiary hałasu to żart - gdyż są one uśrednianie w skali miesiąca - a samoloty latają 7-22 w lepszą pogodę. Na tej samej zasadzie można by uznać, że raz na miesiąc można spuszczać bombę w środku miasta ;)
Okęcie jest już mniej uciążliwe, a tym dla których jest należą się odszkodowania.
Dziwi też fakt, że samoloty zamiast lecieć nad drogą - np. AK i zawracać nad Wisłą robią to bezpośrednio nad blokami - przecież tak niewiele trzeba, żeby choć trochę ulżyć ludziom...

REKLAMA

# świat bez rzęchów

13.11.2013 08:47

LAtajace wraki demolują życie mieszkańcom ulicy Elbląskiej. Argument, że jak ktoś kupował mieszkanie to nie wiedział że tam jest lotnisko sa poniżej krytyki. Jeszce 3 -4 lata temu lotnisko nie przeszkadzało w żaden sposób. Teraz to jest kpina z mieszkańców. Zapraszamy władze maista i władze lotnicze w kraju odpowiedzialne za to do zamieszkania na trasie przelotu tych podobno "{cichych, nie przekraczajacych norm hałasau" rzechów. Jak spędzą ciepły weekend z trwającym od 7 do 22 ciagłym warkotem rzechów to może zaczną wreszcie coś robić.

# Zmija

13.11.2013 08:57

do q2t.tm - Czlowieku, a jak kupujesz mieszkanie i masz parking przed domem, to zakladasz, ze za kilka lat bedziesz tam mial wielkie centrum logistyczno przeladunkowe jakiejs prywatnej firmy? To lotnisko mialo sluzyc tylko sluzbom ratunkowym i wojsku a obsluguje 80% lotow cywilnych w Polsce!

# budzik

17.11.2013 23:40

do q2t.tm
lotnisko owszem było, ale udostępnione tylko dla służb ratowniczych i natężenie ruchu było kilkudziesięciokrotnie mniejsze. Jest różnica? A taki komentarz tylko świadczy, że Pan/Pani q2t.tm sam/a korzysta z tego lotniska, więc tak komentuje...
Gdyby Pan/Pani q2t.tm mieszkał w rejonie tego przeklętego lotniska, a nie miał w tym swoich interesów - nie pisałby takich komentarzy...
Ci tzw "lotnicy" to ludzie, którzy mają gdzieś tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nie mogą odpocząć po pracy. Zabawa lub zarobek kilkuset ludzi jest ważniejsze niż możliwość odpoczynku po pracy dla tysięcy. Latają dosłownie po paręnaście metrów nad budynkami... skończy się to pewnie tym, że w końcu któryś z tych rupieci wyrżnie w budynek i zabije kilku ludzi...

REKLAMA

# xyz

05.12.2013 00:37

Wiosną i latem 2008 roku wynajmowałem mieszkanie na Wawrzyszewie i nie przypominam sobie, żebym zwracał uwagę na przelatujące samoloty - dziś wiem, że ich praktycznie nie było. Po kilku latach przerwy zamieszkałem nieopodal, na Starych Bielanach, wprowadzałem się w styczniu, wszystko pięknie, cichutko jak makiem zasiał. Przyszła wiosna i wszystko stanęło na głowie: utrzymujące się cały dzień warkoty krążących dookoła awionetek. Dzielnica piękna, mają tu ludzie piękne domy i ogrody, ale po krótkim czasie marzysz tylko o tym, żeby uciec i zamknąć się w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu. Niedaleko jest uroczy Las Bielański, przed laty lubiłem po nim długo spacerować. Obecnie? Kilka razy spróbowałem i nie dałem rady, ciągły warkot i dron spływający z nieba skutecznie zniechęca. Dzielnica przestała być atrakcyjna. To samo ze Starym Żoliborzem, Marymontem, jak czytam tutaj Bemowem i Chomiczówką, dorzucić też pewnie trzeba Młociny. Duża część miasta od wiosny do jesieni jest nieprzyjazna dla mieszkańców i to ze strony, przed którą bardzo trudno się ochronić. Takich parasoli jeszcze nie wymyślono :(

# Agata

09.03.2014 14:18

Przyszła wiosna i znowu się zaczęło. Niedziela, piękny dzień. Awionetki latają co 15 minut, nie da się na balkonie siedzieć. Kupując mieszkanie wiedziałam ,że jest lotnisko ale nie było cywilne. Z informacji na stronie stowarzyszenia Ciche niebo nad Warszawą wynika ,że nic się nie da zrobić. Szkoda ,że znowu wygrywa prywata i pieniądze ,bo chyba tylko to przyświecało decyzji zmiany formy lotniska.
A

# Highflyer

07.04.2014 11:51

Przeprowadźcie się do Podkowy potomkowie hutniczej elity...

REKLAMA

# Pit77

16.07.2014 22:08

Witam,Mieszkam na Żoliborzu od roku ,ale jest tak straszny chalas niemal przez cała dobę ,ze wracam na Pragę południe ,mieszkańcą gratuluje cierpliwisci wynikającej prawdopodobnie z bezsilności ,przgłupą i baranom urządzajacym piekło na ziemi mieszkancą ,by kilku podczas tego debilnego lątanina ulegleglo naturalnej selekcji w przestworzach ,wówczas byc moze sie ogarną i przeniosą nad pola i lasy a nie głownie dla zabawy znęcają sie psychicznie nad mieszkańcami

# kochambielany

18.09.2015 21:24

tez mam dosc tylko czekam na jakas inicjatywe,,,co mozna zrobic bo faktycznie to co sie dzieje na bielanach to zenada ,co minute samolot i z decybelanci niech zamieszkaja tu .A szkoda mieszkam tu juz 30 lat i tak nie bylo jak teraz nawet za lotniska wojskowego ,,,masakra chyba tylko kupic ziemia powietrze. Walczcie ci co maja czas ja chetnie pomoge bo kapitalizm nie jest taki mocny .

# Żoliborzanin

15.10.2015 10:46

Obserwuję od lat dyskusję w tym wymiarze i należy jednoznacznie stwierdzić, że prawo w tym przypadku jest "złe" i nieskuteczne. Przecież ruch na lotnisku Babice będzie tylko z roku na rok wzrastał - taka jest tendencja, rozrywka ta jest coraz tańsza, a samolotem najszybciej można dotrzeć w różne miejsca Polski. MUSIMY PROTESTOWAĆ. Proponuję, aby zwołać protest i to nie drogą elektroniczną (duża część mieszkańców to osoby starsze...), ale powywieszać ulotki na całym Żoliborzu, Bielanach (Bemowo nie jest dotknięte tym problemem). ZRÓBMY COŚ !!!

# Udręka

11.05.2016 14:11

Dyskusja trwa, a efektów nie ma. Co z tego, że hałas może i mieści się w normach, ale chroniczny warkot działa jak chińskie tortury. Czy naprawdę musimy to znosić ? Komu na tym zależy ? Czy naprawdę tak mało ludzie mają do powiedzenia w tym mieście ?

# Dywan

11.05.2016 15:36

Czyżby Kwadra Księżycowa się odezwała :):)

# Cicho tam

13.05.2016 15:20

Chyba rzeczywiście trzeba zdecydowanego protestu, bo z opiniami nikt się nie liczy, jak widać.

# eRDe

14.05.2016 15:44

#Dywan napisał(a) 11.05.2016 15:36
Czyżby Kwadra Księżycowa się odezwała :):)

Kawałek własnego nieba mają, to się burzą że im ktoś narusza przestrzeń powietrzną:)

# Kwitnący

14.05.2016 17:54

cytat ze strony developera:
"Zamykasz oczy w poszukiwaniu odprężenia. Marzysz o rozległej przestrzeni. Oczami wyobraźni widzisz błękitne niebo w dzień - rozgwieżdżone, czarne, nieskończone w nocy. Przestrzeń spokoju, spełnienia, bezpieczeństwa.
Nie musisz dłużej odpływać w świat wyobraźni w pogoni za pięknym widokiem, upragnionym spokojem i harmonią, wszystko jest w zasięgu ręki... Jesteś u siebie, pod własnym niebem...
Przedstawiamy Państwu osiedle Kwadry Księżycowej"
Jednak ludzie się nabierają na takie slogany, potem płacz że samolocik lata 200m od bramy osiedla.

# gosc

25.05.2016 21:33

Polecam stronę stowarzyszenia "Ciche niebo nad Warszawą", które to stowarzyszenie działa na rzecz ograniczenia hałasu generowanego przez lotnisko bemowo-babice:
http://cicheniebonadwarszawa.pl/

# gosc

25.05.2016 21:35

Polecam stronę stowarzyszenia "Ciche niebo nad Warszawą", które to stowarzyszenie działa na rzecz ograniczenia hałasu generowanego przez lotnisko bemowo-babice:
http://cicheniebonadwarszawa.pl/

# ppp

14.07.2016 09:28

czy to jest artykuł o lotnisku ? i samolotach czy galerii bo autor o jednym a czytelnicy o czym innym...

# ppp

14.07.2016 09:29

artykuł jest o galerii...

# Bielany

27.02.2017 10:45

Zagłosuję na każdego kto zabierze te natrętne samoloty znad naszych głów ! Stop zabawom naszym kosztem !
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe