REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konkursy dla i na urzędników

01.10.2002 18:09 #historyk
Jakie konkursy dla urzędników?

W poprzednim artykule uznałem za jedną z najważniejszych spraw, które mogą poprawić jakość samorządności w naszej gminie (dzielnicy) wprowadzenie konkursów dla urzędników. Dziś chciałbym to zagadnienie skonkretyzować. Oprę się tutaj przede wszystkim na własnych doświadczeniach, zwłaszcza tych związanych z dwumiesięcznym stażem w gminie Bonn jaki odbywałem jesienią 2001 roku podczas nauki w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
W przeciwieństwie do Polski, w niemieckich samorządach również występuje instytucja służby cywilnej. Oznacza to, że tryb zatrudniania, kwalifikacje, jak i sam przebieg pracy niemieckiego urzędnika samorządowego szczegółowo reguluje ustawa.
Dziś chciałbym się jednak przede wszystkim skupić na zasadach rekrutacji. Jest regułą w Niemczech, że wszystkie wolne stanowiska w gminie są publicznie ogłaszane. Dotyczy to zarówno stanowisk typowo urzędniczych, jak i miejsc pracy dla tzw. pracowników technicznych. Z tego też powodu ogłasza się nabór zarówno na szefa gabinetu burmistrza, jak i na ślusarza w tymże urzędzie. O miejsca pracy mogą się ubiegać tak obywatele Niemiec, jak i obywatele państw Unii Europejskiej. Obowiązują specjalne preferencje dla osób niepełnosprawnych. Powyższy charakter rekrutacji jest raczej konkursem ofert. Wydaje mi się, że dla naszych celów o wiele lepszy byłby jednak egzamin konkursowy.
01.10.2002 18:15 #historyk
Ciąg dalszy na forum wyborczej/Praga Pn
01.10.2002 21:28 #NN
Chciałbym tylko przypomnieć, co obecny rząd zrobił z ustawą o służbie cywilnej, tzn. unicestwił ją praktycznie, gdy tylko objął władzę! W najbliższym czasie nie będzie żadnych konkursów, niestety, bo nie ma z kogo wybierać! I o to chodziło!
24.10.2017 11:52 denis10
Ja zamówiłem meble kuchenne na wymiar u stolarza. Jestem bardzo zadowlony i nie ma porównania w stosunku do tych meblów papierowych ze sklepów.

43/6400 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Poszukuję do wynajęcia
 Wynajmę dom lub inne pomieszczenia na przedszkole z opcję odkupienia po kilku latach 519-610-400

Usługi transportowe
 Przeprowadzki 24h wywóz starych mebli z mieszkań piwnic 663-833-288

Zdrowie i Uroda
 NIE WIESZ JAK ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z SIŁOWNIĄ ! Teraz jest to prostrze zacznij trening ze mną PAKIETEM 8 TRENINGÓW ZA TYLKO 640 ZŁ. SERDECZNIE ZAPRASZAM !!! www.facebook.com/roberttrenerpersonalny

Usługi inne
 Anteny, telewizory - naprawa, dojazd! 602-216-943

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie