REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# OSP

07.04.2016 14:56

Szanowni Państwo, w Kronice Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesie z 1963 roku jest pięknie opisane pochodzenie nazwy "Kaczy Dół" oraz Międzylesie

# Aluzja

08.04.2016 17:12

Może ktoś zna etymologia nazwy Górka 3 wisielców? Na wysokości miedzeszyna przy tawułkowej.

# hwck

08.04.2016 17:39

Podobno w czasie wojny 3 polskich żołnierzy powiesiło się na tej górce nie chcąc trafić do niewoli. Na długo po tym zdarzeniu na drzewach porastających górkę widniały wyryte napisy a w drzewa powbijane były bagnety z broni tych 3 żołnierzy. Taką historie słyszałem ale ile w tym prawdy nie wiem.

REKLAMA

# Jurko

09.04.2016 00:28

A ja słyszałem inną historię, jakoby na tych drzewach porastających górkę w latach trzydziestych dwudziestego wieku swoje problemy sercowe w ten drastyczny sposób rozwiązał trójkąt miłosny kobiety i dwóch mężczyzn... Też nie wiem, ile w tym prawdy, mogę tylko dodać, że tę wersję słyszałem od osoby, której dziadkowie i rodzice mieszkali w Falenicy od mniej więcej końca I wojny światowej.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy