REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# Wilk

05.07.2013 19:52

Parafrazując Marka Wosia, czy Warszawa to wieś, żeby po niej samochodem jeździć? Zwłaszcza w ścisłym centrum?
Też mieszkam przy Grzybowskiej i rzeczywiście, czasem trzeba się nagłowić, jak zgodnie z przepisami dojechać do domu / pracy. Ale zastanawiam się, czy przy zamkniętej Prostej / Świętokrzyskiej otwarcie Grzybowskiej nie zakorkuje tej ostatniej na amen.
Pamiętam, jak korek w stronę Śródmieścia zaczynał się koło dawnego Pekaesu na Siedmiogrodzkiej i kończył przy Jana Pawła II. Teraz jest mniej samochodów i trochę spokojniej - mi przeszkadają tylko piszczące hamulce autobusów (zwłaszcza neoplanów) o 4-5 rano. Trzeba jednak przyznać, że dzięki objazdowi komunikacji Grzybowską nigdy wcześniej nie było takich możliwości dojazdu autobusem w prawie dowolne miejsce Warszawy...
Może zamiast żądać otwarcia Grzybowskiej (pamiętajmy, że dla wszystkich, nie tylko mieszkańców!), wołać głośno o szybsze otwieranie odcinków nad budowanym metrem?

# mirowianin

10.07.2013 06:28

na wsi to się furmanką jeździ albo w gumofilcach po błocie zasuwa. jazda grzybowską to jakaś komeduia - 90% kierowców lekceważy strzałki i wali na wprost zgodnie z logiką, co nikomu oczywiscie nie przeszkadza, bo niby w czym?
a pana z zdm vel "wilk" uprasza sie o nie wypisywanie bzdur. mamy dosc waszej namolnej propoagandy zbiorkomu - śmierdzącego, drogiego i niewygodnego.
CHCEMY otwarcia grzybowskiej dla samochodów. kropka.
podpisujcie sie ludziska na tych petycjach!

# Wilk

12.07.2013 23:43

Z wpisu "mirowianina" wnioskuję, że bardzo dawno nie był na wsi :)
A co do mojej rzekomej pracy z ZDMie, to się bardzo serdecznie uśmiałem :) Oj, ma pan wyobraźnię...
Czy jakieś rzeczowe argumenty na otwarcie Grzybowskiej "mirowianin" potrafi napisać, poza swoim chceniem?
Wilk

REKLAMA

# mundrołek

13.07.2013 10:08

miejski inżynier ruchu będzie na bieżąco oceniać sytuację - ufff, uspokoiłem się

# WojtekW

16.07.2013 13:28

Dosyć tyrani samochodziarzy smrodziarzy !!
Niech nauczą się chodzić na swoich cienkich wątłych nóżkach !
Jeżdżą samochodami po piwo, papierosy, zapałki, gazetę. Potem tylko narzekają.
Hałasują i zatruwają powietrze...
Głupie bezmyślne ćwoki.

# zPereca

29.07.2013 10:55

Niestety z tej perspektywy (czyli wyjeżdżając z ul. Ciepłej w prawo w Grzybowską), nie można przepisowo skręcić w lewo w Al. JP II, gdyż jest linia ciągła.
Poza tym coś pan myli się co do zawracania na skrzyżowaniu Jerozolimskie/JPII. Właśnie przejrzałem ten teren na Street View dla pewności i nie ma tam żadnego zakazu.

REKLAMA

# crk

23.10.2013 01:42

"Można piechotą? Można. Ale po co, jak ma się samochód? " Ale po co komu samochód kiedy mieszka w centrum? Po to żeby zatruwać innym życie, żeby powodować hałas i korki (tak korki powodowane są przez samochody, a nie przez autobusy, cyklistów albo kosmitów), żeby zamieniać każdy centymetr wolnej przestrzeni w parkingi?
Obecnie Grzybowska staje się powoli całkiem przyjazną, miejską ulicą i nie powinno się tego zaprzepaszczać, dlatego, że jaśnie państwu samochodziarzom nie chce się przejść kawałka pieszo, a jazda autobusem to plama na ich honorze.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy