REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# eRDe

20.05.2016 18:03

Jak zwykle ratusz robi wszystko dla tarchomina, a mieszkańców Bielan ma wiadomo gdzie.

# R17

20.05.2016 22:24

A ja nie rozumiem problemu. Ile to dalej ten przystanek niz Lasek? 30-50m?

# eRDe

20.05.2016 22:36

Akurat na tym przystanku często wsiadały matki z dziećmi (również w wózkach). To dla nich jest utrudnienie.

REKLAMA

# mama

20.05.2016 22:59

Ja zawsze wsiadalam i wysiadalam na lasku bielanskim bo mialam blizej a teraz na okolo.. jestem za przywroceniem przystankow na lasku!!!

# r17

21.05.2016 14:35

#eRDe
Akurat to mnie nie przekonuje. Gdyby tam się pojawiły schody czy na prawdę na około, bo od strony starego przystanku nie było przejścia to tak. Ale tu jest ew z 80 m do przejścia więcej. Przystanki są jakimś kompromisem między odległością a szybkością jazdy. Dla mnie ten przystanek taki jest. Pasy i w prawo przystanek, wcześniejszy w lewo. A teraz zamiast dwóch jet jeden kosztem kilkudziesięciu metrów do przejścia dla jednych. Dla mnie to akceptowalne.
#mama
Nie na około a co najwyżej ciut dalej. Bo ciut dalej jest to prawda. Ale coś za coś jak pisałem wyżej.
p.s. z tymi 30-50 m to trochę przesadziłem jednak ;)

# max

21.05.2016 19:17

Nareszcie. Ilość przystanków jaka była na Marymonckiej to był obłęd.

REKLAMA

 basik

21.05.2016 21:24

Roznica w strone Centrum jest niewielka. Ale w przeciwna juz znaczna. I najlepsze - autobus skrecajacy w Podlesna zamiast tramwaju jadacego do Centrum ...

# Księżycowy

22.05.2016 14:11

Nie kursowały Marymoncką w latach 30 , bo teren był poza granicami Warszawy, a ulica a raczej droga nazywała się - droga Zakroczymska ....
Skoro można przystanek autobusowy zrobić ,,na żądanie" to na pewno i tramwajowy można ....
tylko trzeba chcieć ....

# eRDe

22.05.2016 15:35

Na tym odcinku nie kursowały, ale na przykład pętla przy Twardowskiej już była. Pętlę miała tam piętnastka, jechała z Czystego jeśli mnie pamięć nie myli. Pętla nazywała się CIWF Bielany. Tramwaj jechał Marymoncką, Słowackiego do Wilsoniaka, a później przez Muranów.

REKLAMA

# Księżycowy

22.05.2016 17:02

Kraniec Bielany CIWF nazywał się od momentu otwarcia w 1933r i kursowała tam na początku 15A (15 w owym czasie jeździła od Marymontu czyli Hali Marymonckiej), a po 46r pętla nazywała się Twardowska.
Nie potrafię natomiast określić kiedy kraniec zamienił się w pętlę czyli 1 tor i maszynista przechodził na koniec składu (do niedawna tak kursowały tramwaje na Boernerowie 1 tor chociaż pętle miały)

# eRDe

22.05.2016 19:02

Dzięki za uzupełnienie. W 1938 jeździła tam już tylko piętnastka, 15a zostało zlikwidowane (nie mam 100% pewności czy w 1938). Pętla powstała w okresie międzywojennym, ale nie mam pojęcia kiedy dokładnie (była przerwa w kursowaniu tramwaju do tego krańca u schyłku 20-lecia międzywojennego, może wtedy?). Na zdjęciach z 1935 r. widać jeszcze kraniec. Od początku trakcja wzdłuż Marymonckiej była przystosowana do dwóch torów. Ogólnie Bielany są mało obecne na dawnych zdjęciach, stąd problem z dokładnym ustaleniem wielu spraw.
Kilka lat temu było trochę szumu w mediach w sprawie likwidacji starych słupów trakcyjnych na tej pętli (słupy kratownicowe, nitowane, wspominane jako atrakcja tej pętli). Wtedy zostały stare, ale i tak w końcu je wymieniono.

# Księżycowy

22.05.2016 22:23

No, ja tych czasów oczywiście nie pamiętam, tylko z relacji dziadka śp już niestety ...
Natomiast pamiętam,że zdaje się po 81r (stan wojenny) 6 i 5 z Twardowskiej zostały przeniesione pod hutę
i pętla służyła jako awaryjna w przypadku remontu torów i oczywiście istniała już zbudowana trakcja od huty poprzez Nocznickiego i dalej ....
Zresztą problem linii w latach 30 i nawet do końca wojny dotyczył głównie torów (obowiązywał radziecki rozstaw osi ) i dlatego tramwaje kursowały dzielnicami , tak w wielkim skrócie.

REKLAMA

# eRDe

22.05.2016 22:44

Też tego nie pamiętam;) Coraz mniej osób pamiętających tamte czasy. Mój dziadek zmarł 26 lat temu i o wiele rzeczy nie zdążyłem spytać. Poszperałem trochę i znalazłem informację, że pętla przy CIWF powstała w 1937 roku. W 1961 roku pociągnięto tory do huty. Tory przekuwano na węższy standard od 1946 roku. Nie od razu, ponieważ krążyły po Warszawie różne składy. Nasz odcinek zmienił rozstaw szyn około 1950 roku.

# hutnik

23.05.2016 08:27

Nie sobie ratusz zlikwiduje przystanek Świderska, na którym nikt nie wsiada. Słoje z Tarchomina chcą o minutę szybciej dojechać do Mordoru to niech zlikwidują Świderską. Ratusz spaprał sprawę z tramwajem na Żerań to trzeba kosztem Bielan znaleźć rozwiązanie. Biurwy yebane!!!!

# moja

23.05.2016 09:03

Tarchomin HAŃBĄ WARSZAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oddać przystanek w imię dobra socjalistycznej stolYcy dla wszystkich :D
P.S. Przystanek przesunięty o 300 m i 400 w drugą stronę.

REKLAMA

# ONR

23.05.2016 09:58

Do wszystkich Słojów i Buraków z gorszego sortu mieszkaniowego na Tarchominie YEBCIE się ze swoimi szybkimi tramwajami. Przystanek LASEK BIELAŃSKI powróci a Wy będziecie skomleć bo minutę później zjecie schabowego ze słoika. Taka prawda i nic na to nie poradzicie
CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE

# cycu

23.05.2016 17:11

Gwarantuję ci czubie ,że ludzie z Tarchomina mają cię serdecznie w du... ,tym bardziej, że oczerniasz ich bezpodstawnie ...
Pretensję możesz mieć tylko do władz dzielnicy ,które nie zainterweniowały w tej sprawie i ewentualnie do zarządu ZTM.

# max

24.05.2016 09:28

#ONR napisał(a) 23.05.2016 09:58
Do wszystkich Słojów i Buraków z gorszego sortu mieszkaniowego na Tarchominie YEBCIE się ze swoimi szybkimi tramwajami. Przystanek LASEK BIELAŃSKI powróci a Wy będziecie skomleć bo minutę później zjecie schabowego ze słoika. Taka prawda i nic na to nie poradzicie
CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE

Lepszy sort? Ale z rozumkiem coś u ciebie nie tak.

REKLAMA

# drugastrona

24.05.2016 13:06

Super, że skasowano ten przystanek! Jaki jest sens robić takie zagęszczenie przystanków? Ten przystanek był za blisko poprzedniego i dobrze, że go nie ma. Umówmy się, tramwaj jest przede wszystkim dla ludzi jadących do pracy do centrum, a nie dla turystów do lasu. A bielańczycy z łaski swojej odstosunkujcie się od nas tarchominiaków, bo Wy macie metro, więc bluzgając na władze Warszawy ostro grzeszycie. A jeżeli u nas tak fajnie i wszyscy tylko o nas dbają, to nic prze stoi na przeszkodzie, żebyście się tu przeprowadzili.

# właściwa strona

24.05.2016 14:50

Pogadaj z Hanią to ci wybuduje metro na Tarchomin tak jak chciał PiS-ior L.Kaczyński. Ale Hania lepiej wie gdzie metro budować-deweloperom a nie ludziom!!!!!
1.Z Bielan imbecylu ludzie też jeżdżą do pracy nie koniecznie metrem.
2.Mi dobrze na Bielanach.
3.Grzeszy to HGW siedząc w fotelu prezydenta drugą kadencje.
4. Ratusz zyebał tramwaj przez Żerań na Tarchomin to HGW wymyśliła szybki tramwaj przez Bielany-macie z tej wsi dojazd pod samo wejście do merta, żaden tramwaj tak nie zatrzymuje się jak (2) i mało Wam słoje?
5. Super, że przystanek wróci na swoje miejsce!!!

# drugastrona

24.05.2016 15:05

#właściwa strona napisał(a) 24.05.2016 14:50
Pogadaj z Hanią to ci wybuduje metro na Tarchomin tak jak chciał PiS-ior L.Kaczyński. Ale Hania lepiej wie gdzie metro budować-deweloperom a nie ludziom!!!!!
1.Z Bielan imbecylu ludzie też jeżdżą do pracy nie koniecznie metrem.
2.Mi dobrze na Bielanach.
3.Grzeszy to HGW siedząc w fotelu prezydenta drugą kadencje.
4. Ratusz zyebał tramwaj przez Żerań na Tarchomin to HGW wymyśliła szybki tramwaj przez Bielany-macie z tej wsi dojazd pod samo wejście do merta, żaden tramwaj tak nie zatrzymuje się jak (2) i mało Wam słoje?
5. Super, że przystanek wróci na swoje miejsce!!!

1. I koniecznie ci mieszkańcy Bielan muszą iść na tramwaj na przystanek Las Bielański, bo inaczej nie dojadą. Śmieszny jesteś.
2. Dobrze Ci na Bielanach, to po co się bulwersujesz o jakiś nieistotny przystanek? Tym bardziej, że dojazd tam pozostanie - autobusem. Krzywda Ci się nie dzieje.
3. Ludzie ją wybrali, to siedzi. Najlepszy prezydent od lat. Mimo niespełnionej obietnicy metra na Tarchomin.
4. HGW nie wymyśliła tramwaju do metra od nas. HGW wymyśliła metro, ale tego nie dało się zrobić, więc zmieniono pomysł na tramwaj. Na tej naszej wsi mieszka jakieś 80 tys. ludzi, więc niewiele mniej niż na całych Bielanach, więc zasługujemy na dobry transport. Te słoje kupują tutaj mnóstwo mieszkań za spore pieniądze, więc w przeciwieństwie do rodowitych w komunałkach z Bielan, którzy swoich mieszkań nie kupili a dostali, zostawiają w Warszawie grube podatki. Tak, mało nam, bo jest nas coraz więcej i płacimy coraz więcej podatków, więc coraz więcej się nam należy.
5.Przystanek nie wróci, bo jest nieopłacalny.

REKLAMA

# TarchoPany

24.05.2016 15:17

Ludzie z Tarchomina są bardziej ambitni od tych z Bielan.
Typowy Bielańczyk dostał mieszkanie po rodzicach lub babci / stare obskurne bloczyska Bielan/
Tarchominiak mieszka w nowym pachnącym bloku z garażem. Ot ta różnica...

# w%u0142a%u015Bciwa strona

24.05.2016 15:21

Przystanek wróci już niebawem.
Nie ludzie ją wybrali tylko SŁOJE tak mentalność.
Dało zrobić się metro ale usprawiedliwienie debilizmu zawsze jest w cenie
Nie zasługujecie na lepsze dojazdy kosztem innych-KONIEC.
NIBY SŁOJE PŁACĄ PODATKI W WAWIE??? -ŻATR
Słoje kupują nie za swoje tylko za "tatowe pinondze"!!!!
135 tyś tyle mieszka na Bielanach matole- matury to chyba nie masz.
Nic Wam się nie należy!!!!
Mentalność Waciaków jest porażająca. Oderwany granatem od pługa myśli, że mu wszystko wolno na szczęście się myli.

# w%u0142a%u015Bciwa strona

24.05.2016 15:24

#TarchoPany napisał(a) 24.05.2016 15:17
Ludzie z Tarchomina są bardziej ambitni od tych z Bielan.
Typowy Bielańczyk dostał mieszkanie po rodzicach lub babci / stare obskurne bloczyska Bielan/
Tarchominiak mieszka w nowym pachnącym bloku z garażem. Ot ta różnica...

Typowy słój to wieśniak i tyle.
To sobie jeździcie samochodami do pachnących garaży.
A najlepiej jak wrócicie do siebie na pole!!!!!!!

REKLAMA

# TarchoPany

24.05.2016 15:26

SŁÓJ lepiej mieszka niż Ty. Mamy dopłaty do hektara, zarobek na czarno. Mamy lepsze fury pod Kościołem a w spadku wielohektarowe gospodarstwa. Płacimy do KRUS 1000zł/mc.
Możecie nam skoczyć, jesteście biedakami z miasta co wykończy Was ZUS !!!

# w%u0142a%u015Bciwa strona

24.05.2016 15:29

#TarchoPany napisał(a) 24.05.2016 15:26
SŁÓJ lepiej mieszka niż Ty. Mamy dopłaty do hektara, zarobek na czarno. Mamy lepsze fury pod Kościołem a w spadku wielohektarowe gospodarstwa. Płacimy do KRUS 1000zł/mc.
Możecie nam skoczyć, jesteście biedakami z miasta co wykończy Was ZUS !!!

Gratuluje.

# TarchoPany

24.05.2016 16:32

Dlatego zamilczcie zakompleksieni bielańczycy. Ja placę KRUS 100 miesięcznie, Ty oddajesz 1/3 pensji do zus. Ty pracujesz na mnie i moje składki. Zamilczcie mieszczuchy, doją z was ile mogą, ja mogę popracować na czarno w szarej strefie, Ty płacisz za mnie składki do systemu.

# drugastrona

24.05.2016 17:29

#w%u0142a%u015Bciwa strona napisał(a) 24.05.2016 15:21
Przystanek wróci już niebawem.
Nie ludzie ją wybrali tylko SŁOJE tak mentalność.
Dało zrobić się metro ale usprawiedliwienie debilizmu zawsze jest w cenie
Nie zasługujecie na lepsze dojazdy kosztem innych-KONIEC.
NIBY SŁOJE PŁACĄ PODATKI W WAWIE??? -ŻATR
Słoje kupują nie za swoje tylko za "tatowe pinondze"!!!!
135 tyś tyle mieszka na Bielanach matole- matury to chyba nie masz.
Nic Wam się nie należy!!!!
Mentalność Waciaków jest porażająca. Oderwany granatem od pługa myśli, że mu wszystko wolno na szczęście się myli.

Haha, nie wróci, bo jest nieopłacalny.
Metra nie dało się zrobić - doczytaj na ten temat, poszerz wiedzę. Ale nie trzeba było go obiecywać bez technicznej możliwości.
Zasługujemy na dobry dojazd, bo jesteśmy częścią Warszawy. Płacimy tu podatki (na pewno nie wszyscy), kupujemy tu mieszkania za duże pieniądze, na czym miasto zyskuje, w przeciwieństwie do bielańczyków z komunałek. Nieważne, czy ktoś kupił za tatowe czy za swoje - ważne, że podatek zostaje w Warszawie.
135 tys. może i mieszka na całych Bielanach, a ile na "pokrzywdzonym" Wrzecionie? Będzie ze 30 tysi? Nawet jeśli - to i tak nie może się równać z Tarchodworami. Nas jest więcej, więc nam się należy.
Śmieszny jesteś ze swoim podejściem do mieszkańców Tarchomina. Byłeś tam kiedyś? Wiesz, że najstarsze bloki mają ponad 30 lat? Mieszkają tam rodowici warszawiacy. Wiele osób przeniosło się tutaj z innych dzielnic Warszawy, bo tutaj jest nieźle żyje. To Tobie bielańczyku się wydaje, że wszystko Ci wolno, bo się tu urodziłeś. A to nieprawda. Należy się temu, kto tu płaci większe podatki. Nieważne, skąd tu przyjechał. Fajnie poczytać, jak miejscowemu burakowi rodowitemu pęka żyłka :D

# eRDe

24.05.2016 18:53

Na Bielanach komunałek niewiele, a w dobrym punkcie Bielan mieszkania są w cenie. Na tarcho jakbyś nie wiedział też są bloki komunalne, ta kwestia jest rozwiązana "dzielnicowo". Oficjalnie na Białołęce zameldowanych jest mniej ludzi niż na Bielanach, cała Białołęka więc też ta "zielona" to około 110 tysięcy.
I nie denerwuj się tak bo to szkodzi.

# drugastrona

24.05.2016 19:41

#eRDe napisał(a) 24.05.2016 18:53
Na Bielanach komunałek niewiele, a w dobrym punkcie Bielan mieszkania są w cenie. Na tarcho jakbyś nie wiedział też są bloki komunalne, ta kwestia jest rozwiązana "dzielnicowo". Oficjalnie na Białołęce zameldowanych jest mniej ludzi niż na Bielanach, cała Białołęka więc też ta "zielona" to około 110 tysięcy.
I nie denerwuj się tak bo to szkodzi.

Ja się nie denerwuję. Ja się cieszę, że jest jeden przystanek mniej na Marymonckiej. To bielańczycy mają problem z Tarchominem.

