REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

11.10.2017 13:52 #Księżycowy
Nasilenie ruchu na Lazurowej przy po jednym pasie ruchu w obie strony jest obecnie ograniczone, ale to się zmieni po włączeniu do S8 i oddaniu remontowanej drugiej nitki.
Natomiast totalnie zmieni się w momencie włączenia i połączenia z mostem północnym.
Oczywiście nie stanie się to za rok czy dwa, ale kiedyś nastąpi.
Także mimo całej szpetności ekranów dla dobra mieszkańców jestem za ustawieniem ekranów mimo wszystko. Oczywiście jest to droga w gestii płatności gmin czy dzielnic i szuka się ograniczenia kosztów
i chodzi głównie o pieniądze.
Dla niezdecydowanych mam pytanie na które musicie sobie sami odpowiedzieć:
Dlaczego mimo niskiej zabudowy w dużej części przy Factory ustawiono ekrany?
11.10.2017 14:21 #projector
Raczej jestem za. Kwestia jest jednak złożona bo ekrany są wyjątkowo niemiłe wizualnie.
11.10.2017 14:45 #Gimmama
Powinni głównie zapytać mieszkańców posiadających mieszkania od strony Lazurowej !!!!
11.10.2017 15:14 #darq
#Księżycowy napisał(a) 11.10.2017 13:52

Dla niezdecydowanych mam pytanie na które musicie sobie sami odpowiedzieć:
Dlaczego mimo niskiej zabudowy w dużej części przy Factory ustawiono ekrany?
Bo działo się to w czasach, gdy lobby producentów ekranów odnosiło liczne sukcesy w rodzaju chronienia przed hałasem pól uprawnych. Lepiej zapytaj, czemu ekranów nie stawia się w centrum przy Marszałkowskiej, Jerozolimskich czy innych ruchliwych miejskich ulicach sąsiadujących z zabudową mieszkaniową.
Połączenie Lazurowej z TMP dawno wyleciało z planów finansowych miasta (w przeciwieństwie do innych odcinków TMP). Może powstanie za 25 lat, a może nie. Obecnie temat nie istnieje. Na dziś dla mieszkających przy Lazurowej istotniejsze jest niepodwyższanie dopuszczalnej prędkości i organizacja ruchu z preferencją dla ruchu lokalnego zamiast tranzytu (wiele osiedli i komunikacja miejska nie mają alternatywy).
11.10.2017 15:16 #wawiak
Mieszkam za ekranami przy Powstańców Śląskich. Cichutko, spokój, nie słychać aut ani tramwajów. A za widokiem pędzących samochodów nie tęsknię. Dlatego ja polecam jednak ekrany.
11.10.2017 15:21 #piooo
odnośnie wspomnianego połączenia Lazurowej z trasą mostu północnego, w tym momencie nie ma sensu podnosić tego argumentu, gdyż trasa, o ile w ogóle powstanie, to za kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt lat. wg mnie ekranów nie powinno być. czy każda dwujezdniowa ulica w Warszawie ma ekrany - nie, większość nie ma. jak wyglądałaby KEN, Sobieskiego z ekranami - szpetnie, okropnie. po co robić taką (szpetną) Lazurową? Nie do końca jest zrozumiały ten pomysł. Jeżeli słychać jakąś trasę na jelonkach i chrzanowie - to s8 i tam, biorąc pod uwagę charakter trasy (trasa ekspresowa), należy pomyśleć za jakiś czas o ekranach. wystarczy, że na Lazurowej będzie ograniczenie prędkości.
11.10.2017 15:38 #kazik
s8 powinna mieć ograniczenie do 70/h do końca wyjazdu z w-wy, wtedy problem takiego hałasu by nie istniał
co do lazurowej jestem za ekranami na całej długości
11.10.2017 16:01 #piooo
#kazik napisał(a) 11.10.2017 15:38

s8 powinna mieć ograniczenie do 70/h do końca wyjazdu z w-wy, wtedy problem takiego hałasu by nie istniał
można prosić o rozwinięcie myśli? ograniczenie na s8, a na Lazurowej ekrany i gaz?
11.10.2017 16:58 #Gimmama
#Gimmama napisał(a) 11.10.2017 14:45

Powinni głównie zapytać mieszkańców posiadających mieszkania od strony Lazurowej !!!!
Myśle, że estetyka mniej jest ważna niż komfort mieszkańców zwłaszcza tych, których okna wychodzą na ul. Lazurową.
11.10.2017 19:04 #zjelonek
#kazik napisał(a) 11.10.2017 15:38

Akurat hałas z s8 jest głównie z odcinka poza granicami miasta.
A Lazurowa to miejska ulica , nie powinna mieć ekranów , cichy asfalt i 50 km/h przez całą dobę wystarczy
11.10.2017 19:08 #Szobera taki
Ten cichy asfalt to taka ściema dla ubogich, za 2 miesiące nie będzie żadnej różnicy. Ekrany to konieczność, a przy okazji odgrodzimy się troszkę od słoi z chrzanowa.
11.10.2017 20:29 #drifter
#darq napisał(a) 11.10.2017 15:14

Bo działo się to w czasach, gdy lobby producentów ekranów odnosiło liczne sukcesy w rodzaju chronienia przed hałasem pól uprawnych. Lepiej zapytaj, czemu ekranów nie stawia się w centrum przy Marszałkowskiej, Jerozolimskich czy innych ruchliwych miejskich ulicach sąsiadujących z zabudową mieszkaniową.
Połączenie Lazurowej z TMP dawno wyleciało z planów finansowych miasta (w przeciwieństwie do innych odcinków TMP). Może powstanie za 25 lat, a może nie. Obecnie temat nie istnieje. Na dziś dla mieszkających przy Lazurowej istotniejsze jest niepodwyższanie dopuszczalnej prędkości i organizacja ruchu z preferencją dla ruchu lokalnego zamiast tranzytu (wiele osiedli i komunikacja miejska nie mają alternatywy).
@darq - piszesz bzdury jak potłuczony. Jak dla mnie możesz postawić na Lazurowej ograniczenie do 5 km/h, a ja na swoim moto i tak będę śmigał 100-150 km/h. I co mi zrobisz? Ha, ha, ha. Drogi są po to aby nimi dynamicznie jeździć, a nie wlec się w żółwim tempie.
11.10.2017 20:30 #MichałzChrzanowa
Jakoś 17 lat mieszkałem przy Grójeckiej. Karteki, tramwaje, 3 pasy ruchu bez cichego asfaltu. Jestem absolutnie przeciwny odgradzaniem wszystkiego co się da. Nigdzie na świecie nie stawia się ekranów w mieście. Wyglądają paskudnie. Jak dla kogoś za głośno, zapraszam na wieś. Zawsze coś wam nie będzie pasowało.
11.10.2017 20:36 #błaszczak
Cichy asfalt - ha, ha, ha. Coraz więcej wieśniaków kupuje złomy i robi z nich pseudo rajdówki z pierdzącymi tłumikami, dodać do tego grubasów na choperach i małorolnych na ścigaczach, a przygłupy ze ZMID-u oferują cichy asfalt. Beton urzędniczy wiecznie żywy. Na ulicach w najlepsze trwają wyścigi i palenie gumy, a Policja zamiast robić z tym porządek zabezpiecza miesięcznice.
11.10.2017 20:37 #ursus
#MichałzChrzanowa napisał(a) 11.10.2017 20:30

Jakoś 17 lat mieszkałem przy Grójeckiej. Karteki, tramwaje, 3 pasy ruchu bez cichego asfaltu. Jestem absolutnie przeciwny odgradzaniem wszystkiego co się da. Nigdzie na świecie nie stawia się ekranów w mieście. Wyglądają paskudnie. Jak dla kogoś za głośno, zapraszam na wieś. Zawsze coś wam nie będzie pasowało.
Na wsi mądralo są takie same normy hałasu jak w mieście.
11.10.2017 20:44 #prawnik
@dark - proponuję abyś zaczął się udzielać na Skyscrapercity - znajdziesz wspólny język z udzielającymi się tam mędrkami klawiaturowymi. A tak na poważnie to przeczytaj sobie ustawę Prawo ochrony środowiska sprzed 3 lat to będziesz wiedział dlaczego ekrany osłaniały pola. Wbrew temu co twierdzisz nie był to spisek producentów ekranów.
11.10.2017 20:52 #sabat
Przecież sprawy można wziąć w swoje ręce. Wystarczy aby zwolennicy ekranów założyli stowarzyszenie, które zgłosi się do postępowania przed RDOŚ jako strona postępowania. Dzięki temu będziecie mogli zamówić własną ekspertyzę hałasu i złożyć ją jako wniosek dowodowy. Jak dobrze to rozegracie to można nawet pokusić się o wstrzymanie użytkowania drogi. Naprawdę nie ma się czego bać bo urzędnicy RDOŚ są cieniutcy merytorycznie.
11.10.2017 21:22 #Miastowit
niekontrolowana odgórnie samowolka pastelozowa na ścianach bloków - to jest dopiero "brutalna ingerencja w estetykę miasta"!
12.10.2017 00:04 cycu
Nie stawia się ekranów z powodu czyjegoś widzi mi się. Projekt przewiduje przynajmniej w założeniu natężenie ruchu. Nowolazurowa stanie się wkrótce alternatywą dla odcinka S8-S2 w razie jakiejkolwiek awarii trasy tym bardziej, że nie wiadomo kiedy powstanie S7 i TMP.
Trzeba zdać sobie również sprawę, że TMP w przyszłości połączy dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się dzielnice Białołękę z Chrzanowem.
A jeżeli temat (jak ktoś tu pisze) nie istnieje to jakie odcinki dróg będą robić przez najbliższe 25 lat?
A może po prostu życie ich zmusi do szybszej interwencji, samo metro wszystkiego nie rozwiąże.
12.10.2017 09:13 #fran
cycu napisał 12.10.2017 00:04

Nie stawia się ekranów z powodu czyjegoś widzi mi się. Projekt przewiduje przynajmniej w założeniu natężenie ruchu. Nowolazurowa stanie się wkrótce alternatywą dla odcinka S8-S2 w razie jakiejkolwiek awarii trasy tym bardziej, że nie wiadomo kiedy powstanie S7 i TMP.
Trzeba zdać sobie również sprawę, że TMP w przyszłości połączy dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się dzielnice Białołękę z Chrzanowem.
A jeżeli temat (jak ktoś tu pisze) nie istnieje to jakie odcinki dróg będą robić przez najbliższe 25 lat?
A może po prostu życie ich zmusi do szybszej interwencji, samo metro wszystkiego nie rozwiąże.
TMP nie powstanie w najbliższej przyszłości, więc o jakiej alternatywie mowa?? Lazurowa ma obsługiwać Chrzanów i Jelonki, a nie być alternatywą dla s8. Póki co, zabrakło pieniędzy ma 200 metrów Lazurowej do S8. a jeżeli chodzi o inwestycje drogowe, skąd hipoteza, że bez budowy TMP, nie będzie co robić w tym zakresie??
12.10.2017 09:14 #fran

TMP nie powstanie w najbliższej przyszłości, więc o jakiej alternatywie mowa?? Lazurowa ma obsługiwać Chrzanów i Jelonki, a nie być alternatywą dla s8. Póki co, zabrakło pieniędzy ma 200 metrów Lazurowej do S8. a jeżeli chodzi o inwestycje drogowe, skąd hipoteza, że bez budowy TMP, nie będzie co robić w tym zakresie??

#MichałzChrzanowa napisał(a) 11.10.2017 20:30

w Polsce takie idiotyzmy znajdują nawet zwolenników, o zgrozo!
12.10.2017 09:36 #wieszcz989
my mieszkańcy osiedla lazurowa, rozłogi - wszyscy jesteśmy za ekranami
12.10.2017 10:55 #Gryzu
Alternatywa a właściwie skrót przejazdu dla S8 / A2 powstanie w momencie oddania remontowanego odcinka
Lazurowej już niedługo. TMP to jest oddzielny temat.
Z S8 można wjechać na Lazurową natomiast na Powstańców Śląskich nie.
Ile było krzyku że drogowcy nie zrobili węzła Powstańców z S8 ? Tylko że nikt nie bierze pod uwagę, że na Powstańców ekranów już nie da się zrobić a było to do niedawna jedyne bezpośrednie połączenie Bemowa z Bielanami, obecnie również wykorzystywane do dojazdu do Mostu Curie-Skłodowskiej na Białołękę.
Jest jeszcze Radiowa ale to raczej dla mieszkańców Łomianek.
12.10.2017 11:01 #fran
#Gryzu napisał(a) 12.10.2017 10:55

Alternatywa a właściwie skrót przejazdu dla S8 / A2 powstanie w momencie oddania remontowanego odcinka
Lazurowej już niedługo. TMP to jest oddzielny temat.
Z S8 można wjechać na Lazurową natomiast na Powstańców Śląskich nie.
Ile było krzyku że drogowcy nie zrobili węzła Powstańców z S8 ? Tylko że nikt nie bierze pod uwagę, że na Powstańców ekranów już nie da się zrobić a było to do niedawna jedyne bezpośrednie połączenie Bemowa z Bielanami, obecnie również wykorzystywane do dojazdu do Mostu Curie-Skłodowskiej na Białołękę.
Jest jeszcze Radiowa ale to raczej dla mieszkańców Łomianek.
Tak, ale - mimo także niezadowolenia - od strony s8 zostaje 200 metrów Lazurowej, która nie zostanie poszerzona tym razem i może to - o ironio - uchroni Lazurową przed tzw. tranzytem.
12.10.2017 13:06 #darq
#prawnik napisał(a) 11.10.2017 20:44

@dark - proponuję abyś zaczął się udzielać na Skyscrapercity - znajdziesz wspólny język z udzielającymi się tam mędrkami klawiaturowymi. A tak na poważnie to przeczytaj sobie ustawę Prawo ochrony środowiska sprzed 3 lat to będziesz wiedział dlaczego ekrany osłaniały pola. Wbrew temu co twierdzisz nie był to spisek producentów ekranów.
Czy na studiach prawniczych nie uczą czytać ze zrozumieniem? Nie pisałem o spisku, tylko o lobby. Wiele polskich ustaw nosi znamiona lobbingu (i nie jest to tylko nasz problem), a rzeczona ustawa była tego modelowym przykładem. Możesz mieć inne zdanie, ale nie polemizuj z czymś, czego nie napisałem.
12.10.2017 13:19 #darq

Lazurowa jako alternatywa dla tras ekspresowych - absurd, to nie ta przepustowość.
Białołęka i Chrzanów rozwijają się jako sypialnie, mieszkańcy jeżdżą do pracy w Śródmieściu, na Służewcu, na Woli itd. Ruch pomiędzy samymi sypialniami zawsze będzie mniejszy.
Plany inwestycyjne masz np. tutaj (bez spacji):
http://www.rynekinfrastruktury.pl/ wiadomosci/warszawa-lista-inwestycji -transportowych-w-latach- 20212030-51792.html
Plany jak zawsze mogą się zmieniać, ale priorytety dla odcinków TMP są wyraźne: o budowie TMP na południe od węzła z NS nie myśli się w ogóle (i słusznie, bo jak będzie ten węzeł, to przebijanie TMP przez Boernerowo niewiele da w sensie komunikacyjnym).
12.10.2017 13:22 #darq
#wieszcz989 napisał(a) 12.10.2017 09:36

my mieszkańcy osiedla lazurowa, rozłogi - wszyscy jesteśmy za ekranami
Nie manipuluj. Nawet prezes spółdzielni Rozłogi przyznał, że podpisy za ekranami zebrał główne z głębi osiedla, a najmniej poparcia pomysł ekranów miał w bloku Lazurowa 14E, najbardziej wystawionym na hałas z Lazurowej.
12.10.2017 15:05 #skoroszak
Ekrany są mi obojętne ale niecierpliwe czekam na otwarcie ostatniego odcinka Nowolazurowej. Rano jadąc z Ursusa bardzo dużo czasu tracę aby z Połczyńskiej dostać się na S8 z węzła Mory. Do tego prawie codziennie na S8 są stłuczki które generują ogromne korki i stratę czasu. Nowolazurowa będzie takim by-pasem dla zakorkowanej S8, a przy okazji będzie można zrobić zakupy w centrum handlowym.
12.10.2017 15:08 #Patrycja
Dzięki tranzytowi przez Nowolazurową mieszkańcy Włoch uzyskają dogodny dojazd do S8. Nie rozumiem protestów mieszkańców Bemowa - przecież Nowolazurowa od dawien dawna była planowana jako trasa szybkiego ruchu. Do tej pory była to wąska lokalna uliczka, a teraz to prawdziwa arteria.
12.10.2017 16:51 #ursusrules
#skoroszak

