REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


21.12.2017 21:33 #grzegorzP
Od puszczania bąkow ponieważ przemysłu praktycznie nie ma i jedynym trucicielem pozostają samochody i palacze nałogowcy.
22.12.2017 10:24 #Observator
Nie zgadzam się z autorem artykułu; kierowcy i pasażerowie aut nie muszą wdychać smogu, jeśli ich auta są wyposażone w sprawne i często wymieniane filtry kabinowe. Dzięki temu powietrze zasysane do wnętrza kabiny jest oczyszczone, a większość pyłu zostaje zatrzymana na filtrze.
22.12.2017 10:32 Daro
Skąd się bierze to najgorsze powietrze w Europie, może z tego że za gaz do ogrzewania importowany z Rosji płacimy więcej niż bogaci Niemcy, porównując to do siły nabywczej pieniądza okaże się że płacimy 4 razy więcej niż Niemcy
Polak przecież jest bogaty
23.12.2017 19:33 #Gryzu
Obserwator filtry kabinowe to nie jest filtr hepa, poza tym cząsteczki PM 2,5 są tak mikroskopijne, że nawet hepa nie są w stanie ich wyłapać a na pewno nie filtry kabinowe.
No chyba, że masz najnowszego mesia S klasy, ale to tylko te na rynek kuwejcki ,
bo tam ciągle wali piachem ....
28.12.2017 21:15 cycu
Powietrze, którym oddychamy niestety wynika z biedy.... szeroko pojętej biedy i ubóstwa.
Ubóstwem dotknięci są ludzie bezrobotni, młodzi i rodziny wielodzietne czyli o zgrozo grupy społeczne stanowiące o przyszłości naszego kraju i naszej jesieni życia !!!
Czemu ludzie palą śmieciami i czym popadnie? Przecież nie z bogactwa i głupoty tylko z ubóstwa.
Jeździmy szrotami z całej Europy, gdzie normy jakiekolwiek dawno wycofałyby pojazdy z eksploatacji ale oczywiście nie u nas ....
Palimy węglem z Czech modnie nazwanym u nas ekogroszkiem, ale tam i w Europie to paliwo jest dawno zakazane, bo jest bardzo zasiarczone...
W XXI wieku są u nas domy bez łazienek i toalet, ludzie srają do wiadra i nie są to rodziny patologiczne
wystarczy obejrzeć Nasz nowy dom....
W jakiej stolicy europejskiej przez jej środek prowadzi się trasy szybkiego ruchu i tranzyt ...?
Przez Grota codziennie przejeżdża 160 tys. i więcej samochodów dziennie
i Wy się dziwicie skąd ten smog ?
REKLAMA
29.12.2017 23:11 Daro
@ Cycu
Żyjemy w Polsce, kiedy rząd w Niemczech chciał pozbyć się z rynku starych samochodów uruchomił dopłaty po 4 tyś Euro do zakupu nowego samochodu.
W Polsce natomiast rozważa się wprowadzenie "podatku" ekologicznego, zero dopłat ale za to dalszy drenaż kieszeni
Zresztą zakup nowszego samochodu pociągnie za sobą problem chociażby z filtrem DPF który nowy kosztuje w Polsce kilkanaście tysięcy
Mało kto porusza aspekt finansowy który jest główną przyczyną smogu, za to sam widziałem posty w których to nasi rodacy domagali się odbierania domów tym którzy palą węglem
To co piszę od dawna, że za gaz płacimy fizycznie więcej od Niemców przechodzi praktycznie bez odzewu, ludzie widzą winnych jedynie w tych których nie stać jest na zabulenie za gaz więcej niż Niemcy
Jesteśmy traktowani jak maszynki do dojenia kasy
30.12.2017 13:04 cycu
Wszystko co napisałeś się zgadza. Problem smogu nie dotyczy przecież samej Warszawy, a trudno żeby zakazać opalania węglem w całej Polsce. Od 1 października br. weszła ustawa wycofująca piece poniżej 5 klasy, tylko że zanim zużyją się użytkowane obecnie minie 10 lat.
Za gaz również płacimy najwyższe stawki w Europie i oczywiście przy ciągłym drenażu budżetu domowego
(a za ogrzewanie jest to niejednokrotnie 3/4 budżetu) nie będzie nas stać na cokolwiek, pomijam kwestię sensownego dofinansowania do ogrzewania, bo np: ostatnio dotacje do kolektorów słonecznych są farsą
i fanaberią dla bogatych ludzi.
Nigdy baterie słoneczne nie ogrzeją domu co najwyżej podgrzeją wodę użytkową, nikt nie mówi, że trzeba
co roku robić przeglądy (odpłatnie), wymieniać glikol w instalacji, bo się zużywa jak każdy nośnik itd.
Także powtarzam smog bierze się z biedy społeczeństwa i na razie nie widać sensownego i skutecznego rozwiązania tego problemu.
Profilaktycznie można prowadzić szkolenia ucząc ludzi palenia od góry w piecach i to już dużo da, przy założeniu że palimy dobrym węglem i suchym drzewem, a nie śmieciami.
02.01.2018 02:33 #Mieszkaniec Latchorzewa
Franek, dorzuć kalosza, bo ogień przygasa...
02.01.2018 21:55 #Miau
#Mieszkaniec Latchorzewa napisał(a) 02.01.2018 02:33