# eRDe

24.05.2016 22:01

Problem jest nie tyle z Tarchominem, a z tym, że najpierw miasto pozwoliło na zbudowanie bloków "na kartoflisku" bez dojazdu (nie piszę o starych blokach tarcho, inna historia, inne czasy), a później z braku pomysłu na rozwiązanie problemu stworzonego na własne życzenie, najpierw zbudowało most bez rozprowadzenia ruchu (brak TMP), a następnie z części Bielan zrobiono ściek komunikacyjny i jakby było mało dewastuje się komunikację miejską i tak już mocno przetrzebioną po otwarciu metra. Nie pochwalam emocjonalnych wypowiedzi mieszkańców Bielan w tym wątku, jednak jestem w stanie zrozumieć ich racje.
Można jeszcze dodać samochody parkujące gdzie popadnie i zdecydowanie zmniejszone bezpieczeństwo na bielańskich drogach (dane policyjne).
To nie jest Wasza wina, tylko braku polityki rozwoju ze strony miasta. Nie można rozwiązywać problemów jednej dzielnicy kosztem innej.

# gotu

25.05.2016 08:14

#eRDe napisał(a) 24.05.2016 22:01
Problem jest nie tyle z Tarchominem, a z tym, że najpierw miasto pozwoliło na zbudowanie bloków "na kartoflisku" bez dojazdu (nie piszę o starych blokach tarcho, inna historia, inne czasy), a później z braku pomysłu na rozwiązanie problemu stworzonego na własne życzenie, najpierw zbudowało most bez rozprowadzenia ruchu (brak TMP), a następnie z części Bielan zrobiono ściek komunikacyjny i jakby było mało dewastuje się komunikację miejską i tak już mocno przetrzebioną po otwarciu metra. Nie pochwalam emocjonalnych wypowiedzi mieszkańców Bielan w tym wątku, jednak jestem w stanie zrozumieć ich racje.
Można jeszcze dodać samochody parkujące gdzie popadnie i zdecydowanie zmniejszone bezpieczeństwo na bielańskich drogach (dane policyjne).
To nie jest Wasza wina, tylko braku polityki rozwoju ze strony miasta. Nie można rozwiązywać problemów jednej dzielnicy kosztem innej.

Święta racja nie można rozwiązywać problemów jednej dzielnicy kosztem innej.
Z racji tego przystanek powinien wrócić. A Tarcho może zlikwidować przystanek na Świderskiej jak chcą szybciej dojechać do pracy

# HGW w pierdlu

25.05.2016 08:33

#TarchoPany napisał(a) 24.05.2016 15:17
Ludzie z Tarchomina są bardziej ambitni od tych z Bielan.
Typowy Bielańczyk dostał mieszkanie po rodzicach lub babci / stare obskurne bloczyska Bielan/
Tarchominiak mieszka w nowym pachnącym bloku z garażem. Ot ta różnica...

TARCHOCHAMY i tyle w temacie

# mophy

25.05.2016 14:20

Słoje nie piszo bo pojechały na pole

# drugastrona

25.05.2016 15:45

A co mamy pisać z bielańskimi wydziaranymi żulami z komunałek? Nic do tych zbierających złom pasożytów na zasiłku i tak nie dotrze.

# drugastrona

25.05.2016 15:48

#gotu napisał(a) 25.05.2016 08:14
Święta racja nie można rozwiązywać problemów jednej dzielnicy kosztem innej.
Z racji tego przystanek powinien wrócić. A Tarcho może zlikwidować przystanek na Świderskiej jak chcą szybciej dojechać do pracy

Nie może, bo do tego przystanku podjeżdża lokalny autobus - specjalnie na przesiadkę na tramwaj. A przystanek Las Bielański był za blisko poprzedniego. Zerknij sobie na mapę na stronie ZTMu i porównaj odległości między przystankami na Tarcho i na Marymonckiej.

# kjut

25.05.2016 22:32

Za blisko poprzedniego- ŻAL i ZART, już tłumacze dal mniej rozumnych. Poprzedni przystanek ZTM przeniósł bliżej kolejnego i dlatego jest za blisko. Co mnie obchodzi jak przystanki są na tarcho? Możecie skasować p. Świderska tam nikt nie wsiada.

# cycu

10.06.2016 20:42

No i wyszła słoma z butów po obu stronach ....

# eRDe

11.06.2016 10:12

Jakże wiele wnosząca do dyskusji wypowiedź:)
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break