Tak, dla nas na Ursusie dociągnięcie Nowolazurowej do Obrońców Grodna to będzie fajna sprawa. Pchanie się rano na S8 nie ma sensu, szybciej przelecieć będzie można mniej zatłoczoną Nowolazurową.
12.10.2017 19:15 #Agatka
Lazurowa tempo30 i po sprawie
12.10.2017 19:37 #Marek Jackowski
I zakaz wjazdu dla WWL
12.10.2017 20:49 #Grzybek
Patrycja ponieważ prawdopodobnie jesteś blondynką to Ci wybaczymy, ale trasa szybkiego ruchu w założeniu nie posiada skrzyżowań ze światłami (patrz S8 ).
A Nowolazurowa ma być połączeniem dzielnic Włoch z Białołęką w przyszłości, przynajmniej takie jest założenie budowy tej trasy. Na razie osiągnie S8 do TMP jej jeszcze daleko, ale chciał czy nie chciał musi kiedyś wpadać na most północny.
14.10.2017 23:05 #Siwydym
#Agatka napisał(a) 12.10.2017 19:15

Lazurowa tempo30 i po sprawie
Ciekawe kto się będzie do tego tempa stosował? Ja na pewno nie. Jeśli takie ograniczenie zostanie wprowadzone to będę celowo ryczał swoim wydechem i szybko wam te tempo 30 wybiję z głowy. Lazurowa musi być alternatywą dla S8 na której codziennie są wypadki i się korkuje.
14.10.2017 23:18 #bemowiak
@darq - ty chyba urwałeś się z księżyca, po co komu twoje linki do jakiś planów. Tutaj dyskutują mieszkańcy Bemowa, a nie ćwoki ze Skyscrapercity. Uważasz, że jak postawisz znak z ograniczeniem do 50 km/h to tak będą wszyscy jeździć? Jesteś teoretykiem i amatorem, bez doświadczenia życiowego. Pouczasz innych, a sam w d.pie byłeś i gów.o widziałeś. Jak ci się nie podobają ekrany to na nie nie patrz. Jak chcesz mieć ładne widoczki z samochodu to kup sobie w sklepie akwarystyczyn folię ozdobną i naklej na szybie w samochodzie.
14.10.2017 23:22 #Wokal
Ryczał to będziesz jak ci chłopaki z jelonek wydech poszerzą. Tempo30 musi być wprowadzone.
14.10.2017 23:26 #Wokal
Alternatywa dla bydła z WWL itp to zostać na wsi
15.10.2017 12:36 #WK Drift Team
#Wokal napisał(a) 14.10.2017 23:22

Ryczał to będziesz jak ci chłopaki z jelonek wydech poszerzą. Tempo30 musi być wprowadzone.
Ha,ha,ha - 30 km/h to będę miał na liczniku przy parkowaniu tyłem cwaniaczku z trąbką w nosie i plasteliną między zębami. Chłopaki z Jelonek to sobie mogą - kupić kredki i narysować mural na cześć legii na kabinie od toi-toia. Ha,ha,ha.
15.10.2017 12:41 #Xyz
#Wokal napisał(a) 14.10.2017 23:26

Alternatywa dla bydła z WWL itp to zostać na wsi
Bemowo to trepowskie osiedla i trepowska uczelnia czyli element napływowy z całej Polski. Krótko mówiąc wieś tańczy i śpiewa.
15.10.2017 13:20 #Układ
Widać te wasze 30/h codziennie rano na Człuchowskiej, kłęby czarnego dymu z klekoczących TDI. Wszystko powyżej raczej nieosiągalne.
15.10.2017 13:24 #Ygrek
Hahaha, jak się słoje oburzyły.
16.10.2017 09:48 #ireekkkkk
po wiele takie furmanki WWL chodzom ? bo chciałbym do kauflandu na chrzanów podjechać z klasą
16.10.2017 19:24 #do buraków
Powiem tak - z jednej i drugiej strony wyszła słoma z butów....
Zapraszam na wiocha.pl to jest wasz poziom.... oby ???
17.10.2017 00:43 #bmw
Na Lazurowej nie będzie żadnego tempa 30. Zgodnie z projektem będzie 60 km/h czyli w praktyce 80-100 km/h i bardzo dobrze. Jak komuś nie podoba się droga to może wyprowadzić się na wieś i jeździć polami.
17.10.2017 09:00 #dimaria
uwierz mi, że średnia prędkość nie przekroczy 30/h i bardzo dobrze, bo byście słoje potłukli
17.10.2017 19:16 #wnr
#dimaria napisał(a) 17.10.2017 09:00

uwierz mi, że średnia prędkość nie przekroczy 30/h i bardzo dobrze, bo byście słoje potłukli
Na rowerze na pewno. Na Nowolazurowej pomykam min. 80 km/h to na Lazurowej nie widzę inaczej.
17.10.2017 20:01 #Brandonek
po wiele takie furmanki WWL chodzom ? bo chciałbym do kauflandu na chrzanów podjechać z klasom
19.10.2017 10:53 #gierdziejewski
Proszę państwa - dam wam radę. Należy udać się do siedziby RDOŚ i poprosić o udostepnienie akt sprawy np. w trybie dostępu do informacji publicznej. Należy zapoznać się z dokumentacją dot. emisji hałasu. W praktyce są to mapy z wyrysowaną tzw. izofoną czyli przewidywanym zasięgiem hałasu. Jeżeli izofona przechodzi przez wasz dom, mieszkanie, blok to z automatu jesteście stroną postępowania i możecie zaskarżać decyzję środowiskową. Urzędnicy, którzy powinni was wspierać robią z was głupków czego przykładem jest wypowiedź rzecznika prasowego ZMID na forum Scyscrapercity w temacie ul.Lazurowej. Na tym forum udziela się też troll o nicku darq, który zniechęca ludzi do ekranów.
20.10.2017 10:44 #tubyyyylec
jesteśmy za ekranami, całe osiedle jelonki, lazurowa chce ekranów, mamy dość hałasu i smrodu z chrzanowa
23.10.2017 16:17 #darq
@gierdziejewski
Akurat najwięcej trollingu, czy zwykłego chamstwa, wylewają tu z siebie zwolennicy ekranów i szybkich przelotówek wśród osiedli. Dla ciebie to pewnie niewyobrażalne, że można używać jednego nicka na różnych forach? Bo tutaj trolle każdy wpis opatrują nowym nickiem. Red. Gadomski w paru innych wątkach wyhaczył takich tchórzy, w tym wątku mogłoby być jeszcze ciekawiej.
Ale dziękuję za pożyteczną radę - mieszkam przy Lazurowej i nie omieszkam zaskarżyć decyzji środowiskowej, jeśli będzie wymuszała ekrany.
26.10.2017 12:06 #gierdziejewski
@darq
To, że mieszkasz przy Lazurowej nie oznacza że z automatu posiadasz interes prawny w związku z budową ul.Lazurowej. Interes taki mają osoby narażone na hałas - czyli mogą domagać się takich rozwiązań technicznych aby ten hałas spełniał normy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że przeszkadzają ci ekrany, które w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na środowisko (no, ewentualnie mogą rozbijać się o nie ptaki). W związku z tym twoje odwołanie zostanie odrzucone. Nie masz co liczyć, że cokolwiek wskórasz. Tak więc kolego wracaj na swoje Skyscrapercity, rób foto-relacje z mieszania asfaltu i zaciągaj zapach SMA.
26.10.2017 19:59 #Bolekkkk
Bardzo dobrze mu pojechałeś........... jestem za ekranami
17.11.2017 11:03 #pioo
czyżby remont Lazurowej zakończył się przed terminem?? ostatnio tempo imponujące.

73/1965 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:

dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - ODDAM ZA DARMO
 Mam do oddania małego, czarnego konta, urodzonego w lipcu tego roku. Kotek odrobaczony, szczepiony, po przeglądzie. Zdjęcia i inne informacje na priv (790519960) Marcin Wielocha

Kursy, szkolenia
 Zimowa rekrutacja - FLORYSTA / Legionowo Rozpocznij naukę zimą i wykorzystaj zdobyte umiejętności latem. Zapraszamy na zupełnie darmowy kierunek - FLORYSTA. Jeżeli chcesz poznać tajniki układania kompozycji kwiatowych, tworzenia bukietów oraz pielęgnacji roślin... KONIECZNIE przyjdź do nas! Rekrutacja trwa! www.zak.edu.pl/zapisz-sie-online ZAPRASZAMY Centrum Nauki i Biznesu "Żak" w Legionowie ul. Jagiellońska 8a ( II piętro ) www.legionowo.zak.edu.pl / Tel. 605-490-067 Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00 oraz Sobota: 9:00 - 14:00

Turystyka
 Dwudniowe (30 godzin) szkolenie z technik przetrwania dla każdego. Niezależnie czy survival znasz z telewizji, czy może mieszkasz w lesie na naszym szkoleniu znajdziesz coś dla siebie i miło spędzisz czas na łonie natury. Gwarantujemy 100% dobrej zabawy, oraz ogrom wiedzy w temacie przetrwania w klimacie umiarkowanym. LifeTrip.pl Twoja Warszawska Szkoła Przetrwania

Kupię samochód
 Każdy! 513-606-666

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.