Franek, dorzuć kalosza, bo ogień przygasa...
Swoim postem wniosłeś bardzo dużo do dyskusji
03.01.2018 14:21 #Insurgent
@cycu ma rację
04.01.2018 15:39 #bunka
Dlatego ja kupiłam sobie ostatnio takie cudo: ozonemask.pl /produkt/ teddy/ = taką maskę antysmogową a dzięki temu wiem, ze jestem dobzre chroniona.
05.01.2018 00:03 #AnnaUrsus
Od minimum 10 lat mieszkańcy dzielnicy Ursus walczą o przekształcenie liniii 401 w 5XX kursują przez cały tydzień.
W godzinach szczytów linia kursuje co 5 minut i mimo to autobusy są przeładowane.
W soboty i święta Mieszkańcy jeżdżą autami na Mokotów i Ursynów, bo brak bezpośredniego dojazdu i nie trzeba płacić za parkowanie.
Podobno dyrektor ZTM nie zaobserwował potoków pasażerskich uzasadniających bezpośrednie połączenie w tej relacji w dni wolne.
W innych dzielnicach natomiast dyrektor ZTM zdecydował się na przekształcenie linii okresowych w linie kursujące przez cały tydzień.
Z punktu widzenia dyrektora ZTM linia 401 jest potrzebna w dni powszednie co 5 minut, a w weekendy już nie.
A co z osobami, które w soboty i niedziele pracują i uczą się?
Mają jeździć samochodami i bezpłatnie parkować?
07.01.2018 00:49 #Razor
Jak jesteśmy robieni w przysłowiowe bambuko niech zilustruje ten przykład
Przeglądałem forum o życiu Polaków w Anglii, ktoś zadał pytanie o koszt mediów, odpowiedż brzmiała następująco
Koszt energii elektrycznej oraz gazu do ogrzewania wynosi w przeliczeniu około 300zł miesięcznie za 70 metrowy dom, w dodatku ze starymi niewymienianymi przez lata drewnianymi oknami
W Polsce mamy gorszy klimat ale sąsiad za miesiąc ogrzewania gazem przy dodatnich temperaturach nawet w nocy dostał już rachunek 450zł doliczając do tego 200zł za prąd wychodzi że koszt mediów jest w Polsce dwukrotnie wyższy niż w Anglii
Porównajcie to teraz z pensją Anglika i Polaka
To właśnie jest przyczyna smogu w Polsce, ci którzy tak ochoczo walczą ze smogiem nie mają pojęcia o kosztach realnego życia w Polsce
11.01.2018 09:03 #wawer_dymi
#Observator napisał(a) 22.12.2017 10:24

Nie zgadzam się z autorem artykułu; kierowcy i pasażerowie aut nie muszą wdychać smogu, jeśli ich auta są wyposażone w sprawne i często wymieniane filtry kabinowe. Dzięki temu powietrze zasysane do wnętrza kabiny jest oczyszczone, a większość pyłu zostaje zatrzymana na filtrze.
Ta, zwłaszcza jak się wjedzie w chmurę dymu z komina.

 237/1080 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

 REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Antyki
 Kupię stare motocykle-części 505529328

Usługi motoryzacyjne
 Wypożyczalnia samochodów aut dostawczych Warszawa, http://www.dostawczewawa.pl TEL:515-747-979 Wynajem aut kontenerów, długo i krótko terminowy. W naszej ofercie posiadamy samochody dostawcze do 3,5 t. Wypożycz auto dostawcze, szybko, tanio i bez zbędnych formularzy!!! Najtaniej w Warszawie od 130 zł za dobę !!! Każdy samochód dostawczy wyposażony jest w klimatyzacje, nawigację gps, cb radio i wózek transportowy (wszystko w cenie, bez dodatkowych opłat)!!! Usługi świadczymy 24h, siedem dni w tygodniu !!! Tel: 515 747 979 http://www.dostawczewawa.pl Wynajem aut busów dostawczych Warszawa Wypożyczę auto samochód kontener wynajmę wynajem samochodów dostawczych warszawa wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa wynajem aut dostawczych warszawa wypożyczalnia aut dostawczych warszawa - kontener

Porady prawne
 Profesjonalne prowadzenie spraw sądowych przeciwko bankom o roszczenia z kredytów frankowych Kancelaria prowadzi sprawy sądowe przeciwko bankom o roszczenia z umów kredytowych powiązanych z kursem franka szwajcarskiego. Analizujemy umowy kredytowe pod kątem sprawy sądowej - kompletujemy wraz z klientem niezbędną dokumentację - występujemy do banku o wydanie niezbędnych zaświadczeń - zlecamy dokonanie odpowiednich przeliczeń ekspertom z zakresu bankowości - sporządzamy pozew i wnosimy go do sądu - występujemy z wnioskami do Prezesa UOKiK oraz Rzecznika Finansowego - walczymy w sądzie o zwrot nadpłat lub o unieważnienie całej umowy. Radca prawny Mariusz Pasternak | +48 606 551 298 | biuro@kancelaria-pasternak.com | kancelaria- pasternak.com | ul. Świderska 113C lok. 58, 03-128 Warszawa

Sprzedam
 Siatka do ochrony boiska wykonana polipropylenu. Dla uzyskania optymalnej odporności na uszkodzenia siatka jest wykonana w technice bezwęzłowej, co powoduje, że jest ona bardzo odporna na nadmierne rozciąganie oraz ścieranie, a także ma płaską strukturę. Siatki tego rodzaju są również bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie z naszych siatek wykańczamy bezpłatnie przez obszycie oraz wzmocnienie z użyciem taśm polietylenowych oraz nici polipropylenowych. https://polbag.pl/ogrodzenia-boisk-sportowych/39-siatka-sznurkowa-siatka-boisko.html https://polbag.pl/ tel. 717-000-391


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA